Jak uzyskać receptę przez Internet?

Jak uzyskać receptę przez Internet?

Nie masz czasu stać w kolejce do lekarza tylko po to, aby wypisał Ci receptę? Już dziś możesz dostać receptę online! Jak uzyskać receptę przez Internet? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

  1. Co to jest recepta online?
  2. Jak uzyskać recepty online?

Potrzebujesz wykupić lek, który jest dostępny na receptę i zależy Ci na czasie? Już teraz możesz otrzymać receptę online, bez czekania i kolejek w prosty i szybki sposób. Jak? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Co to jest recepta online?

Recepta online to nic innego jak elektroniczny dokument, który wystawia lekarz i tym samym upoważnia pacjenta do wykupienia wybranych leków w aptece. To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu każdy z nas ma nie tylko łatwiejszy, ale i szybszy dostęp do potrzebnych nam leków. Ponadto recepta elektroniczna znacząco upraszcza cały proces jej wystawiania i realizowania.

Receptę wystawia się za pośrednictwem odpowiednio przygotowanej platformy elektronicznej. Pacjent otrzymuje dokument drogą elektroniczną, a następnie może wykorzystać go w wybranej aptece, aby wykupić wypisane na recepcie leki. Recepta będzie dostępna na internetowym koncie pacjenta, dlatego warto pobrać aplikację Moje IKP na swój telefon, aby mieć łatwy dostęp do kodu, który trzeba będzie podać w aptece. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł także sprawdzić dawkowanie leku, jeśli nie będziesz pewny, czy dobrze zrozumiałeś zalecenia swojego lekarza. Poza receptami w aplikacji dostępne są także informacje związane ze skierowaniami na badania diagnostyczne czy do specjalistów.

Recepta online jest ważna przez 30 dni od dnia, w którym została wystawiona. A zatem jej ważność jest taka sama jak w przypadku recepty papierowej. W przypadku chorób przewlekłych lekarz może wybrać opcję, dzięki której wystawiona recepta online będzie ważna przez rok. Na niektóre leki – głównie substancje psychotropowe i leki narkotyczne – receptę online można wystawiać maksymalnie na 90 dni. Jeśli natomiast chodzi o antybiotyki – elektroniczna recepta z reguły jest ważna przez 7 dni. A zatem, kiedy już otrzymasz receptę online, dokładnie sprawdź jej datę ważności, abyś w porę wykupił potrzebne Ci lekarstwa.

Zobacz również:  Jak zainstalować mody do Minecrafta z Forge (po stronie klienta)

Taką elektroniczną receptę można uzyskać nie tylko podczas konsultacji online, ale także w trakcie teleporady czy odwiedzając osobiście gabinet lekarski. Jeśli zależy Ci na czasie, nie masz jak dojechać do przychodni i nie chcesz czekać w kolejce do lekarza, konsultacja online będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jak uzyskać receptę online? Podpowiadamy w dalszej części niniejszego wpisu.

Jak uzyskać recepty online?

Jak uzyskać recepty online? Możesz skorzystać z portalu telemedi.com, gdzie należy wpisać nazwę leku i wybrać odpowiednią przypadłość. Do wyboru masz między innymi różnego rodzaju alergie, antykoncepcję hormonalną lub awaryjną, atopowe zapalenie skóry, ból kręgosłupa, niedoczynność tarczycy, ból ucha, trądzik czy zapalenie gardła. Zanim jednak otrzymasz receptę online, konieczna jest oczywiście szybka konsultacja. Rozmowa ze specjalistą również odbywa się online.

Recepty online, które można uzyskać przez Internet, to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, którym zależy na czasie. Ponadto e-recepta ma także zastosowanie w sytuacjach awaryjnych, kiedy ważne jest, aby nie przychodzić do lekarzy w celu zwiększenia zdrowotnego bezpieczeństwa. Do zalet recepty elektronicznej zalicza się również fakt, że jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów zabezpieczeń receptę online trudniej sfałszować. Pozwala to także na skuteczniejsze zabezpieczenie pacjentów przed ewentualnym nieprawidłowym dostępem do lekarstw.

Warto jednak pamiętać, że recepta online wystawiana przez Internet nie w każdym przypadku będzie dobrą opcją. W przypadku niektórych chorób lub leków lekarz może ostatecznie wymagać stacjonarnej wizyty przed wystawieniem dokumentu w celu precyzyjniejszego ocenienia stanu zdrowia chorego. Internetowe konto pacjenta to nie tylko elektroniczne recepty, ale też informacje, jakie przepisane leki były stosowane w ostatnim czasie. Warto więc korzystać z internetowego konta pacjenta. Jeżeli natomiast chodzi o to, gdzie e recepta online może zostać zrealizowana, to w dowolnej aptece. Dzięki temu każdy może kupić potrzebne leki w wygodny sposób.

Zobacz również:  Czy warto zaprosić tancerza na wieczór panieński?

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Gdzie zamówić pierścionek zaręczynowy w Krakowie?

Biżuteria wykonana na indywidualne zamówienie przez doświadczonego złotnika to marzenie wielu osób. Jest to również idealny wybór, jeśli szukasz pierścionka zaręczynowego dla ukochanej. Taka biżuteria jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Dlaczego warto zamówić pierścionek zaręczynowy u złotnika? Czym się kierować podczas zakupu takiej biżuterii? Oto kilka cennych wskazówek. Idealny pierścionek zaręczynowy, czyli jaki? […]

Czytaj więcej
Ogólne

Oświetlenie zewnętrzne domu – jak wybrać najlepsze lampy? Wyjaśniamy!

Oświetlenie pełni niezwykle ważne funkcje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Odpowiednio dobrane lampy nie tylko ułatwiają poruszanie się po zielonej przestrzeni, ale także wpływają na efekt wizualny. Zastanawiasz się, jakie lampy zewnętrzne warto wybrać? Czym należy się kierować podczas ich zakupu? Czytaj dalej – podpowiadamy. Dlaczego oświetlenie zewnętrzne domu jest ważne? Prawidłowo zaplanowane […]

Czytaj więcej
Ogólne

Sukienki na co dzień – sprawdź ciekawe modele!

Wielu kobietom sukienki kojarzą się tylko z oficjalnymi wyjściami i uroczystościami. Tymczasem warto zakładać je częściej, aby wyglądać pięknie nie tylko od święta. Przedstawiamy modne sukienki na co dzień, o które warto uzupełnić swoją szafę!  Letnie sukienki na co dzień Ciepłe, letnie dni to idealna pora, by nie rozstawać się z sukienkami. Wbrew pozorom, zapewnią […]

Czytaj więcej