Jak dbać o felgi?

Warto dbać o dobry wygląd swojego auta. To nie tylko kwestia estetyki, ale też zachowania go w jak najlepszym stanie technicznym przez jak najdłuższy czas. Dotyczy to zwłaszcza elementów szczególnie narażonych na szkodliwe czynniki zewnętrzne, jak felgi. Jeśli chcesz wiedzieć, jak właściwie pielęgnować swój samochód w tym zakresie, to koniecznie przeczytaj ten poradnik. Znajdziesz w nim garść przydatnych informacji na ten temat.

Używaj bezpiecznych narzędzi

Szorowanie twardą szczotką to najgorsze, co można zrobić felgom. W ten sposób na ich powierzchni tworzą się rysy, które pogarszają ich wygląd, a także stanowią miejsce do gromadzenia się zabrudzeń. Do czyszczenia powinno się używać wyłącznie miękkich gąbek nasączonych czystą wodą. Tylko tak zyskuje się pewność, że nie dojdzie do uszkodzeń.

Można jeszcze zastosować myjkę ciśnieniową, ale tylko pod warunkiem zachowania bezpiecznej odległości – minimum 40-50 cm. Poradzi sobie ona z błotem, piaskiem oraz gruboziarnistym nalotem.

Najlepszym zaś rozwiązaniem są specjalnie zaprojektowane w tym celu ściereczki z mikrofibry. Pomogą dostać się w trudno dostępne miejsca bez ryzyka zniszczenia powierzchni.

Stosuj profesjonalne środki o czyszczenia felg

Sama woda nie zawsze wystarczy. Nierzadko trzeba sięgnąć po skuteczniejsze środki, takie jak płyny do czyszczenia felg. Szczególnej uwadze polecamy preparat Krwawe koło marki Moje Auto. Reaguje on z silnymi zanieczyszczeniami, usuwając zabrudzenia eksploatacyjne z elementów aluminiowych, stalowych, chromowanych oraz lakierowanych. Wystarczy nanieść go na chłodną felgę, odczekać ok. 90 sekund i spłukać czystą wodą pod wysokim ciśnieniem (do tego przyda się wspomniana już myjka ciśnieniowa).

Na efekty nie trzeba czekać więc długo. Tak zwana krwawa felga skutecznie radzi sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami bez ryzyka uszkodzenia powierzchni. Jej działanie można zaobserwować właśnie poprzez pojawienie się krwiście czerwonego zabarwienia. Oznacza ono, że składniki wchodzą w reakcję z zanieczyszczeniami. Po spłukaniu zaś nie pozostaje nawet najmniejszy ślad.

Zobacz również:  Gres: rodzaje i zastosowania

Nie zapomnij o regularności

Nawet bezpieczne narzędzia oraz silne środki czyszczące nie są wystarczającym rozwiązaniem. Po skompletowaniu wszystkich potrzebnych produktów warto jeszcze zadbać o regularność w pielęgnacji. Specjaliści zalecają, by odbywała się przynajmniej raz na kwartał. Oczywiście należy też je wyczyścić wcześniej, jeśli pojawią się mocne zabrudzenia. Odkładanie tego na później jedynie utrudnia pozbywanie się zanieczyszczeń.

Zamów płyn do czyszczenia felg

Stosując się do powyższych porad, zachowasz swój samochód w doskonałym stanie przez cały okres jego użytkowania. W efekcie zaoszczędzisz na ewentualnych naprawach, a nawet wymianie uszkodzonych części. Aby zyskać pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z zasadami sztuki, polecamy płyn do czyszczenia felg marki Moje Auto. Znajdziesz go w dobrych sklepach motoryzacyjnych, na stacjach paliw oraz wybranych supermarketach. Dzięki temu preparatowi zadbasz o swój pojazd w profesjonalny sposób. Przekonaj się o tym na własną rękę!

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Jak radzić sobie w biurze w upały?

Lato potrafi być uciążliwe, zwłaszcza gdy wysokie temperatury przenikają do przestrzeni biurowej. Praca w upały może wpływać na naszą produktywność, samopoczucie i zdrowie. Jak więc skutecznie radzić sobie z gorącem w biurze? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą przetrwać upalne dni w miejscu pracy. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w biurze Klimatyzacja i wentylatory Najskuteczniejszym sposobem na […]

Czytaj więcej
Ogólne

Poczta z kwiatami – idealny sposób na prezent

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyrazić swoje uczucia lub podziękowania, gdy z różnych przyczyn nie możesz być na miejscu? Czas, odległość, a nawet nieoczekiwane okoliczności często utrudniają osobiste wręczanie prezentów. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi nowoczesne rozwiązanie – wysyłka kwiatów i prezentów przez internet. Korzystający z elegancji i prostoty, ten sposób pozwala na sprawienie radości […]

Czytaj więcej
Ogólne

Jak radzić sobie z wyzwaniami życia jako DDA? Gdynia

DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to osoby, które dorastały w rodzinach z problemem alkoholowym. Takie doświadczenia mogą znacząco wpłynąć na ich życie emocjonalne i społeczne, prowadząc do szeregu wyzwań. Niemniej jednak, istnieją skuteczne strategie, które mogą pomóc DDA radzić sobie z trudnościami i prowadzić zdrowe, satysfakcjonujące życie. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z wyzwaniami […]

Czytaj więcej