Co warto wiedzieć przed zakupem iPhona?

Po wielu rozważaniach w końcu zdecydowałeś się na zakup telefonu marki Apple? Doskonała decyzja! iPhone to doskonałe urządzenie, które posłuży Ci przez długi czas. Co jednak warto wiedzieć przed jego zakupem? Na co warto zwrócić uwagę? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Zapraszamy do lektury!

Konto Apple ID

Kupno pierwszego iPhona jest z pewnością czymś wyjątkowym, a szczególnie, jeśli przez lata używałeś telefonów z Androidem. Smartfony od marki Apple oferują jakość, która nie ma sobie równych. 

I tak jak potrzebujesz konta Google na urządzeniach z Androidem, tak i Apple ID jest niezbędny do korzystania z iPhona. Konto ma kluczowe znaczenie dla najważniejszych funkcji iPhona, w tym możliwości pobierania aplikacji z App Store, konfigurowania innych usług czy nawet lokalizowania telefonu bądź innych produktów Apple na mapie. Dlatego pamiętaj, że założenie konta Apple ID jest niezbędne do korzystania z wymarzonego smartfona. 

Konfiguracja Apple Pay 

Najnowsze iPhony umożliwiają korzystanie z bezprzewodowego systemu płatności Apple. Jest on bardzo łatwy w użyciu i co ważne, jest znacznie bezpieczniejszy niż korzystanie ze zwykłej karty kredytowej lub debetowej. Z racji tego, że Apple Pay nigdy nie udostępnia sprzedawcom rzeczywistego numeru Twojej karty, nie ma tu ryzyka kradzieży danych. 

Kiedy już na własnej skórze zobaczysz, jak przydatne jest to narzędzie, z pewnością będziesz używać go przez cały czas. 

Wbudowane aplikacje na iPhonie 

Choć aplikacje, które można pobrać z App Store cieszą się największym zainteresowaniem, iPhone ma także całkiem spory wybór już tych pierwotnie wbudowanych. Dlatego, zanim zagłębisz się w sklep z aplikacjami, dowiedz się, jak korzystać z dostępnych na urządzeniu narzędzi do: przeglądania stron internetowych, poczty e-mail, muzyki, notatek oraz wielu innych powiązanych narzędzi. 

Zobacz również:  Internet symetryczny - co to takiego?

Na koniec, jeśli jesteś rodzicem i nowy iPhone jest dla Twojego dziecka, możesz zdecydować się na narzędzia umożliwiające ochronę przed treściami dla dorosłych oraz niektórymi zagrożeniami w internecie. 

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Jak pozycjonować stronę w Google?

Pozycjonowanie stron internetowych jest kluczowym elementem strategii marketingowej każdej firmy, która pragnie zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania Google. Aby skutecznie pozycjonować stronę w Google, niezbędne jest zrozumienie, jak działają algorytmy tej wyszukiwarki oraz jakie czynniki wpływają na ranking stron. SEO – co to znaczy? SEO, czyli Search Engine Optimization, to proces optymalizacji strony internetowej […]

Czytaj więcej
technologia

Najlepsze etui na telefon z funkcją ładowania bezprzewodowego

Rynek smartfonów jest przepełniony nowinkami technologicznymi, dlatego już od kilku lat trudno znaleźć innowacyjne rozwiązania, które wiązałyby się z perspektywą całkowitej rewolucji. Wyjątkiem pod tym względem wydaje się możliwość indukcyjnego ładowania, a co za tym idzie również i zróżnicowanie etui umożliwiających taką funkcję. Sprawdźmy, na które produkty warto zwrócić uwagę! Etui z funkcją ładowania bezprzewodowego […]

Czytaj więcej
technologia

Systemy Szpiegowskie: Przyszłość Bezpieczeństwa i Inwigilacji

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie technologicznym, systemy szpiegowskie odgrywają kluczową rolę w dziedzinie bezpieczeństwa, inwigilacji i zbierania informacji. Systemy te, często kojarzone z filmami szpiegowskimi i literaturą sensacyjną, stały się rzeczywistością i codziennością w wielu sektorach, od prywatnych firm po agencje rządowe. Poniższy artykuł przybliży najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie oraz ich wpływ na […]

Czytaj więcej