Jaki agregat prądotwórczy wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Agregat prądotwórczy przydaje się zarówno w domu, na działce, w garażu, jak i na placach budowy. Nie obejdą się bez niego nie tylko firmy, ale i ci użytkownicy, którzy chcą być zabezpieczeni na wypadek zarówno krótkotrwałych, jak i dłuższych okresów przerw w dostawie prądu. Jak jednak wybierać agregaty prądotwórcze? Generatory mocy/prądu różnią się wieloma parametrami, o czym dziś rozważamy w niniejszym artykule.

Agregaty prądotwórcze – dobór urządzenia w zależności od potrzeb

Kluczowym elementem jest dobór urządzenia do miejsca użytkowania i indywidualnych potrzeb. Istnieje kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę, wybierając agregaty prądotwórcze – generatory prądu powinny być dostosowane do typu i liczby podłączanych urządzeń. Przede wszystkim zwraca się zatem uwagę na napięcie agregatu – do wyboru są modele jedno- bądź trójfazowe.

Te pierwsze sprawdzają się w przypadku konieczności zapewnienia źródła prądu głównie podstawowym urządzeniom domowym. Modele trójfazowe będą zaś odpowiednie, gdy w grę wchodzi podłączenie np. elektronarzędzi. Uważa się je również za bardziej uniwersalne, ponieważ mogą one pracować z urządzeniami o mniejszym i większym napięciu.

Generatory prądu – konstrukcja stacjonarna czy przenośna?

Kolejny podział, któremu podlegają generatory prądu, uwzględnia rodzaj konstrukcji. Do wyboru są modele stacjonarne oraz przenośne. I w tym przypadku również należy kierować się indywidualnymi potrzebami czy miejscem zastosowania.

Stacjonarne generatory prądotwórcze są ciężkie i nieporęczne, ale mogą być odpowiednim rozwiązaniem, gdy w grę wchodzi instalacja na stałe w wybranym miejscu. Konstrukcje mobilne sprawdzają się podczas wszelkiego rodzaju wyjazdów, w kamperze, a także na działce. Są bezproblemowe w transporcie i zdecydowanie lżejsze od modeli stacjonarnych

Zobacz również:  Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. – co warto wiedzieć?

Generator mocy – diesel czy benzyna?

Generator mocy może również być zasilany w odmienny sposób. Do wyboru są agregaty działające na benzynę lub z silnikiem diesla. Który z nich wybrać? Urządzenia zasilane benzyną pracują bardzo dobrze i wydajnie, jednak oferują mniejszą trwałość niż modele z dieslem. Te drugie zaś zapewniają długą i nieprzerwaną oraz bezproblemową pracę, choć częściej wybierane są np. na place budowy.

Różne rodzaje agregatów prądotwórczych – na te parametry zwróć uwagę!

Poza wymienionymi kwestiami uwagę zwraca się również na kilka innych parametrów związanych z pracą agregatów prądotwórczych. Warto uwzględnić poziom hałasu, który jest generowany podczas pracy, w szczególności wtedy, gdy urządzenie ma pracować wewnątrz obiektu.

Nie bez znaczenia jest wielkość zbiornika paliwa, a także wyposażenie w katalizator, który odpowiada za ograniczenie emisji spalin. Przede wszystkim zaś, jeszcze przed wyborem danego urządzenia, należy sprawdzić, jakiego zasilania wymagają sprzęty, które będą podłączane do generatora prądu. Poza tym konieczny jest wybór modelu, który zaoferuje sumarycznie większą moc niż wartość podliczona dla wszystkich sprzętów, które mają pracować po podłączeniu do agregatu.

Zwracając uwagę na wszystkie z powyższych elementów, uda się znaleźć model, który wpisze się nie tylko w budżet przeznaczony na zakup tego urządzenia.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

E recepta przez internet

U niektórych pacjentów z chorobą Hashimoto występują objawy pomimo prawidłowych lub optymalnych wyników badań laboratoryjnych hormonów tarczycy, podczas przyjmowania stałej dawki leków hormonalnych tarczycy. Tutaj z pomocą przychodzi e recepta przez internet, dzięki której pacjent będzie w stanie otrzymać receptę na potrzebne mu leki bez konieczności spędzenia długiego czasu w kolejkach przed gabinetem lekarza. Co […]

Czytaj więcej
Ogólne

Kosmetyki bezpieczne dla skóry wrażliwej – jak je rozpoznać?

Kosmetyki są niezbędnymi elementami w naszej codziennej pielęgnacji skóry, ale gdy mamy wrażliwą skórę, powinniśmy bardziej uważać, jakiego rodzaju produkty wybieramy. Nie wszystkie kosmetyki są stworzone tak samo i czasami zawierają składniki, które mogą naszą skórę podrażnić i powodować uczucie swędzenia i pieczenia. Nietolerancja składników może prowadzić do reakcji alergicznych i postępowania zgodnie z zasadami […]

Czytaj więcej
Ogólne

Volkswagen a środowisko naturalne – jak niemiecka marka dba o ekologię

W obliczu globalnych zmian klimatycznych i rosnącej świadomości ekologicznej, koncerny motoryzacyjne na całym świecie starają się wprowadzać bardziej zrównoważone technologie. Volkswagen, jeden z gigantów branży motoryzacyjnej, od lat dąży do zmniejszenia negatywnego wpływu swoich działań na środowisko naturalne. W jaki sposób? Wyjaśniamy! Volkswagen od 2016 roku prowadzi intensywne i kosztowne działania na rzecz zrównoważonej motoryzacji […]

Czytaj więcej