Jak zrobić beton w Minecraft używając proszku betonowego i wody?

jak zrobic cement minecraft

Proces tworzenia betonu rozpoczyna się od pozyskania barwnika poprzez kraterowanie, wytapianie lub handel. Następnie można go połączyć z blokami żwiru i piasku w Minecraft.

Spośród wszystkich innych materiałów, beton jest jednym z najważniejszych materiałów budowlanych w Minecraft. Jest trwały, można mu nadać dowolny kolor i dodaje świetny wygląd każdej strukturze tworzonej w grze. Zanim gracz przejdzie do procesu craftingu, powinien zdecydować o kolorze i zdobyć potrzebny barwnik. Beton może być wykonany w różnych kolorach, takich jak cyjan, żółty, szary, biały, czarny i różowy. Czytaj dalej artykuł w Popfiction, aby uzyskać więcej informacji na temat betonu Minecraft i jak zrobić beton w Minecraft. W naszym serwisie poruszaliśmy również inne tematy Minecraftowe takie jak: jak zrobić stojak na zbroję lub Minecraft zły omen.

Jak zrobić cement w Minecraft?

Proces tworzenia betonu rozpoczyna się od pozyskania barwnika poprzez kraterowanie, wytapianie lub handel. Kolejnym składnikiem wymaganym do wykonania betonu w Minecraft jest Concrete Powder. Aby stworzyć Concrete Powder, otwórz stół craftingu i połącz 4 x bloki żwiru, 4 x bloki piasku i 1 x barwnik. Połączenie elementów stworzyłoby element o nazwie proszek betonowy. Aby wyprodukować beton z proszku, gracz potrzebuje wody.

Może to być zarówno woda płynąca, jak i wiadro z wodą. Aby zamienić proszek betonowy w beton, trzymaj proszek betonowy tuż przy źródle płynącej wody lub włóż go do wiadra. Jak to się dzieje w prawdziwym świecie, proszek betonowy będzie wchłaniać wodę i utwardzać do betonu. Gdy proszek zamieni się w solidny kawałek betonu, wydobywaj go kilofem, w przeciwnym razie może on wkrótce zniknąć.

Przeczytaj również: Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Kroki, aby zrobić beton w Minecraft

  • Przejdź do menu craftingu w Minecraft
  • Wybierz barwnik i umieść go w inwentarzu
  • Otwórz ponownie siatkę craftingu
  • Umieść 1 x barwnik, 4 x bloki żwiru i 4 x bloki piasku
  • Kombinacja spowoduje beton w proszku
  • Przenieś proszek do ekwipunku
  • Połóż betonowy proszek na ziemi
  • Teraz wylej wodę na blok za pomocą wiadra
  • Betonowy blok z proszku zamieni się w betonowy blok

Jeśli ktoś chce zrobić beton w szybszym tempie, może ułożyć wiele bloków proszku betonowego razem i umieścić źródło wody obok bloków. Wszystkie bloki będą wchłaniać wodę i zamieniać się w betonowe bloki o pożądanym kolorze. Pamiętaj, że kolor betonu zależy od koloru barwnika wybranego w czasie tworzenia proszku betonowego. W ten sposób tworzysz beton Minecraft.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem
Poradniki

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem?

Istnieje prosty (i szybki!) sposób na wykonanie nagrania ekranu na telefonie iPhone. Dzięki funkcji nagrywania ekranu w telefonie iPhone możesz zapisywać ulubione klipy z YouTube, tworzyć poradniki dla znajomych, a nawet przechwytywać sekwencje z gier za pomocą kilku stuknięć. Wykonaj te proste kroki, aby dowiedzieć się, jak nagrywać ekran na telefonie iPhone. Jak włączyć w […]

Czytaj więcej
Animowane profilowe na dc
Poradniki

Jak ustawić animowane profilowe na Discord? – Animowy avatar na DC

Jak ustawić animowany awatar Discorda lub animowany obrazek profilowy w Discordzie? Jedną z ulubionych opcji Discorda jest możliwość ustawienia animowanego zdjęcia profilowego lub animowanego awatara. Discorda nie trzeba przedstawiać graczom. Jeśli od dawna jesteś użytkownikiem Discorda i widzisz, że inni gracze używają animowanych pfp na Discordzie, musisz się zastanawiać, jak możesz to zrobić. W tym […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak włączyć ciemny motyw na Tiktoku?

Jak włączyć tryb ciemny na TikTok dla Androida? Na urządzeniu z Androidem możesz włączyć tryb ciemny na TikTok, po prostu włączając ciemny motyw dla UI systemu. Aby to zrobić: Otwórz aplikację Ustawienia w swoim urządzeniu. Wybierz opcję Dostępność. W sekcji Wyświetlacz włącz opcję Ciemny motyw. Na koniec włącz opcję override/force dark mode w opcjach dla […]

Czytaj więcej