Jak zrobić gładki kamień w Minecraft

jak zrobic gladki kamien

Najpopularniejszym blokiem Minecrafta jest prawdopodobnie kamień. Chociaż jest to bardzo ładny blok, niektórzy wolą gładszą, czystszą teksturę. To właśnie tutaj pojawia się jeden z najstarszych bloków w Minecraft, aż z Minecraft Classic, Gładki Kamień. Ten ciekawy blok zmieniał się na przestrzeni lat, wraz z tym jak jest craftowany i jakie jest jego przeznaczenie. To będzie krótki przewodnik, jak zrobić gładki kamień, więc można wrócić do tworzenia tych niesamowitych buildów! Zaczynajmy.

Przeczytaj również: Co to jest „Zły Omen” w Minecrafcie i jak usunąć jego efekt?

Jak zrobić Gładki Kamień?

Gładki kamień to odmiana kamienia, która ma znacznie jaśniejszy odcień szarości, wraz z widocznym zarysem. Gładki Kamień nie posiada receptury rzemieślniczej, ale raczej jest tworzony przez umieszczenie Kamienia w górnej części Pieca. Konwersja wynosi 1:1, więc otrzymasz jeden blok Gładkiego Kamienia za każdy wytopiony blok Kamienia. To wszystko.

Przeczytaj również: Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Płyty z Gładkiego Kamienia

Jeśli chcesz stworzyć Gładkie Płyty Kamienne, potrzebujesz trzech bloków Gładkiego Kamienia. Następnie umieść je w jednym rzędzie w Stole Rzemieślniczym, co da Ci 6 Gładkich Płyt Kamiennych.

Gładkie płyty kamienne mają unikalną mechanikę, która sprawia, że kiedy kładziemy je na sobie, w przeciwieństwie do innych płyt, nie łączą się one w jeden blok. Zamiast tego tworzą warstwowy wzór podwójnej płyty, który niektórzy mogą pamiętać jako oryginalny gładki kamień.

Przeczytaj również: Jak teleportować kogos do siebie w Minecraft?

Gładki kamień minecraft – Mechanika i dodatkowe informacje

Ponieważ Gładki Kamień jest wytwarzany z kamienia, musi być wydobywany kilofem, aby mógł spaść. Poza craftingiem, jedynym sposobem na zdobycie Gładkiego Kamienia jest znalezienie wiosek i domów.

Jeśli nie wiedziałeś, możesz również użyć Kamieniarza na Gładkim Kamieniu, jak na każdym innym bloku opartym na skale. Niestety, nie możesz zrobić schodów z Gładkiego Kamienia, ale możesz tego użyć, aby uzyskać pojedynczą płytę zamiast sześciu.

Gładki kamień minecraft – to wszystko, naprawdę.

Gładki Kamień nie ma tak naprawdę żadnego zastosowania, ale jest to raczej budulec. Wygląda ładnie i bardzo dobrze akcentuje budynki, co widać w większości wiosek. Mam nadzieję, że ten krótki przewodnik pomógł Ci w Twoich wysiłkach budowlanych, teraz gdy wiesz jak używać tego ładnego kamiennego bloku. Z tym powiedziane, życzę miłego dnia.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotel dla gracza
Poradniki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza?

Myśląc o fotelu gamingowym, pierwszym co przychodzi do głowy jest wygoda, natomiast drugi w kolejności jest wygląd. Ważnym aspektem jest to, aby podobał się wizualnie, jednak istnieje więcej elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. Czytaj dalej! Najważniejsze parametry fotela gamingowego Najważniejszym parametrem jest wysokość oparcia i siedziska, istotne jest to, aby dostosować fotel do wzrostu […]

Czytaj więcej
paint w cs go
Poradniki

Celownik kropka w CS GO – komendy na celownik

Wartość celownika w CS:GO jest bardzo duża, ponieważ od niego może zależeć wynik gry. Niektórym może być wygodnie grać ze zwykłą lunetą, a inni wręcz przeciwnie – muszą wybierać różne opcje lunety indywidualnie dla siebie. Jedną z tych opcji jest celownik punktowy. Rzadko widywany jest jako celownik profesjonalnych graczy, ale zarza się. Celownik punktowy pozwala […]

Czytaj więcej
Jak bezpiecznie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi
Poradniki

Jak bezpiecznie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi

Hotspoty Wi-Fi w kawiarniach, bibliotekach, na lotniskach, w hotelach, na uczelniach i w innych miejscach publicznych są wygodne, ale często nie są bezpieczne. Jeśli połączysz się z siecią Wi-Fi i wyślesz informacje za pośrednictwem stron internetowych lub aplikacji mobilnych, ktoś inny może być w stanie je zobaczyć. Oto kilka sposobów na bezpieczne korzystanie z publicznego […]

Czytaj więcej