Kiedy zdecydować się na chirurgiczne uniesienie piersi?

operacja

Medycyna estetyczna to dziedzina, która rozwija się niezwykle prężnie i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z jej możliwości. Jednym z najpopularniejszych zabiegów wybieranych przez kobiety jest powiększanie biustu. Można jednak zdecydować się też na chirurgiczne uniesienie piersi, kiedy warto wybrać ten zabieg?

Na czym polega chirurgiczne uniesienie piersi?

Chirurgiczne uniesienie piersi, czyli lift piersi, to zabieg, z którego skorzystać mogą panie w każdym wieku, które nie do końca zadowolone są z wyglądu swojego biustu. Polega on na takim wymodelowaniu piersi, by ponownie były jędrne oraz bardziej uniesione. Co ważne, lift piersi nie oznacza ich powiększenia, dlatego też podczas tego zabiegu biust nie zostaje wypełniony żadną substancją.

Jeśli temat podniesienia biustu Cię interesuje, to chirurgiczne uniesienie piersi szerzej opisano na www.clinicforyou.pl. Wiedza, z zakresu wykorzystywanych technik, wskazań i cen, na pewno będzie przydatna dla wszystkich pań, które zastanawiają się nad poprawą wyglądu swoich piersi. 

Kiedy warto zdecydować się na podniesienie biustu? 

Warto zdecydować się na chirurgiczne uniesienie biustu w momencie, w którym przestaje się on nam podobać. Na opadanie biustu wpływ ma upływający czas, utrata masy ciała, zwłaszcza ta znaczna i szybka, a także przebyte ciąże oraz karmienie piersią. Z wiekiem, poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie spada, zmniejsza się także gęstość tkanek. Efektem tego jest wiotkość piersi i ich opadanie, co budzić może wiele kompleksów. 

Warto zaznaczyć, że pomimo tego, że opadanie piersi jest naturalnym procesem, który zachodzi z wiekiem, to można temu przeciwdziałać i poprawić, to co może być źródłem kompleksów. Lift piersi jedynie poprawi ich kształt i przywróci dawny wygląd, dlatego jest to zabieg dla tych pań, którym zależy na naturalnym wyglądzie i nie chcą one powiększania biustu, np. implantami. 

Zobacz również:  Popularne grzejniki Kermi – zalety, właściwości

Jak wygląda zabieg chirurgicznego uniesienia piersi?

Zabieg podniesienia biustu przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwać może od godziny do trzech. Po usunięciu nadmiaru skóry, uniesieniu piersi oraz zmianie pozycji brodawek biust nabiera jędrności i pożądanego kształtu. Rekonwalescencja po chirurgicznym uniesieniu piersi trwa około 2 tygodni i po tym czasie usuwane zostają szwy. Po tych 14 dniach można również stopniowo wracać do codziennych czynności i rozpocząć delikatne ćwiczenia pamiętając, żeby nie były za bardzo obciążające. Po zabiegu warto nosić, dobrze dobrany, biustonosz sportowy, który nie tylko wzmocni uniesienia piersi, ale również zapewni odpowiedni komfort kobiecie. 

Jak widać, można odwrócić proces opadania piersi i pozbyć się swojego kompleksu już podczas jednego zabiegu. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych pań, które nie są już zadowolone z wyglądu swojego biustu i szukają skutecznego rozwiązania.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

E recepta przez internet

U niektórych pacjentów z chorobą Hashimoto występują objawy pomimo prawidłowych lub optymalnych wyników badań laboratoryjnych hormonów tarczycy, podczas przyjmowania stałej dawki leków hormonalnych tarczycy. Tutaj z pomocą przychodzi e recepta przez internet, dzięki której pacjent będzie w stanie otrzymać receptę na potrzebne mu leki bez konieczności spędzenia długiego czasu w kolejkach przed gabinetem lekarza. Co […]

Czytaj więcej
Ogólne

Kosmetyki bezpieczne dla skóry wrażliwej – jak je rozpoznać?

Kosmetyki są niezbędnymi elementami w naszej codziennej pielęgnacji skóry, ale gdy mamy wrażliwą skórę, powinniśmy bardziej uważać, jakiego rodzaju produkty wybieramy. Nie wszystkie kosmetyki są stworzone tak samo i czasami zawierają składniki, które mogą naszą skórę podrażnić i powodować uczucie swędzenia i pieczenia. Nietolerancja składników może prowadzić do reakcji alergicznych i postępowania zgodnie z zasadami […]

Czytaj więcej
Ogólne

Volkswagen a środowisko naturalne – jak niemiecka marka dba o ekologię

W obliczu globalnych zmian klimatycznych i rosnącej świadomości ekologicznej, koncerny motoryzacyjne na całym świecie starają się wprowadzać bardziej zrównoważone technologie. Volkswagen, jeden z gigantów branży motoryzacyjnej, od lat dąży do zmniejszenia negatywnego wpływu swoich działań na środowisko naturalne. W jaki sposób? Wyjaśniamy! Volkswagen od 2016 roku prowadzi intensywne i kosztowne działania na rzecz zrównoważonej motoryzacji […]

Czytaj więcej