Jak uzyskać receptę przez Internet?

Jak uzyskać receptę przez Internet?

Nie masz czasu stać w kolejce do lekarza tylko po to, aby wypisał Ci receptę? Już dziś możesz dostać receptę online! Jak uzyskać receptę przez Internet? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

  1. Co to jest recepta online?
  2. Jak uzyskać recepty online?

Potrzebujesz wykupić lek, który jest dostępny na receptę i zależy Ci na czasie? Już teraz możesz otrzymać receptę online, bez czekania i kolejek w prosty i szybki sposób. Jak? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Co to jest recepta online?

Recepta online to nic innego jak elektroniczny dokument, który wystawia lekarz i tym samym upoważnia pacjenta do wykupienia wybranych leków w aptece. To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu każdy z nas ma nie tylko łatwiejszy, ale i szybszy dostęp do potrzebnych nam leków. Ponadto recepta elektroniczna znacząco upraszcza cały proces jej wystawiania i realizowania.

Receptę wystawia się za pośrednictwem odpowiednio przygotowanej platformy elektronicznej. Pacjent otrzymuje dokument drogą elektroniczną, a następnie może wykorzystać go w wybranej aptece, aby wykupić wypisane na recepcie leki. Recepta będzie dostępna na internetowym koncie pacjenta, dlatego warto pobrać aplikację Moje IKP na swój telefon, aby mieć łatwy dostęp do kodu, który trzeba będzie podać w aptece. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł także sprawdzić dawkowanie leku, jeśli nie będziesz pewny, czy dobrze zrozumiałeś zalecenia swojego lekarza. Poza receptami w aplikacji dostępne są także informacje związane ze skierowaniami na badania diagnostyczne czy do specjalistów.

Recepta online jest ważna przez 30 dni od dnia, w którym została wystawiona. A zatem jej ważność jest taka sama jak w przypadku recepty papierowej. W przypadku chorób przewlekłych lekarz może wybrać opcję, dzięki której wystawiona recepta online będzie ważna przez rok. Na niektóre leki – głównie substancje psychotropowe i leki narkotyczne – receptę online można wystawiać maksymalnie na 90 dni. Jeśli natomiast chodzi o antybiotyki – elektroniczna recepta z reguły jest ważna przez 7 dni. A zatem, kiedy już otrzymasz receptę online, dokładnie sprawdź jej datę ważności, abyś w porę wykupił potrzebne Ci lekarstwa.

Zobacz również:  Jak obniżyć koszty podróży do Niemiec?

Taką elektroniczną receptę można uzyskać nie tylko podczas konsultacji online, ale także w trakcie teleporady czy odwiedzając osobiście gabinet lekarski. Jeśli zależy Ci na czasie, nie masz jak dojechać do przychodni i nie chcesz czekać w kolejce do lekarza, konsultacja online będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jak uzyskać receptę online? Podpowiadamy w dalszej części niniejszego wpisu.

Jak uzyskać recepty online?

Jak uzyskać recepty online? Możesz skorzystać z portalu telemedi.com, gdzie należy wpisać nazwę leku i wybrać odpowiednią przypadłość. Do wyboru masz między innymi różnego rodzaju alergie, antykoncepcję hormonalną lub awaryjną, atopowe zapalenie skóry, ból kręgosłupa, niedoczynność tarczycy, ból ucha, trądzik czy zapalenie gardła. Zanim jednak otrzymasz receptę online, konieczna jest oczywiście szybka konsultacja. Rozmowa ze specjalistą również odbywa się online.

Recepty online, które można uzyskać przez Internet, to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, którym zależy na czasie. Ponadto e-recepta ma także zastosowanie w sytuacjach awaryjnych, kiedy ważne jest, aby nie przychodzić do lekarzy w celu zwiększenia zdrowotnego bezpieczeństwa. Do zalet recepty elektronicznej zalicza się również fakt, że jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów zabezpieczeń receptę online trudniej sfałszować. Pozwala to także na skuteczniejsze zabezpieczenie pacjentów przed ewentualnym nieprawidłowym dostępem do lekarstw.

Warto jednak pamiętać, że recepta online wystawiana przez Internet nie w każdym przypadku będzie dobrą opcją. W przypadku niektórych chorób lub leków lekarz może ostatecznie wymagać stacjonarnej wizyty przed wystawieniem dokumentu w celu precyzyjniejszego ocenienia stanu zdrowia chorego. Internetowe konto pacjenta to nie tylko elektroniczne recepty, ale też informacje, jakie przepisane leki były stosowane w ostatnim czasie. Warto więc korzystać z internetowego konta pacjenta. Jeżeli natomiast chodzi o to, gdzie e recepta online może zostać zrealizowana, to w dowolnej aptece. Dzięki temu każdy może kupić potrzebne leki w wygodny sposób.

Zobacz również:  Przedłużacze na budowę – dlaczego ich jakość ma znaczenie? Dowiedz się, gdzie szukać solidnych

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym? Wyjaśniamy

Styl industrialny narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Panowała wtedy recesja. Duże obiekty przemysłowe, np. magazyny, fabryki i hale, zaczęły pustoszeć. Zaczęto je więc wykorzystywać jako przestrzenie mieszkalne. Tak powstał industrializm, który do Polski dotarł w latach 90. XX wieku. Szybko jednak zdobył sporą popularność. Czym się charakteryzuje? Jak wyglądają meble […]

Czytaj więcej
Ogólne

Modna chusta na głowę dla dziewczynki – co wybrać dla swojego dziecka?

Małe dzieci trzeba zabierać na wspólne spacery. Powinny one spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w cieplejsze dni należy zadbać o odpowiednią ochronę główki malucha. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest chusta na głowę dla dziewczynki. Na jaki model warto się zdecydować? W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszy! Chusta […]

Czytaj więcej
Ogólne

Meble pokojowe do salonu – jakie warto uwzględnić i gdzie ich szukać? Podpowiadamy

Niedawno stałeś się posiadaczem nowej nieruchomości? Już nie możesz się doczekać, kiedy wprowadzisz się do wymarzonego mieszkania i planujesz remont? Pamiętaj, że bardzo ważny jest nie tylko dobór farb, paneli itp., ale również mebli. Wiele osób ma z nimi problem, szczególnie jeśli decyzja dotyczy wielofunkcyjnego salonu. Zastanawiasz się, jakie meble pokojowe są absolutnie niezbędne do […]

Czytaj więcej