Top 8 – najlepsze seriale o zombie

seriale o zombie

Seriale o zombie potrafią trzymać w napięciu, ekscytować, ale także bawić i pokazywać te przerażające historie z nieco przewrotnej perspektywy. Na którą historię ty się zdecydujesz? Oto nasz subiektywny przewodnik po serialach o zombie.

The Walking Dead — najlepsze seriale o zombie

Filmy o zombie mają swoje wierne grono fanów, podobnie jak seriale osadzone w analogicznym świecie. O ile kultowym filmem dla całej tradycji jest „Noc żywych trupów”, o tyle serialem wyznaczającym trendy serialowej opowieści o zombie jest z pewnością „The Walking Dead”. Serial ten powstał na bazie komiksów Roberta Kirkmana. Zdecydowanie bliżej mu do dramatu. Nagle okazało się, że serial o zombie może zainteresować krytyków. Klasyczny horror o historii grupki ocalałych z ciekawie zarysowanymi postaciami o pogłębionej psychologii.

Fear the Walking Dead — kiedy stajesz się ofiarą plagi zombie

Najważniejsze seriale o zombie mają oczywiście swoje spin-off. Tak było także z „The Walking Dead”. „Fear the Walking Dead” rozkręcało się powoli, natomiast historia o przekraczaniu granic własnego człowieczeństwa w obliczu epidemii przynoszącej apokalipsę zyskała sobie z czasem naprawdę wierne grono fanów. Wirus zombie okazał się strzałem w dziesiątkę, który sprawia, że jak na dobre seriale na DVD przystało, od tego też trudno się oderwać.

All of Us Are Dead — apokalipsa zombie

Apokalipsa zombie miesza się tutaj z młodzieżową tematyką. Efekt? Dostajesz niecodzienną mieszankę horroru, serialu o dojrzewaniu i filmu akcji. Historia nie jest szczególnie oryginalna: po raz kolejny mowa o wirusie, który zamienia ludzi w krwiożercze bestie, tyle tylko, że bohaterowie serialu tym razem zostają uwięzieni w szkole i mają trochę mniej lat niż ich poprzednicy. Trzeba jednak przyznać, że serial jest świetnie zrobiony, potrafi zaskoczyć, a nieraz i porządnie przestraszyć.

Zobacz również:  Bajki Minecraft na modach. Buduj własny świat na zupełnie nowych zasadach

iZombie — kryminał z zombie

Kolejna adaptacja komiksu, tym razem jednak proponującego odrobinę mniej patetyczne podejście do tematu zombie. Główna bohaterka po przemianie w zombie zaczyna pracę w kostnicy, dzięki której może zjadać mózgi osób zmarłych, co pozwala jej przejąć ich ostatnie wspomnienia. Dzięki temu udaje jej się pomóc w ujęciu niejednego mordercy. Obok tematu kryminalnego obserwujemy, jak bohaterka poznaje kolejnych zombie i łączy w sobie cechy zombie i człowieka. 

Z Nation — jeszcze raz o apokalipsie zombie

To apokalipsa zombie pełna klasycznych rozwiązań, które niejednokrotnie przechodzą w bardzo krwawą, ale i kiczowatą rozrywkę. Serial opowiada historię ostatniej szansy ludzkości, czyli Murphego, który przeżył ugryzienie zombie. Aby mógł pomóc, trzeba go jednak przetransportować do Kalifornii, co w świecie pełnym zombie wcale nie jest proste. Rozrywka gwarantowana. 

Santa Clarita Diet — groteskowo i zabawnie 

Tym razem proponujemy komediowy horror. Główną bohaterką jest agentka nieruchomości. W niejasnych okolicznościach zamienia się w zombie, co całkowicie wywraca do góry nogami jej życie, tym bardziej że dzieli je ze swoim mężem Joelem. Bohaterowie muszą mierzyć się z niemałymi wyzwaniami, natomiast dzięki temu widz bawi się genialnie. 

Black Summer — groza i emocje

To prequel „Z Nation”, który opowiada historię Rose, która na samym początku epidemii zombie zostaje rozdzielona z córką i robi wszystko, aby ją odnaleźć. Na swojej drodze spotyka innych uchodźców, co często prowokuje ją do prawdziwej walki o przetrwanie. Króluje tutaj patos, poważny ton, wkradanie się w mroczne zakamarki ludzkiej duszy, co jednak nie odbiera historii odpowiedniego napięcia. 

Glitch — przewrotnie 

To dość oryginalna wersja dialogu z tradycją seriali o zombie. Wszystko rozpoczyna powrót zza grobu kilku byłych mieszkańców miasteczka Yoorana. Zamiast krwiożerczych bestii pojawiają się zdrowi ludzie pozbawieni wspomnień. Jak wrócili, co się im przydarzyło, jakie tajemnice skrywają? Tego wszystkiego dowiesz się, śledząc ten zaskakujący serial. 

Zobacz również:  Jak spakować się na wyjazd integracyjny?

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwery minecraft
Rozrywka

Serwery Minecraft – najpopularniejsze tryby

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Gra oferuje wiele różnych trybów rozgrywki, które zapewniają różnorodność i niekończącą się zabawę. Jednym z najważniejszych elementów w grze są serwery Minecraft, na których gracze mogą grać ze sobą i wchodzić w interakcję z innymi graczami z całego świata. […]

Czytaj więcej
co to znaczy bruh
Rozrywka

Co to znaczy bruh?

Odwieczne pytanie: Co oznacza Bruh? Jeśli kiedykolwiek przewijałeś się przez media społecznościowe lub słyszałeś rozmowę w grupie przyjaciół, istnieje szansa, że słyszałeś ten slangowy termin, który był rzucany dookoła. Ale co to znaczy? Bruh to nieformalny sposób na powiedzenie „brat”. Jest to wyraz szacunku, który jest zwykle używany wśród męskich przyjaciół, a także używany do […]

Czytaj więcej
Rozrywka

Ile jest pokemonów?

Przebyliśmy długą drogę od pierwotnej liczby 151 Pokémonów przedstawionych w Pokémon Red i Blue. Ciągłe rozszerzanie uniwersum Pokémon i „odkrywanie” kolejnych miejsc, w których żyją Pokémon, oznacza, że całkowita liczba Pokémonów stale rośnie. Całkowita liczba wzrosła ponad pięciokrotnie dzięki ostatnim tytułom, takim jak Pokémon Legends Arceus i Pokémon Scarlet and Violet, które wprowadziły zarówno nowe […]

Czytaj więcej