Jak sprawdzić czy telefon ma MHL?

jak sprawdzić czy telefon obsługuje MHL

Co to jest MHL?

Technologia Mobile High-Definition Link (MHL) umożliwia przesyłanie cyfrowych sygnałów wideo przez standardowe złącze USB. Aby korzystać z wyjścia MHL z urządzenia mobilnego wyposażonego w złącze micro-USB, wyjście MHL musi zostać przekonwertowane za pomocą adaptera MHL. MHL można dostosować tylko do HDMI.

Chociaż wiele urządzeń mobilnych korzysta ze złącza micro-USB, a adaptery MHL można podłączyć do urządzenia mobilnego, urządzenie mobilne nadal wymaga obsługi MHL. Obsługa MHL jest specyfikacją sprzętową urządzenia mobilnego i nie może być rozwiązana przez zastosowanie aktualizacji jakiegokolwiek typu.

Zobacz też: Komenda na WH CS GO

Jak sprawdzić czy telefon ma MHL?

Aby sprawdzić, czy dane urządzenie mobilne obsługuje technologię MHL, należy zapoznać się z jego specyfikacją producenta. Można również wyszukać urządzenie w następującej witrynie internetowej: http://www.mhltech.org/devices.aspx.

Aby upewnić się, że wybrano właściwy adapter, należy ustalić, czy używasz 5-stykowego czy 11-stykowego złącza micro-USB. Tę informację można zwykle znaleźć w specyfikacji MHL na urządzeniu przenośnym.

Różne typy urządzeń firmy Samsung, które korzystają z 11-stykowego złącza micro-USB, wymagają zewnętrznego zasilania do przeprowadzenia konwersji. Samsung MHL 2.0 pierwszej generacji wymaga zewnętrznego zasilania, natomiast druga generacja nie wymaga. Pasywny kabel 11-stykowy może być używany z urządzeniami mobilnymi Samsung drugiej generacji.

Adaptery StarTech.com 5-pinowe i 11-pinowe mają gniazdo micro-USB, które zapewnia dodatkowe zasilanie urządzenia mobilnego. Do zasilania konwertera można użyć standardowego kabla micro-USB z ładowarką USB.

Zobacz też: Szambo betonowe – co warto o nim wiedzieć?

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak znaleźć jungle w minecraft
Poradniki Rozrywka

Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Ilość zawartości oferowanej przez grę taką jak Minecraft jest imponująca. W każdej chwili można przenieść się z obszaru, na którym rośnie kilka drzew, na inną pustynię. Z drugiej strony, biomy oferowane przez grę Mojang są szczególnie zróżnicowane, a każdy z nich może potencjalnie zapewnić kilka „niespodzianek”, które nie są bez znaczenia. Ostatnio zrozumiałeś, jak ważna […]

Czytaj więcej
stojak na zbroje
Poradniki

Stojak na zbroję Minecraft – jak zrobić?

Jedną z rzeczy, którą gracze Minecrafta uwielbiają robić jest pokazywanie swoich kreacji i kolekcji. Niektórzy, jak ja, tworzą unikalne domy Minecrafta, aby to zrobić, podczas gdy inni ozdabiają je najlepszymi skórkami Minecrafta, aby się wyróżnić. Ale co by było, gdybyś mógł stworzyć klona samego siebie, aby zaprezentować się w grze. Tak, jeśli wiesz, jak zrobić […]

Czytaj więcej
shakowane konto whatsapp
Poradniki technologia

Wskazówki dotyczące aplikacji WhatsApp: Jak odzyskać skradzione lub zhakowane konto WhatsApp

Porady WhatsApp: Czy Twoje konto WhatsApp zostało skradzione lub zhakowane? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz swoje konto. Nie ma wątpliwości, że WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie. Ta należąca do Facebooka platforma ma ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie i oferuje szyfrowane rozmowy typu end-to-end. Jednak ze […]

Czytaj więcej