Zadbaj o środowisko informatyczne w twojej firmie z Teleaudyt.pl

W obecnych czasach nieodłącznym narzędziem pracy biznesowej jest komputer. Bez względu na to, czy jest to działalność jednoosobowa, czy ogromna korporacja, urządzenia elektroniczne służące do przetwarzania informacji to podstawowe wyposażenie praktycznie każdej firmy. Korzysta się z nich nie tylko w biurach – większość przedsiębiorstw prowadzi elektroniczną ewidencję, przechowuje na nich ważną dokumentację itp. Nie ulega wątpliwości, że infrastruktura informatyczna, czyli sprzęt i oprogramowanie, są niezbędne w poprawnym funkcjonowaniu w obszarze biznesu. Przez to rośnie też popyt na różnego rodzaju usługi informatyczne świadczone na rzecz klientów instytucjonalnych. Jedną z firm zapewniających wsparcie IT dla firm jest Teleaudyt.pl z Krakowa. Jak wygląda współpraca z takim partnerem i czy warto powierzyć mu swoje usługi informatyczne?

Wsparcie IT dla biznesu: na czym polega usługa outsourcingu informatycznego?

Zakres usług świadczonych w ramach obsługi informatycznej dla firm odnosi się zarówno do wdrażania, rekonfiguracji i optymalizacji systemów informatycznych, jak i stałego nadzoru nad infrastrukturą IT w firmie. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z tego typu usług. Współpraca z zewnętrznym partnerem, czyli tzw. outsourcing IT, niesie ze sobą wiele korzyści – przede wszystkim możliwość dużych oszczędności drogocennego czasu i pieniędzy. Korzystanie z zewnętrznej opieki informatycznej oznacza, że nie musimy tracić czasu na rekrutację ani pokrywać kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników. Oddelegowując część lub całość zadań informatycznych przedsiębiorstwa zewnętrznemu podmiotowi, otrzymujemy kompleksowe wsparcie specjalistów. Najlepsze firmy usług IT mają dostęp do wykwalifikowanych pracowników, nowoczesnego zaplecza sprzętowego oraz zapewniają ochronę danych i wysokie standardy bezpieczeństwa. Szczególnie polecamy firmę Teleaudyt, która istnieje na rynku od ponad 10 lat. Wynajmując outsourcing IT, możemy szybko przekazać zadania związane z budową i utrzymaniem środowiska informatycznego ekspertom w tej dziedzinie.

Zobacz również:  Trampki dla dziewczynki – zobacz, dlaczego warto się na nie zdecydować

Profil działalności firmy Teleaudyt.pl z Krakowa

Teleaudyt.pl jest polską firmą informatyczną obecną na rodzimym rynku IT od 2011 roku. Zespół składa się z 15 specjalistów z różnych dziedzin. Firma ma swoją siedzibę w stolicy Małopolski, jednak świadczy swoje usługi na terenie całego kraju. Aktualnie Teleaudyt obsługuje miesięcznie 70 różnych przedsiębiorstw, instytucji i organizacji. Zakres współpracy ustalany jest indywidualnie, w zależności od preferencji, potrzeb i oczekiwań danego klienta. Firma oferuje szeroki wachlarz usług instalacyjnych, a także nowoczesne rozwiązania IT dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Filarem działalności Teleaudytu jest obsługa informatyczna firm. Zatrudnieni specjaliści zajmują się również doradztwem w zakresie:

  • doboru parametrów sprzętowych (serwerów, macierzy, sprzętu komputerowego) pod konkretne projekty (np. dotyczące budowy serwerowni pod system ERP i pracę zdalną),
  • wyceny usług wdrożeniowych nowych technologii w firmach,
  • diagnostyki hardware’u, systemów operacyjnych i sieci,
  • analiz i audytów IT,
  • migracji/adopcji do chmury (np. Microsoft 365 dla firm),
  • zabezpieczeń EUC (stacji końcowych), min. szyfrowanie dysków, ochrona antywirusowa, kopie zapasowe,
  • szkoleń z bezpiecznej pracy przy komputerze,
  • audytów legalności oprogramowania.

Z kolei kompetencje instalacyjne firmy obejmują m.in. budowę sieci komputerowych, instalację systemów alarmowych, monitoringu, instalacji inteligentnych, kontroli dostępu, spawanie włókien światłowodów, pomiary torów światłowodowych oraz naprawdę i konserwację sprzętu komputerowego. Wizytówka firmy zaprezentowana jest na stronie internetowej – aby poznać szczegóły, kliknij tu.

Wdrożenie Microsoft 365 w firmie: od czego zacząć?

Microsoft 365 to najczęściej wykorzystywanie oprogramowanie biurowe w firmach, instytucjach i organizacjach. Plany platformy obejmują dobrze znane i niezawodne aplikacje, takie jak Word, Excel czy Power Point, jak również dodatkowy magazyn w chmurze, gdzie można przechowywać, edytować i udostępniać pliki. Firma Microsoft oferuje ponadto programy Outlook (rozbudowaną skrzynkę pocztową, posiadającą funkcję poczty, kalendarz i zadania) oraz Microsoft Teams (aplikację do współpracy w zespole, pomagającą w codziennym koordynowaniu projektów i zadań). Co jeszcze zyskasz wraz z pakietem MS 365 dla firm? Aby poznać odpowiedź, wejdź tutaj. Istnieją różne rodzaje licencji produktu Microsoft 365 dla firm. Obejmują one plany platformy Office 365 dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, dla organizacji non-profit i instytucji rządowych oraz dla instytucji edukacyjnych (szkół i uczelni). Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności Microsoft 365 to rozwiązanie usprawniające wykonywanie typowych procesów biznesowych. Korzystając z pakietu MS 365 dla firm można pracować z dowolnego miejsca. Usługa daje łatwy dostęp do plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji, które można udostępniać i edytować razem z innymi w czasie rzeczywistym. Dzięki modelowi subskrypcyjnemu, mamy zawsze najnowsze funkcje, poprawki i aktualizacje zabezpieczeń oraz stałą pomoc techniczną. Jak zakupić pakiety Microsoft 365? Klient może dokonać zakupu w abonamencie bezpośrednio od firmy Microsoft lub skorzystać z oferty partnera Microsoft, np. Teleaudyt.pl. Zaletą drugiego rozwiązania jest możliwość otrzymania polskiej faktury z VAT. Ponadto wybierając taką opcję możemy liczyć na korzystniejsze warunki na wybrany typ licencji oraz fachowe doradztwo w doborze innych produktów.

Zobacz również:  Szybkozłączki pneumatyczne

Teleaudyt: skuteczne wdrożenie Microsoft 365 w twojej firmie

Jeśli chodzi o wdrożenia aplikacji Microsoft 365 dla potrzeb biznesowych, najlepszą opcją jest współpraca z firmą, która dobrze zna produkt. Należy pamiętać, że odpowiednia implementacja elementów platformy Microsoft 365 jest bardzo ważna i nie powinna sprowadzać się jedynie do aktywowania danych aplikacji i utworzenia kont użytkowników. Ważne jest również dostosowanie oprogramowania do specyfiki danego przedsiębiorstwa oraz stopnia skomplikowania procesów biznesowych. Firma Teleaudyt jest wieloletnim i sprawdzonym partnerem Microsoft w zakresie sprawnego wdrażania narzędzi Office 365. Wsparcie IT odnosi się w tym przypadku do dobrania, wdrożenia licencji Microsoft 365 oraz późniejszego administrowania. Firma zajmuje się także migracją danych dotychczasowej skrzynki pocztowej klienta na platformę Microsoft 365 – tak, aby klient nie stracił poczty od poprzedniego dostawcy i zachował strukturę plików. Jeśli interesują cię bardziej szczegółowe informacje, zobacz tu. Odpowiednie dostosowanie i konfiguracja aplikacji w usłudze Microsoft 365 są bardzo ważne aby móc bez problemu rozpocząć pracę z narzędziami pakietu. Platforma zapewnia lepszą współpracę, większą mobilność i skuteczniejszą ochronę danych. Dlatego z pewnością warto rozważyć zastosowanie tej technologii w swojej firmie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog Ogólne

Prowadzenie działalności nierejestrowanej w 2024: Kompletny przewodnik

W 2024 roku, rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki możliwości prowadzenia działalności nierejestrowanej. Ta forma przedsiębiorczości oferuje unikalne korzyści, ale wiąże się również z pewnymi ograniczeniami. Co to jest działalność nierejestrowana? Działalność nierejestrowana, często postrzegana jako prostsza ścieżka do przedsiębiorczości, otwiera przed osobami fizycznymi możliwość angażowania się w aktywność gospodarczą bez wpisywania […]

Czytaj więcej
blog Ogólne

Moda Budżetowa – Twoja strategia na elegancję w każdej sytuacji

Czy wiesz, że wyrafinowany styl nie musi oznaczać astronomicznych kwot wydawanych na ubrania? Moda Budżetowa to nowa filozofia zakupowa, która umożliwia kreowanie niepowtarzalnych stylizacji bez nadwyrężania portfela. Od letnich sukienek, przez jesienne płaszcze, po stroje na specjalne okazje – wszystko to może znaleźć się w Twojej garderobie w przemyślany i ekonomiczny sposób. Odkryj, jak modna […]

Czytaj więcej
blog Ogólne

Elektroniczne wnioski urlopowe – jakie korzyści przyniesie ich wdrożenie do firmy?

W dzisiejszym szybkim świecie biznesowym efektywność i optymalizacja procesów stają się kluczowe dla każdej organizacji. Zarządzanie urlopami nie jest wyjątkiem. Tradycyjne, papierowe metody składania wniosków urlopowych często prowadzą do nieefektywności, błędów i frustracji zarówno wśród pracowników, jak i kadry zarządzającej. Wdrożenie elektronicznych wniosków urlopowych stanowi nowoczesne rozwiązanie, które oferuje znaczne usprawnienia. Przejście na systemy cyfrowe […]

Czytaj więcej