Jak zrobić beton w Minecraft używając proszku betonowego i wody?

jak zrobic cement minecraft

Proces tworzenia betonu rozpoczyna się od pozyskania barwnika poprzez kraterowanie, wytapianie lub handel. Następnie można go połączyć z blokami żwiru i piasku w Minecraft.

Spośród wszystkich innych materiałów, beton jest jednym z najważniejszych materiałów budowlanych w Minecraft. Jest trwały, można mu nadać dowolny kolor i dodaje świetny wygląd każdej strukturze tworzonej w grze. Zanim gracz przejdzie do procesu craftingu, powinien zdecydować o kolorze i zdobyć potrzebny barwnik. Beton może być wykonany w różnych kolorach, takich jak cyjan, żółty, szary, biały, czarny i różowy. Czytaj dalej artykuł w Popfiction, aby uzyskać więcej informacji na temat betonu Minecraft i jak zrobić beton w Minecraft. W naszym serwisie poruszaliśmy również inne tematy Minecraftowe takie jak: jak zrobić stojak na zbroję lub Minecraft zły omen.

Jak zrobić cement w Minecraft?

Proces tworzenia betonu rozpoczyna się od pozyskania barwnika poprzez kraterowanie, wytapianie lub handel. Kolejnym składnikiem wymaganym do wykonania betonu w Minecraft jest Concrete Powder. Aby stworzyć Concrete Powder, otwórz stół craftingu i połącz 4 x bloki żwiru, 4 x bloki piasku i 1 x barwnik. Połączenie elementów stworzyłoby element o nazwie proszek betonowy. Aby wyprodukować beton z proszku, gracz potrzebuje wody.

Może to być zarówno woda płynąca, jak i wiadro z wodą. Aby zamienić proszek betonowy w beton, trzymaj proszek betonowy tuż przy źródle płynącej wody lub włóż go do wiadra. Jak to się dzieje w prawdziwym świecie, proszek betonowy będzie wchłaniać wodę i utwardzać do betonu. Gdy proszek zamieni się w solidny kawałek betonu, wydobywaj go kilofem, w przeciwnym razie może on wkrótce zniknąć.

Przeczytaj również: Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Kroki, aby zrobić beton w Minecraft

  • Przejdź do menu craftingu w Minecraft
  • Wybierz barwnik i umieść go w inwentarzu
  • Otwórz ponownie siatkę craftingu
  • Umieść 1 x barwnik, 4 x bloki żwiru i 4 x bloki piasku
  • Kombinacja spowoduje beton w proszku
  • Przenieś proszek do ekwipunku
  • Połóż betonowy proszek na ziemi
  • Teraz wylej wodę na blok za pomocą wiadra
  • Betonowy blok z proszku zamieni się w betonowy blok

Jeśli ktoś chce zrobić beton w szybszym tempie, może ułożyć wiele bloków proszku betonowego razem i umieścić źródło wody obok bloków. Wszystkie bloki będą wchłaniać wodę i zamieniać się w betonowe bloki o pożądanym kolorze. Pamiętaj, że kolor betonu zależy od koloru barwnika wybranego w czasie tworzenia proszku betonowego. W ten sposób tworzysz beton Minecraft.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poradniki

Jak odinstalować Valorant i Riot Vanguard?

Jak usunąć Riot Vanguard? Otwórz panel sterowania na komputerze. Wpisz „Panel sterowania” w pasek wyszukiwania Windows, a następnie naciśnij Enter. Przejdź do sekcji „Dodaj lub usuń programy”. Wyszukaj w liście „Riot Vanguard”. Kliknij prawym przyciskiem myszy na „Riot Vanguard” i wybierz opcję „Odinstaluj”. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zakończyć proces usuwania. Po odinstalowaniu […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak znaleźć mieszkanie na warszawski Śródmieściu? Poradnik agenta nieruchomości

Warszawskie Śródmieście, centralna dzielnica stolicy Polski, to serce miasta pełne kontrastów. Bogate dziedzictwo historyczne, reprezentowane przez Zamek Królewski i Stare Miasto, współgra tu z nowoczesnością wieżowców i centrów biznesowych. Spacerując po ulicach Śródmieścia, można odkryć liczne muzea, teatry oraz urokliwe kawiarnie. Park Saski i Ogrody Krasińskich oferują oazę zieleni w tętniącym życiem centrum. Dzielnica jest […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jaki nawóz należy stosować pod rzepak na jesień? Wyjaśniamy

Zależy Ci na uzyskaniu obfitych plonów rzepaku? Zatem z pewnością wiesz, że kluczowe znaczenie ma optymalne nawożenie. Właściwie przeprowadzone zapewnia roślinom szereg korzyści. Zastanawiasz się, jaki nawóz pod rzepak na jesień sprawdzi się najlepiej? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule. Dlaczego nawożenie rzepaku na jesień jest ważne? Powszechnie wiadomo, że rzepak ma dość duże […]

Czytaj więcej