Jak zrobić beton w Minecraft używając proszku betonowego i wody?

jak zrobic cement minecraft

Proces tworzenia betonu rozpoczyna się od pozyskania barwnika poprzez kraterowanie, wytapianie lub handel. Następnie można go połączyć z blokami żwiru i piasku w Minecraft.

Spośród wszystkich innych materiałów, beton jest jednym z najważniejszych materiałów budowlanych w Minecraft. Jest trwały, można mu nadać dowolny kolor i dodaje świetny wygląd każdej strukturze tworzonej w grze. Zanim gracz przejdzie do procesu craftingu, powinien zdecydować o kolorze i zdobyć potrzebny barwnik. Beton może być wykonany w różnych kolorach, takich jak cyjan, żółty, szary, biały, czarny i różowy. Czytaj dalej artykuł w Popfiction, aby uzyskać więcej informacji na temat betonu Minecraft i jak zrobić beton w Minecraft. W naszym serwisie poruszaliśmy również inne tematy Minecraftowe takie jak: jak zrobić stojak na zbroję lub Minecraft zły omen.

Jak zrobić cement w Minecraft?

Proces tworzenia betonu rozpoczyna się od pozyskania barwnika poprzez kraterowanie, wytapianie lub handel. Kolejnym składnikiem wymaganym do wykonania betonu w Minecraft jest Concrete Powder. Aby stworzyć Concrete Powder, otwórz stół craftingu i połącz 4 x bloki żwiru, 4 x bloki piasku i 1 x barwnik. Połączenie elementów stworzyłoby element o nazwie proszek betonowy. Aby wyprodukować beton z proszku, gracz potrzebuje wody.

Może to być zarówno woda płynąca, jak i wiadro z wodą. Aby zamienić proszek betonowy w beton, trzymaj proszek betonowy tuż przy źródle płynącej wody lub włóż go do wiadra. Jak to się dzieje w prawdziwym świecie, proszek betonowy będzie wchłaniać wodę i utwardzać do betonu. Gdy proszek zamieni się w solidny kawałek betonu, wydobywaj go kilofem, w przeciwnym razie może on wkrótce zniknąć.

Przeczytaj również: Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Kroki, aby zrobić beton w Minecraft

  • Przejdź do menu craftingu w Minecraft
  • Wybierz barwnik i umieść go w inwentarzu
  • Otwórz ponownie siatkę craftingu
  • Umieść 1 x barwnik, 4 x bloki żwiru i 4 x bloki piasku
  • Kombinacja spowoduje beton w proszku
  • Przenieś proszek do ekwipunku
  • Połóż betonowy proszek na ziemi
  • Teraz wylej wodę na blok za pomocą wiadra
  • Betonowy blok z proszku zamieni się w betonowy blok

Jeśli ktoś chce zrobić beton w szybszym tempie, może ułożyć wiele bloków proszku betonowego razem i umieścić źródło wody obok bloków. Wszystkie bloki będą wchłaniać wodę i zamieniać się w betonowe bloki o pożądanym kolorze. Pamiętaj, że kolor betonu zależy od koloru barwnika wybranego w czasie tworzenia proszku betonowego. W ten sposób tworzysz beton Minecraft.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak zrobic gladki kamien
Poradniki

Jak zrobić gładki kamień w Minecraft

Najpopularniejszym blokiem Minecrafta jest prawdopodobnie kamień. Chociaż jest to bardzo ładny blok, niektórzy wolą gładszą, czystszą teksturę. To właśnie tutaj pojawia się jeden z najstarszych bloków w Minecraft, aż z Minecraft Classic, Gładki Kamień. Ten ciekawy blok zmieniał się na przestrzeni lat, wraz z tym jak jest craftowany i jakie jest jego przeznaczenie. To będzie […]

Czytaj więcej
Jak znaleźć jungle w minecraft
Poradniki Rozrywka

Jak znaleźć jungle w Minecraft?

Ilość zawartości oferowanej przez grę taką jak Minecraft jest imponująca. W każdej chwili można przenieść się z obszaru, na którym rośnie kilka drzew, na inną pustynię. Z drugiej strony, biomy oferowane przez grę Mojang są szczególnie zróżnicowane, a każdy z nich może potencjalnie zapewnić kilka „niespodzianek”, które nie są bez znaczenia. Ostatnio zrozumiałeś, jak ważna […]

Czytaj więcej
stojak na zbroje
Poradniki

Stojak na zbroję Minecraft – jak zrobić?

Jedną z rzeczy, którą gracze Minecrafta uwielbiają robić jest pokazywanie swoich kreacji i kolekcji. Niektórzy, jak ja, tworzą unikalne domy Minecrafta, aby to zrobić, podczas gdy inni ozdabiają je najlepszymi skórkami Minecrafta, aby się wyróżnić. Ale co by było, gdybyś mógł stworzyć klona samego siebie, aby zaprezentować się w grze. Tak, jeśli wiesz, jak zrobić […]

Czytaj więcej