Wskazówki dotyczące aplikacji WhatsApp: Jak odzyskać skradzione lub zhakowane konto WhatsApp

shakowane konto whatsapp

Porady WhatsApp: Czy Twoje konto WhatsApp zostało skradzione lub zhakowane? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz swoje konto.

Nie ma wątpliwości, że WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie. Ta należąca do Facebooka platforma ma ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie i oferuje szyfrowane rozmowy typu end-to-end. Jednak ze względu na swoją popularność aplikacja ta jest również wykorzystywana przez złośliwe podmioty do rozpowszechniania błędnych informacji, a niektóre z nich próbują nawet uzyskać dostęp do konta użytkownika.

Oszuści próbują oszukać użytkowników WhatsApp, aby uzyskać dostęp do ich sześciocyfrowego kodu weryfikacyjnego, który jest zasadniczo numerem OTP używanym przez WhatsApp do logowania się na konto. Podanie komuś swojego kodu weryfikacyjnego spowoduje zhakowanie konta WhatsApp.

Korzystanie z weryfikacji dwuetapowej chroni przed naruszeniem konta nawet wtedy, gdy ktoś wejdzie w posiadanie karty SIM lub kodu weryfikacyjnego. Jest to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, która działa jak hasło do konta WhatsApp. Jeśli jednak nie korzystasz z tej funkcji, konto może zostać zhakowane w mało prawdopodobnym przypadku, gdy ktoś zdobędzie twój kod weryfikacyjny.

Na szczęście, ponieważ czaty są przechowywane w telefonie, haker nie będzie w stanie odczytać starych czatów, ale może wykorzystać konto WhatsApp do ukrytych celów. Na szczęście istnieje sposób, aby odzyskać swoje konto WhatsApp.

Zobacz też: Jak usunąć stare konto na Facebook, do którego nie mogę się zalogować?

Jak odzyskać zhakowane konto WhatsApp

Aby odzyskać zhakowane konto WhatsApp, musisz ponownie zalogować się do aplikacji WhatsApp przy użyciu swojego numeru telefonu. W wiadomości SMS otrzymasz sześciocyfrowy kod weryfikacyjny, który WhatsApp odczytuje i loguje Cię automatycznie. Po zalogowaniu haker zostanie automatycznie wylogowany z Twojego konta.

Jeśli po uzyskaniu dostępu do konta WhatsApp haker włączy weryfikację dwuetapową, zostaniesz poproszony o wprowadzenie tego kodu. W takim przypadku na odzyskanie konta trzeba będzie poczekać siedem dni. Warto zauważyć, że w czasie oczekiwania na odzyskanie konta haker nie ma już dostępu do konta.

„Niezależnie od tego, czy znasz ten kod weryfikacyjny, druga osoba została wylogowana z Twojego konta po wprowadzeniu 6-cyfrowego kodu SMS” – informuje WhatsApp.

Zobacz też: Wylogowywanie z Gmaila: jak wylogować się z Gmaila w telefonie komórkowym i na wszystkich urządzeniach

Jak zabezpieczyć swoje konto WhatsApp

Aby uchronić swoje konto WhatsApp przed oszustwami, nigdy nie udostępniaj nikomu swojego kodu aktywacyjnego. Nie zapomnij również włączyć weryfikacji dwuetapowej, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Oto jak możesz to zrobić. Uważaj na telefony, które proszą Cię o udostępnienie danych osobowych lub instalację określonych aplikacji.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Repeater WiFi – najważniejsze informacje

Kiedy decydujemy się na podpisanie umowy z dostawcą Internetu, naturalnie oczekujemy, że zadeklarowana w umowie prędkość internetu będzie odpowiadała tej, którą rzeczywiście uzyskamy na naszych urządzeniach. Niestety, w praktyce często zdarza się, że rzeczywista szybkość połączenia internetowego oraz jego stabilność pozostawiają wiele do życzenia. Problemy takie jak słaby sygnał czy częste przerywanie połączenia są szczególnie […]

Czytaj więcej
technologia

Smartwatche męskie – dlaczego to dobry pomysł na prezent? Podpowiadamy, komu warto je podarować

Smartwatche zyskują na popularności i nie ma w tym nic dziwnego. Użytkownicy uwielbiają je nie tylko za ciekawy, nowoczesny design. Coraz więcej osób docenia je także za dodatkowe funkcje, których nie oferują klasyczne czasomierze. Nie da się ukryć, że miłośnicy praktycznych rozwiązań chętnie wręczają je w prezencie. Zbliża się ważna okazja dla Twojego męża lub […]

Czytaj więcej
technologia

Korzyści integracji systemowej, dlaczego warto połączyć systemy informatyczne?

Integracja systemowa pozwala usprawnić wewnętrzne procesy w firmie, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy wyjaśnić pokrótce, czym jest integracja systemów informatycznych, oraz jakie niesie za sobą korzyści. Czytajcie dalej, jeśli jesteście ciekawi, dlaczego firmy decydują się na takie rozwiązanie. Czym jest integracja systemowa?  Integracja systemów informatycznych to proces, który […]

Czytaj więcej