Jak grać w Among Us

jak grac w among us

Gra Among Us została wydana w 2018 roku, ale w ciągu ostatnich kilku tygodni odnotowała ogromny wzrost popularności. Doprowadziło to do tego, że wielu nowych graczy sięgnęło po małą grę imprezową Innerslotha i wywołało mnóstwo nowych pytań na temat gry, gatunku, do którego pasuje, a nawet tego, o co dokładnie chodzi w Among Us. Na szczęście spędziliśmy już w niej sporo godzin, dzięki czemu możemy pomóc wam zrozumieć wszystko, co warto wiedzieć, w tym jak grać w Among Us.

Jak grać w Among Us?

Gra Among Us może wydawać się trudna na początku, ale podstawowe założenie gry jest niezwykle proste. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje graczy: Członkowie załogi i Impostorzy. W grze możesz mieć od 1 do 3 Impostorów, co znacznie zwiększa stawkę w grze.

Największą różnicą pomiędzy Among Us a innymi grami z tego gatunku jest fakt, że w głównej fazie gry nie wolno rozmawiać. Po zgłoszeniu trupów lub po zwołaniu zebrania awaryjnego będziesz mógł porozmawiać o tym, kto jest Impostorem. W pozostałych przypadkach gra buduje napięcie i niepokój, zmuszając graczy do milczenia podczas wykonywania zadań.

Zobacz też: Jak naprawić kod błędu 910 w sklepie Play

Jak grać jako członek załogi – Crewmate w Among Us?

Przez większą część gry członkowie załogi będą próbowali dowiedzieć się, kim jest Impostor, wykonując przy tym szereg zadań. Twoim celem, jako członka załogi, jest wykonanie wszystkich zadań lub odkrycie, kim jest Impostor (lub jacy są impostorzy), a następnie usunięcie go z gry. Pamiętaj, by zgłaszać wszelkie znalezione trupy i staraj się zwracać uwagę, czy ktoś nie zachowuje się podejrzanie w związku z ciałem. Jeśli zostaniesz zabity przez Impostora, nadal możesz wykonywać zadania, aby pomóc swoim współtowarzyszom z załogi wygrać.

Jako członek załogi staraj się zwracać uwagę na wszelkie dziwne działania innych graczy. Jeśli ktoś sprawia wrażenie, jakby próbował trzymać się w cieniu lub po prostu nie rzucać się w oczy. Zwracaj też uwagę na to, jak gracze wykonują zadania. Niektóre z nich mają przypisane animacje, dzięki którym możesz rozpoznać, że ktoś kłamie, wykonując zadanie. Gdy zbierzesz wystarczająco dużo dowodów lub domyślisz się, kto jest Impostorem, porusz ten temat w fazie dyskusji i spróbuj przedstawić swoje racje.

Zobacz też: Zalety i wady internetu

Jak grać jako Impostor w Among Us?

Osoby grające jako Impostor będą musiały udawać, że wykonują różne zadania na mapie, jednocześnie eliminując członków załogi. Jeśli grasz z kilkoma Impostorami, możecie współpracować, aby znacznie szybciej wyeliminować załogę, co pozwoli ci zapewnić sobie zwycięstwo. Impostorzy mają dostęp do menu Sabotażu, za pomocą którego mogą przegrzać reaktor, wyłączyć światła, a nawet zmienić poziom tlenu w bazie. Szarlatani mogą również korzystać z otworów wentylacyjnych, aby szybciej poruszać się po mapie. Pamiętaj, że każdy członek załogi, który cię zobaczy, będzie wiedział, że jesteś Impostorem i może zwołać Zebranie Awaryjne, aby cię przegłosować.

Oczywiście, jako Impostor staraj się zapoznać z różnymi zadaniami, tak by alibi, które podasz, wydawało się wiarygodne. Należy też unikać jawnego oskarżania innych osób lub zbyt mocnego naciskania na czyjeś oskarżenia, ponieważ często może to być postrzegane jako próba wyrzucenia członka załogi. W porządku jest zgadzać się z innymi, ale nie naciskaj na oskarżenia tak mocno, by nie zwrócić na siebie uwagi. Bycie świetnym Impostorem wymaga praktyki i umiejętności, a także zdolności do dobrego kłamania.

Oto podstawowe informacje o tym, jak grać w Pośród nas. Gra jest dostępna na PC i urządzeniach mobilnych, więc jeśli szukasz fajnej gry imprezowej, w którą możesz zagrać z przyjaciółmi, koniecznie weź ją do ręki i spróbuj.

Zobacz też: Pet Simulator X Kody – Darmowe Monety i Diamenty!

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem
Poradniki

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem?

Istnieje prosty (i szybki!) sposób na wykonanie nagrania ekranu na telefonie iPhone. Dzięki funkcji nagrywania ekranu w telefonie iPhone możesz zapisywać ulubione klipy z YouTube, tworzyć poradniki dla znajomych, a nawet przechwytywać sekwencje z gier za pomocą kilku stuknięć. Wykonaj te proste kroki, aby dowiedzieć się, jak nagrywać ekran na telefonie iPhone. Jak włączyć w […]

Czytaj więcej
Animowane profilowe na dc
Poradniki

Jak ustawić animowane profilowe na Discord? – Animowy avatar na DC

Jak ustawić animowany awatar Discorda lub animowany obrazek profilowy w Discordzie? Jedną z ulubionych opcji Discorda jest możliwość ustawienia animowanego zdjęcia profilowego lub animowanego awatara. Discorda nie trzeba przedstawiać graczom. Jeśli od dawna jesteś użytkownikiem Discorda i widzisz, że inni gracze używają animowanych pfp na Discordzie, musisz się zastanawiać, jak możesz to zrobić. W tym […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak włączyć ciemny motyw na Tiktoku?

Jak włączyć tryb ciemny na TikTok dla Androida? Na urządzeniu z Androidem możesz włączyć tryb ciemny na TikTok, po prostu włączając ciemny motyw dla UI systemu. Aby to zrobić: Otwórz aplikację Ustawienia w swoim urządzeniu. Wybierz opcję Dostępność. W sekcji Wyświetlacz włącz opcję Ciemny motyw. Na koniec włącz opcję override/force dark mode w opcjach dla […]

Czytaj więcej