Jak ukryć aplikacje w telefonie?

android jak ukryć aplikacje

Ukrywanie aplikacji na urządzeniu z systemem Android może wydawać się nieco podstępne, ale tak naprawdę jest to świetny sposób na zapewnienie, że jeśli urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, Twoje dane osobowe i prywatne będą bezpieczne. System operacyjny Android nie ułatwia ukrywania wrażliwych aplikacji, ale jest kilka sposobów na usunięcie zbędnego oprogramowania i zabezpieczenie swoich danych osobowych przed ciekawskimi oczami.

Jak ukryć aplikacje w telefonie?

Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o ukrywaniu aplikacji w urządzeniu z systemem Android, jest to, że nie ma wbudowanego sposobu na utrzymanie aplikacji w tajemnicy. Nie oznacza to, że jesteś całkowicie pozbawiony opcji. Po prostu ukrywanie aplikacji nie będzie tak łatwe (ani tak intuicyjne), jak mogłoby być. Jeden ze sposobów ukrywania aplikacji tak naprawdę wcale ich nie ukrywa.

Zamiast ukrywać aplikacje, można je wyłączyć, usuwając je z szuflady aplikacji i uniemożliwiając im korzystanie z zasobów systemowych. Aplikację można łatwo wyłączyć:

  1. Na swoim urządzeniu przejdź do Ustawienia > Aplikacje.
  2. Stuknij aplikację, którą chcesz wyłączyć.
  3. Na stronie Informacje o aplikacji stuknij przycisk Wyłącz.
  4. Zostanie wyświetlony komunikat z potwierdzeniem. Jeśli jesteś pewien, że chcesz wyłączyć aplikację, stuknij przycisk Wyłącz.
  5. Aplikacja zostanie wyłączona i nie będzie już wyświetlana w Szufladzie aplikacji.

Zobacz też: Bind na skakanie na scrollu do CS GO

Używaj aplikacji do ukrywania aplikacji dla aplikacji niesystemowych

Aplikacji, które nie są preinstalowane na urządzeniu (pobierane ze Sklepu Google Play lub innych źródeł), zazwyczaj nie można wyłączyć. Ukrywanie tych aplikacji jest nieco bardziej skomplikowane. Aby to zrobić, potrzebna jest aplikacja innej firmy.

Zobacz również:  Celownik kropka w CS GO - komendy na celownik

Aplikacje do ukrywania aplikacji innych firm są dostępne w wielu różnych odmianach. Niektóre z nich, jak Calculator Vault w Sklepie Google Play, ukrywają aplikacje w folderze, który jest zamaskowany przez inną aplikację. Czasami ta maskująca aplikacja jest w pełni funkcjonalna, a czasami jest to tylko atrapa. Chodzi o to, aby każdy, kto szuka aplikacji, które chcesz ukryć, nie był skłonny zejść głębiej, niż na powierzchnię.

Inne aplikacje, takie jak Apex Launcher ze Sklepu Google Play, nakładają na urządzenie zupełnie nową skórkę (lub interfejs), która zawiera bezpieczne foldery wymagające podania hasła dostępu, w których można przechowywać aplikacje, które chcemy zachować w tajemnicy. Są też skarbce z aplikacjami nieukrywającymi, które nie próbują ukrywać faktu ukrywania aplikacji. Aby uzyskać dostęp do wszystkich aplikacji przechowywanych w skarbcu, należy ustawić kod PIN, ale skarbiec jest widoczny dla każdego, kto ma dostęp do telefonu.

App hiders to świetny sposób na zabezpieczenie aplikacji, do których nie chcesz, aby inni mieli dostęp. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, której z nich użyć, poświęć trochę czasu na przejrzenie kilku z nich, ponieważ każda z nich ma inne funkcje i wymagania, aby działać.

Zobacz też: Gry podobne do Clash Royale

Android ukrywanie aplikacji – bezpieczne foldery

Niektóre telefony z systemem Android, np. z linii Samsung Galaxy, mogą mieć możliwość ukrywania aplikacji (a także zdjęć, dokumentów i innych plików) w bezpiecznym folderze aplikacji systemu Android. Podobnie jak skarbiec aplikacji, bezpieczny folder wymaga podania numeru PIN lub biometrycznego klucza zabezpieczającego. Każdy, kto uzyska dostęp do Twojego urządzenia, będzie potrzebował tego klucza, aby uzyskać dostęp do wszystkiego, co jest ukryte w bezpiecznym folderze.

Konfiguracja bezpiecznego folderu w urządzeniu Galaxy jest prosta. Wystarczy przejść do Ustawienia > Biometria i zabezpieczenia > Bezpieczny folder, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować folder i nadać mu kod zabezpieczający. Gdy wszystko będzie gotowe, Bezpieczny Folder znajdziesz w Szufladzie z aplikacjami.

Zobacz również:  Jak znaleźć diamenty? Na jakim poziomie są diamenty 1.18 i 1.17

Ukrywanie aplikacji w urządzeniu z systemem Android nie jest tak intuicyjne, jak mogłoby być, ale masz kilka opcji, więc zablokuj swoje poufne informacje. Dzięki temu wiesz, że są one bezpieczne dla każdego, kto ma nieautoryzowany dostęp do Twojego telefonu.

Zobacz też: Bind na jumpthrow

Dlaczego ktokolwiek chciałby ukrywać aplikacje w systemie Android?

Ukrywanie czegokolwiek, nawet aplikacji w telefonie lub tablecie, to sposób, w jaki ludzie dbają o bezpieczeństwo i prywatność. W przypadku ukrywania aplikacji dana osoba może zdecydować się na to z wielu powodów. Na przykład, ktoś może mieć członków rodziny, którzy nie wierzą w prywatność. Ukrywanie aplikacji, które zawierają poufne informacje lub komunikaty, jest jednym ze sposobów ochrony prywatności.

Innym powodem, dla którego ludzie mogą zdecydować się na ukrywanie aplikacji na swoich urządzeniach, jest chęć ochrony informacji takich jak dane finansowe, tajemnice handlowe lub własność intelektualna przed narażeniem na szwank w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu.

Wreszcie, niektóre urządzenia z systemem Android są wyposażone w oprogramowanie typu „bloatware”, które zaśmieca urządzenie. Te bezużyteczne aplikacje mogą przeszkadzać w znajdowaniu najczęściej używanych aplikacji i mogą powodować zamieszanie, a nawet spowalniać urządzenie, jeśli są stale uruchomione. Ukrycie tych aplikacji poprawia komfort korzystania z urządzenia i może pomóc w jego lepszym działaniu.

Zobacz też: Czym jest predykcyjne utrzymanie ruchu?

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poradniki

Jak odinstalować Valorant i Riot Vanguard?

Jak usunąć Riot Vanguard? Otwórz panel sterowania na komputerze. Wpisz „Panel sterowania” w pasek wyszukiwania Windows, a następnie naciśnij Enter. Przejdź do sekcji „Dodaj lub usuń programy”. Wyszukaj w liście „Riot Vanguard”. Kliknij prawym przyciskiem myszy na „Riot Vanguard” i wybierz opcję „Odinstaluj”. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zakończyć proces usuwania. Po odinstalowaniu […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak znaleźć mieszkanie na warszawski Śródmieściu? Poradnik agenta nieruchomości

Warszawskie Śródmieście, centralna dzielnica stolicy Polski, to serce miasta pełne kontrastów. Bogate dziedzictwo historyczne, reprezentowane przez Zamek Królewski i Stare Miasto, współgra tu z nowoczesnością wieżowców i centrów biznesowych. Spacerując po ulicach Śródmieścia, można odkryć liczne muzea, teatry oraz urokliwe kawiarnie. Park Saski i Ogrody Krasińskich oferują oazę zieleni w tętniącym życiem centrum. Dzielnica jest […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jaki nawóz należy stosować pod rzepak na jesień? Wyjaśniamy

Zależy Ci na uzyskaniu obfitych plonów rzepaku? Zatem z pewnością wiesz, że kluczowe znaczenie ma optymalne nawożenie. Właściwie przeprowadzone zapewnia roślinom szereg korzyści. Zastanawiasz się, jaki nawóz pod rzepak na jesień sprawdzi się najlepiej? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule. Dlaczego nawożenie rzepaku na jesień jest ważne? Powszechnie wiadomo, że rzepak ma dość duże […]

Czytaj więcej