Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Jak znaleźć jungle w minecraft

Ilość zawartości oferowanej przez grę taką jak Minecraft jest imponująca. W każdej chwili można przenieść się z obszaru, na którym rośnie kilka drzew, na inną pustynię. Z drugiej strony, biomy oferowane przez grę Mojang są szczególnie zróżnicowane, a każdy z nich może potencjalnie zapewnić kilka „niespodzianek”, które nie są bez znaczenia.

Ostatnio zrozumiałeś, jak ważna jest eksploracja różnych biomów, aby móc kontynuować swoją przygodę, ale pojawiła się pewna wątpliwość. W szczególności zastanawiasz się, jak znaleźć dżunglę w Minecrafcie. Wiem: może się to wydawać skomplikowane, ale w rzeczywistości mogę cię zapewnić, że istnieją rozwiązania, które pozwolą ci dotrzeć do tego miejsca nawet natychmiast.

Odwaga: dlaczego wciąż stoisz i wpatrujesz się w ekran? Zamierzasz iść naprzód i w pełni odkryć dżunglę w tytule Mojangu? Moim zdaniem nie możesz się doczekać, aby dowiedzieć się, co kryje ta biome, może nawet zapuszczając się do jakiejś świątyni. Zapraszamy zatem, poniżej znajdziecie wszystkie informacje dotyczące tej sprawy. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam miłej lektury i dobrej zabawy!

Zobacz też: Serwery Minecraft – czym są i jakie wybierać?

Informacje wstępne

Zanim przejdziemy do szczegółów procedury, jak znaleźć dżunglę w Minecrafcie , myślę, że może zainteresować was wiedza na temat różnych biomów obecnych w tytule Mojangu.

Otóż biomy to nic innego jak regiony, czyli fragmenty mapy, w których można znaleźć pewne charakterystyczne elementy. Biom leśny to klasyczny biom, który zna każdy, kto choć raz grał w Minecrafta. Znajduje się tu kilka drzew.

Następnie jest biom pustynny, którego nie trzeba przedstawiać, tak samo jak interesujące może być zwiedzanie równin i bagien. Są też oczywiście inne biomy, które na pewno zauważyłeś podczas swojej przygody, jeśli grałeś choć trochę w tytuł Mojangu.

W każdym razie, biomy, rozrzucone po mapie w sposób proceduralny, mogą radykalnie zmienić wrażenia z gry. W rzeczywistości, niektóre elementy można znaleźć tylko w biomie i dlatego może być szczególnie potrzebne, aby do niego dotrzeć, zwłaszcza w trybie Survival .

Rozumiem więc, dlaczego chcesz wybrać się do biomu dżungli, ponieważ występują w nim takie elementy, jak paprocie i kakaowce. Mógłbyś także poznać oceloty oraz znaleźć świątynie w dżungli, żeby podać konkretne przykłady.

Krótko mówiąc, ten typ obszaru może być szczególnie interesujący do znalezienia i zbadania. Z tego powodu zamierzam wyjaśnić wszystko, co musisz wiedzieć, aby szybko osiągnąć swój cel.

Zobacz też: Teleportowanie Minecraft

Jungla w Minecraft

Jak znaleźć biome dżungli w Minecrafcie?

Po wyjaśnieniu ci ogólnej sytuacji, powiedziałbym, że nadszedł czas, aby podjąć działania, wyjaśniając, jak faktycznie dostać się do dżungli w Minecraft. Poniżej znajdziesz wszystkie wskazówki w tej sprawie, podzielone według wersji: Java na PC i Bedrock na Windows 10, urządzenia mobilne i konsole.

Zobacz też: Mody Minecraft

Jak znaleźć dżunglę w Minecrafcie na PC?

Aby zacząć, rozważę Minecrafta w wersji Java Edition na PC . W każdym razie, biome dżungli można znaleźć zarówno bez „sztuczek”, jak i poprzez te ostatnie.

Aby znaleźć ten biome bez uciekania się do używania komend , musisz po prostu zbadać mapę i poszukać go. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jest dżungla w Minecrafcie, przydatną wskazówką jest obecność drzew o większej szerokości niż zwykle i z „lianami”, więc na pewno zauważysz, kiedy znajdziesz się przed tym biome’em, który zwykle jest generowany w pobliżu lasów lub pustyń.

Musisz jednak wiedzieć, że dżungla jest rzadkim środowiskiem w Minecrafcie. W rzeczywistości możesz ją spotkać kilka razy w trakcie zwykłej gry, przynajmniej w porównaniu z innymi biomami. Dla uzupełnienia, istnieje kilka wariantów biomu dżungli, które również mogą zawierać unikalne elementy.

Krótko mówiąc, znalezienie tego, czego szukasz, bez stosowania „sztuczek” może nie być łatwe. Z tego powodu wielu graczy decyduje się na korzystanie z tych ostatnich, aby natychmiast znaleźć dżunglę.

Aby to zrobić, wystarczy wejść do gry z włączonymi komendami (zazwyczaj są one domyślnie włączone w trybie Creative, natomiast w Survival wystarczy aktywować odpowiednią opcję), wcisnąć przycisk T na klawiaturze, wpisać komendę /locatebiome minecraft:jungle i dać Enter .

Na ekranie pojawi się więc dokładna informacja, gdzie znajduje się najbliższy biome dżungli. Aby się do niego dostać, naciśnij ponownie przycisk T na klawiaturze, wpisz polecenie /teleport [tuo nome utente] [coordinate] (na przykład /teleport Zane -3872 ~ 3920). Współrzędne, które należy wpisać, to oczywiście te zwrócone przez poprzednie polecenie.

Doskonale, teraz Twoja postać zostanie teleportowana bezpośrednio do dżungli i będziesz mógł bezpiecznie eksplorować ten biome.wiele innych poradników, które mogą być dla Ciebie.

Przy okazji, jeśli szukasz konkretnych wariantów dżungli, po prostu naciśnij przycisk T , wpisz polecenie /locatebiome i przejrzyj wszystkie możliwości związane z terminem dżungla (na przykład minecraft:bamboo_jungle).

Zobacz też: Stojak na zbroję Minecraft

Jak znaleźć dżunglę w grze Minecraft PS4?

Jeśli grasz w Minecrafta w wersji Bedrock na konsolach takich jak PlayStation 4 , urządzeniach mobilnych lub komputerach PC z systemem Windows 10 , ta część poradnika jest dla ciebie.

Oczywiście wskazówki, które podałem w poprzednim rozdziale, dotyczące tego, jak znaleźć biome dżungli bez sztuczek, pozostają aktualne, ale to, co się zmienia, to sposób, w jaki używasz poleceń .

W rzeczywistości, po wejściu do gry z włączonymi sztuczkami (odpowiednia opcja znajduje się na ekranie edycji różnych światów), musisz nacisnąć przycisk strzałki w prawo na kontrolerze (lub na ikonie kreskówki na urządzeniach mobilnych), wpisać polecenie /locate temple i potwierdzić.

Po wykonaniu tej czynności współrzędne zostaną ci zwrócone. Użyj więc komendy /teleport [tuo nome utente] [coordinate] (na przykład teleport fifahalo -1016 ~ -1400) i naciśnij Enter . W tym momencie zostaniesz teleportowany do najbliższej świątyni.

Niestety, w wersji Bedrock Minecrafta nie jest możliwe bezpośrednie zlokalizowanie biomu. Jeśli więc znajdujesz się w pobliżu świątyni innego typu, na przykład pustynnej, twoja postać zostanie teleportowana w to miejsce.

Jeśli nie uda ci się znaleźć świątyni dżungli (a więc i jej biomu) za pierwszym podejściem, będziesz musiał przejść przez metodę, która wymaga nieco więcej cierpliwości, ale i tak doprowadzi cię do pożądanego rezultatu.

Ta ostatnia polega na wejściu w tryb kreatywny (możesz też pomyśleć o zmianie typu gry za pomocą polecenia /gamemode creative, jeśli grasz np. w Survival) i wykonaniu podwójnego skoku, aby zacząć latać swoją postacią, szybko przemieszczając się w powietrzu.

Dzięki temu będziesz mógł znacznie szybciej przeszukiwać dżunglę, obserwując z góry wszystkie dostępne obszary. Przeszukując lasy i pustynie, po pewnym czasie nie powinieneś mieć szczególnych problemów z dostrzeżeniem drzew, które są szersze niż zwykle, z „lianami”.

Tak wygląda dżungla: musisz się tam po prostu udać, wrócić do trybu przetrwania (jeśli chcesz, poprzez komendę /gamemode survival) i rozpocząć eksplorację.

Jak znaleźć świątynię w dżungli w Minecrafcie?

Jak to się mówi? Zamierzasz znaleźć świątynię dżungli w Minecrafcie, być może po to, by później spróbować zdobyć kilka skrzyń ze skarbami ? Nie ma problemu, od razu powiem Ci jak to zrobić!

W tym przypadku sytuacja jest bardzo podobna do tego, co zostało wyjaśnione w rozdziale dotyczącym biomu dżungli. W rzeczywistości dwie możliwe metody to po prostu szukanie tej świątyni na odpowiednim obszarze lub zastosowanie „sztuczek”, aby ją od razu zlokalizować.

Jedyną radą, jakiej mogę Ci udzielić, jeśli nie chcesz korzystać z kontrolek, jest szukanie świątyni z gruzu w dżungli. Poszukiwania mogą trwać długo, ale zapewniam Cię, że jest wielu graczy, którym udało się znaleźć tę budowlę nawet bez „sztuczek”.

Jeśli natomiast nie masz zbyt wiele czasu i chcesz natychmiast zlokalizować świątynię, w wersji Java na PC Minecrafta wystarczy, że wejdziesz do gry z włączoną opcją „sztuczki”, wciśniesz klawisz T na klawiaturze, wpiszesz komendę /locate jungle_pyramid i wciśniesz Enter.

Na ekranie pojawią się zatem wszystkie współrzędne przypadku. Wystarczy, że ponownie wciśniesz klawisz T, wpiszesz komendę /teleport [tuo nome utente] [coordinate] i wciśniesz Enter . W ten sposób postać zostanie teleportowana do miejsca, w którym znajduje się świątynia.

Jeśli zazwyczaj grasz w Minecrafta w wersji Bedrock, dostępnej na konsole, urządzenia mobilne i Windows 10, najpierw zalecam wykonanie instrukcji zawartych w rozdziale o tym, jak znaleźć biome dżungli, ponieważ już dzięki nim możesz osiągnąć swój cel.

Ewentualnie, jeśli jesteś już w biosferze dżungli, ale nie możesz znaleźć świątyni, polecam nacisnąć przycisk strzałki w prawo na kontrolerze (lub ikonę dymka na urządzeniach mobilnych), aby otworzyć konsolę poleceń. Wpisz zatem /locate temple, a otrzymasz współrzędne najbliższej świątyni, którą prawdopodobnie będzie świątynia w dżungli (ponieważ znajdujesz się w jej biome’ie).

Następnie wystarczy użyć komendy /teleport [tuo nome utente] [coordinate] i zatwierdzić, aby teleportować swoją postać do wskazanego miejsca. Doskonale, teraz możesz rozpocząć eksplorację świątyni.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minecraft tlauncher
Rozrywka

Minecraft tlauncher – co to jest? Do czego służy?

Minecraft tlauncher – co to jest? TLauncher to niestandardowy launcher do gry Minecraft, który umożliwia graczom pobranie i zainstalowanie gry bezpośrednio z oficjalnej strony Mojang. Dzięki TLauncher, użytkownicy mogą również łatwo zarządzać różnymi wersjami gry, instalować mody, skórki, a także zapisywać i ładować różne profile gry. Należy jednak zaznaczyć, że korzystanie z TLauncher nie jest […]

Czytaj więcej
Rozrywka

Klocki LEGO® dla dorosłych – sposób na kreatywne spędzenie czasu

Czy zestawy klocków LEGO® są tylko dla dzieci? Okazuje się, że niekoniecznie, bo przecież dobra zabawa należy się każdemu. Zestawy LEGO® to nie tylko słynne klocki dla młodszych i starszych dzieci, ale i imponujące zestawy dla dorosłych. Poznaj te niezwykłe zestawy LEGO® i spędzaj czas kreatywnie. Wieża Eiffla w Twoim domu Miłośnicy podróży będą zachwyceni […]

Czytaj więcej
akcesoria do rowerow turystycznych
Ogólne Rozrywka

Jakie akcesoria turystyczne do roweru warto mieć podczas wyprawy?

Planujesz dłuższą wycieczkę rowerową i zastanawiasz się, jakie akcesoria turystyczne do roweru będą niezbędne? W tym artykule przedstawiamy listę praktycznych i funkcjonalnych gadżetów, które zapewnią Ci bezpieczeństwo oraz ułatwią podróżowanie na dwóch kółkach. Bagażnik i sakwy rowerowe Podczas długich wypraw, niezbędne będzie przechowywanie rzeczy osobistych oraz prowiantu. Bagażnik rowerowy to podstawa, która pozwoli Ci zamocować […]

Czytaj więcej