Jak zrobić gładki kamień w Minecraft

jak zrobic gladki kamien

Najpopularniejszym blokiem Minecrafta jest prawdopodobnie kamień. Chociaż jest to bardzo ładny blok, niektórzy wolą gładszą, czystszą teksturę. To właśnie tutaj pojawia się jeden z najstarszych bloków w Minecraft, aż z Minecraft Classic, Gładki Kamień. Ten ciekawy blok zmieniał się na przestrzeni lat, wraz z tym jak jest craftowany i jakie jest jego przeznaczenie. To będzie krótki przewodnik, jak zrobić gładki kamień, więc można wrócić do tworzenia tych niesamowitych buildów! Zaczynajmy.

Przeczytaj również: Co to jest „Zły Omen” w Minecrafcie i jak usunąć jego efekt?

Jak zrobić Gładki Kamień?

Gładki kamień to odmiana kamienia, która ma znacznie jaśniejszy odcień szarości, wraz z widocznym zarysem. Gładki Kamień nie posiada receptury rzemieślniczej, ale raczej jest tworzony przez umieszczenie Kamienia w górnej części Pieca. Konwersja wynosi 1:1, więc otrzymasz jeden blok Gładkiego Kamienia za każdy wytopiony blok Kamienia. To wszystko.

Przeczytaj również: Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Płyty z Gładkiego Kamienia

Jeśli chcesz stworzyć Gładkie Płyty Kamienne, potrzebujesz trzech bloków Gładkiego Kamienia. Następnie umieść je w jednym rzędzie w Stole Rzemieślniczym, co da Ci 6 Gładkich Płyt Kamiennych.

Gładkie płyty kamienne mają unikalną mechanikę, która sprawia, że kiedy kładziemy je na sobie, w przeciwieństwie do innych płyt, nie łączą się one w jeden blok. Zamiast tego tworzą warstwowy wzór podwójnej płyty, który niektórzy mogą pamiętać jako oryginalny gładki kamień.

Przeczytaj również: Jak teleportować kogos do siebie w Minecraft?

Gładki kamień minecraft – Mechanika i dodatkowe informacje

Ponieważ Gładki Kamień jest wytwarzany z kamienia, musi być wydobywany kilofem, aby mógł spaść. Poza craftingiem, jedynym sposobem na zdobycie Gładkiego Kamienia jest znalezienie wiosek i domów.

Zobacz również:  Jak dbać o nowy tatuaż? Jak długo się goi, czynniki wpływające na gojenie.

Jeśli nie wiedziałeś, możesz również użyć Kamieniarza na Gładkim Kamieniu, jak na każdym innym bloku opartym na skale. Niestety, nie możesz zrobić schodów z Gładkiego Kamienia, ale możesz tego użyć, aby uzyskać pojedynczą płytę zamiast sześciu.

Gładki kamień minecraft – to wszystko, naprawdę.

Gładki Kamień nie ma tak naprawdę żadnego zastosowania, ale jest to raczej budulec. Wygląda ładnie i bardzo dobrze akcentuje budynki, co widać w większości wiosek. Mam nadzieję, że ten krótki przewodnik pomógł Ci w Twoich wysiłkach budowlanych, teraz gdy wiesz jak używać tego ładnego kamiennego bloku. Z tym powiedziane, życzę miłego dnia.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poradniki

Jak odinstalować Valorant i Riot Vanguard?

Jak usunąć Riot Vanguard? Otwórz panel sterowania na komputerze. Wpisz „Panel sterowania” w pasek wyszukiwania Windows, a następnie naciśnij Enter. Przejdź do sekcji „Dodaj lub usuń programy”. Wyszukaj w liście „Riot Vanguard”. Kliknij prawym przyciskiem myszy na „Riot Vanguard” i wybierz opcję „Odinstaluj”. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zakończyć proces usuwania. Po odinstalowaniu […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak znaleźć mieszkanie na warszawski Śródmieściu? Poradnik agenta nieruchomości

Warszawskie Śródmieście, centralna dzielnica stolicy Polski, to serce miasta pełne kontrastów. Bogate dziedzictwo historyczne, reprezentowane przez Zamek Królewski i Stare Miasto, współgra tu z nowoczesnością wieżowców i centrów biznesowych. Spacerując po ulicach Śródmieścia, można odkryć liczne muzea, teatry oraz urokliwe kawiarnie. Park Saski i Ogrody Krasińskich oferują oazę zieleni w tętniącym życiem centrum. Dzielnica jest […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jaki nawóz należy stosować pod rzepak na jesień? Wyjaśniamy

Zależy Ci na uzyskaniu obfitych plonów rzepaku? Zatem z pewnością wiesz, że kluczowe znaczenie ma optymalne nawożenie. Właściwie przeprowadzone zapewnia roślinom szereg korzyści. Zastanawiasz się, jaki nawóz pod rzepak na jesień sprawdzi się najlepiej? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule. Dlaczego nawożenie rzepaku na jesień jest ważne? Powszechnie wiadomo, że rzepak ma dość duże […]

Czytaj więcej