Jak zrezygnować z Netflixa? Poradnik jak anulować subskrypcje konta krok po kroku

Jak zrezygnować z netflixa poradnik

Anulowanie subskrypcji Netflix nie jest trudne, ale jest kilka szczegółów, o których powinieneś wiedzieć najpierw
Zmniejszasz swoją listę serwisów streamingowych? Nie winimy cię. Dzisiaj Jest tak wiele platform streamingowych dostępnych i niestety mamy ograniczoną liczbę godzin, aby je oglądać. Jeśli zdecydowałeś się na zrezygnowanie z subskrybcji netflixa oglądaj dalej. 
Anulowanie subskrypcji Netflix jest dość proste, ale jest kilka dodatkowych kroków, o których warto wiedzieć, aby chronić swoje dane, gdy to zrobisz. Oto jak usunąć swoje konto – naprawdę usunąć swoje konto – w serwisie Netflix na dobre.

Jak anulować subskrypcję Netflixa? Pierwszy krok

Aby anulować subskrypcję, wejdź na stronę netflix.com/cancelplan i zaloguj się za pomocą adresu e-mail i hasła, których użyłeś do założenia konta. Po zalogowaniu się będziesz mieć dwie opcje. Możesz zrezygnować z konta, ale nadal korzystać z niego do końca następnego okresu rozliczeniowego, lub możesz obniżyć plan, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy każdego miesiąca.
Następnie kliknij przycisk Rezygnuje z członkostwa
Jeśli płacisz za swoje konto Netflix za pośrednictwem innej firmy, na przykład operatora sieci komórkowej, musisz skontaktować się z tą firmą, aby zatrzymać subskrypcję Netflix. 

Zobacz też: Serwery Minecraft – czym są i jakie wybierać?

Netflix wciąż ma Twoje dane osobowe i historię oglądania

Gdy anulujesz subskrypcję, Netflix zachowa wszystkie informacje związane z Twoim kontem przez 10 miesięcy. Oznacza to, że informacje takie jak historia oglądania, profile kont i ulubione będą nadal tam znajdować się, jeśli zdecydujesz się ponownie uruchomić subskrypcję w tym czasie. 
To ma sens, że Netflix będzie przechowywał tego typu informacje, ale jeśli chcesz, aby wszystkie twoje dane osobowe zostały usunięte przed końcem okresu 10 miesięcy, będziesz musiał wykonać dodatkowy krok. 
Dokładniej mówiąc, musisz wysłać wiadomość e-mail na adres „privacy@netflix.com”, używając adresu e-mail, który jest powiązany z Twoim kontem Netflix. Netflix nie będzie akceptował zgłoszeń z innego adresu e-mail, który odwołuje się do adresu e-mail powiązanego z Twoim kontem. To musi być z tego samego adresu. 

Zobacz również:  Ile jest pokemonów?

Jak zrezygnować z Netflixa jeśli dzielimy członkostwo?

Jeśli nie chcesz, aby Twoje informacje zostały wcześniej usunięte, ale dzielisz hasło do konta z kimś innym, warto zmienić hasło po anulowaniu subskrypcji. W ten sposób, ktokolwiek udostępniasz swoje konto, nie zaloguje się na Twoje konto i ponownie uruchomi miesięczną opłatę. 

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Kiedy na treningu zaczynają się schody  

Nie zawsze w życiu bywa z górki. Nie zapomnij o tym podczas kompletowania sprzętu sportowego do domu. Schody treningowe to rozwiązanie dla tych, którzy mierzą wysoko i cenią kompleksowe działanie. Odkryj, dlaczego warto umieścić je w swojej domowej siłowni, jaki model wybrać, a także jak zdobywać szczyty najwyższych budynków, nie opuszczając swoich czterech ścian.      Jak […]

Czytaj więcej
Rozrywka

List-Minecraft – Lista Serwerów Minecraft

Zapraszamy na List-Minecraft.pl – Twoje centrum najlepszych serwerów Minecraft w Polsce! Nasza platforma to klucz do świata, w którym każdy gracz znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szukasz ekscytujących przygód survivalowych, rywalizacji PvP, czy przestrzeni do kreatywnego wyrażania siebie. Dla właścicieli serwerów, List-Minecraft.pl staje się mostem łączącym ich unikalne światy z aktywną i […]

Czytaj więcej
Rozrywka

Poznaj proste drinki bezalkoholowe na karnawał i zaskocz swoich gości!

Okres karnawału trwa w najlepsze. To czas hucznych zabaw, balów maskowych i wesołych domówek. Choć tego rodzaju imprezy przez lata kojarzyły się z alkoholem, dziś coraz więcej osób z niego rezygnuje. Wbrew pozorom wcale nie musi oznaczać to konieczności delektowania się wodą mineralną – warto sięgnąć wówczas po bezalkoholowe drinki. Czytaj dalej i poznaj proste, […]

Czytaj więcej