Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search w systemie Windows 11

Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search

W tym artykule porozmawiamy o niektórych rozwiązaniach, aby naprawić problem „Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search” w systemie Windows 11. Ten komunikat o błędzie pojawia się z powodu problemów z uprawnieniami do wyszukiwania w systemie Windows. Według dotkniętych użytkowników, wiele z ich nowo zainstalowanych programów nie pojawia się w wynikach wyszukiwania systemu Windows. Aby naprawić ten problem, niektórzy użytkownicy uruchomili Search and Indexing Troubleshooter. Jednak nie rozwiązuje to powstałego problemu.

Jeśli ten sam problem występuje w Twoim systemie, rozwiązania wyjaśnione w tym artykule mogą pomóc w jego naprawie.

Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach wyszukiwania systemu Windows w systemie Windows 11

Spróbuj następujących poprawek, aby pozbyć się tego problemu:

  • Przejmij na własność folder Data.
  • Uruchom skanowanie SFC i DISM.
  • Wyłącz i ponownie włącz funkcję wyszukiwania systemu Windows za pomocą Wiersza polecenia.
  • Utwórz nowy profil użytkownika.

Zobaczmy wszystkie te poprawki w szczegółach.

1] Przejmij na własność folder Data

Ponieważ komunikat o błędzie występuje z powodu problemów z uprawnieniami w usłudze wyszukiwania systemu Windows, przejęcie własności folderu Dane może go naprawić. Folder Data znajdziesz w następującej ścieżce w Eksploratorze plików w systemie Windows 11:

C:\ProgramData\Microsoft\Search.

Po prostu otwórz Eksploratora plików, skopiuj powyższą ścieżkę i wklej ją do paska adresu Eksploratora plików. Po tym, naciśnij Enter.

Po zmianie własności folderu Data sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, wypróbuj kolejne rozwiązanie.

2] Uruchom skanowanie SFC i DISM

Uszkodzenia w plikach systemowych dają początek kilku błędom w systemie operacyjnym Windows. Jest to jedna z możliwych przyczyn problemu, z którym się obecnie borykasz. Możesz naprawić ten problem, uruchamiając skanowanie SFC i DISM. System File Checker (SFC) to automatyczne narzędzie firmy Microsoft, które skanuje system w poszukiwaniu uszkodzonych lub brakujących plików systemowych i naprawia je.

Jeśli uruchomienie skanowania SFC nie rozwiąże problemu, skanowanie DISM może rozwiązać problem.

3] Wyłączenie i ponowne włączenie funkcji wyszukiwania systemu Windows za pomocą Wiersza polecenia

Jeśli problem nadal występuje, wyłączenie i ponowne włączenie funkcji wyszukiwania systemu Windows za pośrednictwem Wiersza poleceń może go naprawić. W tym celu należy wykonać poniższe kroki:

Kliknij na Wyszukiwanie w systemie Windows i wpisz cmd. Kliknij aplikację Wiersz polecenia z wyników wyszukiwania.

Teraz skopiuj i wklej następujące polecenie w Wierszu polecenia i naciśnij Enter.

dism /Online /Disable-Feature /FeatureName: „SearchEngine-Client-Package”.

Powyższe polecenie wyłączy funkcję wyszukiwania systemu Windows, Teraz uruchom ponownie komputer i uruchom ponownie Wiersz polecenia.

Skopiuj poniższe polecenie i wklej je do Wiersza poleceń. Następnie naciśnij Enter.

dism /Online /Enable-Feature /FeatureName: „SearchEngine-Client-Package”

Powyższe polecenie ponownie włączy funkcję Windows Search. Teraz sprawdź, czy problem nadal występuje.

4] Utwórz nowy profil użytkownika

Uszkodzony profil użytkownika również powoduje kilka problemów w systemie. Jeśli powyższe rozwiązania nie rozwiążą problemu, profil użytkownika może być uszkodzony.

Utwórz nowy profil użytkownika i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Jeśli utworzenie nowego profilu zadziała, możesz przenieść wszystkie pliki z poprzedniego profilu użytkownika do nowo utworzonego.

Jak zmienić uprawnienia do folderu w systemie Windows?

Możesz zmienić uprawnienia dowolnego pliku lub folderu, otwierając jego właściwości. Kiedy otworzysz okno właściwości, zobaczysz różne typy uprawnień, takie jak Pełna kontrola, Modyfikacja, Odczyt i wykonanie, Odczyt, Zapis itp. Możesz włączyć lub wyłączyć jedno lub więcej z tych uprawnień dla konkretnego pliku lub folderu w systemie Windows 11/10.

Jak naprawić uprawnienia do folderów?

Czasami w systemie Windows 11/10 podczas uzyskiwania dostępu do określonego folderu możesz otrzymać następujący komunikat:

Nie masz obecnie uprawnień do dostępu do tego folderu.

Kliknij przycisk Kontynuuj, aby uzyskać dostęp do tego folderu.

Po kliknięciu przycisku Kontynuuj, na ekranie pojawia się kolejne okno popup z napisem Odmowa dostępu do pliku. Tego typu problemy z uprawnieniami do folderów można łatwo naprawić, przejmując własność tego konkretnego folderu.

To wszystko.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Co warto wiedzieć przed zakupem iPhona?

Po wielu rozważaniach w końcu zdecydowałeś się na zakup telefonu marki Apple? Doskonała decyzja! iPhone to doskonałe urządzenie, które posłuży Ci przez długi czas. Co jednak warto wiedzieć przed jego zakupem? Na co warto zwrócić uwagę? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Zapraszamy do lektury! Konto Apple ID Kupno pierwszego iPhona jest z pewnością czymś […]

Czytaj więcej
technologia

Silniki Kubota – jak wybierać najlepsze części zamienne? Podpowiadamy

Niezależnie od tego, jak duże gospodarstwo posiadasz, z pewnością wykorzystujesz do jego opracowania ciągnik. Jeżeli cenisz sobie zwrotność, wygodę obsługi i wysoką jakość, w Twoim wyposażeniu na pewno znalazł się model marki Kubota. Jedną z najważniejszych jego części jest silnik. Zdarza się jednak, że któryś z jego komponentów przestaje działać – wówczas należy go bezwzględnie […]

Czytaj więcej
techcenter.pl
technologia

Czym jest technika instalacyjna? Dowiedz się, jakie narzędzia są potrzebne monterom!

Każdy obiekt mieszkalny i użyteczności publicznej wymaga montażu wielu instalacji. Do podstawowych zaliczamy elektryczną, grzewczą, wodną czy kanalizacyjną. Zamierzasz zajmować się pracami monterskimi? A może planujesz rozszerzyć zakres świadczonych usług? W takim razie musisz wiedzieć, jakie narzędzia i akcesoria są przydatne w technice instalacyjnej. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać odpowiednie przyrządy. Czym jest […]

Czytaj więcej