Wskazówki dotyczące aplikacji WhatsApp: Jak odzyskać skradzione lub zhakowane konto WhatsApp

shakowane konto whatsapp

Porady WhatsApp: Czy Twoje konto WhatsApp zostało skradzione lub zhakowane? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz swoje konto.

Nie ma wątpliwości, że WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie. Ta należąca do Facebooka platforma ma ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie i oferuje szyfrowane rozmowy typu end-to-end. Jednak ze względu na swoją popularność aplikacja ta jest również wykorzystywana przez złośliwe podmioty do rozpowszechniania błędnych informacji, a niektóre z nich próbują nawet uzyskać dostęp do konta użytkownika.

Oszuści próbują oszukać użytkowników WhatsApp, aby uzyskać dostęp do ich sześciocyfrowego kodu weryfikacyjnego, który jest zasadniczo numerem OTP używanym przez WhatsApp do logowania się na konto. Podanie komuś swojego kodu weryfikacyjnego spowoduje zhakowanie konta WhatsApp.

Korzystanie z weryfikacji dwuetapowej chroni przed naruszeniem konta nawet wtedy, gdy ktoś wejdzie w posiadanie karty SIM lub kodu weryfikacyjnego. Jest to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, która działa jak hasło do konta WhatsApp. Jeśli jednak nie korzystasz z tej funkcji, konto może zostać zhakowane w mało prawdopodobnym przypadku, gdy ktoś zdobędzie twój kod weryfikacyjny.

Na szczęście, ponieważ czaty są przechowywane w telefonie, haker nie będzie w stanie odczytać starych czatów, ale może wykorzystać konto WhatsApp do ukrytych celów. Na szczęście istnieje sposób, aby odzyskać swoje konto WhatsApp.

Zobacz też: Jak usunąć stare konto na Facebook, do którego nie mogę się zalogować?

Jak odzyskać zhakowane konto WhatsApp

Aby odzyskać zhakowane konto WhatsApp, musisz ponownie zalogować się do aplikacji WhatsApp przy użyciu swojego numeru telefonu. W wiadomości SMS otrzymasz sześciocyfrowy kod weryfikacyjny, który WhatsApp odczytuje i loguje Cię automatycznie. Po zalogowaniu haker zostanie automatycznie wylogowany z Twojego konta.

Jeśli po uzyskaniu dostępu do konta WhatsApp haker włączy weryfikację dwuetapową, zostaniesz poproszony o wprowadzenie tego kodu. W takim przypadku na odzyskanie konta trzeba będzie poczekać siedem dni. Warto zauważyć, że w czasie oczekiwania na odzyskanie konta haker nie ma już dostępu do konta.

„Niezależnie od tego, czy znasz ten kod weryfikacyjny, druga osoba została wylogowana z Twojego konta po wprowadzeniu 6-cyfrowego kodu SMS” – informuje WhatsApp.

Zobacz też: Wylogowywanie z Gmaila: jak wylogować się z Gmaila w telefonie komórkowym i na wszystkich urządzeniach

Jak zabezpieczyć swoje konto WhatsApp

Aby uchronić swoje konto WhatsApp przed oszustwami, nigdy nie udostępniaj nikomu swojego kodu aktywacyjnego. Nie zapomnij również włączyć weryfikacji dwuetapowej, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Oto jak możesz to zrobić. Uważaj na telefony, które proszą Cię o udostępnienie danych osobowych lub instalację określonych aplikacji.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak znaleźć jungle w minecraft
Poradniki Rozrywka

Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Ilość zawartości oferowanej przez grę taką jak Minecraft jest imponująca. W każdej chwili można przenieść się z obszaru, na którym rośnie kilka drzew, na inną pustynię. Z drugiej strony, biomy oferowane przez grę Mojang są szczególnie zróżnicowane, a każdy z nich może potencjalnie zapewnić kilka „niespodzianek”, które nie są bez znaczenia. Ostatnio zrozumiałeś, jak ważna […]

Czytaj więcej
stojak na zbroje
Poradniki

Stojak na zbroję Minecraft – jak zrobić?

Jedną z rzeczy, którą gracze Minecrafta uwielbiają robić jest pokazywanie swoich kreacji i kolekcji. Niektórzy, jak ja, tworzą unikalne domy Minecrafta, aby to zrobić, podczas gdy inni ozdabiają je najlepszymi skórkami Minecrafta, aby się wyróżnić. Ale co by było, gdybyś mógł stworzyć klona samego siebie, aby zaprezentować się w grze. Tak, jeśli wiesz, jak zrobić […]

Czytaj więcej
steam udostepnianie gier
Poradniki

Jak udostępnić grę na steam?

Szukasz sposobu na udostępnianie gier na Steamie? W dawnych czasach byłoby to niemożliwe, ponieważ gry Steam to pliki cyfrowe, których nie można zabrać do domu przyjaciela. We współczesnym świecie korzystamy jednak z funkcji udostępniania biblioteki rodzinnej Steam. Umożliwia ona innym osobom korzystanie z biblioteki Steam i granie w gry z twojej kolekcji. Jak sugeruje tytuł, […]

Czytaj więcej