Jak zrobić windę wodną w Minecraft?

jak zrobic winde w minecraft

Istnieje wiele sposobów na poruszanie się w górę i w dół w Minecraft build z drabin do schodów, ale winda wodna utrzymuje rzeczy kompaktowe, jak również bardziej interesujące niż zwykła drabina.
W starszych buildach Minecrafta winda wodna obejmowała łodzie poruszające się w górę wody z prędkością światła, ale w dzisiejszych czasach ta metoda kończy się tym, że gracz zostaje wyrzucony z łodzi. Dzisiaj chciałbym pokazać wam jak windy wodne mogą być nadal włączone do waszych ulubionych buildów.

Wymagane przedmioty do stworzenia windy

Materiały, których będziesz potrzebował do wykonania windy to:

  • Wiadra z wodą
  • Piasek Dusz
  • Blok Magmy
  • Bloki do wyboru
  • Kelp
  • Drzwi lub znaki

Stworzenie windy w Minecraft jest dość proste. Ilość bloków, których będziesz potrzebował, będzie zależała od tego jak wysoko chcesz ją zrobić.
Możesz znaleźć piasek duszy i bloki magmy w netherze. Biomy piasku duszy są dość powszechne, a bloki magmy można znaleźć w pobliżu lawy. Bloki magmy znajdziesz również w biomach oceanicznych w Overworld, najczęściej w pobliżu podwodnych wąwozów.
Wykorzystaj każdy blok, który według Ciebie będzie ładnie wyglądał na windę. Ja wybrałem szklany, aby móc patrzeć na otoczenie podczas wchodzenia i schodzenia.
Kelp można znaleźć w każdym biome oceanicznym. Jest bardzo obfity i możesz go wyhodować samemu, przesadzając go do wody.
Każdy materiał z drzwi lub znaków będzie wystarczający. Jeśli zdecydujesz się na znaki, najprawdopodobniej będziesz potrzebował co najmniej dwóch, aby upewnić się, że postać gracza będzie mogła się przez nie zmieścić.

Jak zrobić windę wodną w Minecraft?

Aby zrobić windę, musisz umieścić dwie kolumny bloku, takie, aby powstała między nimi zamknięta przestrzeń. Po upewnieniu się, że jest ona zamknięta, umieść kilka drzwi, aby woda nie wypływała. Wypełnij kolumnę wodą, następnie zamień całą wypływającą wodę w bloki źródłowe, a na koniec wymień blok pod swoim kelpem na piasek z duszą, aby stworzyć bąbelki w górę i blok magmy, aby stworzyć bąbelki w dół.

Oto przewodnik jak zrobić windę w Minecraft

Aby rozpocząć będziesz musiał zrobić kolumnę bloków swojego wyboru (ja poszedłem ze szkłem) do góry tak wysoko, jak chciałbyś podróżować. Zrobiłem platformę z kostki brukowej i również podzieliłem te dwie z kostki brukowej, aby zapobiec przesuwaniu się między dwoma kolumnami.

Jak zrobić windę w Minecraft wodną?

Upewnij się, że jest ona w pełni obudowana, aby zagwarantować, że woda nie wycieknie. Będziesz chciał również upewnić się, że góra wody jest pokryta, w przeciwnym razie może zostać zamrożona przez biom śnieżny na dużej wysokości. Podzieliłem moją na kolumnę górną i dolną, ale możesz umieścić obie kolumny tuż obok siebie. Upewnij się tylko, że masz co najmniej dwa bloki szerokości na górę i dół.

  1. Umieść kilka drzwi lub znaków (oba będą działać), aby uniemożliwić wodzie wypływanie.
  2. Umieść kilka drzwi lub znaków, aby woda nie wypływała.
  3. Nie zapomnij zrobić tego również na górze. Następnie trzeba będzie wypełnić kolumnę wodą.
  4. Napełnij kolumnę wodą

Po tym przychodzi najbardziej żmudna część budowy. Będziesz musiał zamienić całą płynącą wodę w bloki źródłowe. Możesz to zrobić żmudnie, jeden blok po drugim, używając wiadra z wodą, ale polecam użyć kelpu, aby przyspieszyć ten proces. Możesz posadzić kelp na sobie, aby przyspieszyć ten proces.

Zamień całą płynącą wodę w bloki źródłowe. Kiedy już wypełnisz wodę kelpem, możesz go łatwo usunąć łamiąc najbardziej wysunięty na dno kelp.
Być może zauważyłeś, że woda nadal wydaje się jakby płynęła, a nie była źródłem, ale możesz potwierdzić, że to zadziałało umieszczając blok na górze, aby zobaczyć, że każdy blok poniżej stał się blokiem źródłowym. Jest to absolutnie niezbędne, aby upewnić się, że każdy blok stał się blokiem źródłowym. Gra nie rozpoznaje płynącej wody.

Zamień blok poniżej kelpu na piasek duszy, aby tworzyć bańki w górę, oraz blok magmy, aby tworzyć bańki w dół.
Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze, powinieneś zobaczyć, że zaczynają się tworzyć bąbelki wskazujące, że woda będzie cię wypychać w górę lub zasysać w dół. Jeśli masz problemy z tym krokiem, upewnij się, że kelp dotarł do każdego bloku lub namierz kłopotliwe bloki wodne za pomocą wiader z wodą, aby zagwarantować, że każdy blok stał się blokiem źródłowym.

Jak zrobić winde w minecraft

Jak używać Windy w Minecraft?

Aby wykorzystać tę windę, możesz po prostu wejść w kolumnę wody i obserwować jak Twoja postać zostaje podniesiona w górę lub w dół! Pęd w górę uniemożliwi Ci trzymanie shift’a aby poruszać się w dół wody i odwrotnie dla pędu w dół.

Wejdź na kolumnę wody i obserwuj jak twoja postać jest podnoszona lub opuszczana.
Jeśli Twoja winda jest zbyt wysoka używaj jej z rozwagą, aby zaraz nie pojawić się na respawnie.
To wszystko! Teraz możesz podróżować w górę i w dół w szybszym tempie niż zwykle.

Jakie są różne rodzaje wind w Minecraft?

Możesz również zbudować windę z rusztowania. Jest to znacznie prostsza, choć wolniejsza, metoda podróży niż metoda wodna. Jest prostsza w zastosowaniu, ponieważ możesz po prostu trzymać rusztowanie i kontynuować umieszczanie go od dołu, zamiast iść w górę i w dół. W poprzednich buildach mogłeś też zrobić podobną windę wodną, ale tak dużą, by zmieściła się w niej łódź, ale zostało to już naprawione.

Inną windą, którą możesz rozważyć jest umieszczenie bloku śluzu na dole długiego spadku. Jest to podróż w jedną stronę, ale jest to najszybszy sposób na bezpieczne spadanie.

Jaki jest maksymalny dystans jaki gracz może przebyć przez windę?

W testach, które przeprowadziłem, zacząłem od bedrock i przeszedłem całą drogę do limitu nieba. Z tego co mogę powiedzieć, nie ma żadnego limitu poza limitami, które gra nakłada na gracza. Możesz podróżować z bedrock do nieba bez żadnych przystanków w tej windzie!

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mapa świata na ścianę
Rozrywka

Mapa świata na ścianę – oryginalna ozdoba

Kochasz podróże? Lubisz oryginalne dekoracje? Drewniana mapa świata to idealne rozwiązanie! Świetnie sprawdzi się w salonie, pokoju nastolatka, jak i w pokoju dziecka. To wspaniała dekoracja, idealna dla osób ciekawych świata, chcących odkrywać nowe miejsca. To także świetny element edukacyjny dla najmłodszych. Drewniana mapa świata niezwykła ozdoba pomieszczeń Mapa świata na ścianę idealnie sprawdzi się, […]

Czytaj więcej
bajki minecraft
Rozrywka

Bajki Minecraft na modach. Buduj własny świat na zupełnie nowych zasadach

Bajki Minecraft na modach to sposób na odświeżenie gry, którą miliony graczy w różnym wieku na całym świecie. W ten sposób możesz liczyć na wprowadzenie zupełnie nowych, spektakularnych rozwiązań na serwer, który zaczął Ci się już nieco nudzić.  Baw się w grze innowacyjnymi, rozbudowanymi story mode, dzięki którym świat Minecrafta będzie jeszcze bardziej spektakularny. Co […]

Czytaj więcej
wyjazd integracyjny
Rozrywka

Jak spakować się na wyjazd integracyjny?

Gdy w Twojej firmie został zorganizowany wyjazd integracyjny, od razu pojawia się pytanie: co wsadzić do walizki przed wyjazdem? Imprezy tego typu potrafią się różnić pod względem charakteru oraz zaplanowanych przez organizatorów atrakcji – te mogą obejmować sporty wodne, paintball, tańce, bale tematyczne lub nawet zajęcia survivalowe. O czym pamiętać podczas pakowania się na wyjazd […]

Czytaj więcej