Jak zrobić gładki kamień w Minecraft

jak zrobic gladki kamien

Najpopularniejszym blokiem Minecrafta jest prawdopodobnie kamień. Chociaż jest to bardzo ładny blok, niektórzy wolą gładszą, czystszą teksturę. To właśnie tutaj pojawia się jeden z najstarszych bloków w Minecraft, aż z Minecraft Classic, Gładki Kamień. Ten ciekawy blok zmieniał się na przestrzeni lat, wraz z tym jak jest craftowany i jakie jest jego przeznaczenie. To będzie krótki przewodnik, jak zrobić gładki kamień, więc można wrócić do tworzenia tych niesamowitych buildów! Zaczynajmy.

Przeczytaj również: Co to jest „Zły Omen” w Minecrafcie i jak usunąć jego efekt?

Jak zrobić Gładki Kamień?

Gładki kamień to odmiana kamienia, która ma znacznie jaśniejszy odcień szarości, wraz z widocznym zarysem. Gładki Kamień nie posiada receptury rzemieślniczej, ale raczej jest tworzony przez umieszczenie Kamienia w górnej części Pieca. Konwersja wynosi 1:1, więc otrzymasz jeden blok Gładkiego Kamienia za każdy wytopiony blok Kamienia. To wszystko.

Przeczytaj również: Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Płyty z Gładkiego Kamienia

Jeśli chcesz stworzyć Gładkie Płyty Kamienne, potrzebujesz trzech bloków Gładkiego Kamienia. Następnie umieść je w jednym rzędzie w Stole Rzemieślniczym, co da Ci 6 Gładkich Płyt Kamiennych.

Gładkie płyty kamienne mają unikalną mechanikę, która sprawia, że kiedy kładziemy je na sobie, w przeciwieństwie do innych płyt, nie łączą się one w jeden blok. Zamiast tego tworzą warstwowy wzór podwójnej płyty, który niektórzy mogą pamiętać jako oryginalny gładki kamień.

Przeczytaj również: Jak teleportować kogos do siebie w Minecraft?

Gładki kamień minecraft – Mechanika i dodatkowe informacje

Ponieważ Gładki Kamień jest wytwarzany z kamienia, musi być wydobywany kilofem, aby mógł spaść. Poza craftingiem, jedynym sposobem na zdobycie Gładkiego Kamienia jest znalezienie wiosek i domów.

Jeśli nie wiedziałeś, możesz również użyć Kamieniarza na Gładkim Kamieniu, jak na każdym innym bloku opartym na skale. Niestety, nie możesz zrobić schodów z Gładkiego Kamienia, ale możesz tego użyć, aby uzyskać pojedynczą płytę zamiast sześciu.

Gładki kamień minecraft – to wszystko, naprawdę.

Gładki Kamień nie ma tak naprawdę żadnego zastosowania, ale jest to raczej budulec. Wygląda ładnie i bardzo dobrze akcentuje budynki, co widać w większości wiosek. Mam nadzieję, że ten krótki przewodnik pomógł Ci w Twoich wysiłkach budowlanych, teraz gdy wiesz jak używać tego ładnego kamiennego bloku. Z tym powiedziane, życzę miłego dnia.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak zrobic cement minecraft
Poradniki

Jak zrobić beton w Minecraft używając proszku betonowego i wody?

Proces tworzenia betonu rozpoczyna się od pozyskania barwnika poprzez kraterowanie, wytapianie lub handel. Następnie można go połączyć z blokami żwiru i piasku w Minecraft. Spośród wszystkich innych materiałów, beton jest jednym z najważniejszych materiałów budowlanych w Minecraft. Jest trwały, można mu nadać dowolny kolor i dodaje świetny wygląd każdej strukturze tworzonej w grze. Zanim gracz […]

Czytaj więcej
Jak znaleźć jungle w minecraft
Poradniki Rozrywka

Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Ilość zawartości oferowanej przez grę taką jak Minecraft jest imponująca. W każdej chwili można przenieść się z obszaru, na którym rośnie kilka drzew, na inną pustynię. Z drugiej strony, biomy oferowane przez grę Mojang są szczególnie zróżnicowane, a każdy z nich może potencjalnie zapewnić kilka „niespodzianek”, które nie są bez znaczenia. Ostatnio zrozumiałeś, jak ważna […]

Czytaj więcej
stojak na zbroje
Poradniki

Stojak na zbroję Minecraft – jak zrobić?

Jedną z rzeczy, którą gracze Minecrafta uwielbiają robić jest pokazywanie swoich kreacji i kolekcji. Niektórzy, jak ja, tworzą unikalne domy Minecrafta, aby to zrobić, podczas gdy inni ozdabiają je najlepszymi skórkami Minecrafta, aby się wyróżnić. Ale co by było, gdybyś mógł stworzyć klona samego siebie, aby zaprezentować się w grze. Tak, jeśli wiesz, jak zrobić […]

Czytaj więcej