Sklep lakierniczy a materiały pomocnicze – co kupić przed lakierowaniem?

lakiernikpodczaspracy

Kierowcy przywiązują dużą wagę do wyglądu swojego auta. Nie chodzi wyłącznie o design, a o stan auta. Przede wszystkim o kondycję powłoki karoserii. Lśniący lakier bez ubytków zawsze wygląda pięknie. By takim pozostał, trzeba go pielęgnować i na bieżąco usuwać wszelkiego rodzaju ubytki, przebarwienia czy zarysowania, by nie stały się zarzewiem korozji. Jakie materiały wspomagające proces lakierowania są potrzebne, by czynność zakończyła się powodzeniem?

Materiały i akcesoria pomocnicze

Każdy dobry sklep lakierniczy (np. https://www.dlalakierni.pl/) posiada nie tylko materiały lakiernicze w postaci różnego rodzaju preparatów umożliwiających koloryzację lakieru. Chodzi także o materiały i akcesoria pomocnicze, bez których współczesne lakiernictwo nie może się obejść.

Jednym z nich jest tak zwana gumowa ściągaczka. Zanim proces lakierowania będzie mógł się rozpocząć, powierzchnia auta musi zostać dokładnie oszlifowana. Chodzi o usunięcie starych warstw/powłok lakieru. Gdy szlifowanie dobiegnie końca, auto pokryje się pyłem, który również należy zebrać z powierzchni karoserii i w tym celu używa się właśnie gumowych ściągaczek. Ponadto akcesorium jest odpowiednie także do rozprowadzania szpachli czy folii ochronnej o większej grubości.

Innym niezbędnym materiałem, bez którego lakiernictwo samochodowe nie mogłoby być dokładne, jest taśma. Taśmy stosowane są do oddzielania malowanych elementów od tych, które nie będą pokrywane daną barwą. Lakiernia samochodowa wyposażona w odpowiednie taśmy jest w stanie lakierować z niezwykle wysoką dokładnością, osłaniając szyby auta i inne wrażliwe elementy przez przypadkową aplikacją lakieru.

Ważne w pracy lakiernika są także ściereczki z mikrofibry. Stosowane są do utrzymywania auta w czystości, usuwania pozostałości o oleistej konsystencji, usuwania wosków czy odcisków palców, które zazwyczaj wyglądają bardzo nieestetycznie.

Materiały osłonowe i czyszczące

tasmalakiernicza

Każda lakiernia ma miejsce, w którym wykonywane jest lakierowanie. To pomieszczenie nazywane jest zwyczajowo kabiną lakierniczą i powinno być dobrze odgrodzone od pozostałych części zakładu odpowiednimi materiałami osłonowymi. Chodzi o utrzymanie warsztatu w czystości – rozpylony lakier może osadzać się wszędzie, dlatego warto zabezpieczyć wrażliwe miejsca przed kontaktem z nim. W innym wypadku należy je natychmiast wyczyścić.

Zobacz również:  Jak skutecznie nauczyć dziecko ortografii? Cenne porady

Materiały do czyszczenia to na przykład odpowiednie ręczniki. Używa się ich między innymi do polerowania lakieru, oczyszczania go i osuszania. Dobrym ręcznikiem będzie więc ręcznik wysokochłonny, ale bezpieczny dla lakieru. Nie może go w żadnym razie uszkadzań, nawet jeśli uszkodzenia będą niemal niezauważalnymi hologramami.

Osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy u lakiernika i same wykonują poprawki lakiernicze, powinny zaopatrzyć się w przedmioty wymienione w tym artykule. Zdecydowanie usprawniają pracę, skracając czas jej trwania i pomagając utrzymać zadowalające rezultaty po lakierowaniu!

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog Ogólne

Prowadzenie działalności nierejestrowanej w 2024: Kompletny przewodnik

W 2024 roku, rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki możliwości prowadzenia działalności nierejestrowanej. Ta forma przedsiębiorczości oferuje unikalne korzyści, ale wiąże się również z pewnymi ograniczeniami. Co to jest działalność nierejestrowana? Działalność nierejestrowana, często postrzegana jako prostsza ścieżka do przedsiębiorczości, otwiera przed osobami fizycznymi możliwość angażowania się w aktywność gospodarczą bez wpisywania […]

Czytaj więcej
Ogólne

Piłki do siatkówki – dobry wybór na lato!

Wiele osób lubi czynnie spędzać wolny czas. Zwłaszcza w cieplejsze miesiące mamy ochotę na to, by zająć się amatorsko sportem albo pospacerować po lesie. Dużą popularnością cieszy się obecnie piłka siatkowa, zwłaszcza w jej plażowej odmianie. By grać w siatkówkę plażową, nie musimy wydawać wielkich pieniędzy. Wystarczy nam solidna piłka do siatkówki, a także równa […]

Czytaj więcej
Ogólne

4 sposoby na oszczędności przy zarządzaniu flotą pojazdów

Odkryj 4 skuteczne sposobów na obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności zarządzania flotą pojazdów. Zarządzanie flotą pojazdów jest kluczowym elementem dla wielu firm, które codziennie starają się zwiększać swoją efektywność operacyjną i obniżać koszty. W dobie cyfryzacji i rozwoju technologii telematycznych, właściciele flot coraz częściej sięgają po zaawansowane systemy monitoringu. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na oszczędności, […]

Czytaj więcej