Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem?

Jak nagrywać ekran na iPhonie z dźwiękiem

Istnieje prosty (i szybki!) sposób na wykonanie nagrania ekranu na telefonie iPhone. Dzięki funkcji nagrywania ekranu w telefonie iPhone możesz zapisywać ulubione klipy z YouTube, tworzyć poradniki dla znajomych, a nawet przechwytywać sekwencje z gier za pomocą kilku stuknięć. Wykonaj te proste kroki, aby dowiedzieć się, jak nagrywać ekran na telefonie iPhone.

Jak włączyć w telefonie iPhone funkcję nagrywania ekranu?

Jak włączyć w telefonie iPhone funkcję nagrywania ekranu?

Wszystkie iPhone’y z systemem iOS 11 lub nowszym mają wbudowaną funkcję nagrywania ekranu. Zanim jednak dowiesz się, jak nagrywać ekran na iPhonie, sprawdź, czy przycisk nagrywania ekranu znajduje się w Centrum sterowania; jeśli nie, pamiętaj, aby go dodać. Dzięki temu łatwiej i szybciej rozpoczniesz nagrywanie.

 1. Otwórz menu Centrum sterowania telefonu, przesuwając palcem w dół z prawego górnego rogu (iPhone X lub nowszy) lub przesuwając palcem w górę (iPhone 8 lub wcześniejszy).
 2. Poszukaj przycisku nagrywania ekranu, który wygląda jak kropka z okręgiem wokół niej. Jeśli go widzisz, możesz przejść do następnej sekcji.
 3. Jeśli go nie widzisz, stuknij w Ustawienia > Centrum sterowania > Dostosuj elementy sterujące.
 4. Przewiń w dół do menu Więcej kontroli i znajdź opcję Nagrywanie ekranu.
 5. Stuknij zielony symbol „+” po lewej stronie tekstu. Funkcja przeskoczy do powyższego menu Included Controls.
 6. Możesz usunąć przycisk nagrywania ekranu z Centrum sterowania w dowolnym momencie, wracając do tego ekranu i stukając czerwony symbol „-„.

Jak nagrywać ekran na iPhonie?

Jak nagrywać ekran na iPhonie?

Po dodaniu przycisku nagrywania ekranu do menu Centrum sterowania telefonu, jesteś gotowy, aby zacząć go używać. Funkcja nagrywania ekranu pozwoli Ci nagrać film z każdego machnięcia, stuknięcia i dźwięku na ekranie tak długo, jak długo trwa nagrywanie. To tylko jedna z wielu sztuczek iPhone’a, które ułatwią Ci życie – gwarantowane.

 1. Przeciągnij palcem w dół (iPhone X lub nowszy) lub w górę (iPhone 8 lub wcześniejszy), aby otworzyć Centrum sterowania.
 2. Stuknij przycisk Nagraj.
 3. Pojawi się trzysekundowe odliczanie, a następnie zegar w lewym górnym rogu ekranu zmieni kolor na czerwony. Jeśli masz starszego iPhone’a, zamiast tego u góry ekranu pojawi się czerwony pasek.
 4. Stuknij w ekran, aby zamknąć Centrum Sterowania. Teraz nagrywasz zarówno wideo, jak i dźwięk na ekranie telefonu.
 5. Gdy będziesz chciał przerwać nagrywanie, stuknij czerwony zegar lub pasek u góry ekranu, a następnie stuknij Stop, lub przeciągnij palcem – albo s/u w skrócie tekstowym – aby otworzyć Centrum sterowania i ponownie stuknąć przycisk Nagraj.
Zobacz również:  Popularne systemy operacyjne

Jak nagrywać ekran z dźwiękiem na telefonie iPhone?

Dodatkowa wskazówka: Funkcja nagrywania ekranu w iPhone’ie pozwala także nagrywać siebie mówiącego, a jednocześnie nagrywać ekran. Aby włączyć mikrofon, wykonaj te dodatkowe kroki przed naciśnięciem przycisku „Nagraj”.

 1. Stuknij i przytrzymaj przycisk „Nagraj”.
 2. Na wyskakującym ekranie, stuknij ikonę mikrofonu na dole, a następnie stuknij Rozpocznij nagrywanie. Zobaczysz, że rozpocznie się odliczanie.
 3. Stuknij dwukrotnie, aby wyjść z ekranu i zamknąć Centrum Sterowania.
 4. Teraz mikrofon będzie się włączał za każdym razem, gdy zaczniesz nagrywać. Jeśli nie chcesz używać mikrofonu, możesz go wyłączyć, powracając do tego ekranu oraz naciskając i przytrzymując ikonę mikrofonu.

Jak otworzyć i edytować swoje nagranie ekranu na Iphone?

Chcesz obejrzeć i edytować swoje nowe wideo? Znajdziesz je w Rolce z aparatu iPhone’a w aplikacji Zdjęcia. Stamtąd możesz skorzystać z narzędzi edycyjnych iPhone’a, by dodać filtry, przyciąć początek lub koniec, a także zapisać wideo jako nowy klip.

 1. Otwórz album Camera Roll w aplikacji Zdjęcia i stuknij film.
 2. Stuknij w Edycja w prawym górnym rogu ekranu.
 3. W dolnej części ekranu zobaczysz wizualną oś czasu filmu. Aby przyciąć początek filmu, stuknij i przeciągnij w prawo strzałkę obok przycisku Play. Powinna ona zmienić kolor na żółty. Przytnij koniec, stukając i przeciągając strzałkę po lewej stronie.
 4. Naciśnij przycisk Odtwórz, aby obejrzeć nową wersję. Dopasowuj strzałki, aż będziesz zadowolony.
 5. Zmieniaj filtry za pomocą tych samych przycisków, których użyłbyś do edycji zdjęcia w aplikacji Zdjęcia.
 6. Gdy będziesz gotowy do zapisania edytowanego wideo, stuknij Gotowe > Zapisz jako nowy klip.

Gdy już wiesz, jak nagrywać ekran na telefonie iPhone, podejmij kroki, aby chronić swój telefon przed cyberprzestępcami i hakerami, korzystając z tych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa iPhone’a.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poradniki

Jak odinstalować Valorant i Riot Vanguard?

Jak usunąć Riot Vanguard? Otwórz panel sterowania na komputerze. Wpisz „Panel sterowania” w pasek wyszukiwania Windows, a następnie naciśnij Enter. Przejdź do sekcji „Dodaj lub usuń programy”. Wyszukaj w liście „Riot Vanguard”. Kliknij prawym przyciskiem myszy na „Riot Vanguard” i wybierz opcję „Odinstaluj”. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zakończyć proces usuwania. Po odinstalowaniu […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jak znaleźć mieszkanie na warszawski Śródmieściu? Poradnik agenta nieruchomości

Warszawskie Śródmieście, centralna dzielnica stolicy Polski, to serce miasta pełne kontrastów. Bogate dziedzictwo historyczne, reprezentowane przez Zamek Królewski i Stare Miasto, współgra tu z nowoczesnością wieżowców i centrów biznesowych. Spacerując po ulicach Śródmieścia, można odkryć liczne muzea, teatry oraz urokliwe kawiarnie. Park Saski i Ogrody Krasińskich oferują oazę zieleni w tętniącym życiem centrum. Dzielnica jest […]

Czytaj więcej
Poradniki

Jaki nawóz należy stosować pod rzepak na jesień? Wyjaśniamy

Zależy Ci na uzyskaniu obfitych plonów rzepaku? Zatem z pewnością wiesz, że kluczowe znaczenie ma optymalne nawożenie. Właściwie przeprowadzone zapewnia roślinom szereg korzyści. Zastanawiasz się, jaki nawóz pod rzepak na jesień sprawdzi się najlepiej? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule. Dlaczego nawożenie rzepaku na jesień jest ważne? Powszechnie wiadomo, że rzepak ma dość duże […]

Czytaj więcej