Dewar 15 l – jak można go wykorzystać? Wyjaśniamy

Ciekły azot ma wyjątkowe właściwości. Niegdyś wykorzystywany był jedynie w medycynie – obecnie jego potencjał dostrzega coraz więcej branż. Chcesz odkryć jego zalety w swoim biznesie? Zatem musisz pamiętać o tym, że substancja ta wymaga specjalnego traktowania w obszarze transportu i przechowywania. Służą do tego profesjonalne zbiorniki, czyli naczynia Dewara. Jednym z często wybieranych rozwiązań jest zakup dewara o pojemności 15 l. Gdzie taki pojemnik znajdzie zastosowanie? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Czym jest dewar?

Azot w skroplonej formie jest substancją nietoksyczną i niepalną. Należy jednak obchodzić się z nią ostrożnie. Wynika to z ekstremalnie niskiej temperatury, która wynosi -196℃. To oznacza, że bezpośredni kontakt z ciekłym azotem mógłby skończyć się dotkliwymi odmrożeniami. Właśnie dlatego musi być przechowywany w odpowiednich warunkach, które może zapewnić mu naczynie Dewara. To dość prosty zbiornik przypominający termos – zbudowany jest z dwóch ścianek oddzielonych od siebie próżnią techniczną. Ścianki zbiegają się ku górze i są zakończone szczelnym korkiem. Dzięki odpowiedniej izolacji przechowywany w pojemniku ciekły azot może zachować niską temperaturę, a tym samym – swoje wyjątkowe właściwości.

Jakie zastosowanie ma dewar o pojemności 15 l?

Ciekły azot wykorzystywany jest w wielu branżach. Znajduje zastosowanie w medycynie, kosmetologii, przemyśle, a nawet w gastronomii. Dziedziny te łączy jedno – każda z nich, chcąc czerpać z jego niesamowitych właściwości, musi użytkować naczynie Dewara. Pojemnik powinien być dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa, szczególnie w zakresie pojemności. Rozsądnym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych firm jest dewar o pojemności 15 l. Naczynie, które wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi, znajdziesz np. u jednego z czołowych dystrybutorów, czyli Cryogen – https://www.cryogenshop.pl/transportowe/naczynie-dewara-yds-15l. Ze względu na kompaktowe wymiary zajmuje niedużo miejsca, dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet małe firmy. Dewar ma odpowiednie certyfikaty i atesty – możesz mieć więc pewność, że jest absolutnie bezpieczny w użytkowaniu.

Zobacz również:  Kiedy warto wysłać przesyłkę kurierską?

O czym należy pamiętać podczas użytkowania dewara?

Dewar o pojemności 15 l – tak samo, jak inne naczynia do przechowywania i transportowania ciekłego azotu – musi być odpowiednio przygotowany do pracy. Zanim wypełnisz go po brzegi, umieść w środku niewielką ilość azotu w skroplonej formie i pozostaw go do całkowitego ostygnięcia. Po wykonaniu tej czynności możesz całkowicie napełnić zbiornik.

Nie lekceważ też kwestii bezpieczeństwa. Pamiętaj o konieczności przestrzegania przepisów BHP. Każda osoba pracująca z ciekłym azotem jest zobowiązana do noszenia fartucha, rękawic ochronnych i gogli, których celem jest zabezpieczenie wrażliwych tkanek.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym? Wyjaśniamy

Styl industrialny narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Panowała wtedy recesja. Duże obiekty przemysłowe, np. magazyny, fabryki i hale, zaczęły pustoszeć. Zaczęto je więc wykorzystywać jako przestrzenie mieszkalne. Tak powstał industrializm, który do Polski dotarł w latach 90. XX wieku. Szybko jednak zdobył sporą popularność. Czym się charakteryzuje? Jak wyglądają meble […]

Czytaj więcej
Ogólne

Modna chusta na głowę dla dziewczynki – co wybrać dla swojego dziecka?

Małe dzieci trzeba zabierać na wspólne spacery. Powinny one spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w cieplejsze dni należy zadbać o odpowiednią ochronę główki malucha. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest chusta na głowę dla dziewczynki. Na jaki model warto się zdecydować? W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszy! Chusta […]

Czytaj więcej
Ogólne

Meble pokojowe do salonu – jakie warto uwzględnić i gdzie ich szukać? Podpowiadamy

Niedawno stałeś się posiadaczem nowej nieruchomości? Już nie możesz się doczekać, kiedy wprowadzisz się do wymarzonego mieszkania i planujesz remont? Pamiętaj, że bardzo ważny jest nie tylko dobór farb, paneli itp., ale również mebli. Wiele osób ma z nimi problem, szczególnie jeśli decyzja dotyczy wielofunkcyjnego salonu. Zastanawiasz się, jakie meble pokojowe są absolutnie niezbędne do […]

Czytaj więcej