Jakie atrakcje zapewnić na wyjeździe firmowym?

atrakcje na wyjeździe firmowym

Każda firma potrzebuje chwili odpoczynku i wytchnienia od rutyny, wyjazd integracyjny polepszy nie tylko samopoczucie pracowników, ale pozwoli im też zacieśnić więzi. Po udanym weekendzie zespół wraca do pracy bardziej zharmonizowany, co przekłada się na lepsze efekty! W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka atrakcji, które dobrze się sprawdzą na wyjeździe integracyjnym.

Czy wyjazdy integracyjne są potrzebne? 

Wyjazdy integracyjne dużej części osób kojarzą się z dobrą zabawą, weekendem spędzonym w gronie współpracowników i… tyle. To jednak coś więcej, wyjazdy firmowe, mimo że są dobrze spędzonym czasem, pozwalają na polepszenie atmosfery w pracy, podniesienie kwalifikacji zawodowych, zwiększenie efektywności i na lepsze zgranie zespołu, by wszyscy lepiej radzili sobie w pracach, które wymagają kooperacji. 

Jakie atrakcje zaplanować na wyjazd firmowy?

Czas na wyjeździe integracyjnym warto dobrze rozplanować, tak by pracownicy mogli dobrze się bawić, ale też lepiej poznać osoby, z którymi pracują na co dzień. Atrakcje na wyjeździe firmowym powinny być zatem zróżnicowane, oto nasza lisa przykładowych aktywności, które urozmaicą służbowy wyjazd. 

Team building w górach

Team building to świetny sposób na poprawienie efektywności zespołu za pomocą zabawy, w górach można zorganizować ciekawe gry zespołowe, które zmniejszają napięcia w zespole oraz pomogą nauczyć się współpracy. Dobrze przeprowadzony team building uczy jak planować i zarządzać zespołem, a to umiejętności pożądane nawet i po powrocie z wyjazdu. W ramach team buildingu można zagrać w unihokeja, w wieloosobowe narty, w skaczące rury, w przeciąganie liny, w siatkówkę, w Twistera czy w przeprawę dywanową!

Gry integracyjne, escape room

Dobrym sposobem na integrację jest także wyjście do escape roomu, nic tak nie łączy zespołu, jak wspólny cel – rozwiązanie kryminalnej zagadki i wyjście z tajemniczego pokoju! Zapewniamy, że czas spędzony w czterech ścianach podczas rozwiązywania rebusów i łamigłówek dobrze spędzony. 

Zobacz również:  Ile jest pokemonów?

Tor przeszkód i marsz na orientację

Dla firm, które lubią pożądaną dawkę rywalizacji, warto zorganizować tor przeszkód, który składa się z barykad, dużej ilości czołgania, przeciągania opon czy wspinaczki! Cały tor przeszkód (jakby był zbyt prosty…) można urozmaicić orienteeringiem, czyli marszem na orientację, tu przyda się dobra znajomość czytania mapy i umiejętność posługiwania się kompasem. 

Park linowy 

Jeśli nasze poprzednie atrakcje nie dostarczają wystarczającej ilości adrenaliny, to mamy inny pomysł – wspinaczka w leśnym parku linowym. Niektóre parki linowe umożliwiają także rezerwacji torów… nocą! To dobry sposób na połączenie wspinaczki z ciekawą kolacją w terenie: z ogniskiem z kiełbaskami! 

Paintball

Ciekawym sposobem na zacieśnienie więzi między pracownikami będzie też bitwa w paintballu. To gra dla większych grup, minimum 6-osobowych, które lubią rywalizację oraz taktyczne myślenie. Umiejętności strategiczne w paintballu są na wagę złota, w szczególności, jeśli rozgrywa się on w leśnym labiryncie… 

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minecraft tlauncher
Rozrywka

Minecraft tlauncher – co to jest? Do czego służy?

Minecraft tlauncher – co to jest? TLauncher to niestandardowy launcher do gry Minecraft, który umożliwia graczom pobranie i zainstalowanie gry bezpośrednio z oficjalnej strony Mojang. Dzięki TLauncher, użytkownicy mogą również łatwo zarządzać różnymi wersjami gry, instalować mody, skórki, a także zapisywać i ładować różne profile gry. Należy jednak zaznaczyć, że korzystanie z TLauncher nie jest […]

Czytaj więcej
Rozrywka

Klocki LEGO® dla dorosłych – sposób na kreatywne spędzenie czasu

Czy zestawy klocków LEGO® są tylko dla dzieci? Okazuje się, że niekoniecznie, bo przecież dobra zabawa należy się każdemu. Zestawy LEGO® to nie tylko słynne klocki dla młodszych i starszych dzieci, ale i imponujące zestawy dla dorosłych. Poznaj te niezwykłe zestawy LEGO® i spędzaj czas kreatywnie. Wieża Eiffla w Twoim domu Miłośnicy podróży będą zachwyceni […]

Czytaj więcej
akcesoria do rowerow turystycznych
Ogólne Rozrywka

Jakie akcesoria turystyczne do roweru warto mieć podczas wyprawy?

Planujesz dłuższą wycieczkę rowerową i zastanawiasz się, jakie akcesoria turystyczne do roweru będą niezbędne? W tym artykule przedstawiamy listę praktycznych i funkcjonalnych gadżetów, które zapewnią Ci bezpieczeństwo oraz ułatwią podróżowanie na dwóch kółkach. Bagażnik i sakwy rowerowe Podczas długich wypraw, niezbędne będzie przechowywanie rzeczy osobistych oraz prowiantu. Bagażnik rowerowy to podstawa, która pozwoli Ci zamocować […]

Czytaj więcej