Na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt samochodowy?

Na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy to forma zobowiązania finansowego, która staje się coraz popularniejsza wśród Polaków, którzy mają w planach zakup nowego pojazdu. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, musisz wiedzieć o kilku istotnych kwestiach. Jakich? O tym opowiemy w niniejszym artykule.

Czym jest kredyt samochodowy i jakich pojazdów dotyczy?

Decydując się na kredyt samochodowy, otrzymasz możliwość nabycia pojazdów takich jak samochody osobowe i dostawcze. Otrzymane w ramach kredytu środki można również przeznaczyć na zakup skuterów czy quadów, motocykli, przyczep, kamperów, traktorów, a nawet maszyn budowlanych. Kredyt może być udzielony zarówno przez bank, jak i inną upoważnioną do tego instytucję, wchodzącą w skład administracji państwowej. Dotyczy on samochodów nowych, poleasingowych i używanych, a konkretne modele czy marki ustalane są indywidualnie przez daną instytucję udzielającą kredytu.

Jakie czynniki wpływają na wysokość kredytu samochodowego?

Wybierając kredyt samochodowy, należy liczyć się z tym, iż generuje on dodatkowe koszty. Koszty poniesione za podjęcie się tego rodzaju świadczenia są zależne przede wszystkim od wysokości oprocentowania. To z kolei jest ściśle uzależnione od stopy referencyjnej, powiązanej z wysokościami stóp procentowych NBP i marżą danego banku. Co więcej, bank pobiera również prowizję za udzielenie kredytu samochodowego, który w większości przypadków wynosi około kilku procent. Warto jednak mieć na uwadze jedną istotną kwestię – instytucje, które oferują niskie prowizje, często rekompensują to wyższą marżą. Należy także pamiętać o dodatkowych opłatach czy ubezpieczeniach, które również przekładają się na ostateczną cenę kredytu.

Rodzaje kredytów samochodowych

Kredyt samochodowy nie jest jednorodnym podjęciem, gdyż wyróżniamy kilka rodzajów tego świadczenia finansowego. Do najpopularniejszych należy standardowy kredyt samochodowy, gdzie kredytobiorca spłaca ratę w formie kapitałowo-odsetkowej w przeciągu czasu od sześciu, do nawet stu dwudziestu miesięcy. Powszechnością cieszy się również kredyt jednoratowy, którego koszt zazwyczaj wynosi od 50% do 60% całkowitej wartości zakupionego auta. Klienci cenią go przede wszystkim za brak oprocentowania, co oczywiście przekłada się na niższą cenę (nawet do kilku razy w porównaniu do kredytu standardowego). Istnieje również trzecia forma kredytu w postaci kredytu balonowego, która oferuje możliwość wymiany kredytowanego auta na nowe już po upływie 3 lat. 

Oferta kredytu samochodowego – gdzie szukać?

Jeśli chcesz kredytem sfinansować zakup nowego samochodu sprawdź ofertę iBemo. Na stronie https://ibemo.pl/kredyt-samochodowy znajdziesz najważniejsze informacje o tej formie finansowania. Możesz także zapoznać się z ofertą leasingu i wynajmu długoterminowego. 

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywóz smieci
Ogólne

Zużyty sprzęt AGD – jak się go legalnie pozbyć?

Kupując nową lodówkę czy zmywarkę, zwykle chcemy natychmiast pozbyć się starego sprzętu. Okazuje się jednak, że nie można go po prostu wyrzucić do śmietnika. Jest to zakazane przepisami prawa. Zatem jak zorganizować wywóz odpadów tego typu, aby nie narazić się na mandat? Dlaczego ważny jest właściwy wywóz odpadów AGD? Być może zastanawiasz się, dlaczego w […]

Czytaj więcej
Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka
Ogólne

Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka

Lek Omnitrop jest znany w medycynie jako hormon wzrostu i jest często stosowany w leczeniu niewydolności nerek i zespołu wad wrodzonych. W sporcie Omnitrop jest popularny ze względu na możliwość uzyskania beztłuszczowej masy mięśniowej i kontrolowania budowy ciała i organizmu podczas przyjmowania kursu sterydów. Produkt pomaga również odmłodzić organizm, wzmacnia szkielet i kości oraz zwiększa […]

Czytaj więcej
Certyfikat SSL
Ogólne

Szyfrowanie SSL bez tajemnic

Bezpieczeństwu w sieci poświęca się coraz więcej uwagi. Osoby poruszające zagadnienia z nim związane zwykle zwracają uwagę przede wszystkim na zachowanie użytkowników Internetu. Niejednokrotnie podkreślają jednak również, że dbanie o bezpieczeństwo potencjalnych klientów leży także po stronie właścicieli domen. Szczególnie wiele uwagi poświęca się dziś szyfrowaniu danych, w pewnym momencie musi więc pojawić się również […]

Czytaj więcej