Sklep lakierniczy a materiały pomocnicze – co kupić przed lakierowaniem?

lakiernikpodczaspracy

Kierowcy przywiązują dużą wagę do wyglądu swojego auta. Nie chodzi wyłącznie o design, a o stan auta. Przede wszystkim o kondycję powłoki karoserii. Lśniący lakier bez ubytków zawsze wygląda pięknie. By takim pozostał, trzeba go pielęgnować i na bieżąco usuwać wszelkiego rodzaju ubytki, przebarwienia czy zarysowania, by nie stały się zarzewiem korozji. Jakie materiały wspomagające proces lakierowania są potrzebne, by czynność zakończyła się powodzeniem?

Materiały i akcesoria pomocnicze

Każdy dobry sklep lakierniczy (np. https://www.dlalakierni.pl/) posiada nie tylko materiały lakiernicze w postaci różnego rodzaju preparatów umożliwiających koloryzację lakieru. Chodzi także o materiały i akcesoria pomocnicze, bez których współczesne lakiernictwo nie może się obejść.

Jednym z nich jest tak zwana gumowa ściągaczka. Zanim proces lakierowania będzie mógł się rozpocząć, powierzchnia auta musi zostać dokładnie oszlifowana. Chodzi o usunięcie starych warstw/powłok lakieru. Gdy szlifowanie dobiegnie końca, auto pokryje się pyłem, który również należy zebrać z powierzchni karoserii i w tym celu używa się właśnie gumowych ściągaczek. Ponadto akcesorium jest odpowiednie także do rozprowadzania szpachli czy folii ochronnej o większej grubości.

Innym niezbędnym materiałem, bez którego lakiernictwo samochodowe nie mogłoby być dokładne, jest taśma. Taśmy stosowane są do oddzielania malowanych elementów od tych, które nie będą pokrywane daną barwą. Lakiernia samochodowa wyposażona w odpowiednie taśmy jest w stanie lakierować z niezwykle wysoką dokładnością, osłaniając szyby auta i inne wrażliwe elementy przez przypadkową aplikacją lakieru.

Ważne w pracy lakiernika są także ściereczki z mikrofibry. Stosowane są do utrzymywania auta w czystości, usuwania pozostałości o oleistej konsystencji, usuwania wosków czy odcisków palców, które zazwyczaj wyglądają bardzo nieestetycznie.

Materiały osłonowe i czyszczące

tasmalakiernicza

Każda lakiernia ma miejsce, w którym wykonywane jest lakierowanie. To pomieszczenie nazywane jest zwyczajowo kabiną lakierniczą i powinno być dobrze odgrodzone od pozostałych części zakładu odpowiednimi materiałami osłonowymi. Chodzi o utrzymanie warsztatu w czystości – rozpylony lakier może osadzać się wszędzie, dlatego warto zabezpieczyć wrażliwe miejsca przed kontaktem z nim. W innym wypadku należy je natychmiast wyczyścić.

Materiały do czyszczenia to na przykład odpowiednie ręczniki. Używa się ich między innymi do polerowania lakieru, oczyszczania go i osuszania. Dobrym ręcznikiem będzie więc ręcznik wysokochłonny, ale bezpieczny dla lakieru. Nie może go w żadnym razie uszkadzań, nawet jeśli uszkodzenia będą niemal niezauważalnymi hologramami.

Osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy u lakiernika i same wykonują poprawki lakiernicze, powinny zaopatrzyć się w przedmioty wymienione w tym artykule. Zdecydowanie usprawniają pracę, skracając czas jej trwania i pomagając utrzymać zadowalające rezultaty po lakierowaniu!

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywóz smieci
Ogólne

Zużyty sprzęt AGD – jak się go legalnie pozbyć?

Kupując nową lodówkę czy zmywarkę, zwykle chcemy natychmiast pozbyć się starego sprzętu. Okazuje się jednak, że nie można go po prostu wyrzucić do śmietnika. Jest to zakazane przepisami prawa. Zatem jak zorganizować wywóz odpadów tego typu, aby nie narazić się na mandat? Dlaczego ważny jest właściwy wywóz odpadów AGD? Być może zastanawiasz się, dlaczego w […]

Czytaj więcej
Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka
Ogólne

Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka

Lek Omnitrop jest znany w medycynie jako hormon wzrostu i jest często stosowany w leczeniu niewydolności nerek i zespołu wad wrodzonych. W sporcie Omnitrop jest popularny ze względu na możliwość uzyskania beztłuszczowej masy mięśniowej i kontrolowania budowy ciała i organizmu podczas przyjmowania kursu sterydów. Produkt pomaga również odmłodzić organizm, wzmacnia szkielet i kości oraz zwiększa […]

Czytaj więcej
Certyfikat SSL
Ogólne

Szyfrowanie SSL bez tajemnic

Bezpieczeństwu w sieci poświęca się coraz więcej uwagi. Osoby poruszające zagadnienia z nim związane zwykle zwracają uwagę przede wszystkim na zachowanie użytkowników Internetu. Niejednokrotnie podkreślają jednak również, że dbanie o bezpieczeństwo potencjalnych klientów leży także po stronie właścicieli domen. Szczególnie wiele uwagi poświęca się dziś szyfrowaniu danych, w pewnym momencie musi więc pojawić się również […]

Czytaj więcej