Co warto wiedzieć przed zakupem iPhona?

Po wielu rozważaniach w końcu zdecydowałeś się na zakup telefonu marki Apple? Doskonała decyzja! iPhone to doskonałe urządzenie, które posłuży Ci przez długi czas. Co jednak warto wiedzieć przed jego zakupem? Na co warto zwrócić uwagę? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Zapraszamy do lektury!

Konto Apple ID

Kupno pierwszego iPhona jest z pewnością czymś wyjątkowym, a szczególnie, jeśli przez lata używałeś telefonów z Androidem. Smartfony od marki Apple oferują jakość, która nie ma sobie równych. 

I tak jak potrzebujesz konta Google na urządzeniach z Androidem, tak i Apple ID jest niezbędny do korzystania z iPhona. Konto ma kluczowe znaczenie dla najważniejszych funkcji iPhona, w tym możliwości pobierania aplikacji z App Store, konfigurowania innych usług czy nawet lokalizowania telefonu bądź innych produktów Apple na mapie. Dlatego pamiętaj, że założenie konta Apple ID jest niezbędne do korzystania z wymarzonego smartfona. 

Konfiguracja Apple Pay 

Najnowsze iPhony umożliwiają korzystanie z bezprzewodowego systemu płatności Apple. Jest on bardzo łatwy w użyciu i co ważne, jest znacznie bezpieczniejszy niż korzystanie ze zwykłej karty kredytowej lub debetowej. Z racji tego, że Apple Pay nigdy nie udostępnia sprzedawcom rzeczywistego numeru Twojej karty, nie ma tu ryzyka kradzieży danych. 

Kiedy już na własnej skórze zobaczysz, jak przydatne jest to narzędzie, z pewnością będziesz używać go przez cały czas. 

Wbudowane aplikacje na iPhonie 

Choć aplikacje, które można pobrać z App Store cieszą się największym zainteresowaniem, iPhone ma także całkiem spory wybór już tych pierwotnie wbudowanych. Dlatego, zanim zagłębisz się w sklep z aplikacjami, dowiedz się, jak korzystać z dostępnych na urządzeniu narzędzi do: przeglądania stron internetowych, poczty e-mail, muzyki, notatek oraz wielu innych powiązanych narzędzi. 

Na koniec, jeśli jesteś rodzicem i nowy iPhone jest dla Twojego dziecka, możesz zdecydować się na narzędzia umożliwiające ochronę przed treściami dla dorosłych oraz niektórymi zagrożeniami w internecie. 

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Silniki Kubota – jak wybierać najlepsze części zamienne? Podpowiadamy

Niezależnie od tego, jak duże gospodarstwo posiadasz, z pewnością wykorzystujesz do jego opracowania ciągnik. Jeżeli cenisz sobie zwrotność, wygodę obsługi i wysoką jakość, w Twoim wyposażeniu na pewno znalazł się model marki Kubota. Jedną z najważniejszych jego części jest silnik. Zdarza się jednak, że któryś z jego komponentów przestaje działać – wówczas należy go bezwzględnie […]

Czytaj więcej
techcenter.pl
technologia

Czym jest technika instalacyjna? Dowiedz się, jakie narzędzia są potrzebne monterom!

Każdy obiekt mieszkalny i użyteczności publicznej wymaga montażu wielu instalacji. Do podstawowych zaliczamy elektryczną, grzewczą, wodną czy kanalizacyjną. Zamierzasz zajmować się pracami monterskimi? A może planujesz rozszerzyć zakres świadczonych usług? W takim razie musisz wiedzieć, jakie narzędzia i akcesoria są przydatne w technice instalacyjnej. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać odpowiednie przyrządy. Czym jest […]

Czytaj więcej
jutech.com.pl
technologia

Jakie przewody do centralnego układu smarowania są najlepsze? Wyjaśniamy

Na układ centralnego smarowania decyduje się coraz więcej współczesnych przedsiębiorstw. Nie ma w tym nic dziwnego – rozwiązanie to zapewnia właściwe smarowanie różnego rodzaju maszynom czy urządzeniom. System ten jest zbudowany z wielu części. Jedną z najważniejszych są przewody – dlaczego? Jakie funkcje pełnią w układzie centralnego smarowania? Czytaj dalej – wyjaśniamy. Przewody do centralnego […]

Czytaj więcej