Kiedy warto wysłać przesyłkę kurierską?

Kiedy warto wysłać przesyłkę kurierską?


Za większość przesyłek kurierskich realizowanych w Polsce odpowiada rynek e-commerce. Duża część Polaków przekonała się do zakupów dokonywanych przez internet. Oprócz tego istnieją jednak sytuacje, w których warto wysłać paczkę kurierem w sprawach prywatnych. Jak zadbać o to, aby paczka dotarła do adresata na czas? W jaki sposób zaoszczędzić na kosztach wysyłki?

W jakich sytuacjach korzystamy z usług kurierskich?

Nie tylko zakupy e-commerce i działalność biznesowa są okazjami, w których korzystamy z usług kurierskich. Istnieje kilka sytuacji w życiu prywatnym, gdzie zamówienie kuriera stanowi bardzo rozsądne rozwiązanie.

·      Prywatny handel przez internet

Platformy typu marketplace to miejsce, w którym każdy może handlować przez internet. Wiele tego typu transakcji ma charakter lokalny i jest poprzedzone oględzinami, a następnie dochodzi do bezpośredniego odbioru towaru. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używany laptop, niepotrzebne już meble – wciąż znajdujące się w dobrym stanie –albo ubranka, z których dziecko już wyrosło sprzedać zainteresowanemu klientowi z innej części Polski. Wystarczy dobry opis towaru i rzetelne zdjęcia, żeby oferta wzbudziła zainteresowanie. Przedmioty opłaca się wysyłać za pośrednictwem kurierów, a w tym kontekście popularne są przesyłki za pobraniem.

·      Szybka przesyłka do znajomych i rodziny

Polacy korzystają też z usług kurierskich wysyłając paczki do swoich znajomych lub rodziny. Dobrym tego przykładem są prezenty, które z różnych przyczyn nie zawsze da się wręczyć osobiście. W wymaganym przez kuriera kartonie może znajdować się odpowiednio zabezpieczony i elegancko zapakowany upominek. Tego typu przesyłki są popularne zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych ze względu na liczną diasporę Polaków.

·      Sytuacje kryzysowe

Każdemu z nas może też przydarzyć się sytuacja kryzysowa, w której przesyłka kurierska stanowi rozwiązanie problemu. Członek rodziny wyruszył w dłuższą podróż i nie zabrał ze sobą ważnego przedmiotu codziennego użytku? Ekspresowa przesyłka kurierska pozwoli na jego odebranie we wskazanym miejscu już następnego dnia roboczego, a gdy to konieczne – nawet w godzinach porannych.

Zobacz też: Top 8 – najlepsze seriale o zombie

Kiedy nadać przesyłkę, aby doszła do adresata na czas?

Aby przesyłka trafiła do adresata na drugi dzień, należy skorzystać z usługi ekspresowej, która jest nieco droższa, ale stanowi niezawodne rozwiązanie. Warto przy tym pamiętać, że tak szybka dostawa jest możliwa tylko w momencie odpowiednio wczesnego nadania paczki, które powinno odbyć się rano lub maksymalnie wczesnym popołudniem. Wówczas, zależnie od przewoźnika, kurier zabierze paczkę jeszcze tego samego dnia.

Jak zaoszczędzić na przesyłkach kurierskich?

Korzystając z usług kurierskich warto zadbać o to, aby nie przepłacać. Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ten broker kurierski gromadzi w jednym miejscu oferty wszystkich wiodących przewoźników. Dzięki temu po wypełnieniu formularza można wygodnie wybrać najbardziej opłacalną opcję wraz z usługami dodatkowymi, takimi jak przesyłki ekspresowe, dostawy poranne lub dodatkowe ubezpieczenie wartościowej przesyłki.

Jednym z przewoźników obecnych w porównywarce jest dobrze znana firma UPS, której cennik można znaleźć na stronie: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/ups

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Falowniki do paneli słonecznych
blog Ogólne

Falowniki do paneli słonecznych: wszystko, co musisz wiedzieć

Falowniki paneli słonecznych są kluczową, ale często pomijaną częścią kompleksowego systemu fotowoltaicznego. Ważne jest, aby wiedzieć o różnych opcjach dostępnych podczas zakupów dla falowników paneli słonecznych i który z nich jest odpowiedni dla Twojej unikalnej sytuacji i budżetu. Inwerter jest urządzeniem elektronicznym, które konwertuje DC (prąd stały) wyjście z paneli słonecznych do standardowego AC (prąd […]

Czytaj więcej
Jak obniżyć koszty podróży do Niemiec?
blog Ogólne

Jak obniżyć koszty podróży do Niemiec?

Większość z nas traktuje podróże jako swoisty sposób na kolekcjonowanie wspomnień i wartościowych przeżyć. Co ciekawe, obecnie podróże nie muszą być dalekie, a także drogie. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy z nas doświadcza dość poważnego kryzysu gospodarczo- ekonomicznego, nie chcemy rezygnować z przyjemności, a jednocześnie musimy uwzględnić własne możliwości finansowe. Wobec tego coraz chętniej wybieramy […]

Czytaj więcej
ekspresy gastronomiczne
Ogólne

Gastronomiczny ekspres do kawy – niezbędny w kawiarniach

Kawa w naszej kulturze jest niezwykle cenionym napojem, nie tylko z racji walorów smakowych czy też pobudzających. To również niezbędny element wielu spotkań towarzyskich czy nawet biznesowych. Często tam, gdzie pojawiają się relacje międzyludzkie, pojawia się również kawa. A wraz chęcią wypicia kawy chociażby przez gości wielu lokali, pojawić się muszą ekspresy. Te gastronomiczne to […]

Czytaj więcej