Kiedy warto wysłać przesyłkę kurierską?

Kiedy warto wysłać przesyłkę kurierską?


Za większość przesyłek kurierskich realizowanych w Polsce odpowiada rynek e-commerce. Duża część Polaków przekonała się do zakupów dokonywanych przez internet. Oprócz tego istnieją jednak sytuacje, w których warto wysłać paczkę kurierem w sprawach prywatnych. Jak zadbać o to, aby paczka dotarła do adresata na czas? W jaki sposób zaoszczędzić na kosztach wysyłki?

W jakich sytuacjach korzystamy z usług kurierskich?

Nie tylko zakupy e-commerce i działalność biznesowa są okazjami, w których korzystamy z usług kurierskich. Istnieje kilka sytuacji w życiu prywatnym, gdzie zamówienie kuriera stanowi bardzo rozsądne rozwiązanie.

·      Prywatny handel przez internet

Platformy typu marketplace to miejsce, w którym każdy może handlować przez internet. Wiele tego typu transakcji ma charakter lokalny i jest poprzedzone oględzinami, a następnie dochodzi do bezpośredniego odbioru towaru. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używany laptop, niepotrzebne już meble – wciąż znajdujące się w dobrym stanie –albo ubranka, z których dziecko już wyrosło sprzedać zainteresowanemu klientowi z innej części Polski. Wystarczy dobry opis towaru i rzetelne zdjęcia, żeby oferta wzbudziła zainteresowanie. Przedmioty opłaca się wysyłać za pośrednictwem kurierów, a w tym kontekście popularne są przesyłki za pobraniem.

·      Szybka przesyłka do znajomych i rodziny

Polacy korzystają też z usług kurierskich wysyłając paczki do swoich znajomych lub rodziny. Dobrym tego przykładem są prezenty, które z różnych przyczyn nie zawsze da się wręczyć osobiście. W wymaganym przez kuriera kartonie może znajdować się odpowiednio zabezpieczony i elegancko zapakowany upominek. Tego typu przesyłki są popularne zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych ze względu na liczną diasporę Polaków.

·      Sytuacje kryzysowe

Każdemu z nas może też przydarzyć się sytuacja kryzysowa, w której przesyłka kurierska stanowi rozwiązanie problemu. Członek rodziny wyruszył w dłuższą podróż i nie zabrał ze sobą ważnego przedmiotu codziennego użytku? Ekspresowa przesyłka kurierska pozwoli na jego odebranie we wskazanym miejscu już następnego dnia roboczego, a gdy to konieczne – nawet w godzinach porannych.

Zobacz też: Top 8 – najlepsze seriale o zombie

Kiedy nadać przesyłkę, aby doszła do adresata na czas?

Aby przesyłka trafiła do adresata na drugi dzień, należy skorzystać z usługi ekspresowej, która jest nieco droższa, ale stanowi niezawodne rozwiązanie. Warto przy tym pamiętać, że tak szybka dostawa jest możliwa tylko w momencie odpowiednio wczesnego nadania paczki, które powinno odbyć się rano lub maksymalnie wczesnym popołudniem. Wówczas, zależnie od przewoźnika, kurier zabierze paczkę jeszcze tego samego dnia.

Jak zaoszczędzić na przesyłkach kurierskich?

Korzystając z usług kurierskich warto zadbać o to, aby nie przepłacać. Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ten broker kurierski gromadzi w jednym miejscu oferty wszystkich wiodących przewoźników. Dzięki temu po wypełnieniu formularza można wygodnie wybrać najbardziej opłacalną opcję wraz z usługami dodatkowymi, takimi jak przesyłki ekspresowe, dostawy poranne lub dodatkowe ubezpieczenie wartościowej przesyłki.

Jednym z przewoźników obecnych w porównywarce jest dobrze znana firma UPS, której cennik można znaleźć na stronie: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/ups

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywóz smieci
Ogólne

Zużyty sprzęt AGD – jak się go legalnie pozbyć?

Kupując nową lodówkę czy zmywarkę, zwykle chcemy natychmiast pozbyć się starego sprzętu. Okazuje się jednak, że nie można go po prostu wyrzucić do śmietnika. Jest to zakazane przepisami prawa. Zatem jak zorganizować wywóz odpadów tego typu, aby nie narazić się na mandat? Dlaczego ważny jest właściwy wywóz odpadów AGD? Być może zastanawiasz się, dlaczego w […]

Czytaj więcej
Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka
Ogólne

Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka

Lek Omnitrop jest znany w medycynie jako hormon wzrostu i jest często stosowany w leczeniu niewydolności nerek i zespołu wad wrodzonych. W sporcie Omnitrop jest popularny ze względu na możliwość uzyskania beztłuszczowej masy mięśniowej i kontrolowania budowy ciała i organizmu podczas przyjmowania kursu sterydów. Produkt pomaga również odmłodzić organizm, wzmacnia szkielet i kości oraz zwiększa […]

Czytaj więcej
Certyfikat SSL
Ogólne

Szyfrowanie SSL bez tajemnic

Bezpieczeństwu w sieci poświęca się coraz więcej uwagi. Osoby poruszające zagadnienia z nim związane zwykle zwracają uwagę przede wszystkim na zachowanie użytkowników Internetu. Niejednokrotnie podkreślają jednak również, że dbanie o bezpieczeństwo potencjalnych klientów leży także po stronie właścicieli domen. Szczególnie wiele uwagi poświęca się dziś szyfrowaniu danych, w pewnym momencie musi więc pojawić się również […]

Czytaj więcej