Wskazówki dotyczące aplikacji WhatsApp: Jak odzyskać skradzione lub zhakowane konto WhatsApp

shakowane konto whatsapp

Porady WhatsApp: Czy Twoje konto WhatsApp zostało skradzione lub zhakowane? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz swoje konto.

Nie ma wątpliwości, że WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie. Ta należąca do Facebooka platforma ma ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie i oferuje szyfrowane rozmowy typu end-to-end. Jednak ze względu na swoją popularność aplikacja ta jest również wykorzystywana przez złośliwe podmioty do rozpowszechniania błędnych informacji, a niektóre z nich próbują nawet uzyskać dostęp do konta użytkownika.

Oszuści próbują oszukać użytkowników WhatsApp, aby uzyskać dostęp do ich sześciocyfrowego kodu weryfikacyjnego, który jest zasadniczo numerem OTP używanym przez WhatsApp do logowania się na konto. Podanie komuś swojego kodu weryfikacyjnego spowoduje zhakowanie konta WhatsApp.

Korzystanie z weryfikacji dwuetapowej chroni przed naruszeniem konta nawet wtedy, gdy ktoś wejdzie w posiadanie karty SIM lub kodu weryfikacyjnego. Jest to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, która działa jak hasło do konta WhatsApp. Jeśli jednak nie korzystasz z tej funkcji, konto może zostać zhakowane w mało prawdopodobnym przypadku, gdy ktoś zdobędzie twój kod weryfikacyjny.

Na szczęście, ponieważ czaty są przechowywane w telefonie, haker nie będzie w stanie odczytać starych czatów, ale może wykorzystać konto WhatsApp do ukrytych celów. Na szczęście istnieje sposób, aby odzyskać swoje konto WhatsApp.

Zobacz też: Jak usunąć stare konto na Facebook, do którego nie mogę się zalogować?

Jak odzyskać zhakowane konto WhatsApp

Aby odzyskać zhakowane konto WhatsApp, musisz ponownie zalogować się do aplikacji WhatsApp przy użyciu swojego numeru telefonu. W wiadomości SMS otrzymasz sześciocyfrowy kod weryfikacyjny, który WhatsApp odczytuje i loguje Cię automatycznie. Po zalogowaniu haker zostanie automatycznie wylogowany z Twojego konta.

Jeśli po uzyskaniu dostępu do konta WhatsApp haker włączy weryfikację dwuetapową, zostaniesz poproszony o wprowadzenie tego kodu. W takim przypadku na odzyskanie konta trzeba będzie poczekać siedem dni. Warto zauważyć, że w czasie oczekiwania na odzyskanie konta haker nie ma już dostępu do konta.

„Niezależnie od tego, czy znasz ten kod weryfikacyjny, druga osoba została wylogowana z Twojego konta po wprowadzeniu 6-cyfrowego kodu SMS” – informuje WhatsApp.

Zobacz też: Wylogowywanie z Gmaila: jak wylogować się z Gmaila w telefonie komórkowym i na wszystkich urządzeniach

Jak zabezpieczyć swoje konto WhatsApp

Aby uchronić swoje konto WhatsApp przed oszustwami, nigdy nie udostępniaj nikomu swojego kodu aktywacyjnego. Nie zapomnij również włączyć weryfikacji dwuetapowej, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Oto jak możesz to zrobić. Uważaj na telefony, które proszą Cię o udostępnienie danych osobowych lub instalację określonych aplikacji.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak działa ekosystem produktów od Apple?
technologia

Jak działa ekosystem produktów od Apple?

Apple to popularna marka, znana z produkcji urządzeń elektronicznych wysokiej jakości. Smartfony, tablety i komputery przyozdobione jabłuszkiem można spotkać tak naprawdę wszędzie. Często poruszaną kwestią, która uznawana jest przez wyznawców marki za zdecydowaną zaletę, jest możliwość synchronizacji wszystkich urządzeń. Czym jest ekosystem produktów od Apple i czy faktycznie jest użyteczny? Ekosystem Apple – czym tak […]

Czytaj więcej
naprawa laptopa
technologia

Po czym poznać, że przyszła pora na wymianę dysku w laptopie?

Jednym z bardziej popularnych zabiegów „odmładzających” laptopa jest wymiana dysku. Kiedy warto ją przeprowadzić? Po czym poznać, że dysk nadaje się już do wymiany? Starszy laptop wyposażony w dysk HDD Zacznijmy od najstarszych modeli laptopów. Jeszcze kilka lat temu na rynku popularne były komputery wyposażone w magnetyczne dyski HDD, które do zapisu i odczytu danych […]

Czytaj więcej
Fotel dla gracza
Poradniki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza?

Myśląc o fotelu gamingowym, pierwszym co przychodzi do głowy jest wygoda, natomiast drugi w kolejności jest wygląd. Ważnym aspektem jest to, aby podobał się wizualnie, jednak istnieje więcej elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. Czytaj dalej! Najważniejsze parametry fotela gamingowego Najważniejszym parametrem jest wysokość oparcia i siedziska, istotne jest to, aby dostosować fotel do wzrostu […]

Czytaj więcej