Stojak na zbroję Minecraft – jak zrobić?

stojak na zbroje

Jedną z rzeczy, którą gracze Minecrafta uwielbiają robić jest pokazywanie swoich kreacji i kolekcji. Niektórzy, jak ja, tworzą unikalne domy Minecrafta, aby to zrobić, podczas gdy inni ozdabiają je najlepszymi skórkami Minecrafta, aby się wyróżnić. Ale co by było, gdybyś mógł stworzyć klona samego siebie, aby zaprezentować się w grze. Tak, jeśli wiesz, jak zrobić zbroję w Minecrafcie, możesz ubrać ją tak samo jak siebie. Od zbroi do niestandardowych głów mobów, ta konstrukcja manekina w grze może nosić wszystko, co gracz chce pokazać. Jeśli jesteś na jednym z najlepszych serwerów Minecrafta, nie ma lepszego sposobu na pokazanie swojego stylu niż zbudowanie stojaka na zbroję. Mówiąc to, trzeba najpierw wiele przygotować. Nie traćmy więc czasu i dowiedzmy się, jak zrobić stojak na zbroję w Minecrafcie.

Tworzenie stojaka na zbroję w Minecrafcie (2022)

Podzieliliśmy nasz poradnik tak, aby objąć różne aspekty stojaka na zbroję, od jego tworzenia do użytkowania. Użyj więc poniższej tabeli, aby przejść do elementów, które najbardziej cię interesują.

Zobacz też: Zły omen Minecraft

Stojak na zbroję Minecraft – czym jest?

W Minecrafcie stojak na zbroję to jednostka, która może przechowywać i wyposażać przedmioty, które gracz może nosić. Właściwa struktura stojaka jest wykonana z drewna i umieszczona na kamiennej płycie. Możesz go przesuwać, umieszczać, a nawet przydzielać mu pozy, zgodnie z własnymi preferencjami. Co więcej, jak można się spodziewać, stojak sam w sobie nie może korzystać z przedmiotów ani zbroi, które trzyma.

Wszystko się jednak zmienia, gdy przydzielisz mu najlepsze zaklęcia pancerza. Na przykład, stojak na zbroję z zaklęciem ciernie może zranić gracza, który się do niego zbliży. Podobnie, stojak z zaklęciem Chodzący po mrozie może tworzyć zamarznięte bloki lodu, gdy inne postacie popchną go nad wodę.

Zobacz też: Jak wyłączyć Narratora w Minecraft

Użycie stojaka na zbroję w Minecraft

Możesz użyć stojaka na zbroję w Minecraft do następujących celów:

  • Stojak na zbroję może wyposażyć zbroję, głowy mobów, elytra i podobne przedmioty.
  • Z odpowiednimi zaklęciami, możesz także użyć ich do ochrony i systemów bezpieczeństwa.
  • Ponieważ możesz nosić przedmioty bezpośrednio z podstawki, może ona również służyć do szybkiego przechowywania.
  • Z pomocą niestandardowych głów mobów możesz wykorzystać stojak na zbroję do tworzenia postaci i dekorowania swojej bazy.

Zobacz też: Jak teleportować kogos do siebie w Minecraft?

Gdzie znaleźć stojak na zbroję w Minecraft?

Jeśli masz szczęście, możesz również znaleźć naturalnie generujące się stojaki na zbroje w wioskach Taiga. Dwa stojaki na zbroje zazwyczaj pojawiają się w zewnętrznej zbrojowni w większości wiosek tajgi. Co więcej, na tych stojakach pojawiają się żelazne płyty piersiowe i żelazny hełm. Musisz tylko znaleźć wioskę w tajdze, w której mieszka zbrojmistrz.

Przedmioty potrzebne do stworzenia stojaka na zbroję

Aby stworzyć stojak na zbroję w Minecraft, potrzebujesz następujących przedmiotów: Sześć drewnianych patyków i gładką kamienną płytę.

Zobacz też: Launchery minecraft

Jak zdobyć patyki w Minecraft?

Jak zrobić patyki w Minecraft?

Aby zrobić patyczki w Minecraft, musisz umieścić dwie drewniane deski pionowo obok siebie w obszarze craftingu. Możesz to zrobić także w swoim ekwipunku, bez używania stołu do craftingu. Jeśli chodzi o drewniane deski, otrzymujesz je poprzez umieszczenie kłód drewna w obszarze craftingu. Rodzaj użytego drewna nie wpływa w żaden sposób na stojak na zbroję.

Jak zrobić gładką płytę kamienną?

Wykonaj poniższe kroki, by stworzyć gładką kamienną płytę w Minecrafcie:

  1. Po pierwsze, znajdź i zbierz trzy kamienie brukowe używając drewnianego kilofa. Kamień jest powszechnym blokiem w grze, który po wydobyciu upuszcza bruk.
  2. Następnie wytop bloki cobblestone w piecu, aby zamienić je w zwykłe kamienne bloki.
  3. Następnie ponownie użyj pieca, aby przetopić kamienne bloki i przekształcić je w gładkie kamienne bloki.
  4. Na koniec umieść trzy gładkie kamienie w obszarze craftingu, wypełniając dowolny rząd poziomo. Dzięki temu przepisowi uzyskasz gładką kamienną płytę. Alternatywnie, możesz także użyć kamieniarza w Minecrafcie, by stworzyć płyty bez żadnego przepisu.

Przepis na zbroję

Kiedy masz już wszystkie składniki, musisz je tylko połączyć na stole do craftingu, aby stworzyć stojak na zbroję.

Aby to zrobić, musisz najpierw umieścić po trzy patyczki w każdej komórce w pierwszym rzędzie obszaru craftingu. Następnie umieść jeden patyk w środkowej komórce środkowego rzędu. Na koniec umieść gładką kamienną płytę w środkowej komórce dolnego rzędu, a po obu jej stronach umieść po jednym patyku. I voila! Udało ci się stworzyć stojak na zbroję w Minecrafcie.

Gdy stojak na zbroję jest gotowy, możesz go umieścić jak każdy inny blok. Ale ponieważ jest to obiekt, będzie na niego oddziaływać grawitacja gry. Oznacza to, że nie możesz sprawić, by unosiła się w powietrzu, tak jak mobki i bloki takie jak piasek. Musisz umieścić go na stałym bloku.

Zobacz też: Zalety internetu

Różnice między Jawą a Bedrock

Niestety, stojak na zbroję nie działa w ten sam sposób w edycjach Minecraft Java i Bedrock. Będziesz więc musiał odpowiednio zaplanować swoje pomysły. Główne różnice pomiędzy tymi dwoma edycjami to:

Stojaki na zbroje w edycji Bedrock domyślnie mają broń. Gracze mogą łatwo wchodzić z nimi w interakcję, a nawet zmieniać ich pozycję, kucnąwszy i używając klawisza akcji drugorzędnej.
W wersji Java podstawki pod zbroje nie mają domyślnie broni. Gracz może uzyskać podstawkę z bronią za pomocą komend, ale nawet wtedy nie ma dostępu do większości póz.
Wreszcie, w edycji Bedrock wszystkie stojaki na zbroje mogą trzymać przedmioty, takie jak miecze. W edycji Java nie ma takiej opcji, chyba że stworzysz własne stojaki na zbroje z bronią.

Jak zrobić stojak na zbroję z bronią w Minecraft Java?

Technicznie rzecz biorąc, nie możesz stworzyć stojaka na zbroję z bronią w Minecraft Java. Ale używając najlepszych komend Minecrafta, możesz zrodzić taki stojak w swoim świecie. Aby to zrobić, otwórz swój czat i użyj następującej komendy, aby przywołać pancerz z bronią:

/summon minecraft:armor_stand ~ ~ ~ {ShowArms:1}

Pamiętaj, że pomiot straci swoje ramiona, gdy zostanie złamany. Więc zrób to tylko tam, gdzie chcesz go umieścić. Co więcej, ten niestandardowy stojak na zbroję może trzymać przedmioty takie jak miecze, nawet w edycji Java. Musisz jednak złamać stojak, aby odzyskać ten przedmiot.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotel dla gracza
Poradniki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza?

Myśląc o fotelu gamingowym, pierwszym co przychodzi do głowy jest wygoda, natomiast drugi w kolejności jest wygląd. Ważnym aspektem jest to, aby podobał się wizualnie, jednak istnieje więcej elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. Czytaj dalej! Najważniejsze parametry fotela gamingowego Najważniejszym parametrem jest wysokość oparcia i siedziska, istotne jest to, aby dostosować fotel do wzrostu […]

Czytaj więcej
paint w cs go
Poradniki

Celownik kropka w CS GO – komendy na celownik

Wartość celownika w CS:GO jest bardzo duża, ponieważ od niego może zależeć wynik gry. Niektórym może być wygodnie grać ze zwykłą lunetą, a inni wręcz przeciwnie – muszą wybierać różne opcje lunety indywidualnie dla siebie. Jedną z tych opcji jest celownik punktowy. Rzadko widywany jest jako celownik profesjonalnych graczy, ale zarza się. Celownik punktowy pozwala […]

Czytaj więcej
Jak bezpiecznie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi
Poradniki

Jak bezpiecznie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi

Hotspoty Wi-Fi w kawiarniach, bibliotekach, na lotniskach, w hotelach, na uczelniach i w innych miejscach publicznych są wygodne, ale często nie są bezpieczne. Jeśli połączysz się z siecią Wi-Fi i wyślesz informacje za pośrednictwem stron internetowych lub aplikacji mobilnych, ktoś inny może być w stanie je zobaczyć. Oto kilka sposobów na bezpieczne korzystanie z publicznego […]

Czytaj więcej