Jak sprawdzić czy telefon ma MHL?

jak sprawdzić czy telefon obsługuje MHL

Co to jest MHL?

Technologia Mobile High-Definition Link (MHL) umożliwia przesyłanie cyfrowych sygnałów wideo przez standardowe złącze USB. Aby korzystać z wyjścia MHL z urządzenia mobilnego wyposażonego w złącze micro-USB, wyjście MHL musi zostać przekonwertowane za pomocą adaptera MHL. MHL można dostosować tylko do HDMI.

Chociaż wiele urządzeń mobilnych korzysta ze złącza micro-USB, a adaptery MHL można podłączyć do urządzenia mobilnego, urządzenie mobilne nadal wymaga obsługi MHL. Obsługa MHL jest specyfikacją sprzętową urządzenia mobilnego i nie może być rozwiązana przez zastosowanie aktualizacji jakiegokolwiek typu.

Zobacz też: Komenda na WH CS GO

Jak sprawdzić czy telefon ma MHL?

Aby sprawdzić, czy dane urządzenie mobilne obsługuje technologię MHL, należy zapoznać się z jego specyfikacją producenta. Można również wyszukać urządzenie w następującej witrynie internetowej: http://www.mhltech.org/devices.aspx.

Aby upewnić się, że wybrano właściwy adapter, należy ustalić, czy używasz 5-stykowego czy 11-stykowego złącza micro-USB. Tę informację można zwykle znaleźć w specyfikacji MHL na urządzeniu przenośnym.

Różne typy urządzeń firmy Samsung, które korzystają z 11-stykowego złącza micro-USB, wymagają zewnętrznego zasilania do przeprowadzenia konwersji. Samsung MHL 2.0 pierwszej generacji wymaga zewnętrznego zasilania, natomiast druga generacja nie wymaga. Pasywny kabel 11-stykowy może być używany z urządzeniami mobilnymi Samsung drugiej generacji.

Adaptery StarTech.com 5-pinowe i 11-pinowe mają gniazdo micro-USB, które zapewnia dodatkowe zasilanie urządzenia mobilnego. Do zasilania konwertera można użyć standardowego kabla micro-USB z ładowarką USB.

Zobacz też: Szambo betonowe – co warto o nim wiedzieć?

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem
Poradniki

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem?

Istnieje prosty (i szybki!) sposób na wykonanie nagrania ekranu na telefonie iPhone. Dzięki funkcji nagrywania ekranu w telefonie iPhone możesz zapisywać ulubione klipy z YouTube, tworzyć poradniki dla znajomych, a nawet przechwytywać sekwencje z gier za pomocą kilku stuknięć. Wykonaj te proste kroki, aby dowiedzieć się, jak nagrywać ekran na telefonie iPhone. Jak włączyć w […]

Czytaj więcej
Animowane profilowe na dc
Poradniki

Jak ustawić animowane profilowe na Discord? – Animowy avatar na DC

Jak ustawić animowany awatar Discorda lub animowany obrazek profilowy w Discordzie? Jedną z ulubionych opcji Discorda jest możliwość ustawienia animowanego zdjęcia profilowego lub animowanego awatara. Discorda nie trzeba przedstawiać graczom. Jeśli od dawna jesteś użytkownikiem Discorda i widzisz, że inni gracze używają animowanych pfp na Discordzie, musisz się zastanawiać, jak możesz to zrobić. W tym […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak włączyć ciemny motyw na Tiktoku?

Jak włączyć tryb ciemny na TikTok dla Androida? Na urządzeniu z Androidem możesz włączyć tryb ciemny na TikTok, po prostu włączając ciemny motyw dla UI systemu. Aby to zrobić: Otwórz aplikację Ustawienia w swoim urządzeniu. Wybierz opcję Dostępność. W sekcji Wyświetlacz włącz opcję Ciemny motyw. Na koniec włącz opcję override/force dark mode w opcjach dla […]

Czytaj więcej