Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym? Wyjaśniamy

Styl industrialny narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Panowała wtedy recesja. Duże obiekty przemysłowe, np. magazyny, fabryki i hale, zaczęły pustoszeć. Zaczęto je więc wykorzystywać jako przestrzenie mieszkalne. Tak powstał industrializm, który do Polski dotarł w latach 90. XX wieku. Szybko jednak zdobył sporą popularność. Czym się charakteryzuje? Jak wyglądają meble utrzymane w stylu industrialnym? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Czym cechują się wnętrza industrialne?

Dla stylistyki industrialnej charakterystyczne są duże, otwarte przestrzenie i sporych rozmiarów, wysokie okna. W loftach nie ma wielu ścianek działowych czy barier oddzielających poszczególne pomieszczenia od siebie. Meble w stylu industrialnym są zazwyczaj proste, wręcz minimalistyczne. Produkowane są często z naturalnego drewna i metalu.

Z drugiej strony we wnętrzach industrialnych nie brakuje dodatków, które przywodzą na myśl stare fabryki i hale produkcyjne. W loftach często pojawiają się też odkryte instalacje elektryczne. Spotkać się w nich można z ceglanymi murami, kratownicami czy konstrukcjami stalowymi.

Meble w stylu industrialnym i ich cechy charakterystyczne

Meble w stylu industrialnym są minimalistyczne, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne. Nie mają zbędnych ozdób i elementów, które mogłyby zaburzyć otwartą przestrzeń. Cechują się surowością – stanowią doskonałe dopełnienie dużych przestrzeni. Są to przede wszystkim meble drewniane i metalowe, utrzymane w ciemnej, stonowanej kolorystyce. Tego typu łóżka, komody czy chociażby stoliki kawowe zakupić można np. w sklepie internetowym sw-design.pl.

Nie jest prawdą to, że wnętrza industrialne muszą być chłodne. Meble drewniane doskonale ocieplają ściany i podłogi. Lofty są zazwyczaj dość duże, ale jednocześnie prezentują się zaskakująco lekko. Dlatego meble w stylu industrialnym nie są zbyt ciężkie. Na ogół cechuje je wizualna lekkość.

Zobacz również:  Na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt samochodowy?

Dlaczego meble w stylu industrialnym są tak popularne?

Styl industrialny od ponad 50 lat nie traci na popularności, podobnie jak meble utrzymane w tej stylistyce. Z czego to wynika?

Niewątpliwie industrialne meble są bardzo uniwersalne. Wykorzystać je można w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Sprawdzają się nie tylko w loftach, ale i w mieszkaniach urządzonych klasycznie lub utrzymanych w stylistyce nowoczesnej czy art deco. To dobry wybór dla osób, które często wprowadzają zmiany w swoich wnętrzach. Poza tym trzeba przyznać, że meble w stylu industrialnym są po prostu bardzo efektowne wizualnie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

„Trylogia Mocy i Szału” – wszystko, co musisz wiedzieć o każdym z tomów

„Trylogia Mocy i Szału” to fascynująca seria powieści fantastycznych autorstwa Anny Lewickiej, która zyskała uznanie czytelników dzięki oryginalnej fabule i malowniczej scenerii Bieszczadów. Jeśli interesujesz się literaturą fantasy pełną magii, romansu oraz baśniowych elementów, ta seria jest dla Ciebie. W tym artykule przybliżymy wszystkie kluczowe informacje o trylogii, o których warto wiedzieć przed jej przeczytaniem. […]

Czytaj więcej
Ogólne

Zostały Ci ścinki z pianki tapicerskiej? Oto pomysły na ich wykorzystanie!

Chciałeś poprawić wygląd swoich mebli i została Ci pianka tapicerska? Wydaje Ci się, że jest to kolejny problem do rozwiązania? Nic bardziej mylnego! Pamiętaj, że kreatywność nie zna granic. Te ścinki mogą stać się niezwykle użyteczne. Zastanawiasz się, jak możesz je wykorzystać w swoich projektach? A może nie masz pewności, czy w ogóle możesz z […]

Czytaj więcej
Ogólne

Kluczowe elementy udanych wydarzeń firmowych

Wydarzenia firmowe pełnią dziś wiele funkcji. Wspierają działania marketingowe, pomagają zbudować wizerunek specjalisty w branży, integrują pracowników i podnoszą ich kwalifikacje zawodowe. Jedynie nieliczne korporacje zatrudniają na stałe event managerów. Większość przedsiębiorstw i instytucji publicznych korzysta z usług zewnętrznych specjalistów. Branża eventowa wciąż się rozwija i osiąga coraz wyższe obroty. Jak powinna wyglądać profesjonalna organizacja […]

Czytaj więcej