Jak zainstalować mody do Minecrafta z Forge (po stronie klienta)

Minecraft

Jak zainstalować mody do Minecrafta z Forge (po stronie klienta)


Posiadanie zmodowanego serwera Minecraft jest świetnym sposobem na dostosowanie rozgrywki do własnych potrzeb. Jednakże, granie z modami nie jest tak proste jak po prostu wgranie ich na serwer. Każdy mod, który wchodzi na Twój serwer, musi być uruchomiony po stronie klienta. Minecraft domyślnie nie uruchamia modów, więc musisz użyć programu ładującego mod, Forge. Istnieje wiele różnych sposobów na dodawanie modów, czy po prostu instalujesz Forge i modów ręcznie do Minecrafta, czy używasz launchera Minecraft, takiego jak Twitch Desktop App. Dodawanie modów do klienta Minecrafta może być trudne, jednak przeprowadzimy Cię przez każdy krok procesu

Pamiętaj, że aby mods działał, musisz mieć uruchomiony Forge. Możesz znaleźć nasz przewodnik dotyczący instalacji Minecraft Forge tutaj.

Zobacz też: Zły Omen Minecraft

Dodawanie modów do Minecraft Forge

Ta sekcja opisuje tylko jak to zrobić na domyślnym launcherze Minecraft z zainstalowanym Forge.

Pobieranie modów

 • Musisz pobrać mod z CurseForge lub oficjalnej strony autora moda. To gwarantuje, że nie dostaniesz uszkodzonych plików lub wirusów.
 • Gdy już wybierzesz mod, kliknij jego nazwę, aby otworzyć stronę moda.
 • Otwórz zakładkę Pliki, aby wyświetlić wersje. Po prawej stronie wybranej wersji naciśnij przycisk Pobierz. Najlepiej jest pobrać najnowszą zalecaną aktualizację dla swojej wersji Minecrafta.
 • Wróć na stronę modów i otwórz zakładkę Relacje. Jest to bardzo ważne, ponieważ są to mody, których potrzebujesz, aby działały poprawnie. Jeśli nie pobierzesz tych zależności, mod nie będzie działał poprawnie lub może spowodować awarię gry.

Windows

 1. Upewnij się, że twój klient Minecrafta jest zamknięty.
 2. Naciśnij klawisz Windows (Start).
 3. Wpisz %appdata% i naciśnij enter.
 4. Otwórz folder .minecraft, a następnie wejdź do folderu mods.
 5. Z tego miejsca przeciągnij mods, który chcesz dodać.
 6. Otwórz ponownie Minecrafta i kliknij Play, a mods powinien być już załadowany. Możesz to sprawdzić, klikając zakładkę Mods na stronie głównej Minecrafta.

Mac

 1. Upewnij się, że twój klient Minecraft jest zamknięty.
 2. W górnej części ekranu komputera Mac kliknij zakładkę Go, a następnie „Go to Folder…”.
 3. Wpisz ~/Library/Application Support/minecraft i kliknij Go.
 4. Wejdź do folderu mods, a następnie przeciągnij mods.
 5. Otwórz Minecrafta i kliknij Play, a mod powinien być teraz załadowany.

Zobacz też: Wylogowywanie z Gmaila

Najczęstsze problemy

Minecraft zawiesza się przy uruchamianiu

Zawieszanie się Minecrafta przy starcie może być wynikiem wielu różnych problemów. Jeśli tak się dzieje, musisz sprawdzić, czy wszystkie twoje mody są dla właściwej wersji Forge, czy nie ma zduplikowanych modów i czy nie brakuje ci jakichś zależności. Możesz też sprawdzić, czy to mod blokuje grę, uruchamiając ją bez załadowanych modów. Jeśli nadal nie możesz ustalić, który mod jest przyczyną problemu, możesz dodać mod z powrotem, jeden po drugim. Może to zająć trochę czasu, ale jest skuteczne.

Odrzucanie modów przy próbie dołączenia do serwera

Posiadanie modów odrzuconych oznacza, że mod nie jest w tej samej wersji co ten z serwera, lub że brakuje Ci modów na kliencie Minecrafta, które są na serwerze lub na odwrót. Sprawdź dwukrotnie, czy Twój folder modów po stronie klienta pasuje do folderu modów po stronie serwera, z wyjątkiem modów tylko po stronie klienta.

Ten serwer ma mody, które wymagają, aby FML/Forge był zainstalowany na kliencie

Oznacza to, że Forge nie jest w ogóle zainstalowany na Twoim kliencie Minecrafta. Może to być spowodowane tym, że po prostu uruchamiasz złą wersję. Zamknij klienta i sprawdź dwukrotnie czy jest uruchomiona wersja Forge, jeśli nie widzisz Forge pod wersjami będziesz musiał go przeinstalować.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

hearts of iron 4 kody
Ogólne

Kody do gry Hearts of Iron IV na PC

Na tej stronie znajduje się lista cheatów, kodów, wielkanocnych jajek, wskazówek i innych sekretów do Hearts of Iron IV na PC. Jeśli odkryłeś cheat, który chciałbyś dodać do strony, lub masz poprawkę, kliknij EDYTUJ i dodaj go. Zobacz też: Zalety i wady internetu Lista kodów do gry Hearts of Iron IV Aby uruchomić konsolę cheatów, […]

Czytaj więcej
Dlaczego powinieneś zostać influencerem?
blog Ogólne

Dlaczego powinieneś zostać influencerem?

Mówi się, że influencer to zawód przyszłości. Osoby działające w internecie, które gromadzą wokół siebie zaangażowaną społeczność, współpracują z markami. Promują ich wartości, wydarzenia, produkty, usługi, co przynosi korzyści każdej ze stron. Zastanawiasz się, czy warto zostać influencerem? Co zrobić, by nim się stać? Sprawdź! Influencer – kim jest? Influencer to osoba, która wokół siebie […]

Czytaj więcej
trychologsmpgdanskwlosy
Ogólne

Kłopotliwy problem na głowie? Zobacz, jak poradzić sobie z łupieżem

Piękne włosy często idą w parze ze zdrową skórą głowy. Niestety brak odpowiedniej pielęgnacji lub choroby powodują łupież, który wygląda mało estetycznie i jest kłopotliwym problemem dla osób zmagających się z tą dolegliwością. Problemów z łupieżem nie wolno ignorować, gdyż mogą doprowadzić do wypadania włosów. Łupież i jego odmiany Nie każdy łupież jest taki sam. […]

Czytaj więcej