Jak udostępnić grę na steam?

steam udostepnianie gier

Szukasz sposobu na udostępnianie gier na Steamie? W dawnych czasach byłoby to niemożliwe, ponieważ gry Steam to pliki cyfrowe, których nie można zabrać do domu przyjaciela. We współczesnym świecie korzystamy jednak z funkcji udostępniania biblioteki rodzinnej Steam. Umożliwia ona innym osobom korzystanie z biblioteki Steam i granie w gry z twojej kolekcji.

Jak sugeruje tytuł, jest to świetne rozwiązanie, jeśli masz rodzinę i chcesz kupić tylko jedną grę dla każdego brata, siostry, rodzica i dziadka w domu. Gdy udostępniasz bibliotekę, osoba, której ją udostępniasz, może pobierać Twoje gry i grać w nie na swoim komputerze.

Jeśli w twojej bibliotece Steam kurzy się gra, którą od jakiegoś czasu ma na oku twój przyjaciel lub członek rodziny, może poleciłeś jakąś grę i ktoś bardzo chciał ją pożyczyć… Cóż, teraz to wszystko jest możliwe – Steam umożliwia udostępnianie gier dzięki usłudze Steam Family Sharing. Jak to działa? Oto jak to skonfigurować i jak udostępniać gry na Steamie.

Jak udostępnić grę na steam?

Aby udostępniać gry w usłudze Steam, musisz skonfigurować funkcję Udostępnianie biblioteki rodzinnej Steam. Najpierw musisz się upewnić, że twoje konto korzysta z zabezpieczeń Steam Guard. Możesz to włączyć, klikając opcję Ustawienia w menu Steam (w lewym górnym rogu klienta). W oknie ustawień Steam Guard można włączyć w zakładce Konto.

Po włączeniu Steam Guard możesz zacząć aktywować komputery innych osób, aby mogły korzystać z twojej biblioteki Steam. Aby to zrobić, zaloguj się do Steam na komputerze znajomego lub członka rodziny, kliknij menu Steam i wybierz Ustawienia. W tym oknie kliknij opcję Rodzina, a następnie zaznacz opcję zezwalaj na udostępnianie biblioteki na tym komputerze.

Na koniec wyloguj się ze swojego konta Steam i pozwól znajomemu lub członkowi rodziny zalogować się na swoje własne konto Steam. Będą oni teraz mogli zobaczyć twoją bibliotekę Steam w swojej własnej zakładce Gry. Teraz wystarczy, że pobierze interesujące go gry i zagra w nie.

Udostępnianie biblioteki rodzinnej Steam ma pewne ograniczenia. Możesz upoważnić maksymalnie 10 komputerów do udostępniania swoich gier. Twoja biblioteka jest również współdzielona z komputerem, a nie z kontem Steam, więc w gry można grać tylko na komputerach, które autoryzujesz, a nie na każdym komputerze, na którym zaloguje się twój znajomy.

Co najważniejsze: możesz korzystać z udostępnionej biblioteki tylko wtedy, gdy jej właściciel z niej nie korzysta. Oznacza to, że jeśli użytkownik udostępnia swoją bibliotekę i aktualnie gra w grę, jego znajomi i rodzina nie mogą korzystać z jego kolekcji, nawet jeśli chcą zagrać w inną grę niż ta, z której korzysta użytkownik.

Jeśli ktoś korzysta z twojej biblioteki, a ty chcesz zagrać w grę, Steam daje ci pierwszeństwo. Druga osoba korzystająca z biblioteki będzie mogła albo kupić grę, aby kontynuować grę, albo wyjść na pulpit.

Wreszcie, niektórych gier z biblioteki nie można udostępniać. Dobrym przykładem jest The Division; ponieważ jest to gra firmy Ubisoft, jest ona uruchamiana w usłudze Uplay, mimo że kupiłeś ją na Steamie. Serwis Uplay nie oferuje podobnego systemu, więc nie można się nią dzielić.

Oto jak pożyczyć grę na steam. Udostępnianie biblioteki rodzinnej Steam jest jedną z bardziej złożonych funkcji oferowanych przez Steam, ale jest też jedną z najbardziej użytecznych. Postępując zgodnie z tymi krokami, właśnie pozwoliłeś nawet dziesięciu swoim przyjaciołom i rodzinie grać w niektóre z twoich wspaniałych gier.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem
Poradniki

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem?

Istnieje prosty (i szybki!) sposób na wykonanie nagrania ekranu na telefonie iPhone. Dzięki funkcji nagrywania ekranu w telefonie iPhone możesz zapisywać ulubione klipy z YouTube, tworzyć poradniki dla znajomych, a nawet przechwytywać sekwencje z gier za pomocą kilku stuknięć. Wykonaj te proste kroki, aby dowiedzieć się, jak nagrywać ekran na telefonie iPhone. Jak włączyć w […]

Czytaj więcej
Animowane profilowe na dc
Poradniki

Jak ustawić animowane profilowe na Discord? – Animowy avatar na DC

Jak ustawić animowany awatar Discorda lub animowany obrazek profilowy w Discordzie? Jedną z ulubionych opcji Discorda jest możliwość ustawienia animowanego zdjęcia profilowego lub animowanego awatara. Discorda nie trzeba przedstawiać graczom. Jeśli od dawna jesteś użytkownikiem Discorda i widzisz, że inni gracze używają animowanych pfp na Discordzie, musisz się zastanawiać, jak możesz to zrobić. W tym […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak włączyć ciemny motyw na Tiktoku?

Jak włączyć tryb ciemny na TikTok dla Androida? Na urządzeniu z Androidem możesz włączyć tryb ciemny na TikTok, po prostu włączając ciemny motyw dla UI systemu. Aby to zrobić: Otwórz aplikację Ustawienia w swoim urządzeniu. Wybierz opcję Dostępność. W sekcji Wyświetlacz włącz opcję Ciemny motyw. Na koniec włącz opcję override/force dark mode w opcjach dla […]

Czytaj więcej