Wymiana baterii iPhone XS

Wymiana baterii iPhone XS

IPhone XS to flagowiec od Apple, który zadebiutował w 2018 roku. Docelowo miał być on następcą iPhone’a X. Jest to dość młody telefon, który jest wciąż używany przez wielu zadowolonych użytkowników.

Słaba bateria iPhone XS – przyczyny

IPhone XS to smartfon, który do tej pory wyróżnia się designem i specyfikacją. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy ekran od krawędzi do krawędzi, a także mocna specyfikacja. Ciekawostką jest fakt, że iPhone Xs wyposażony jest w baterię o mniejszej pojemności niż tańszy iPhone XR. Tym bardziej może doskwierać jej zużycie. Objawia się ono po kilkuset cyklach ładowania. Apple daje gwarancję najczęściej na pierwszy rok od zakupu urządzenia. Po tym czasie usługę naprawy baterii można zlecić odpłatnie w autoryzowanym serwisie Apple lub w dowolnym specjalistycznym serwisie gsm.

Prawdopodobnie po dwóch latach umiarkowanej eksploatacji iPhone XS doświadczysz pierwszych objawów degradacji baterii, takich jak:

  • szybkie wyładowywanie się akumulatora,
  • krótki czas pracy na jednym ładowaniu,
  • wolniejsze działanie aplikacji w związku z systemowym oszczędzaniem baterii,
  • wolniejsza reakcja na dotyk,
  • niespodziewane wyłączanie się smartfona.

IPhone Xs jest wyposażony w aplikację informującą o stanie zużycia baterii. Jeśli zauważasz pierwsze symptomy słabości akumulatora lub aplikacja informuje o gorszej kondycji baterii, jest to czas na wymianę.

Czy można wymienić baterię w iPhone XS samodzielnie

Dawniej wymiana baterii w telefonie ograniczała się do otworzenia wymiennej tylnej obudowy urządzenia i zamianie zużytej baterii na nową. Niestety we współczesnych smartfonach, a szczególnie w tych sygnowanych logiem Apple samodzielna wymiana akumulatora jest niewskazana, a często nawet niemożliwa dla laika, który nie jest wyposażony w odpowiednie narzędzia. Samodzielna wymiana baterii iPhone XS wiązać się może z uszkodzeniem innych elementów urządzenia, jak np. kosztownego ekranu dotykowego. Naprawa (wymiana) uszkodzonego ekranu to koszt niewspółmiernie wysoki do ceny wymiany baterii w profesjonalnym serwisie gsm.

Zobacz również:  Światłowód w Białymstoku: Nowoczesna Technologia dla Szybkiego Internetu

Wymiana baterii w profesjonalnym serwisie gsm

Wymiana baterii w autoryzowanym serwisie Apple lub niezależnym punkcie serwisowym to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Profesjonalny serwis naprawczy sam wybierze właściwą baterię – oryginalną lub wysokojakościowy zamiennik. Serwisanci posiadają niezbędną wiedzę i narzędzia, aby przeprowadzić naprawę iPhone XS bezpiecznie i szybko. Wymiana baterii w iPhone XS trwa nieco ponad godzinę. Telefon jest gotowy do odbioru już w kilka godzin, w zależności od obłożenia punktu zleceniami naprawy. W przypadku wymiany baterii iPhone XS na odległość, do czasu naprawy należy doliczyć czas transportu urządzenia z Twojego adresu pod adres serwisu i z powrotem.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone XS

Wbrew pozorom wymiana baterii w iPhone XS nie jest drogą usługą serwisową. Całkowicie nowa bateria zostanie zainstalowana przez serwisanta już za mniej niż trzysta złotych. Przy okazji wymiany akumulatora  można zlecić inne usługi, jak np. aplikację szkła ochronnego lub folii hydrożelowej lub wymianę pękniętego ekranu.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Światłowód w Białymstoku: Nowoczesna Technologia dla Szybkiego Internetu

Białystok, jako jedno z największych miast w Polsce, nieustannie rozwija swoją infrastrukturę, aby sprostać rosnącym potrzebom mieszkańców i przedsiębiorstw. Jednym z kluczowych elementów tego rozwoju jest wprowadzenie technologii światłowodowej, która ma rewolucyjny wpływ na dostęp do szybkiego internetu i komunikację. W tym artykule przyjrzymy się, jak światłowód zmienia Białystok i jakie korzyści przynosi mieszkańcom tego […]

Czytaj więcej
technologia

Co warto wiedzieć przed zakupem iPhona?

Po wielu rozważaniach w końcu zdecydowałeś się na zakup telefonu marki Apple? Doskonała decyzja! iPhone to doskonałe urządzenie, które posłuży Ci przez długi czas. Co jednak warto wiedzieć przed jego zakupem? Na co warto zwrócić uwagę? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Zapraszamy do lektury! Konto Apple ID Kupno pierwszego iPhona jest z pewnością czymś […]

Czytaj więcej
technologia

Silniki Kubota – jak wybierać najlepsze części zamienne? Podpowiadamy

Niezależnie od tego, jak duże gospodarstwo posiadasz, z pewnością wykorzystujesz do jego opracowania ciągnik. Jeżeli cenisz sobie zwrotność, wygodę obsługi i wysoką jakość, w Twoim wyposażeniu na pewno znalazł się model marki Kubota. Jedną z najważniejszych jego części jest silnik. Zdarza się jednak, że któryś z jego komponentów przestaje działać – wówczas należy go bezwzględnie […]

Czytaj więcej