Wymiana baterii iPhone XS

Wymiana baterii iPhone XS

IPhone XS to flagowiec od Apple, który zadebiutował w 2018 roku. Docelowo miał być on następcą iPhone’a X. Jest to dość młody telefon, który jest wciąż używany przez wielu zadowolonych użytkowników.

Słaba bateria iPhone XS – przyczyny

IPhone XS to smartfon, który do tej pory wyróżnia się designem i specyfikacją. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy ekran od krawędzi do krawędzi, a także mocna specyfikacja. Ciekawostką jest fakt, że iPhone Xs wyposażony jest w baterię o mniejszej pojemności niż tańszy iPhone XR. Tym bardziej może doskwierać jej zużycie. Objawia się ono po kilkuset cyklach ładowania. Apple daje gwarancję najczęściej na pierwszy rok od zakupu urządzenia. Po tym czasie usługę naprawy baterii można zlecić odpłatnie w autoryzowanym serwisie Apple lub w dowolnym specjalistycznym serwisie gsm.

Prawdopodobnie po dwóch latach umiarkowanej eksploatacji iPhone XS doświadczysz pierwszych objawów degradacji baterii, takich jak:

  • szybkie wyładowywanie się akumulatora,
  • krótki czas pracy na jednym ładowaniu,
  • wolniejsze działanie aplikacji w związku z systemowym oszczędzaniem baterii,
  • wolniejsza reakcja na dotyk,
  • niespodziewane wyłączanie się smartfona.

IPhone Xs jest wyposażony w aplikację informującą o stanie zużycia baterii. Jeśli zauważasz pierwsze symptomy słabości akumulatora lub aplikacja informuje o gorszej kondycji baterii, jest to czas na wymianę.

Czy można wymienić baterię w iPhone XS samodzielnie

Dawniej wymiana baterii w telefonie ograniczała się do otworzenia wymiennej tylnej obudowy urządzenia i zamianie zużytej baterii na nową. Niestety we współczesnych smartfonach, a szczególnie w tych sygnowanych logiem Apple samodzielna wymiana akumulatora jest niewskazana, a często nawet niemożliwa dla laika, który nie jest wyposażony w odpowiednie narzędzia. Samodzielna wymiana baterii iPhone XS wiązać się może z uszkodzeniem innych elementów urządzenia, jak np. kosztownego ekranu dotykowego. Naprawa (wymiana) uszkodzonego ekranu to koszt niewspółmiernie wysoki do ceny wymiany baterii w profesjonalnym serwisie gsm.

Wymiana baterii w profesjonalnym serwisie gsm

Wymiana baterii w autoryzowanym serwisie Apple lub niezależnym punkcie serwisowym to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Profesjonalny serwis naprawczy sam wybierze właściwą baterię – oryginalną lub wysokojakościowy zamiennik. Serwisanci posiadają niezbędną wiedzę i narzędzia, aby przeprowadzić naprawę iPhone XS bezpiecznie i szybko. Wymiana baterii w iPhone XS trwa nieco ponad godzinę. Telefon jest gotowy do odbioru już w kilka godzin, w zależności od obłożenia punktu zleceniami naprawy. W przypadku wymiany baterii iPhone XS na odległość, do czasu naprawy należy doliczyć czas transportu urządzenia z Twojego adresu pod adres serwisu i z powrotem.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone XS

Wbrew pozorom wymiana baterii w iPhone XS nie jest drogą usługą serwisową. Całkowicie nowa bateria zostanie zainstalowana przez serwisanta już za mniej niż trzysta złotych. Przy okazji wymiany akumulatora  można zlecić inne usługi, jak np. aplikację szkła ochronnego lub folii hydrożelowej lub wymianę pękniętego ekranu.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowe myszy do precyzyjnych gier
technologia

SureFire rozszerza swoją ofertę o nowe myszy do precyzyjnych gier

SureFire, specjalistyczna marka gamingowa firmy Verbatim Europe, wprowadziła na rynek dwie nowe, wysoce reaktywne i kolorowe przewodowe myszy do gier, poszerzając swoją dotychczasową ofertę urządzeń peryferyjnych dla graczy. To nie pierwsze produkty firmy SureFire, które pojawiają się na naszym rynku i cieszą zarówno parametrami jak i designem oko nie jednego gracza. Obie wersje celują ze […]

Czytaj więcej
chatboty
blog technologia

Przewaga chatbota nad ludzkim asystentem

Sprawna komunikacja to jedna z podstaw w każdej firmie. Dzienna liczba zapytań sprawia, że w wielu przypadkach wręcz niemożliwe staje się obsłużenie wszystkich dzwoniących. Przekłada się to oczywiście na ich niezadowolenie. Nikt nie lubi czekać, każdy chce być profesjonalnie obsłużony, rozwiązać jak najszybciej powstały problem. Wydajność pracowników jest jednak ograniczona, nie są oni w stanie […]

Czytaj więcej
co oznacza klepsydra na snapie
technologia

Co oznacza klepsydra na snapchacie?

Co oznacza klepsydra w Snapie? Snapchat ma różne unikalne funkcje, które zachęcają użytkowników do interakcji – w tym emojis, które są umieszczone obok nazw użytkowników, aby wskazać różne rzeczy. Jednym emoji, który przedstawił pewne zamieszanie jest emoji klepsydra. Co dokładnie oznacza? Emojis klepsydry, podobnie jak emojis ognia, są związane z twoimi smugami Snapchat, które mierzą, […]

Czytaj więcej