Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym? Wyjaśniamy

Styl industrialny narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Panowała wtedy recesja. Duże obiekty przemysłowe, np. magazyny, fabryki i hale, zaczęły pustoszeć. Zaczęto je więc wykorzystywać jako przestrzenie mieszkalne. Tak powstał industrializm, który do Polski dotarł w latach 90. XX wieku. Szybko jednak zdobył sporą popularność. Czym się charakteryzuje? Jak wyglądają meble utrzymane w stylu industrialnym? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Czym cechują się wnętrza industrialne?

Dla stylistyki industrialnej charakterystyczne są duże, otwarte przestrzenie i sporych rozmiarów, wysokie okna. W loftach nie ma wielu ścianek działowych czy barier oddzielających poszczególne pomieszczenia od siebie. Meble w stylu industrialnym są zazwyczaj proste, wręcz minimalistyczne. Produkowane są często z naturalnego drewna i metalu.

Z drugiej strony we wnętrzach industrialnych nie brakuje dodatków, które przywodzą na myśl stare fabryki i hale produkcyjne. W loftach często pojawiają się też odkryte instalacje elektryczne. Spotkać się w nich można z ceglanymi murami, kratownicami czy konstrukcjami stalowymi.

Meble w stylu industrialnym i ich cechy charakterystyczne

Meble w stylu industrialnym są minimalistyczne, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne. Nie mają zbędnych ozdób i elementów, które mogłyby zaburzyć otwartą przestrzeń. Cechują się surowością – stanowią doskonałe dopełnienie dużych przestrzeni. Są to przede wszystkim meble drewniane i metalowe, utrzymane w ciemnej, stonowanej kolorystyce. Tego typu łóżka, komody czy chociażby stoliki kawowe zakupić można np. w sklepie internetowym sw-design.pl.

Nie jest prawdą to, że wnętrza industrialne muszą być chłodne. Meble drewniane doskonale ocieplają ściany i podłogi. Lofty są zazwyczaj dość duże, ale jednocześnie prezentują się zaskakująco lekko. Dlatego meble w stylu industrialnym nie są zbyt ciężkie. Na ogół cechuje je wizualna lekkość.

Zobacz również:  Wolnostojąca kabina prysznicowa – dlaczego warto ją wybrać? Poznaj jej 3 najważniejsze zalety

Dlaczego meble w stylu industrialnym są tak popularne?

Styl industrialny od ponad 50 lat nie traci na popularności, podobnie jak meble utrzymane w tej stylistyce. Z czego to wynika?

Niewątpliwie industrialne meble są bardzo uniwersalne. Wykorzystać je można w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Sprawdzają się nie tylko w loftach, ale i w mieszkaniach urządzonych klasycznie lub utrzymanych w stylistyce nowoczesnej czy art deco. To dobry wybór dla osób, które często wprowadzają zmiany w swoich wnętrzach. Poza tym trzeba przyznać, że meble w stylu industrialnym są po prostu bardzo efektowne wizualnie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog Ogólne

Prowadzenie działalności nierejestrowanej w 2024: Kompletny przewodnik

W 2024 roku, rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki możliwości prowadzenia działalności nierejestrowanej. Ta forma przedsiębiorczości oferuje unikalne korzyści, ale wiąże się również z pewnymi ograniczeniami. Co to jest działalność nierejestrowana? Działalność nierejestrowana, często postrzegana jako prostsza ścieżka do przedsiębiorczości, otwiera przed osobami fizycznymi możliwość angażowania się w aktywność gospodarczą bez wpisywania […]

Czytaj więcej
Ogólne

Piłki do siatkówki – dobry wybór na lato!

Wiele osób lubi czynnie spędzać wolny czas. Zwłaszcza w cieplejsze miesiące mamy ochotę na to, by zająć się amatorsko sportem albo pospacerować po lesie. Dużą popularnością cieszy się obecnie piłka siatkowa, zwłaszcza w jej plażowej odmianie. By grać w siatkówkę plażową, nie musimy wydawać wielkich pieniędzy. Wystarczy nam solidna piłka do siatkówki, a także równa […]

Czytaj więcej
Ogólne

4 sposoby na oszczędności przy zarządzaniu flotą pojazdów

Odkryj 4 skuteczne sposobów na obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności zarządzania flotą pojazdów. Zarządzanie flotą pojazdów jest kluczowym elementem dla wielu firm, które codziennie starają się zwiększać swoją efektywność operacyjną i obniżać koszty. W dobie cyfryzacji i rozwoju technologii telematycznych, właściciele flot coraz częściej sięgają po zaawansowane systemy monitoringu. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na oszczędności, […]

Czytaj więcej