Wymiana baterii iPhone XS

Wymiana baterii iPhone XS

IPhone XS to flagowiec od Apple, który zadebiutował w 2018 roku. Docelowo miał być on następcą iPhone’a X. Jest to dość młody telefon, który jest wciąż używany przez wielu zadowolonych użytkowników.

Słaba bateria iPhone XS – przyczyny

IPhone XS to smartfon, który do tej pory wyróżnia się designem i specyfikacją. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy ekran od krawędzi do krawędzi, a także mocna specyfikacja. Ciekawostką jest fakt, że iPhone Xs wyposażony jest w baterię o mniejszej pojemności niż tańszy iPhone XR. Tym bardziej może doskwierać jej zużycie. Objawia się ono po kilkuset cyklach ładowania. Apple daje gwarancję najczęściej na pierwszy rok od zakupu urządzenia. Po tym czasie usługę naprawy baterii można zlecić odpłatnie w autoryzowanym serwisie Apple lub w dowolnym specjalistycznym serwisie gsm.

Prawdopodobnie po dwóch latach umiarkowanej eksploatacji iPhone XS doświadczysz pierwszych objawów degradacji baterii, takich jak:

  • szybkie wyładowywanie się akumulatora,
  • krótki czas pracy na jednym ładowaniu,
  • wolniejsze działanie aplikacji w związku z systemowym oszczędzaniem baterii,
  • wolniejsza reakcja na dotyk,
  • niespodziewane wyłączanie się smartfona.

IPhone Xs jest wyposażony w aplikację informującą o stanie zużycia baterii. Jeśli zauważasz pierwsze symptomy słabości akumulatora lub aplikacja informuje o gorszej kondycji baterii, jest to czas na wymianę.

Czy można wymienić baterię w iPhone XS samodzielnie

Dawniej wymiana baterii w telefonie ograniczała się do otworzenia wymiennej tylnej obudowy urządzenia i zamianie zużytej baterii na nową. Niestety we współczesnych smartfonach, a szczególnie w tych sygnowanych logiem Apple samodzielna wymiana akumulatora jest niewskazana, a często nawet niemożliwa dla laika, który nie jest wyposażony w odpowiednie narzędzia. Samodzielna wymiana baterii iPhone XS wiązać się może z uszkodzeniem innych elementów urządzenia, jak np. kosztownego ekranu dotykowego. Naprawa (wymiana) uszkodzonego ekranu to koszt niewspółmiernie wysoki do ceny wymiany baterii w profesjonalnym serwisie gsm.

Wymiana baterii w profesjonalnym serwisie gsm

Wymiana baterii w autoryzowanym serwisie Apple lub niezależnym punkcie serwisowym to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Profesjonalny serwis naprawczy sam wybierze właściwą baterię – oryginalną lub wysokojakościowy zamiennik. Serwisanci posiadają niezbędną wiedzę i narzędzia, aby przeprowadzić naprawę iPhone XS bezpiecznie i szybko. Wymiana baterii w iPhone XS trwa nieco ponad godzinę. Telefon jest gotowy do odbioru już w kilka godzin, w zależności od obłożenia punktu zleceniami naprawy. W przypadku wymiany baterii iPhone XS na odległość, do czasu naprawy należy doliczyć czas transportu urządzenia z Twojego adresu pod adres serwisu i z powrotem.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone XS

Wbrew pozorom wymiana baterii w iPhone XS nie jest drogą usługą serwisową. Całkowicie nowa bateria zostanie zainstalowana przez serwisanta już za mniej niż trzysta złotych. Przy okazji wymiany akumulatora  można zlecić inne usługi, jak np. aplikację szkła ochronnego lub folii hydrożelowej lub wymianę pękniętego ekranu.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak założyć blokadę na firmowe pliki
technologia

Jak założyć blokadę na firmowe pliki? Sposoby na zabezpieczenie folderów

Zabezpieczanie plików za pomocą hasła to jeden ze sposobów na ochronę informacji. Metodę tę można wykorzystać nie tylko na własnych urządzeniach, lecz także na sprzętach firmowych. Jak założyć blokadę na pliki i jakie jeszcze rozwiązania warto zastosować? W jakim celu zakłada się blokadę na foldery? Wiele plików przechowywanych na firmowych laptopach może zawierać wrażliwe informacje […]

Czytaj więcej
Jak działa ekosystem produktów od Apple?
technologia

Jak działa ekosystem produktów od Apple?

Apple to popularna marka, znana z produkcji urządzeń elektronicznych wysokiej jakości. Smartfony, tablety i komputery przyozdobione jabłuszkiem można spotkać tak naprawdę wszędzie. Często poruszaną kwestią, która uznawana jest przez wyznawców marki za zdecydowaną zaletę, jest możliwość synchronizacji wszystkich urządzeń. Czym jest ekosystem produktów od Apple i czy faktycznie jest użyteczny? Ekosystem Apple – czym tak […]

Czytaj więcej
naprawa laptopa
technologia

Po czym poznać, że przyszła pora na wymianę dysku w laptopie?

Jednym z bardziej popularnych zabiegów „odmładzających” laptopa jest wymiana dysku. Kiedy warto ją przeprowadzić? Po czym poznać, że dysk nadaje się już do wymiany? Starszy laptop wyposażony w dysk HDD Zacznijmy od najstarszych modeli laptopów. Jeszcze kilka lat temu na rynku popularne były komputery wyposażone w magnetyczne dyski HDD, które do zapisu i odczytu danych […]

Czytaj więcej