Dewar 15 l – jak można go wykorzystać? Wyjaśniamy

Ciekły azot ma wyjątkowe właściwości. Niegdyś wykorzystywany był jedynie w medycynie – obecnie jego potencjał dostrzega coraz więcej branż. Chcesz odkryć jego zalety w swoim biznesie? Zatem musisz pamiętać o tym, że substancja ta wymaga specjalnego traktowania w obszarze transportu i przechowywania. Służą do tego profesjonalne zbiorniki, czyli naczynia Dewara. Jednym z często wybieranych rozwiązań jest zakup dewara o pojemności 15 l. Gdzie taki pojemnik znajdzie zastosowanie? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Czym jest dewar?

Azot w skroplonej formie jest substancją nietoksyczną i niepalną. Należy jednak obchodzić się z nią ostrożnie. Wynika to z ekstremalnie niskiej temperatury, która wynosi -196℃. To oznacza, że bezpośredni kontakt z ciekłym azotem mógłby skończyć się dotkliwymi odmrożeniami. Właśnie dlatego musi być przechowywany w odpowiednich warunkach, które może zapewnić mu naczynie Dewara. To dość prosty zbiornik przypominający termos – zbudowany jest z dwóch ścianek oddzielonych od siebie próżnią techniczną. Ścianki zbiegają się ku górze i są zakończone szczelnym korkiem. Dzięki odpowiedniej izolacji przechowywany w pojemniku ciekły azot może zachować niską temperaturę, a tym samym – swoje wyjątkowe właściwości.

Jakie zastosowanie ma dewar o pojemności 15 l?

Ciekły azot wykorzystywany jest w wielu branżach. Znajduje zastosowanie w medycynie, kosmetologii, przemyśle, a nawet w gastronomii. Dziedziny te łączy jedno – każda z nich, chcąc czerpać z jego niesamowitych właściwości, musi użytkować naczynie Dewara. Pojemnik powinien być dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa, szczególnie w zakresie pojemności. Rozsądnym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych firm jest dewar o pojemności 15 l. Naczynie, które wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi, znajdziesz np. u jednego z czołowych dystrybutorów, czyli Cryogen – https://www.cryogenshop.pl/transportowe/naczynie-dewara-yds-15l. Ze względu na kompaktowe wymiary zajmuje niedużo miejsca, dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet małe firmy. Dewar ma odpowiednie certyfikaty i atesty – możesz mieć więc pewność, że jest absolutnie bezpieczny w użytkowaniu.

Zobacz również:  Jaka jest kolejność robót podczas budowy domu?

O czym należy pamiętać podczas użytkowania dewara?

Dewar o pojemności 15 l – tak samo, jak inne naczynia do przechowywania i transportowania ciekłego azotu – musi być odpowiednio przygotowany do pracy. Zanim wypełnisz go po brzegi, umieść w środku niewielką ilość azotu w skroplonej formie i pozostaw go do całkowitego ostygnięcia. Po wykonaniu tej czynności możesz całkowicie napełnić zbiornik.

Nie lekceważ też kwestii bezpieczeństwa. Pamiętaj o konieczności przestrzegania przepisów BHP. Każda osoba pracująca z ciekłym azotem jest zobowiązana do noszenia fartucha, rękawic ochronnych i gogli, których celem jest zabezpieczenie wrażliwych tkanek.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Jak radzić sobie w biurze w upały?

Lato potrafi być uciążliwe, zwłaszcza gdy wysokie temperatury przenikają do przestrzeni biurowej. Praca w upały może wpływać na naszą produktywność, samopoczucie i zdrowie. Jak więc skutecznie radzić sobie z gorącem w biurze? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą przetrwać upalne dni w miejscu pracy. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w biurze Klimatyzacja i wentylatory Najskuteczniejszym sposobem na […]

Czytaj więcej
Ogólne

Poczta z kwiatami – idealny sposób na prezent

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyrazić swoje uczucia lub podziękowania, gdy z różnych przyczyn nie możesz być na miejscu? Czas, odległość, a nawet nieoczekiwane okoliczności często utrudniają osobiste wręczanie prezentów. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi nowoczesne rozwiązanie – wysyłka kwiatów i prezentów przez internet. Korzystający z elegancji i prostoty, ten sposób pozwala na sprawienie radości […]

Czytaj więcej
Ogólne

Jak radzić sobie z wyzwaniami życia jako DDA? Gdynia

DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to osoby, które dorastały w rodzinach z problemem alkoholowym. Takie doświadczenia mogą znacząco wpłynąć na ich życie emocjonalne i społeczne, prowadząc do szeregu wyzwań. Niemniej jednak, istnieją skuteczne strategie, które mogą pomóc DDA radzić sobie z trudnościami i prowadzić zdrowe, satysfakcjonujące życie. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z wyzwaniami […]

Czytaj więcej