Automatyka budynkowa a komfort cieplny. System domu inteligentnego

automatyka-budynkowa

Chcesz zwiększyć swój komfort we własnym domu/mieszkaniu? Marzysz o ogrzewaniu i klimatyzacji, którym mógłbyś sterować zdalnie – z każdego pomieszczenia, czy nawet znajdując się poza budynkiem? Nie chcesz płacić wysokich rachunków za prąd? Wszystko to może zapewnić Ci automatyka budynkowa.

Czy budynek może być inteligentny?

Coraz częściej w nowych i starych budynkach pojawiają się nowoczesne instalacje automatyki budynkowej. Również w związku z takimi elementami jak ogrzewanie i klimatyzacja. Ciepło to bezpieczeństwo, komfort i wygoda – to najważniejszy element całego budynku, który pozwala cieszyć się chwilą dnia codziennego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Z racji tego, że nie masz kontroli nad temperaturą na zewnątrz, warto, abyś odpowiednio wcześnie zainwestował w podobne rozwiązania.

Automatyka budynkowa pozwoli Ci na utrzymanie odpowiednich i optymalnych warunków cieplnych, gdy znajdujesz się w domu. Z drugiej strony system przełączy się w tryb czuwania i oszczędzania, w razie Twojej nieobecności.

Komfort cieplny to nic innego, jak odpowiednie warunki, które pozwalają na to, by człowiek nie odczuwał żadnych anomalii w swojej przestrzeni – nie czuł, ani ciepła, ani zimna. Komfort cieplny mogą zaburzyć takie sytuacje jak zbyt mocno nagrzane grzejniki, czy zbyt intensywny napływ powietrza. Równomierny rozkład powietrza może zapobiec takim sytuacjom. W jaki sposób można osiągnąć taki stan rzeczy? Na przykład poprzez instalację ogrzewania podłogowego.

Prosta w użytkowaniu instalacja

Systemem automatyki budynkowej można bez problemu sterować za pomocą funkcjonalnych przycisków, czy też aplikacji mobilnej. Przyciski mogą mieć również wbudowane czujniki, które automatycznie dostosują temperaturę otoczenia do zmieniających się warunków. Co więcej, w odpowiednio zaprogramowanym systemie można zredukować liczbę przycisków do minimum, tym samym generując większe oszczędności.

Przyciski możesz umieścić np. w łazience lub w pralni, aby zredukować problem wilgoci. Jeżeli chcesz mieć pod kontrolą temperaturę swojego otoczenia, możesz robić to z poziomu aplikacji mobilnej.

Automatyka budynkowa zapewnia również integrację wielu systemów. Chodzi tutaj o to, że sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją, możesz również połączyć z systemem automatycznych rolet i żaluzji. Jeżeli w Twoim domu podniesie się temperatura, system zareaguje automatycznie – opuści rolety i zmniejszy temperaturę, tym samym poprawiając komfort cieplny.

Zobacz też: Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza?

Harmonogramy

Tak działają czujniki obecności, które zapewniają maksymalne oszczędności. Jeżeli zamontujesz je w pomieszczenia, które użytkujesz najczęściej (np. łazienka), nie będziesz mieć już kłopotów z zaparowanymi lustrami, czy też z zawilgotniałymi ścianami. Podobnie jak w innych tego typu rozwiązaniach, automatyka budynkowa zapewnia również możliwość ustalania własnych harmonogramów. Co w dłuższej perspektywie, może generować wysokie oszczędności w skali roku.

Nowoczesne rozwiązania grzewcze dają komfort, spokój i przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzięki nim nie musisz już dłużej martwić się o codzienne czynności, takie jak, np. niezakręcone grzejniki, które pochłaniają mnóstwo energii.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umywalka do lazienki
Ogólne

Znaczenie wygodnej umywalki w łazience

Umywalka łazienkowa to rodzaj umywalki, która jest instalowana w łazienkach. Może być wykonany z porcelany lub metalu. Wielkość umywalki różni się w zależności od wielkości łazienki i jej stylu. Dobierz optymalną umywalkę dla swoich potrzeb Umywalka do łazienki to rodzaj umywalki, który został zaprojektowany z myślą o mniejszych przestrzeniach. Umywalka łazienkowa jest ważną częścią łazienki. To […]

Czytaj więcej
budowa domu
Ogólne

Jaka jest kolejność robót podczas budowy domu?

Budowa domu to złożone przedsięwzięcie, które – w zależności od wykorzystanej technologii – może zająć miesiące, a nawet lata. Odpowiednie zaplanowanie prac pozwala znacznie usprawnić cały proces, przyspieszyć wykonywanie poszczególnych etapów i maksymalnie wykorzystać sprzyjające warunki atmosferyczne. W jakiej kolejności przebiegają roboty, które kończą się osiągnięciem stanu surowego otwartego? Przygotowanie i oznaczenie terenu Zanim na […]

Czytaj więcej
skup aut
Ogólne

Sprzedaj samochód błyskawicznie w auto skupie Bydgoszcz AutoDave!

Skupy aut kuszą ofertą i zachęcają coraz szersze grono klientów do skorzystania z ich usług. Stale rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi generuje wzrost zainteresowania społeczeństwa ofertami, wysuwanymi przed dobre skupy. To otworzyło drogę do otwierania się większej liczby placówek, które starają się zabiegać o nowych klientów, którzy determinują ich utrzymanie się na rynku motoryzacyjnym. […]

Czytaj więcej