Kiedy warto wysłać przesyłkę kurierską?

Kiedy warto wysłać przesyłkę kurierską?


Za większość przesyłek kurierskich realizowanych w Polsce odpowiada rynek e-commerce. Duża część Polaków przekonała się do zakupów dokonywanych przez internet. Oprócz tego istnieją jednak sytuacje, w których warto wysłać paczkę kurierem w sprawach prywatnych. Jak zadbać o to, aby paczka dotarła do adresata na czas? W jaki sposób zaoszczędzić na kosztach wysyłki?

W jakich sytuacjach korzystamy z usług kurierskich?

Nie tylko zakupy e-commerce i działalność biznesowa są okazjami, w których korzystamy z usług kurierskich. Istnieje kilka sytuacji w życiu prywatnym, gdzie zamówienie kuriera stanowi bardzo rozsądne rozwiązanie.

·      Prywatny handel przez internet

Platformy typu marketplace to miejsce, w którym każdy może handlować przez internet. Wiele tego typu transakcji ma charakter lokalny i jest poprzedzone oględzinami, a następnie dochodzi do bezpośredniego odbioru towaru. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używany laptop, niepotrzebne już meble – wciąż znajdujące się w dobrym stanie –albo ubranka, z których dziecko już wyrosło sprzedać zainteresowanemu klientowi z innej części Polski. Wystarczy dobry opis towaru i rzetelne zdjęcia, żeby oferta wzbudziła zainteresowanie. Przedmioty opłaca się wysyłać za pośrednictwem kurierów, a w tym kontekście popularne są przesyłki za pobraniem.

·      Szybka przesyłka do znajomych i rodziny

Polacy korzystają też z usług kurierskich wysyłając paczki do swoich znajomych lub rodziny. Dobrym tego przykładem są prezenty, które z różnych przyczyn nie zawsze da się wręczyć osobiście. W wymaganym przez kuriera kartonie może znajdować się odpowiednio zabezpieczony i elegancko zapakowany upominek. Tego typu przesyłki są popularne zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych ze względu na liczną diasporę Polaków.

Zobacz również:  Sklep lakierniczy a materiały pomocnicze – co kupić przed lakierowaniem?

·      Sytuacje kryzysowe

Każdemu z nas może też przydarzyć się sytuacja kryzysowa, w której przesyłka kurierska stanowi rozwiązanie problemu. Członek rodziny wyruszył w dłuższą podróż i nie zabrał ze sobą ważnego przedmiotu codziennego użytku? Ekspresowa przesyłka kurierska pozwoli na jego odebranie we wskazanym miejscu już następnego dnia roboczego, a gdy to konieczne – nawet w godzinach porannych.

Zobacz też: Top 8 – najlepsze seriale o zombie

Kiedy nadać przesyłkę, aby doszła do adresata na czas?

Aby przesyłka trafiła do adresata na drugi dzień, należy skorzystać z usługi ekspresowej, która jest nieco droższa, ale stanowi niezawodne rozwiązanie. Warto przy tym pamiętać, że tak szybka dostawa jest możliwa tylko w momencie odpowiednio wczesnego nadania paczki, które powinno odbyć się rano lub maksymalnie wczesnym popołudniem. Wówczas, zależnie od przewoźnika, kurier zabierze paczkę jeszcze tego samego dnia.

Jak zaoszczędzić na przesyłkach kurierskich?

Korzystając z usług kurierskich warto zadbać o to, aby nie przepłacać. Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ten broker kurierski gromadzi w jednym miejscu oferty wszystkich wiodących przewoźników. Dzięki temu po wypełnieniu formularza można wygodnie wybrać najbardziej opłacalną opcję wraz z usługami dodatkowymi, takimi jak przesyłki ekspresowe, dostawy poranne lub dodatkowe ubezpieczenie wartościowej przesyłki.

Jednym z przewoźników obecnych w porównywarce jest dobrze znana firma UPS, której cennik można znaleźć na stronie: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/ups

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Aktualne trendy w jadalni. Wybierz idealne nakrycie stołu

Jadalnia jest sercem domu – miejscem, gdzie rodzina i przyjaciele zbierają się, by dzielić posiłki i wspólne chwile. Nakrycie stołu jest zatem ważnym rodzajem wyposażenia. Należy je dobierać świadomie i z uwzględnieniem zasad zachowania spójności stylu. Przyjrzymy się najnowszym trendom w aranżacji jadalni i zaproponujemy kilka inspirujących pomysłów na nakrycie stołu, które odzwierciedlają różne style […]

Czytaj więcej
Ogólne

Torby motocyklowe

Torby motocyklowe są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego motocyklisty, który ceni sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo i styl podczas swoich podróży. Niezależnie od tego, czy planujesz długą podróż, wybierasz się na krótką wycieczkę, czy po prostu potrzebujesz praktycznego rozwiązania do przechowywania niezbędnych przedmiotów podczas jazdy po mieście, torebka motocyklowa jest idealnym wyborem. W tym artykule przyjrzymy się różnym […]

Czytaj więcej
Ogólne

Przyciągaj zdrowie za pomocą magnezu  

Magnes dzięki swoim wyjątkowym właściwościom może przyciągać do siebie inne metale. Od dziecka doceniamy jego niezwykłe możliwości. Jednak czy wiesz, jak ważny jest inny pierwiastek o praktycznie identycznej nazwie? Magnez to jeden z najważniejszych składników mineralnych w naszym organizmie. Nieprzypadkowo nazywany jest „pierwiastkiem życia”. W jakich produktach spożywczych go znaleźć? Co to jest glicynian magnezu […]

Czytaj więcej