Sklep lakierniczy a materiały pomocnicze – co kupić przed lakierowaniem?

lakiernikpodczaspracy

Kierowcy przywiązują dużą wagę do wyglądu swojego auta. Nie chodzi wyłącznie o design, a o stan auta. Przede wszystkim o kondycję powłoki karoserii. Lśniący lakier bez ubytków zawsze wygląda pięknie. By takim pozostał, trzeba go pielęgnować i na bieżąco usuwać wszelkiego rodzaju ubytki, przebarwienia czy zarysowania, by nie stały się zarzewiem korozji. Jakie materiały wspomagające proces lakierowania są potrzebne, by czynność zakończyła się powodzeniem?

Materiały i akcesoria pomocnicze

Każdy dobry sklep lakierniczy (np. https://www.dlalakierni.pl/) posiada nie tylko materiały lakiernicze w postaci różnego rodzaju preparatów umożliwiających koloryzację lakieru. Chodzi także o materiały i akcesoria pomocnicze, bez których współczesne lakiernictwo nie może się obejść.

Jednym z nich jest tak zwana gumowa ściągaczka. Zanim proces lakierowania będzie mógł się rozpocząć, powierzchnia auta musi zostać dokładnie oszlifowana. Chodzi o usunięcie starych warstw/powłok lakieru. Gdy szlifowanie dobiegnie końca, auto pokryje się pyłem, który również należy zebrać z powierzchni karoserii i w tym celu używa się właśnie gumowych ściągaczek. Ponadto akcesorium jest odpowiednie także do rozprowadzania szpachli czy folii ochronnej o większej grubości.

Innym niezbędnym materiałem, bez którego lakiernictwo samochodowe nie mogłoby być dokładne, jest taśma. Taśmy stosowane są do oddzielania malowanych elementów od tych, które nie będą pokrywane daną barwą. Lakiernia samochodowa wyposażona w odpowiednie taśmy jest w stanie lakierować z niezwykle wysoką dokładnością, osłaniając szyby auta i inne wrażliwe elementy przez przypadkową aplikacją lakieru.

Ważne w pracy lakiernika są także ściereczki z mikrofibry. Stosowane są do utrzymywania auta w czystości, usuwania pozostałości o oleistej konsystencji, usuwania wosków czy odcisków palców, które zazwyczaj wyglądają bardzo nieestetycznie.

Materiały osłonowe i czyszczące

tasmalakiernicza

Każda lakiernia ma miejsce, w którym wykonywane jest lakierowanie. To pomieszczenie nazywane jest zwyczajowo kabiną lakierniczą i powinno być dobrze odgrodzone od pozostałych części zakładu odpowiednimi materiałami osłonowymi. Chodzi o utrzymanie warsztatu w czystości – rozpylony lakier może osadzać się wszędzie, dlatego warto zabezpieczyć wrażliwe miejsca przed kontaktem z nim. W innym wypadku należy je natychmiast wyczyścić.

Zobacz również:  Czym jest predykcyjne utrzymanie ruchu?

Materiały do czyszczenia to na przykład odpowiednie ręczniki. Używa się ich między innymi do polerowania lakieru, oczyszczania go i osuszania. Dobrym ręcznikiem będzie więc ręcznik wysokochłonny, ale bezpieczny dla lakieru. Nie może go w żadnym razie uszkadzań, nawet jeśli uszkodzenia będą niemal niezauważalnymi hologramami.

Osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy u lakiernika i same wykonują poprawki lakiernicze, powinny zaopatrzyć się w przedmioty wymienione w tym artykule. Zdecydowanie usprawniają pracę, skracając czas jej trwania i pomagając utrzymać zadowalające rezultaty po lakierowaniu!

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym? Wyjaśniamy

Styl industrialny narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Panowała wtedy recesja. Duże obiekty przemysłowe, np. magazyny, fabryki i hale, zaczęły pustoszeć. Zaczęto je więc wykorzystywać jako przestrzenie mieszkalne. Tak powstał industrializm, który do Polski dotarł w latach 90. XX wieku. Szybko jednak zdobył sporą popularność. Czym się charakteryzuje? Jak wyglądają meble […]

Czytaj więcej
Ogólne

Modna chusta na głowę dla dziewczynki – co wybrać dla swojego dziecka?

Małe dzieci trzeba zabierać na wspólne spacery. Powinny one spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w cieplejsze dni należy zadbać o odpowiednią ochronę główki malucha. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest chusta na głowę dla dziewczynki. Na jaki model warto się zdecydować? W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszy! Chusta […]

Czytaj więcej
Ogólne

Meble pokojowe do salonu – jakie warto uwzględnić i gdzie ich szukać? Podpowiadamy

Niedawno stałeś się posiadaczem nowej nieruchomości? Już nie możesz się doczekać, kiedy wprowadzisz się do wymarzonego mieszkania i planujesz remont? Pamiętaj, że bardzo ważny jest nie tylko dobór farb, paneli itp., ale również mebli. Wiele osób ma z nimi problem, szczególnie jeśli decyzja dotyczy wielofunkcyjnego salonu. Zastanawiasz się, jakie meble pokojowe są absolutnie niezbędne do […]

Czytaj więcej