Jak zrobić gładki kamień w Minecraft

jak zrobic gladki kamien

Najpopularniejszym blokiem Minecrafta jest prawdopodobnie kamień. Chociaż jest to bardzo ładny blok, niektórzy wolą gładszą, czystszą teksturę. To właśnie tutaj pojawia się jeden z najstarszych bloków w Minecraft, aż z Minecraft Classic, Gładki Kamień. Ten ciekawy blok zmieniał się na przestrzeni lat, wraz z tym jak jest craftowany i jakie jest jego przeznaczenie. To będzie krótki przewodnik, jak zrobić gładki kamień, więc można wrócić do tworzenia tych niesamowitych buildów! Zaczynajmy.

Przeczytaj również: Co to jest „Zły Omen” w Minecrafcie i jak usunąć jego efekt?

Jak zrobić Gładki Kamień?

Gładki kamień to odmiana kamienia, która ma znacznie jaśniejszy odcień szarości, wraz z widocznym zarysem. Gładki Kamień nie posiada receptury rzemieślniczej, ale raczej jest tworzony przez umieszczenie Kamienia w górnej części Pieca. Konwersja wynosi 1:1, więc otrzymasz jeden blok Gładkiego Kamienia za każdy wytopiony blok Kamienia. To wszystko.

Przeczytaj również: Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Płyty z Gładkiego Kamienia

Jeśli chcesz stworzyć Gładkie Płyty Kamienne, potrzebujesz trzech bloków Gładkiego Kamienia. Następnie umieść je w jednym rzędzie w Stole Rzemieślniczym, co da Ci 6 Gładkich Płyt Kamiennych.

Gładkie płyty kamienne mają unikalną mechanikę, która sprawia, że kiedy kładziemy je na sobie, w przeciwieństwie do innych płyt, nie łączą się one w jeden blok. Zamiast tego tworzą warstwowy wzór podwójnej płyty, który niektórzy mogą pamiętać jako oryginalny gładki kamień.

Przeczytaj również: Jak teleportować kogos do siebie w Minecraft?

Gładki kamień minecraft – Mechanika i dodatkowe informacje

Ponieważ Gładki Kamień jest wytwarzany z kamienia, musi być wydobywany kilofem, aby mógł spaść. Poza craftingiem, jedynym sposobem na zdobycie Gładkiego Kamienia jest znalezienie wiosek i domów.

Jeśli nie wiedziałeś, możesz również użyć Kamieniarza na Gładkim Kamieniu, jak na każdym innym bloku opartym na skale. Niestety, nie możesz zrobić schodów z Gładkiego Kamienia, ale możesz tego użyć, aby uzyskać pojedynczą płytę zamiast sześciu.

Gładki kamień minecraft – to wszystko, naprawdę.

Gładki Kamień nie ma tak naprawdę żadnego zastosowania, ale jest to raczej budulec. Wygląda ładnie i bardzo dobrze akcentuje budynki, co widać w większości wiosek. Mam nadzieję, że ten krótki przewodnik pomógł Ci w Twoich wysiłkach budowlanych, teraz gdy wiesz jak używać tego ładnego kamiennego bloku. Z tym powiedziane, życzę miłego dnia.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poradniki

Jak odinstalować Valorant i Riot Vanguard?

Jak usunąć Riot Vanguard? Otwórz panel sterowania na komputerze. Wpisz „Panel sterowania” w pasek wyszukiwania Windows, a następnie naciśnij Enter. Przejdź do sekcji „Dodaj lub usuń programy”. Wyszukaj w liście „Riot Vanguard”. Kliknij prawym przyciskiem myszy na „Riot Vanguard” i wybierz opcję „Odinstaluj”. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zakończyć proces usuwania. Po odinstalowaniu […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak znaleźć mieszkanie na warszawski Śródmieściu? Poradnik agenta nieruchomości

Warszawskie Śródmieście, centralna dzielnica stolicy Polski, to serce miasta pełne kontrastów. Bogate dziedzictwo historyczne, reprezentowane przez Zamek Królewski i Stare Miasto, współgra tu z nowoczesnością wieżowców i centrów biznesowych. Spacerując po ulicach Śródmieścia, można odkryć liczne muzea, teatry oraz urokliwe kawiarnie. Park Saski i Ogrody Krasińskich oferują oazę zieleni w tętniącym życiem centrum. Dzielnica jest […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jaki nawóz należy stosować pod rzepak na jesień? Wyjaśniamy

Zależy Ci na uzyskaniu obfitych plonów rzepaku? Zatem z pewnością wiesz, że kluczowe znaczenie ma optymalne nawożenie. Właściwie przeprowadzone zapewnia roślinom szereg korzyści. Zastanawiasz się, jaki nawóz pod rzepak na jesień sprawdzi się najlepiej? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule. Dlaczego nawożenie rzepaku na jesień jest ważne? Powszechnie wiadomo, że rzepak ma dość duże […]

Czytaj więcej