Sklep lakierniczy a materiały pomocnicze – co kupić przed lakierowaniem?

lakiernikpodczaspracy

Kierowcy przywiązują dużą wagę do wyglądu swojego auta. Nie chodzi wyłącznie o design, a o stan auta. Przede wszystkim o kondycję powłoki karoserii. Lśniący lakier bez ubytków zawsze wygląda pięknie. By takim pozostał, trzeba go pielęgnować i na bieżąco usuwać wszelkiego rodzaju ubytki, przebarwienia czy zarysowania, by nie stały się zarzewiem korozji. Jakie materiały wspomagające proces lakierowania są potrzebne, by czynność zakończyła się powodzeniem?

Materiały i akcesoria pomocnicze

Każdy dobry sklep lakierniczy (np. https://www.dlalakierni.pl/) posiada nie tylko materiały lakiernicze w postaci różnego rodzaju preparatów umożliwiających koloryzację lakieru. Chodzi także o materiały i akcesoria pomocnicze, bez których współczesne lakiernictwo nie może się obejść.

Jednym z nich jest tak zwana gumowa ściągaczka. Zanim proces lakierowania będzie mógł się rozpocząć, powierzchnia auta musi zostać dokładnie oszlifowana. Chodzi o usunięcie starych warstw/powłok lakieru. Gdy szlifowanie dobiegnie końca, auto pokryje się pyłem, który również należy zebrać z powierzchni karoserii i w tym celu używa się właśnie gumowych ściągaczek. Ponadto akcesorium jest odpowiednie także do rozprowadzania szpachli czy folii ochronnej o większej grubości.

Innym niezbędnym materiałem, bez którego lakiernictwo samochodowe nie mogłoby być dokładne, jest taśma. Taśmy stosowane są do oddzielania malowanych elementów od tych, które nie będą pokrywane daną barwą. Lakiernia samochodowa wyposażona w odpowiednie taśmy jest w stanie lakierować z niezwykle wysoką dokładnością, osłaniając szyby auta i inne wrażliwe elementy przez przypadkową aplikacją lakieru.

Ważne w pracy lakiernika są także ściereczki z mikrofibry. Stosowane są do utrzymywania auta w czystości, usuwania pozostałości o oleistej konsystencji, usuwania wosków czy odcisków palców, które zazwyczaj wyglądają bardzo nieestetycznie.

Materiały osłonowe i czyszczące

tasmalakiernicza

Każda lakiernia ma miejsce, w którym wykonywane jest lakierowanie. To pomieszczenie nazywane jest zwyczajowo kabiną lakierniczą i powinno być dobrze odgrodzone od pozostałych części zakładu odpowiednimi materiałami osłonowymi. Chodzi o utrzymanie warsztatu w czystości – rozpylony lakier może osadzać się wszędzie, dlatego warto zabezpieczyć wrażliwe miejsca przed kontaktem z nim. W innym wypadku należy je natychmiast wyczyścić.

Zobacz również:  Historia powstania zawodu kuriera – poznaj najważniejsze fakty!

Materiały do czyszczenia to na przykład odpowiednie ręczniki. Używa się ich między innymi do polerowania lakieru, oczyszczania go i osuszania. Dobrym ręcznikiem będzie więc ręcznik wysokochłonny, ale bezpieczny dla lakieru. Nie może go w żadnym razie uszkadzań, nawet jeśli uszkodzenia będą niemal niezauważalnymi hologramami.

Osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy u lakiernika i same wykonują poprawki lakiernicze, powinny zaopatrzyć się w przedmioty wymienione w tym artykule. Zdecydowanie usprawniają pracę, skracając czas jej trwania i pomagając utrzymać zadowalające rezultaty po lakierowaniu!

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Przejazdy busem do Holandii – wygodne i tanie rozwiązanie

Holandia to kraj, który przyciąga turystów z całego świata. Znana z pięknych krajobrazów, malowniczych miast, ciekawych muzeów i galerii, jak również wyjątkowych atrakcji turystycznych, takich jak np. Keukenhof, czy Park Miniatur w Madurodam. Aby jednak móc w pełni cieszyć się z wizyty w tym kraju, warto zadbać o wygodny i przede wszystkim ekonomiczny transport. Przejazdy […]

Czytaj więcej
Ogólne

Jak nosić mokasyny damskie, by wyglądać stylowo?

Mokasyny damskie to niezwykle charakterystyczny typ obuwia, wywodzący się z mody męskiej. Na przestrzeni ostatnich dekad został jednak doceniony przez liczne grono wielbicielek oryginalnej mody, stając się jednym z najgorętszych trendów. Jak nosić to wyjątkowe obuwie, by wyglądać stylowo? Kluczowy jest dobór modelu do okazji oraz reszty stylizacji. Jak się za to zabrać? Podpowiadamy! Czym […]

Czytaj więcej
Dlaczego nurkowie wypadają z łodzi do tyłu?
Ogólne

Dlaczego nurkowie wypadają z łodzi do tyłu?

Nurkowanie to ekscytująca okazja do odkrywania świata przyrody w niezapomnianych miejscach. Bez odpowiedniego sprzętu ochronnego i bezpiecznych praktyk nurkowania, to zabawne hobby może szybko stać się niebezpieczne. Dlaczego nurkowie nurkują do tyłu? Dlaczego nurkowie nurkują do tyłu? Podobnie jak w przypadku używania flagi nurkowej, nurkowanie do tyłu jest standardową techniką bezpieczeństwa. Choć może się wydawać, […]

Czytaj więcej