Kiedy warto wysłać przesyłkę kurierską?

Kiedy warto wysłać przesyłkę kurierską?


Za większość przesyłek kurierskich realizowanych w Polsce odpowiada rynek e-commerce. Duża część Polaków przekonała się do zakupów dokonywanych przez internet. Oprócz tego istnieją jednak sytuacje, w których warto wysłać paczkę kurierem w sprawach prywatnych. Jak zadbać o to, aby paczka dotarła do adresata na czas? W jaki sposób zaoszczędzić na kosztach wysyłki?

W jakich sytuacjach korzystamy z usług kurierskich?

Nie tylko zakupy e-commerce i działalność biznesowa są okazjami, w których korzystamy z usług kurierskich. Istnieje kilka sytuacji w życiu prywatnym, gdzie zamówienie kuriera stanowi bardzo rozsądne rozwiązanie.

·      Prywatny handel przez internet

Platformy typu marketplace to miejsce, w którym każdy może handlować przez internet. Wiele tego typu transakcji ma charakter lokalny i jest poprzedzone oględzinami, a następnie dochodzi do bezpośredniego odbioru towaru. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używany laptop, niepotrzebne już meble – wciąż znajdujące się w dobrym stanie –albo ubranka, z których dziecko już wyrosło sprzedać zainteresowanemu klientowi z innej części Polski. Wystarczy dobry opis towaru i rzetelne zdjęcia, żeby oferta wzbudziła zainteresowanie. Przedmioty opłaca się wysyłać za pośrednictwem kurierów, a w tym kontekście popularne są przesyłki za pobraniem.

·      Szybka przesyłka do znajomych i rodziny

Polacy korzystają też z usług kurierskich wysyłając paczki do swoich znajomych lub rodziny. Dobrym tego przykładem są prezenty, które z różnych przyczyn nie zawsze da się wręczyć osobiście. W wymaganym przez kuriera kartonie może znajdować się odpowiednio zabezpieczony i elegancko zapakowany upominek. Tego typu przesyłki są popularne zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych ze względu na liczną diasporę Polaków.

Zobacz również:  Co to jest „Zły Omen” w Minecrafcie i jak usunąć jego efekt?

·      Sytuacje kryzysowe

Każdemu z nas może też przydarzyć się sytuacja kryzysowa, w której przesyłka kurierska stanowi rozwiązanie problemu. Członek rodziny wyruszył w dłuższą podróż i nie zabrał ze sobą ważnego przedmiotu codziennego użytku? Ekspresowa przesyłka kurierska pozwoli na jego odebranie we wskazanym miejscu już następnego dnia roboczego, a gdy to konieczne – nawet w godzinach porannych.

Zobacz też: Top 8 – najlepsze seriale o zombie

Kiedy nadać przesyłkę, aby doszła do adresata na czas?

Aby przesyłka trafiła do adresata na drugi dzień, należy skorzystać z usługi ekspresowej, która jest nieco droższa, ale stanowi niezawodne rozwiązanie. Warto przy tym pamiętać, że tak szybka dostawa jest możliwa tylko w momencie odpowiednio wczesnego nadania paczki, które powinno odbyć się rano lub maksymalnie wczesnym popołudniem. Wówczas, zależnie od przewoźnika, kurier zabierze paczkę jeszcze tego samego dnia.

Jak zaoszczędzić na przesyłkach kurierskich?

Korzystając z usług kurierskich warto zadbać o to, aby nie przepłacać. Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ten broker kurierski gromadzi w jednym miejscu oferty wszystkich wiodących przewoźników. Dzięki temu po wypełnieniu formularza można wygodnie wybrać najbardziej opłacalną opcję wraz z usługami dodatkowymi, takimi jak przesyłki ekspresowe, dostawy poranne lub dodatkowe ubezpieczenie wartościowej przesyłki.

Jednym z przewoźników obecnych w porównywarce jest dobrze znana firma UPS, której cennik można znaleźć na stronie: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/ups

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Przejazdy busem do Holandii – wygodne i tanie rozwiązanie

Holandia to kraj, który przyciąga turystów z całego świata. Znana z pięknych krajobrazów, malowniczych miast, ciekawych muzeów i galerii, jak również wyjątkowych atrakcji turystycznych, takich jak np. Keukenhof, czy Park Miniatur w Madurodam. Aby jednak móc w pełni cieszyć się z wizyty w tym kraju, warto zadbać o wygodny i przede wszystkim ekonomiczny transport. Przejazdy […]

Czytaj więcej
Ogólne

Jak nosić mokasyny damskie, by wyglądać stylowo?

Mokasyny damskie to niezwykle charakterystyczny typ obuwia, wywodzący się z mody męskiej. Na przestrzeni ostatnich dekad został jednak doceniony przez liczne grono wielbicielek oryginalnej mody, stając się jednym z najgorętszych trendów. Jak nosić to wyjątkowe obuwie, by wyglądać stylowo? Kluczowy jest dobór modelu do okazji oraz reszty stylizacji. Jak się za to zabrać? Podpowiadamy! Czym […]

Czytaj więcej
Dlaczego nurkowie wypadają z łodzi do tyłu?
Ogólne

Dlaczego nurkowie wypadają z łodzi do tyłu?

Nurkowanie to ekscytująca okazja do odkrywania świata przyrody w niezapomnianych miejscach. Bez odpowiedniego sprzętu ochronnego i bezpiecznych praktyk nurkowania, to zabawne hobby może szybko stać się niebezpieczne. Dlaczego nurkowie nurkują do tyłu? Dlaczego nurkowie nurkują do tyłu? Podobnie jak w przypadku używania flagi nurkowej, nurkowanie do tyłu jest standardową techniką bezpieczeństwa. Choć może się wydawać, […]

Czytaj więcej