Jak znaleźć diamenty? Na jakim poziomie są diamenty 1.18 i 1.17

na jakim poziomie sa diamenty minecraft

Chcesz wiedzieć, jak znaleźć Diamenty w Minecraft 1.18? Diamenty są jednym z najważniejszych zasobów, jakie możesz znaleźć w Minecrafcie, a znalezienie swoich pierwszych Diamentów jest zawsze kamieniem milowym w każdej grze survivalowej. Dzięki Diamentom możesz stworzyć nowy poziom narzędzi oraz wiele nowych przedmiotów i bloków, które pomogą ci posunąć się daleko dalej, niż byłeś wcześniej.

Od wersji Minecraft 1.18 sposób, w jaki znajdujesz diamenty, uległ zmianie. Kiedyś mogłeś po prostu kopać w dół lub eksplorować jaskinie i mieć nadzieję, że trafisz, ale generowanie świata Minecrafta odbywa się według określonych zasad, a te zasady mogą nam również powiedzieć, jaki jest najbardziej efektywny sposób na wydobycie diamentów.

Wyjaśnimy najlepszą metodę na znalezienie i wydobycie diamentów w Minecraft 1.18 i 1.17.

Jak widzisz, aktualizacja 1.18 drastycznie zmieniła sposób tarła rudy w Minecrafcie. Każdy rozkład rudy jest zilustrowany przez pasek, który zwiększa i zmniejsza swoją grubość na różnych poziomach Y.

Na szczęście wzór dla diamentu jest dość prosty: zaczyna się on generować przy Y=15 i zwiększa liniowo częstotliwość im dalej w dół. Jednak rozmieszczenie diamentów jest również uzależnione od tego, co Mojang nazywa „zmniejszoną ekspozycją na powietrze” w 1.18. Oznacza to, że jeśli podczas generowania świata Diament zostanie umieszczony obok bloku z otwartym powietrzem, ma szansę się nie pojawić. Utrudnia to znalezienie diamentów osadzonych w ścianach jaskiń i tym podobnych, więc jeśli chcesz zmaksymalizować szanse na znalezienie diamentów, musisz poświęcić trochę czasu na kopanie tuneli przez deepslate.

Podsumowując: aby szybko znaleźć diamenty, zejdź jak najdalej w dół, aż trafisz na skałę macierzystą, a następnie rozpocznij wydobycie!

Aby dowiedzieć się, na jakim poziomie Y się znajdujesz, naciśnij klawisz F3, aby wyświetlić ekran współrzędnych. Druga liczba obok „XYZ” to aktualny poziom dolnej połowy twojego ciała.

Chociaż nie są tak mocne jak narzędzia Netherite, narzędzia Diamond są niezbędne, jeśli chcesz rozwijać się w jakimkolwiek świecie lub serwerze Minecraft. Upewnij się tylko, że masz oko na Strażnika, gdy nadejdzie Dzika Aktualizacja!

Jak znaleźć diamenty w Minecrafcie 1.17 – na którym poziomie są diamenty

Jeśli nadal grasz na Minecraft 1.17 lub wcześniej, możesz znaleźć rudy diamentów w każdym biomie Overworld pomiędzy poziomami 1-15. Najczęściej pojawiają się one na poziomach 5-12, więc jeśli chcesz zmaksymalizować swoje szanse na znalezienie diamentów, pozostań pomiędzy tymi dwoma poziomami.

Bez względu na to, na jakiej wersji Minecrafta grasz, Diamenty będą się pojawiać w małych żyłach składających się z maksymalnie 9 bloków naraz, choć bardzo sporadycznie znajdziesz większe żyły, składające się z wielu żył stykających się ze sobą. Tak więc nawet na odpowiednich poziomach, diamenty są dość rzadkie.

Zobacz też: Launchery minecraft

Najlepsza metoda na wydobycie diamentów w Minecraft

Ruda diamentu może być wydobywana tylko za pomocą żelaznego kilofa lub lepszego. Od wersji 1.18, Diamenty są znacznie mniej powszechne w otwartych przestrzeniach, takich jak jaskinie, co oznacza, że aby zmaksymalizować szanse na znalezienie Diamentów w Minecraft, powinieneś kopać w linii prostej we wszystkich kierunkach.

Najlepszą metodą na wydobycie diamentów w Minecraft 1.18 jest kopanie do poziomu -57 i wykopanie długiego, wysokiego na 2 bloki tunelu w dowolnym kierunku. Następnie zacznij kopać kolejne tunele 2×1 po obu stronach, pozostawiając między nimi przerwę o szerokości 2 bloków.

Kiedy już będziesz pewien, że wydobyłeś wszystkie diamenty na tym poziomie, powtórz cały proces na poziomie -53. Jeśli kopiesz w ten sposób zarówno na poziomie -57, jak i -53, będziesz w stanie zobaczyć wszystkie diamenty, które pojawiają się pomiędzy poziomami -58 i -51. W ten sposób uzyskasz największe skupisko diamentów, nie natrafiając na bloki skały macierzystej, które mogą utrudnić ci wydobycie.

Zobacz też: Zły Omen Minecraft

Jeśli grasz w Minecraft 1.17 lub wcześniej, możesz użyć tej samej metody, ale na poziomach 6 i 10.

Podczas wydobycia dobrze jest mieć przy sobie wiadro z wodą, ponieważ na tych poziomach dość często występują skupiska lawy. Pamiętaj również o zabraniu wielu pochodni, aby oświetlić sobie drogę i zapobiec pojawianiu się mobów w tunelach. Alternatywnie możesz oświetlać sobie drogę za pomocą mikstur Nocnego Widzenia – nie zapobiegnie to jednak tarle mobów.

To wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak szybko znaleźć diamenty w Minecrafcie. Ale same diamenty nie wystarczą: musisz zapoznać się z naszym przewodnikiem po Zaklęciach, aby dowiedzieć się, jak zaczarować swój ekwipunek, by stał się tak silny, jak to tylko możliwe. Jeśli masz problemy ze znalezieniem diamentów, sprawdź naszą listę pakietów tekstur, ponieważ niektóre z nich pomogą ci łatwiej dostrzec rudy. A podczas kopania uważaj na Miedź, nową rudę dodaną w wersji 1.17, którą możesz wykorzystać do tworzenia nowych, wspaniałych budowli i wymyślnych narzędzi, takich jak Błyskawica.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak znaleźć jungle w minecraft
Poradniki Rozrywka

Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Ilość zawartości oferowanej przez grę taką jak Minecraft jest imponująca. W każdej chwili można przenieść się z obszaru, na którym rośnie kilka drzew, na inną pustynię. Z drugiej strony, biomy oferowane przez grę Mojang są szczególnie zróżnicowane, a każdy z nich może potencjalnie zapewnić kilka „niespodzianek”, które nie są bez znaczenia. Ostatnio zrozumiałeś, jak ważna […]

Czytaj więcej
stojak na zbroje
Poradniki

Stojak na zbroję Minecraft – jak zrobić?

Jedną z rzeczy, którą gracze Minecrafta uwielbiają robić jest pokazywanie swoich kreacji i kolekcji. Niektórzy, jak ja, tworzą unikalne domy Minecrafta, aby to zrobić, podczas gdy inni ozdabiają je najlepszymi skórkami Minecrafta, aby się wyróżnić. Ale co by było, gdybyś mógł stworzyć klona samego siebie, aby zaprezentować się w grze. Tak, jeśli wiesz, jak zrobić […]

Czytaj więcej
shakowane konto whatsapp
Poradniki technologia

Wskazówki dotyczące aplikacji WhatsApp: Jak odzyskać skradzione lub zhakowane konto WhatsApp

Porady WhatsApp: Czy Twoje konto WhatsApp zostało skradzione lub zhakowane? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz swoje konto. Nie ma wątpliwości, że WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie. Ta należąca do Facebooka platforma ma ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie i oferuje szyfrowane rozmowy typu end-to-end. Jednak ze […]

Czytaj więcej