Czy len to dobra tkanina na obicia? Jakie są jej zalety?

Wiele osób zaskoczyć może fakt, że len to doskonała tkanina na obicia do mebli tapicerowanych. Jest to materiał wytrzymały i odporny na przetarcia, a dodatkowo często wodoodporny i plamoodporny. Meble obite lnem można użytkować przez długi czas i prezentują się przez lata jak nowe. 

Len obiciowy – czym charakteryzuje się ta tkanina na obicia?

Sporo osób w ogóle nie bierze lnu, gdy przychodzi pora np. na renowację starych mebli tapicerowanych. Ta tkanina znana ludzkości kilka tysięcy lat jest wciąż bardzo niedoceniona. W ostatnich latach wyparł ją np. skaj. Tymczasem len obiciowy ma naprawdę dużo zalet. 

Len to doskonała tkanina obiciowa. Jest niezwykle wytrzymała i odporna na przetarcia. Na skutek specjalnej obróbki może uzyskać właściwości plamoodporne i wodoodporne. Meble z lnianymi obiciami z powodzeniem można użytkować przez wiele lat. Szeroką ofertę tkanin lnianych idealnych na obicia można znaleźć np. w sklepie internetowym biotextilsklep.pl/15-len-obiciowy

Len jako tkanina na obicia – co warto o niej wiedzieć?

Tkaniny obiciowe lniane są łatwe do utrzymania w czystości. Pranie i tarcie nie powoduje w ich przypadku żadnych uszkodzeń. Dlatego też materiał ten dobrze sprawdza się w pomieszczeniach zamieszkiwanych przez małe dzieci czy przez zwierzęta. 

Nie można również zapominać o tym, że len jako tkanina na obicia prezentuje się po prostu dobrze. Jest elegancka i przez wiele lat nie zmienia swojego wyglądu. Poza tym pasuje do różnorodnych aranżacji – boho, klasycznych, rustykalnych itd. 

Jaki kolor powinna mieć tkanina na obicia?

W jakiej kolorystyce powinny być utrzymane tkaniny obiciowe? Nie da się ukryć, że kolorowe meble w intensywnej kolorystyce coraz częściej przegrywają z meblami w stonowanych, naturalnych barwach. Te drugie stanowią świetne uzupełnienie zarówno aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych. 

Zobacz również:  5 stylowych stołów kuchennych, które zmieszczą się w Twoim budżecie!

Dlatego wiele osób podczas renowacji starych mebli stawia właśnie na stonowane tkaniny na obicia. To najlepsze rozwiązanie w przypadku większych mebli np. kanap i sof, na których jaskrawe kolory rzadko kiedy prezentują się dobrze. Poza tym do naturalnych tkanin obiciowych łatwiej można dobrać dodatki, które nadają pomieszczeniu charakteru. 

Zatem jaką tkaninę na obicia warto wybrać? Na pewno trzeba rozważyć len obiciowy. To materiał łatwy do utrzymania w czystości, wytrzymały i zaskakująco uniwersalny. Wbrew pozorom sprawdza się w różnych pomieszczeniach i pasuje do wielu aranżacji. Dlatego jego popularność cały czas rośnie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Jak radzić sobie w biurze w upały?

Lato potrafi być uciążliwe, zwłaszcza gdy wysokie temperatury przenikają do przestrzeni biurowej. Praca w upały może wpływać na naszą produktywność, samopoczucie i zdrowie. Jak więc skutecznie radzić sobie z gorącem w biurze? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą przetrwać upalne dni w miejscu pracy. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w biurze Klimatyzacja i wentylatory Najskuteczniejszym sposobem na […]

Czytaj więcej
Ogólne

Poczta z kwiatami – idealny sposób na prezent

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyrazić swoje uczucia lub podziękowania, gdy z różnych przyczyn nie możesz być na miejscu? Czas, odległość, a nawet nieoczekiwane okoliczności często utrudniają osobiste wręczanie prezentów. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi nowoczesne rozwiązanie – wysyłka kwiatów i prezentów przez internet. Korzystający z elegancji i prostoty, ten sposób pozwala na sprawienie radości […]

Czytaj więcej
Ogólne

Jak radzić sobie z wyzwaniami życia jako DDA? Gdynia

DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to osoby, które dorastały w rodzinach z problemem alkoholowym. Takie doświadczenia mogą znacząco wpłynąć na ich życie emocjonalne i społeczne, prowadząc do szeregu wyzwań. Niemniej jednak, istnieją skuteczne strategie, które mogą pomóc DDA radzić sobie z trudnościami i prowadzić zdrowe, satysfakcjonujące życie. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z wyzwaniami […]

Czytaj więcej