Dewar 15 l – jak można go wykorzystać? Wyjaśniamy

Ciekły azot ma wyjątkowe właściwości. Niegdyś wykorzystywany był jedynie w medycynie – obecnie jego potencjał dostrzega coraz więcej branż. Chcesz odkryć jego zalety w swoim biznesie? Zatem musisz pamiętać o tym, że substancja ta wymaga specjalnego traktowania w obszarze transportu i przechowywania. Służą do tego profesjonalne zbiorniki, czyli naczynia Dewara. Jednym z często wybieranych rozwiązań jest zakup dewara o pojemności 15 l. Gdzie taki pojemnik znajdzie zastosowanie? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Czym jest dewar?

Azot w skroplonej formie jest substancją nietoksyczną i niepalną. Należy jednak obchodzić się z nią ostrożnie. Wynika to z ekstremalnie niskiej temperatury, która wynosi -196℃. To oznacza, że bezpośredni kontakt z ciekłym azotem mógłby skończyć się dotkliwymi odmrożeniami. Właśnie dlatego musi być przechowywany w odpowiednich warunkach, które może zapewnić mu naczynie Dewara. To dość prosty zbiornik przypominający termos – zbudowany jest z dwóch ścianek oddzielonych od siebie próżnią techniczną. Ścianki zbiegają się ku górze i są zakończone szczelnym korkiem. Dzięki odpowiedniej izolacji przechowywany w pojemniku ciekły azot może zachować niską temperaturę, a tym samym – swoje wyjątkowe właściwości.

Jakie zastosowanie ma dewar o pojemności 15 l?

Ciekły azot wykorzystywany jest w wielu branżach. Znajduje zastosowanie w medycynie, kosmetologii, przemyśle, a nawet w gastronomii. Dziedziny te łączy jedno – każda z nich, chcąc czerpać z jego niesamowitych właściwości, musi użytkować naczynie Dewara. Pojemnik powinien być dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa, szczególnie w zakresie pojemności. Rozsądnym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych firm jest dewar o pojemności 15 l. Naczynie, które wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi, znajdziesz np. u jednego z czołowych dystrybutorów, czyli Cryogen – https://www.cryogenshop.pl/transportowe/naczynie-dewara-yds-15l. Ze względu na kompaktowe wymiary zajmuje niedużo miejsca, dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet małe firmy. Dewar ma odpowiednie certyfikaty i atesty – możesz mieć więc pewność, że jest absolutnie bezpieczny w użytkowaniu.

Zobacz również:  Śmieszne koszulki - gwarancja udanego zakupu

O czym należy pamiętać podczas użytkowania dewara?

Dewar o pojemności 15 l – tak samo, jak inne naczynia do przechowywania i transportowania ciekłego azotu – musi być odpowiednio przygotowany do pracy. Zanim wypełnisz go po brzegi, umieść w środku niewielką ilość azotu w skroplonej formie i pozostaw go do całkowitego ostygnięcia. Po wykonaniu tej czynności możesz całkowicie napełnić zbiornik.

Nie lekceważ też kwestii bezpieczeństwa. Pamiętaj o konieczności przestrzegania przepisów BHP. Każda osoba pracująca z ciekłym azotem jest zobowiązana do noszenia fartucha, rękawic ochronnych i gogli, których celem jest zabezpieczenie wrażliwych tkanek.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Aktualne trendy w jadalni. Wybierz idealne nakrycie stołu

Jadalnia jest sercem domu – miejscem, gdzie rodzina i przyjaciele zbierają się, by dzielić posiłki i wspólne chwile. Nakrycie stołu jest zatem ważnym rodzajem wyposażenia. Należy je dobierać świadomie i z uwzględnieniem zasad zachowania spójności stylu. Przyjrzymy się najnowszym trendom w aranżacji jadalni i zaproponujemy kilka inspirujących pomysłów na nakrycie stołu, które odzwierciedlają różne style […]

Czytaj więcej
Ogólne

Torby motocyklowe

Torby motocyklowe są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego motocyklisty, który ceni sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo i styl podczas swoich podróży. Niezależnie od tego, czy planujesz długą podróż, wybierasz się na krótką wycieczkę, czy po prostu potrzebujesz praktycznego rozwiązania do przechowywania niezbędnych przedmiotów podczas jazdy po mieście, torebka motocyklowa jest idealnym wyborem. W tym artykule przyjrzymy się różnym […]

Czytaj więcej
Ogólne

Przyciągaj zdrowie za pomocą magnezu  

Magnes dzięki swoim wyjątkowym właściwościom może przyciągać do siebie inne metale. Od dziecka doceniamy jego niezwykłe możliwości. Jednak czy wiesz, jak ważny jest inny pierwiastek o praktycznie identycznej nazwie? Magnez to jeden z najważniejszych składników mineralnych w naszym organizmie. Nieprzypadkowo nazywany jest „pierwiastkiem życia”. W jakich produktach spożywczych go znaleźć? Co to jest glicynian magnezu […]

Czytaj więcej