Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search w systemie Windows 11

Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search

W tym artykule porozmawiamy o niektórych rozwiązaniach, aby naprawić problem „Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach Windows Search” w systemie Windows 11. Ten komunikat o błędzie pojawia się z powodu problemów z uprawnieniami do wyszukiwania w systemie Windows. Według dotkniętych użytkowników, wiele z ich nowo zainstalowanych programów nie pojawia się w wynikach wyszukiwania systemu Windows. Aby naprawić ten problem, niektórzy użytkownicy uruchomili Search and Indexing Troubleshooter. Jednak nie rozwiązuje to powstałego problemu.

Jeśli ten sam problem występuje w Twoim systemie, rozwiązania wyjaśnione w tym artykule mogą pomóc w jego naprawie.

Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach wyszukiwania systemu Windows w systemie Windows 11

Spróbuj następujących poprawek, aby pozbyć się tego problemu:

  • Przejmij na własność folder Data.
  • Uruchom skanowanie SFC i DISM.
  • Wyłącz i ponownie włącz funkcję wyszukiwania systemu Windows za pomocą Wiersza polecenia.
  • Utwórz nowy profil użytkownika.

Zobaczmy wszystkie te poprawki w szczegółach.

1] Przejmij na własność folder Data

Ponieważ komunikat o błędzie występuje z powodu problemów z uprawnieniami w usłudze wyszukiwania systemu Windows, przejęcie własności folderu Dane może go naprawić. Folder Data znajdziesz w następującej ścieżce w Eksploratorze plików w systemie Windows 11:

C:\ProgramData\Microsoft\Search.

Po prostu otwórz Eksploratora plików, skopiuj powyższą ścieżkę i wklej ją do paska adresu Eksploratora plików. Po tym, naciśnij Enter.

Po zmianie własności folderu Data sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, wypróbuj kolejne rozwiązanie.

2] Uruchom skanowanie SFC i DISM

Uszkodzenia w plikach systemowych dają początek kilku błędom w systemie operacyjnym Windows. Jest to jedna z możliwych przyczyn problemu, z którym się obecnie borykasz. Możesz naprawić ten problem, uruchamiając skanowanie SFC i DISM. System File Checker (SFC) to automatyczne narzędzie firmy Microsoft, które skanuje system w poszukiwaniu uszkodzonych lub brakujących plików systemowych i naprawia je.

Jeśli uruchomienie skanowania SFC nie rozwiąże problemu, skanowanie DISM może rozwiązać problem.

3] Wyłączenie i ponowne włączenie funkcji wyszukiwania systemu Windows za pomocą Wiersza polecenia

Jeśli problem nadal występuje, wyłączenie i ponowne włączenie funkcji wyszukiwania systemu Windows za pośrednictwem Wiersza poleceń może go naprawić. W tym celu należy wykonać poniższe kroki:

Kliknij na Wyszukiwanie w systemie Windows i wpisz cmd. Kliknij aplikację Wiersz polecenia z wyników wyszukiwania.

Teraz skopiuj i wklej następujące polecenie w Wierszu polecenia i naciśnij Enter.

dism /Online /Disable-Feature /FeatureName: „SearchEngine-Client-Package”.

Powyższe polecenie wyłączy funkcję wyszukiwania systemu Windows, Teraz uruchom ponownie komputer i uruchom ponownie Wiersz polecenia.

Skopiuj poniższe polecenie i wklej je do Wiersza poleceń. Następnie naciśnij Enter.

dism /Online /Enable-Feature /FeatureName: „SearchEngine-Client-Package”

Powyższe polecenie ponownie włączy funkcję Windows Search. Teraz sprawdź, czy problem nadal występuje.

4] Utwórz nowy profil użytkownika

Uszkodzony profil użytkownika również powoduje kilka problemów w systemie. Jeśli powyższe rozwiązania nie rozwiążą problemu, profil użytkownika może być uszkodzony.

Utwórz nowy profil użytkownika i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Jeśli utworzenie nowego profilu zadziała, możesz przenieść wszystkie pliki z poprzedniego profilu użytkownika do nowo utworzonego.

Jak zmienić uprawnienia do folderu w systemie Windows?

Możesz zmienić uprawnienia dowolnego pliku lub folderu, otwierając jego właściwości. Kiedy otworzysz okno właściwości, zobaczysz różne typy uprawnień, takie jak Pełna kontrola, Modyfikacja, Odczyt i wykonanie, Odczyt, Zapis itp. Możesz włączyć lub wyłączyć jedno lub więcej z tych uprawnień dla konkretnego pliku lub folderu w systemie Windows 11/10.

Jak naprawić uprawnienia do folderów?

Czasami w systemie Windows 11/10 podczas uzyskiwania dostępu do określonego folderu możesz otrzymać następujący komunikat:

Nie masz obecnie uprawnień do dostępu do tego folderu.

Kliknij przycisk Kontynuuj, aby uzyskać dostęp do tego folderu.

Po kliknięciu przycisku Kontynuuj, na ekranie pojawia się kolejne okno popup z napisem Odmowa dostępu do pliku. Tego typu problemy z uprawnieniami do folderów można łatwo naprawić, przejmując własność tego konkretnego folderu.

To wszystko.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Repeater WiFi – najważniejsze informacje

Kiedy decydujemy się na podpisanie umowy z dostawcą Internetu, naturalnie oczekujemy, że zadeklarowana w umowie prędkość internetu będzie odpowiadała tej, którą rzeczywiście uzyskamy na naszych urządzeniach. Niestety, w praktyce często zdarza się, że rzeczywista szybkość połączenia internetowego oraz jego stabilność pozostawiają wiele do życzenia. Problemy takie jak słaby sygnał czy częste przerywanie połączenia są szczególnie […]

Czytaj więcej
technologia

Smartwatche męskie – dlaczego to dobry pomysł na prezent? Podpowiadamy, komu warto je podarować

Smartwatche zyskują na popularności i nie ma w tym nic dziwnego. Użytkownicy uwielbiają je nie tylko za ciekawy, nowoczesny design. Coraz więcej osób docenia je także za dodatkowe funkcje, których nie oferują klasyczne czasomierze. Nie da się ukryć, że miłośnicy praktycznych rozwiązań chętnie wręczają je w prezencie. Zbliża się ważna okazja dla Twojego męża lub […]

Czytaj więcej
technologia

Korzyści integracji systemowej, dlaczego warto połączyć systemy informatyczne?

Integracja systemowa pozwala usprawnić wewnętrzne procesy w firmie, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy wyjaśnić pokrótce, czym jest integracja systemów informatycznych, oraz jakie niesie za sobą korzyści. Czytajcie dalej, jeśli jesteście ciekawi, dlaczego firmy decydują się na takie rozwiązanie. Czym jest integracja systemowa?  Integracja systemów informatycznych to proces, który […]

Czytaj więcej