Wymiana baterii iPhone XS

Wymiana baterii iPhone XS

IPhone XS to flagowiec od Apple, który zadebiutował w 2018 roku. Docelowo miał być on następcą iPhone’a X. Jest to dość młody telefon, który jest wciąż używany przez wielu zadowolonych użytkowników.

Słaba bateria iPhone XS – przyczyny

IPhone XS to smartfon, który do tej pory wyróżnia się designem i specyfikacją. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy ekran od krawędzi do krawędzi, a także mocna specyfikacja. Ciekawostką jest fakt, że iPhone Xs wyposażony jest w baterię o mniejszej pojemności niż tańszy iPhone XR. Tym bardziej może doskwierać jej zużycie. Objawia się ono po kilkuset cyklach ładowania. Apple daje gwarancję najczęściej na pierwszy rok od zakupu urządzenia. Po tym czasie usługę naprawy baterii można zlecić odpłatnie w autoryzowanym serwisie Apple lub w dowolnym specjalistycznym serwisie gsm.

Prawdopodobnie po dwóch latach umiarkowanej eksploatacji iPhone XS doświadczysz pierwszych objawów degradacji baterii, takich jak:

  • szybkie wyładowywanie się akumulatora,
  • krótki czas pracy na jednym ładowaniu,
  • wolniejsze działanie aplikacji w związku z systemowym oszczędzaniem baterii,
  • wolniejsza reakcja na dotyk,
  • niespodziewane wyłączanie się smartfona.

IPhone Xs jest wyposażony w aplikację informującą o stanie zużycia baterii. Jeśli zauważasz pierwsze symptomy słabości akumulatora lub aplikacja informuje o gorszej kondycji baterii, jest to czas na wymianę.

Czy można wymienić baterię w iPhone XS samodzielnie

Dawniej wymiana baterii w telefonie ograniczała się do otworzenia wymiennej tylnej obudowy urządzenia i zamianie zużytej baterii na nową. Niestety we współczesnych smartfonach, a szczególnie w tych sygnowanych logiem Apple samodzielna wymiana akumulatora jest niewskazana, a często nawet niemożliwa dla laika, który nie jest wyposażony w odpowiednie narzędzia. Samodzielna wymiana baterii iPhone XS wiązać się może z uszkodzeniem innych elementów urządzenia, jak np. kosztownego ekranu dotykowego. Naprawa (wymiana) uszkodzonego ekranu to koszt niewspółmiernie wysoki do ceny wymiany baterii w profesjonalnym serwisie gsm.

Zobacz również:  Strona internetowa – początki w sieci

Wymiana baterii w profesjonalnym serwisie gsm

Wymiana baterii w autoryzowanym serwisie Apple lub niezależnym punkcie serwisowym to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Profesjonalny serwis naprawczy sam wybierze właściwą baterię – oryginalną lub wysokojakościowy zamiennik. Serwisanci posiadają niezbędną wiedzę i narzędzia, aby przeprowadzić naprawę iPhone XS bezpiecznie i szybko. Wymiana baterii w iPhone XS trwa nieco ponad godzinę. Telefon jest gotowy do odbioru już w kilka godzin, w zależności od obłożenia punktu zleceniami naprawy. W przypadku wymiany baterii iPhone XS na odległość, do czasu naprawy należy doliczyć czas transportu urządzenia z Twojego adresu pod adres serwisu i z powrotem.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone XS

Wbrew pozorom wymiana baterii w iPhone XS nie jest drogą usługą serwisową. Całkowicie nowa bateria zostanie zainstalowana przez serwisanta już za mniej niż trzysta złotych. Przy okazji wymiany akumulatora  można zlecić inne usługi, jak np. aplikację szkła ochronnego lub folii hydrożelowej lub wymianę pękniętego ekranu.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search
technologia

Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search w systemie Windows 11

W tym artykule porozmawiamy o niektórych rozwiązaniach, aby naprawić problem „Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search” w systemie Windows 11. Ten komunikat o błędzie pojawia się z powodu problemów z uprawnieniami do wyszukiwania w systemie Windows. Według dotkniętych użytkowników, wiele z ich nowo zainstalowanych programów nie pojawia się w wynikach wyszukiwania systemu Windows. Aby naprawić […]

Czytaj więcej
technologia

Czym jest kodek wideo AV1 i do czego służy?

Kodeki odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu treści w Internecie. W końcu to dzięki tym kodekom terabajty materiału RAW wychodzącego z aparatu mogą być skompresowane do gigabajtów – umożliwiając nam oglądanie w Internecie materiału w wysokiej rozdzielczości. Aby uczynić tę kompresję bardziej wydajną, nowe kodeki wciąż wchodzą na rynek, a AV1 jest doskonałym przykładem ciągle zmieniającego […]

Czytaj więcej
Ładowarka sieciowa
technologia

Jaką moc powinna mieć ładowarka sieciowa do smartfona?

Nowoczesne smartfony oferują wiele możliwości, w tym między innymi korzystanie z aplikacji mobilnych czy korzystanie z urządzenia w formie routera, a nawet przenośnej ładowarki. To sprawia, że smartfony same dość często muszą korzystać z odpowiednio dobranej ładowarki sieciowej. Na co zwrócić uwagę przy jej doborze i czy moc tego urządzenia ma duże znaczenie? Dlaczego dobór […]

Czytaj więcej