Wymiana baterii iPhone XS

Wymiana baterii iPhone XS

IPhone XS to flagowiec od Apple, który zadebiutował w 2018 roku. Docelowo miał być on następcą iPhone’a X. Jest to dość młody telefon, który jest wciąż używany przez wielu zadowolonych użytkowników.

Słaba bateria iPhone XS – przyczyny

IPhone XS to smartfon, który do tej pory wyróżnia się designem i specyfikacją. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy ekran od krawędzi do krawędzi, a także mocna specyfikacja. Ciekawostką jest fakt, że iPhone Xs wyposażony jest w baterię o mniejszej pojemności niż tańszy iPhone XR. Tym bardziej może doskwierać jej zużycie. Objawia się ono po kilkuset cyklach ładowania. Apple daje gwarancję najczęściej na pierwszy rok od zakupu urządzenia. Po tym czasie usługę naprawy baterii można zlecić odpłatnie w autoryzowanym serwisie Apple lub w dowolnym specjalistycznym serwisie gsm.

Prawdopodobnie po dwóch latach umiarkowanej eksploatacji iPhone XS doświadczysz pierwszych objawów degradacji baterii, takich jak:

  • szybkie wyładowywanie się akumulatora,
  • krótki czas pracy na jednym ładowaniu,
  • wolniejsze działanie aplikacji w związku z systemowym oszczędzaniem baterii,
  • wolniejsza reakcja na dotyk,
  • niespodziewane wyłączanie się smartfona.

IPhone Xs jest wyposażony w aplikację informującą o stanie zużycia baterii. Jeśli zauważasz pierwsze symptomy słabości akumulatora lub aplikacja informuje o gorszej kondycji baterii, jest to czas na wymianę.

Czy można wymienić baterię w iPhone XS samodzielnie

Dawniej wymiana baterii w telefonie ograniczała się do otworzenia wymiennej tylnej obudowy urządzenia i zamianie zużytej baterii na nową. Niestety we współczesnych smartfonach, a szczególnie w tych sygnowanych logiem Apple samodzielna wymiana akumulatora jest niewskazana, a często nawet niemożliwa dla laika, który nie jest wyposażony w odpowiednie narzędzia. Samodzielna wymiana baterii iPhone XS wiązać się może z uszkodzeniem innych elementów urządzenia, jak np. kosztownego ekranu dotykowego. Naprawa (wymiana) uszkodzonego ekranu to koszt niewspółmiernie wysoki do ceny wymiany baterii w profesjonalnym serwisie gsm.

Zobacz również:  Systemy bezpieczeństwa w Twoim domu

Wymiana baterii w profesjonalnym serwisie gsm

Wymiana baterii w autoryzowanym serwisie Apple lub niezależnym punkcie serwisowym to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Profesjonalny serwis naprawczy sam wybierze właściwą baterię – oryginalną lub wysokojakościowy zamiennik. Serwisanci posiadają niezbędną wiedzę i narzędzia, aby przeprowadzić naprawę iPhone XS bezpiecznie i szybko. Wymiana baterii w iPhone XS trwa nieco ponad godzinę. Telefon jest gotowy do odbioru już w kilka godzin, w zależności od obłożenia punktu zleceniami naprawy. W przypadku wymiany baterii iPhone XS na odległość, do czasu naprawy należy doliczyć czas transportu urządzenia z Twojego adresu pod adres serwisu i z powrotem.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone XS

Wbrew pozorom wymiana baterii w iPhone XS nie jest drogą usługą serwisową. Całkowicie nowa bateria zostanie zainstalowana przez serwisanta już za mniej niż trzysta złotych. Przy okazji wymiany akumulatora  można zlecić inne usługi, jak np. aplikację szkła ochronnego lub folii hydrożelowej lub wymianę pękniętego ekranu.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Co lepsze – skuter elektryczny czy spalinowy?

W obecnych czasach rośnie zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami w transporcie miejskim. Skutery, cenione za efektywność i niskie koszty eksploatacji, są jednym z popularniejszych wyborów. Wśród nich pojawia się kluczowe pytanie: czy lepsze są skutery elektryczne czy spalinowe? Przeanalizujmy oba typy, by zdecydować, który może lepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Skuter elektryczny – ekologia i niskie spalanie Motorower […]

Czytaj więcej
technologia

Repeater WiFi – najważniejsze informacje

Kiedy decydujemy się na podpisanie umowy z dostawcą Internetu, naturalnie oczekujemy, że zadeklarowana w umowie prędkość internetu będzie odpowiadała tej, którą rzeczywiście uzyskamy na naszych urządzeniach. Niestety, w praktyce często zdarza się, że rzeczywista szybkość połączenia internetowego oraz jego stabilność pozostawiają wiele do życzenia. Problemy takie jak słaby sygnał czy częste przerywanie połączenia są szczególnie […]

Czytaj więcej
technologia

Smartwatche męskie – dlaczego to dobry pomysł na prezent? Podpowiadamy, komu warto je podarować

Smartwatche zyskują na popularności i nie ma w tym nic dziwnego. Użytkownicy uwielbiają je nie tylko za ciekawy, nowoczesny design. Coraz więcej osób docenia je także za dodatkowe funkcje, których nie oferują klasyczne czasomierze. Nie da się ukryć, że miłośnicy praktycznych rozwiązań chętnie wręczają je w prezencie. Zbliża się ważna okazja dla Twojego męża lub […]

Czytaj więcej