Jak zrobić gładki kamień w Minecraft

jak zrobic gladki kamien

Najpopularniejszym blokiem Minecrafta jest prawdopodobnie kamień. Chociaż jest to bardzo ładny blok, niektórzy wolą gładszą, czystszą teksturę. To właśnie tutaj pojawia się jeden z najstarszych bloków w Minecraft, aż z Minecraft Classic, Gładki Kamień. Ten ciekawy blok zmieniał się na przestrzeni lat, wraz z tym jak jest craftowany i jakie jest jego przeznaczenie. To będzie krótki przewodnik, jak zrobić gładki kamień, więc można wrócić do tworzenia tych niesamowitych buildów! Zaczynajmy.

Przeczytaj również: Co to jest „Zły Omen” w Minecrafcie i jak usunąć jego efekt?

Jak zrobić Gładki Kamień?

Gładki kamień to odmiana kamienia, która ma znacznie jaśniejszy odcień szarości, wraz z widocznym zarysem. Gładki Kamień nie posiada receptury rzemieślniczej, ale raczej jest tworzony przez umieszczenie Kamienia w górnej części Pieca. Konwersja wynosi 1:1, więc otrzymasz jeden blok Gładkiego Kamienia za każdy wytopiony blok Kamienia. To wszystko.

Przeczytaj również: Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Płyty z Gładkiego Kamienia

Jeśli chcesz stworzyć Gładkie Płyty Kamienne, potrzebujesz trzech bloków Gładkiego Kamienia. Następnie umieść je w jednym rzędzie w Stole Rzemieślniczym, co da Ci 6 Gładkich Płyt Kamiennych.

Gładkie płyty kamienne mają unikalną mechanikę, która sprawia, że kiedy kładziemy je na sobie, w przeciwieństwie do innych płyt, nie łączą się one w jeden blok. Zamiast tego tworzą warstwowy wzór podwójnej płyty, który niektórzy mogą pamiętać jako oryginalny gładki kamień.

Przeczytaj również: Jak teleportować kogos do siebie w Minecraft?

Gładki kamień minecraft – Mechanika i dodatkowe informacje

Ponieważ Gładki Kamień jest wytwarzany z kamienia, musi być wydobywany kilofem, aby mógł spaść. Poza craftingiem, jedynym sposobem na zdobycie Gładkiego Kamienia jest znalezienie wiosek i domów.

Jeśli nie wiedziałeś, możesz również użyć Kamieniarza na Gładkim Kamieniu, jak na każdym innym bloku opartym na skale. Niestety, nie możesz zrobić schodów z Gładkiego Kamienia, ale możesz tego użyć, aby uzyskać pojedynczą płytę zamiast sześciu.

Gładki kamień minecraft – to wszystko, naprawdę.

Gładki Kamień nie ma tak naprawdę żadnego zastosowania, ale jest to raczej budulec. Wygląda ładnie i bardzo dobrze akcentuje budynki, co widać w większości wiosek. Mam nadzieję, że ten krótki przewodnik pomógł Ci w Twoich wysiłkach budowlanych, teraz gdy wiesz jak używać tego ładnego kamiennego bloku. Z tym powiedziane, życzę miłego dnia.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem
Poradniki

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem?

Istnieje prosty (i szybki!) sposób na wykonanie nagrania ekranu na telefonie iPhone. Dzięki funkcji nagrywania ekranu w telefonie iPhone możesz zapisywać ulubione klipy z YouTube, tworzyć poradniki dla znajomych, a nawet przechwytywać sekwencje z gier za pomocą kilku stuknięć. Wykonaj te proste kroki, aby dowiedzieć się, jak nagrywać ekran na telefonie iPhone. Jak włączyć w […]

Czytaj więcej
Animowane profilowe na dc
Poradniki

Jak ustawić animowane profilowe na Discord? – Animowy avatar na DC

Jak ustawić animowany awatar Discorda lub animowany obrazek profilowy w Discordzie? Jedną z ulubionych opcji Discorda jest możliwość ustawienia animowanego zdjęcia profilowego lub animowanego awatara. Discorda nie trzeba przedstawiać graczom. Jeśli od dawna jesteś użytkownikiem Discorda i widzisz, że inni gracze używają animowanych pfp na Discordzie, musisz się zastanawiać, jak możesz to zrobić. W tym […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak włączyć ciemny motyw na Tiktoku?

Jak włączyć tryb ciemny na TikTok dla Androida? Na urządzeniu z Androidem możesz włączyć tryb ciemny na TikTok, po prostu włączając ciemny motyw dla UI systemu. Aby to zrobić: Otwórz aplikację Ustawienia w swoim urządzeniu. Wybierz opcję Dostępność. W sekcji Wyświetlacz włącz opcję Ciemny motyw. Na koniec włącz opcję override/force dark mode w opcjach dla […]

Czytaj więcej