Jakie atrakcje zapewnić na wyjeździe firmowym?

atrakcje na wyjeździe firmowym

Każda firma potrzebuje chwili odpoczynku i wytchnienia od rutyny, wyjazd integracyjny polepszy nie tylko samopoczucie pracowników, ale pozwoli im też zacieśnić więzi. Po udanym weekendzie zespół wraca do pracy bardziej zharmonizowany, co przekłada się na lepsze efekty! W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka atrakcji, które dobrze się sprawdzą na wyjeździe integracyjnym.

Czy wyjazdy integracyjne są potrzebne? 

Wyjazdy integracyjne dużej części osób kojarzą się z dobrą zabawą, weekendem spędzonym w gronie współpracowników i… tyle. To jednak coś więcej, wyjazdy firmowe, mimo że są dobrze spędzonym czasem, pozwalają na polepszenie atmosfery w pracy, podniesienie kwalifikacji zawodowych, zwiększenie efektywności i na lepsze zgranie zespołu, by wszyscy lepiej radzili sobie w pracach, które wymagają kooperacji. 

Jakie atrakcje zaplanować na wyjazd firmowy?

Czas na wyjeździe integracyjnym warto dobrze rozplanować, tak by pracownicy mogli dobrze się bawić, ale też lepiej poznać osoby, z którymi pracują na co dzień. Atrakcje na wyjeździe firmowym powinny być zatem zróżnicowane, oto nasza lisa przykładowych aktywności, które urozmaicą służbowy wyjazd. 

Team building w górach

Team building to świetny sposób na poprawienie efektywności zespołu za pomocą zabawy, w górach można zorganizować ciekawe gry zespołowe, które zmniejszają napięcia w zespole oraz pomogą nauczyć się współpracy. Dobrze przeprowadzony team building uczy jak planować i zarządzać zespołem, a to umiejętności pożądane nawet i po powrocie z wyjazdu. W ramach team buildingu można zagrać w unihokeja, w wieloosobowe narty, w skaczące rury, w przeciąganie liny, w siatkówkę, w Twistera czy w przeprawę dywanową!

Gry integracyjne, escape room

Dobrym sposobem na integrację jest także wyjście do escape roomu, nic tak nie łączy zespołu, jak wspólny cel – rozwiązanie kryminalnej zagadki i wyjście z tajemniczego pokoju! Zapewniamy, że czas spędzony w czterech ścianach podczas rozwiązywania rebusów i łamigłówek dobrze spędzony. 

Zobacz również:  Jakie akcesoria turystyczne do roweru warto mieć podczas wyprawy?

Tor przeszkód i marsz na orientację

Dla firm, które lubią pożądaną dawkę rywalizacji, warto zorganizować tor przeszkód, który składa się z barykad, dużej ilości czołgania, przeciągania opon czy wspinaczki! Cały tor przeszkód (jakby był zbyt prosty…) można urozmaicić orienteeringiem, czyli marszem na orientację, tu przyda się dobra znajomość czytania mapy i umiejętność posługiwania się kompasem. 

Park linowy 

Jeśli nasze poprzednie atrakcje nie dostarczają wystarczającej ilości adrenaliny, to mamy inny pomysł – wspinaczka w leśnym parku linowym. Niektóre parki linowe umożliwiają także rezerwacji torów… nocą! To dobry sposób na połączenie wspinaczki z ciekawą kolacją w terenie: z ogniskiem z kiełbaskami! 

Paintball

Ciekawym sposobem na zacieśnienie więzi między pracownikami będzie też bitwa w paintballu. To gra dla większych grup, minimum 6-osobowych, które lubią rywalizację oraz taktyczne myślenie. Umiejętności strategiczne w paintballu są na wagę złota, w szczególności, jeśli rozgrywa się on w leśnym labiryncie… 

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Kiedy na treningu zaczynają się schody  

Nie zawsze w życiu bywa z górki. Nie zapomnij o tym podczas kompletowania sprzętu sportowego do domu. Schody treningowe to rozwiązanie dla tych, którzy mierzą wysoko i cenią kompleksowe działanie. Odkryj, dlaczego warto umieścić je w swojej domowej siłowni, jaki model wybrać, a także jak zdobywać szczyty najwyższych budynków, nie opuszczając swoich czterech ścian.      Jak […]

Czytaj więcej
Rozrywka

List-Minecraft – Lista Serwerów Minecraft

Zapraszamy na List-Minecraft.pl – Twoje centrum najlepszych serwerów Minecraft w Polsce! Nasza platforma to klucz do świata, w którym każdy gracz znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szukasz ekscytujących przygód survivalowych, rywalizacji PvP, czy przestrzeni do kreatywnego wyrażania siebie. Dla właścicieli serwerów, List-Minecraft.pl staje się mostem łączącym ich unikalne światy z aktywną i […]

Czytaj więcej
Rozrywka

Poznaj proste drinki bezalkoholowe na karnawał i zaskocz swoich gości!

Okres karnawału trwa w najlepsze. To czas hucznych zabaw, balów maskowych i wesołych domówek. Choć tego rodzaju imprezy przez lata kojarzyły się z alkoholem, dziś coraz więcej osób z niego rezygnuje. Wbrew pozorom wcale nie musi oznaczać to konieczności delektowania się wodą mineralną – warto sięgnąć wówczas po bezalkoholowe drinki. Czytaj dalej i poznaj proste, […]

Czytaj więcej