Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search w systemie Windows 11

Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search

W tym artykule porozmawiamy o niektórych rozwiązaniach, aby naprawić problem „Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search” w systemie Windows 11. Ten komunikat o błędzie pojawia się z powodu problemów z uprawnieniami do wyszukiwania w systemie Windows. Według dotkniętych użytkowników, wiele z ich nowo zainstalowanych programów nie pojawia się w wynikach wyszukiwania systemu Windows. Aby naprawić ten problem, niektórzy użytkownicy uruchomili Search and Indexing Troubleshooter. Jednak nie rozwiązuje to powstałego problemu.

Jeśli ten sam problem występuje w Twoim systemie, rozwiązania wyjaśnione w tym artykule mogą pomóc w jego naprawie.

Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach wyszukiwania systemu Windows w systemie Windows 11

Spróbuj następujących poprawek, aby pozbyć się tego problemu:

  • Przejmij na własność folder Data.
  • Uruchom skanowanie SFC i DISM.
  • Wyłącz i ponownie włącz funkcję wyszukiwania systemu Windows za pomocą Wiersza polecenia.
  • Utwórz nowy profil użytkownika.

Zobaczmy wszystkie te poprawki w szczegółach.

1] Przejmij na własność folder Data

Ponieważ komunikat o błędzie występuje z powodu problemów z uprawnieniami w usłudze wyszukiwania systemu Windows, przejęcie własności folderu Dane może go naprawić. Folder Data znajdziesz w następującej ścieżce w Eksploratorze plików w systemie Windows 11:

C:\ProgramData\Microsoft\Search.

Po prostu otwórz Eksploratora plików, skopiuj powyższą ścieżkę i wklej ją do paska adresu Eksploratora plików. Po tym, naciśnij Enter.

Po zmianie własności folderu Data sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, wypróbuj kolejne rozwiązanie.

2] Uruchom skanowanie SFC i DISM

Uszkodzenia w plikach systemowych dają początek kilku błędom w systemie operacyjnym Windows. Jest to jedna z możliwych przyczyn problemu, z którym się obecnie borykasz. Możesz naprawić ten problem, uruchamiając skanowanie SFC i DISM. System File Checker (SFC) to automatyczne narzędzie firmy Microsoft, które skanuje system w poszukiwaniu uszkodzonych lub brakujących plików systemowych i naprawia je.

Jeśli uruchomienie skanowania SFC nie rozwiąże problemu, skanowanie DISM może rozwiązać problem.

3] Wyłączenie i ponowne włączenie funkcji wyszukiwania systemu Windows za pomocą Wiersza polecenia

Jeśli problem nadal występuje, wyłączenie i ponowne włączenie funkcji wyszukiwania systemu Windows za pośrednictwem Wiersza poleceń może go naprawić. W tym celu należy wykonać poniższe kroki:

Kliknij na Wyszukiwanie w systemie Windows i wpisz cmd. Kliknij aplikację Wiersz polecenia z wyników wyszukiwania.

Teraz skopiuj i wklej następujące polecenie w Wierszu polecenia i naciśnij Enter.

dism /Online /Disable-Feature /FeatureName: „SearchEngine-Client-Package”.

Powyższe polecenie wyłączy funkcję wyszukiwania systemu Windows, Teraz uruchom ponownie komputer i uruchom ponownie Wiersz polecenia.

Skopiuj poniższe polecenie i wklej je do Wiersza poleceń. Następnie naciśnij Enter.

dism /Online /Enable-Feature /FeatureName: „SearchEngine-Client-Package”

Powyższe polecenie ponownie włączy funkcję Windows Search. Teraz sprawdź, czy problem nadal występuje.

4] Utwórz nowy profil użytkownika

Uszkodzony profil użytkownika również powoduje kilka problemów w systemie. Jeśli powyższe rozwiązania nie rozwiążą problemu, profil użytkownika może być uszkodzony.

Utwórz nowy profil użytkownika i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Jeśli utworzenie nowego profilu zadziała, możesz przenieść wszystkie pliki z poprzedniego profilu użytkownika do nowo utworzonego.

Jak zmienić uprawnienia do folderu w systemie Windows?

Możesz zmienić uprawnienia dowolnego pliku lub folderu, otwierając jego właściwości. Kiedy otworzysz okno właściwości, zobaczysz różne typy uprawnień, takie jak Pełna kontrola, Modyfikacja, Odczyt i wykonanie, Odczyt, Zapis itp. Możesz włączyć lub wyłączyć jedno lub więcej z tych uprawnień dla konkretnego pliku lub folderu w systemie Windows 11/10.

Jak naprawić uprawnienia do folderów?

Czasami w systemie Windows 11/10 podczas uzyskiwania dostępu do określonego folderu możesz otrzymać następujący komunikat:

Nie masz obecnie uprawnień do dostępu do tego folderu.

Kliknij przycisk Kontynuuj, aby uzyskać dostęp do tego folderu.

Po kliknięciu przycisku Kontynuuj, na ekranie pojawia się kolejne okno popup z napisem Odmowa dostępu do pliku. Tego typu problemy z uprawnieniami do folderów można łatwo naprawić, przejmując własność tego konkretnego folderu.

To wszystko.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Czym jest kodek wideo AV1 i do czego służy?

Kodeki odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu treści w Internecie. W końcu to dzięki tym kodekom terabajty materiału RAW wychodzącego z aparatu mogą być skompresowane do gigabajtów – umożliwiając nam oglądanie w Internecie materiału w wysokiej rozdzielczości. Aby uczynić tę kompresję bardziej wydajną, nowe kodeki wciąż wchodzą na rynek, a AV1 jest doskonałym przykładem ciągle zmieniającego […]

Czytaj więcej
Ładowarka sieciowa
technologia

Jaką moc powinna mieć ładowarka sieciowa do smartfona?

Nowoczesne smartfony oferują wiele możliwości, w tym między innymi korzystanie z aplikacji mobilnych czy korzystanie z urządzenia w formie routera, a nawet przenośnej ładowarki. To sprawia, że smartfony same dość często muszą korzystać z odpowiednio dobranej ładowarki sieciowej. Na co zwrócić uwagę przy jej doborze i czy moc tego urządzenia ma duże znaczenie? Dlaczego dobór […]

Czytaj więcej
monitoring
technologia

Systemy bezpieczeństwa w Twoim domu

Z zainstalowanym systemem bezpieczeństwa domu, można osiągnąć spokój umysłu wiedząc, że dom jest chroniony. Dzięki nowoczesnym, bezprzewodowym systemom bezpieczeństwa podłączonym do Internetu, możesz również sprawdzić swój system z dowolnego miejsca na świecie. Niezawodny system alarmowy Alarmy Gdańsk działają nawet podczas przerw w dostawie prądu. Wielu właścicieli domów martwi się o to, jak zasilany jest system bezpieczeństwa […]

Czytaj więcej