Jak sprawdzić czy telefon ma MHL?

jak sprawdzić czy telefon obsługuje MHL

Co to jest MHL?

Technologia Mobile High-Definition Link (MHL) umożliwia przesyłanie cyfrowych sygnałów wideo przez standardowe złącze USB. Aby korzystać z wyjścia MHL z urządzenia mobilnego wyposażonego w złącze micro-USB, wyjście MHL musi zostać przekonwertowane za pomocą adaptera MHL. MHL można dostosować tylko do HDMI.

Chociaż wiele urządzeń mobilnych korzysta ze złącza micro-USB, a adaptery MHL można podłączyć do urządzenia mobilnego, urządzenie mobilne nadal wymaga obsługi MHL. Obsługa MHL jest specyfikacją sprzętową urządzenia mobilnego i nie może być rozwiązana przez zastosowanie aktualizacji jakiegokolwiek typu.

Zobacz też: Komenda na WH CS GO

Jak sprawdzić czy telefon ma MHL?

Aby sprawdzić, czy dane urządzenie mobilne obsługuje technologię MHL, należy zapoznać się z jego specyfikacją producenta. Można również wyszukać urządzenie w następującej witrynie internetowej: http://www.mhltech.org/devices.aspx.

Aby upewnić się, że wybrano właściwy adapter, należy ustalić, czy używasz 5-stykowego czy 11-stykowego złącza micro-USB. Tę informację można zwykle znaleźć w specyfikacji MHL na urządzeniu przenośnym.

Różne typy urządzeń firmy Samsung, które korzystają z 11-stykowego złącza micro-USB, wymagają zewnętrznego zasilania do przeprowadzenia konwersji. Samsung MHL 2.0 pierwszej generacji wymaga zewnętrznego zasilania, natomiast druga generacja nie wymaga. Pasywny kabel 11-stykowy może być używany z urządzeniami mobilnymi Samsung drugiej generacji.

Adaptery StarTech.com 5-pinowe i 11-pinowe mają gniazdo micro-USB, które zapewnia dodatkowe zasilanie urządzenia mobilnego. Do zasilania konwertera można użyć standardowego kabla micro-USB z ładowarką USB.

Zobacz też: Szambo betonowe – co warto o nim wiedzieć?

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotel dla gracza
Poradniki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza?

Myśląc o fotelu gamingowym, pierwszym co przychodzi do głowy jest wygoda, natomiast drugi w kolejności jest wygląd. Ważnym aspektem jest to, aby podobał się wizualnie, jednak istnieje więcej elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. Czytaj dalej! Najważniejsze parametry fotela gamingowego Najważniejszym parametrem jest wysokość oparcia i siedziska, istotne jest to, aby dostosować fotel do wzrostu […]

Czytaj więcej
paint w cs go
Poradniki

Celownik kropka w CS GO – komendy na celownik

Wartość celownika w CS:GO jest bardzo duża, ponieważ od niego może zależeć wynik gry. Niektórym może być wygodnie grać ze zwykłą lunetą, a inni wręcz przeciwnie – muszą wybierać różne opcje lunety indywidualnie dla siebie. Jedną z tych opcji jest celownik punktowy. Rzadko widywany jest jako celownik profesjonalnych graczy, ale zarza się. Celownik punktowy pozwala […]

Czytaj więcej
Jak bezpiecznie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi
Poradniki

Jak bezpiecznie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi

Hotspoty Wi-Fi w kawiarniach, bibliotekach, na lotniskach, w hotelach, na uczelniach i w innych miejscach publicznych są wygodne, ale często nie są bezpieczne. Jeśli połączysz się z siecią Wi-Fi i wyślesz informacje za pośrednictwem stron internetowych lub aplikacji mobilnych, ktoś inny może być w stanie je zobaczyć. Oto kilka sposobów na bezpieczne korzystanie z publicznego […]

Czytaj więcej