Jak sprawdzić czy telefon ma MHL?

jak sprawdzić czy telefon obsługuje MHL

Co to jest MHL?

Technologia Mobile High-Definition Link (MHL) umożliwia przesyłanie cyfrowych sygnałów wideo przez standardowe złącze USB. Aby korzystać z wyjścia MHL z urządzenia mobilnego wyposażonego w złącze micro-USB, wyjście MHL musi zostać przekonwertowane za pomocą adaptera MHL. MHL można dostosować tylko do HDMI.

Chociaż wiele urządzeń mobilnych korzysta ze złącza micro-USB, a adaptery MHL można podłączyć do urządzenia mobilnego, urządzenie mobilne nadal wymaga obsługi MHL. Obsługa MHL jest specyfikacją sprzętową urządzenia mobilnego i nie może być rozwiązana przez zastosowanie aktualizacji jakiegokolwiek typu.

Zobacz też: Komenda na WH CS GO

Jak sprawdzić czy telefon ma MHL?

Aby sprawdzić, czy dane urządzenie mobilne obsługuje technologię MHL, należy zapoznać się z jego specyfikacją producenta. Można również wyszukać urządzenie w następującej witrynie internetowej: http://www.mhltech.org/devices.aspx.

Aby upewnić się, że wybrano właściwy adapter, należy ustalić, czy używasz 5-stykowego czy 11-stykowego złącza micro-USB. Tę informację można zwykle znaleźć w specyfikacji MHL na urządzeniu przenośnym.

Różne typy urządzeń firmy Samsung, które korzystają z 11-stykowego złącza micro-USB, wymagają zewnętrznego zasilania do przeprowadzenia konwersji. Samsung MHL 2.0 pierwszej generacji wymaga zewnętrznego zasilania, natomiast druga generacja nie wymaga. Pasywny kabel 11-stykowy może być używany z urządzeniami mobilnymi Samsung drugiej generacji.

Adaptery StarTech.com 5-pinowe i 11-pinowe mają gniazdo micro-USB, które zapewnia dodatkowe zasilanie urządzenia mobilnego. Do zasilania konwertera można użyć standardowego kabla micro-USB z ładowarką USB.

Zobacz też: Szambo betonowe – co warto o nim wiedzieć?

Zobacz również:  Jak zrobić gładki kamień w Minecraft

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poradniki

Jak odinstalować Valorant i Riot Vanguard?

Jak usunąć Riot Vanguard? Otwórz panel sterowania na komputerze. Wpisz „Panel sterowania” w pasek wyszukiwania Windows, a następnie naciśnij Enter. Przejdź do sekcji „Dodaj lub usuń programy”. Wyszukaj w liście „Riot Vanguard”. Kliknij prawym przyciskiem myszy na „Riot Vanguard” i wybierz opcję „Odinstaluj”. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zakończyć proces usuwania. Po odinstalowaniu […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak znaleźć mieszkanie na warszawski Śródmieściu? Poradnik agenta nieruchomości

Warszawskie Śródmieście, centralna dzielnica stolicy Polski, to serce miasta pełne kontrastów. Bogate dziedzictwo historyczne, reprezentowane przez Zamek Królewski i Stare Miasto, współgra tu z nowoczesnością wieżowców i centrów biznesowych. Spacerując po ulicach Śródmieścia, można odkryć liczne muzea, teatry oraz urokliwe kawiarnie. Park Saski i Ogrody Krasińskich oferują oazę zieleni w tętniącym życiem centrum. Dzielnica jest […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jaki nawóz należy stosować pod rzepak na jesień? Wyjaśniamy

Zależy Ci na uzyskaniu obfitych plonów rzepaku? Zatem z pewnością wiesz, że kluczowe znaczenie ma optymalne nawożenie. Właściwie przeprowadzone zapewnia roślinom szereg korzyści. Zastanawiasz się, jaki nawóz pod rzepak na jesień sprawdzi się najlepiej? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule. Dlaczego nawożenie rzepaku na jesień jest ważne? Powszechnie wiadomo, że rzepak ma dość duże […]

Czytaj więcej