Jak sprawdzić czy zablokowany numer dzwonił?

Jak sprawdzić czy zablokowany numer dzwonił?

Sprawdzenie, czy zablokowany numer dzwonił, różni się w zależności od systemu operacyjnego smartfona. Na iPhone, zablokowane numery nie zostawiają śladu połączeń w historii, ale mogą zostawić wiadomość na poczcie głosowej. Sprawdź swoją pocztę głosową, aby zobaczyć, czy są tam wiadomości od zablokowanych numerów. Na Androidzie, zablokowane numery mogą być widoczne w rejestrze połączeń jako zablokowane lub odrzucone. Otwórz aplikację telefonu, przejdź do historii połączeń i sprawdź, czy są tam jakieś zablokowane połączenia. SMS-y od zablokowanych numerów często są przechowywane w osobnym folderze lub sekcji w aplikacji wiadomości. W obu systemach, zablokowane numery nie mogą się dodzwonić bezpośrednio, ale mogą zostawiać wiadomości w sposób określony przez system telefonu.

Jak sprawdzić zablokowane numer?

Sprawdzenie listy zablokowanych numerów telefonicznych różni się w zależności od używanego urządzenia i systemu operacyjnego:

Na iPhone (iOS):

 • Otwórz aplikację 'Ustawienia’.
 • Przejdź do sekcji 'Telefon’ lub 'Wiadomości’, w zależności od tego, gdzie chcesz sprawdzić zablokowanie.
 • Wybierz 'Zablokowane kontakty’ lub 'Blokowanie i identyfikacja połączeń’, aby zobaczyć listę zablokowanych numerów.

Na Androidzie:

 • Otwórz aplikację 'Telefon’.
 • Dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu, aby otworzyć menu.
 • Wybierz 'Ustawienia’ lub 'Ustawienia połączeń’.
 • Poszukaj opcji 'Blokowane numery’ lub 'Blokowanie połączeń’. Nazwa opcji może się różnić w zależności od producenta urządzenia.
 • W tej sekcji znajdziesz listę zablokowanych numerów.

Pamiętaj, że proces ten może się nieznacznie różnić w zależności od modelu telefonu i wersji systemu operacyjnego. W przypadku niestandardowych aplikacji do zarządzania połączeniami lub wiadomościami SMS, instrukcje mogą się różnić.

Zobacz również:  Jaką moc powinna mieć ładowarka sieciowa do smartfona?

Jaki jest komunikat jak numer jest zablokowany?

Komunikat, który pojawia się w przypadku próby kontaktu z zablokowanym numerem, zależy od operatora sieci i systemu operacyjnego urządzenia. Typowo, jednak, szczegółowy komunikat nie jest dostarczany, aby chronić prywatność użytkowników. Oto, co zazwyczaj może się wydarzyć:

Połączenia Telefoniczne:

 • W większości przypadków, połączenia od zablokowanych numerów są automatycznie przekierowywane na pocztę głosową. Osoba dzwoniąca może usłyszeć jedynie kilka sygnałów, zanim połączenie zostanie przerwane lub zostanie przekierowana na pocztę głosową.
 • Niektóre sieci mogą wyświetlać ogólny komunikat informujący, że połączenie nie może zostać zrealizowane, ale zwykle nie informują one bezpośrednio, że numer został zablokowany.

SMS:

 • W przypadku SMS-ów, osoba wysyłająca wiadomość nie otrzyma żadnego powiadomienia o tym, że jej wiadomość została zablokowana. Wiadomość wydaje się być wysłana, ale nie jest dostarczana do odbiorcy.

Należy pamiętać, że różne sieci i aplikacje mogą mieć nieco inne sposoby obsługi zablokowanych połączeń i wiadomości, ale ogólna zasada jest taka, że użytkownik nie otrzymuje bezpośredniego powiadomienia o tym, że został zablokowany.

Jak zablokować numer telefonu?

Zablokowanie numeru telefonu jest proste i skuteczne w zapobieganiu niechcianych połączeń.

Zablokuj numer na Android

W Androidzie, otwórz aplikację 'Telefon’, stuknij w historię połączeń i wybierz numer, który chcesz zablokować. Następnie dotknij ikony trzech kropek w prawym górnym rogu i wybierz 'Blokuj numer’.

Zablokuj numer na Iphone

Na iPhone (iOS), otwórz aplikację 'Telefon’, przejdź do 'Ostatnich’ i stuknij w ikonę informacyjną obok numeru. Na dole ekranu znajdziesz opcję 'Blokuj ten abonent’. Możesz również zablokować numery bezpośrednio z wiadomości SMS, klikając na numer i wybierając opcję blokady. Dodatkowo, aplikacje takie jak Truecaller oferują zaawansowane funkcje blokowania i identyfikacji połączeń.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Co lepsze – skuter elektryczny czy spalinowy?

W obecnych czasach rośnie zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami w transporcie miejskim. Skutery, cenione za efektywność i niskie koszty eksploatacji, są jednym z popularniejszych wyborów. Wśród nich pojawia się kluczowe pytanie: czy lepsze są skutery elektryczne czy spalinowe? Przeanalizujmy oba typy, by zdecydować, który może lepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Skuter elektryczny – ekologia i niskie spalanie Motorower […]

Czytaj więcej
technologia

Repeater WiFi – najważniejsze informacje

Kiedy decydujemy się na podpisanie umowy z dostawcą Internetu, naturalnie oczekujemy, że zadeklarowana w umowie prędkość internetu będzie odpowiadała tej, którą rzeczywiście uzyskamy na naszych urządzeniach. Niestety, w praktyce często zdarza się, że rzeczywista szybkość połączenia internetowego oraz jego stabilność pozostawiają wiele do życzenia. Problemy takie jak słaby sygnał czy częste przerywanie połączenia są szczególnie […]

Czytaj więcej
technologia

Smartwatche męskie – dlaczego to dobry pomysł na prezent? Podpowiadamy, komu warto je podarować

Smartwatche zyskują na popularności i nie ma w tym nic dziwnego. Użytkownicy uwielbiają je nie tylko za ciekawy, nowoczesny design. Coraz więcej osób docenia je także za dodatkowe funkcje, których nie oferują klasyczne czasomierze. Nie da się ukryć, że miłośnicy praktycznych rozwiązań chętnie wręczają je w prezencie. Zbliża się ważna okazja dla Twojego męża lub […]

Czytaj więcej