Jakie atrakcje zapewnić na wyjeździe firmowym?

atrakcje na wyjeździe firmowym

Każda firma potrzebuje chwili odpoczynku i wytchnienia od rutyny, wyjazd integracyjny polepszy nie tylko samopoczucie pracowników, ale pozwoli im też zacieśnić więzi. Po udanym weekendzie zespół wraca do pracy bardziej zharmonizowany, co przekłada się na lepsze efekty! W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka atrakcji, które dobrze się sprawdzą na wyjeździe integracyjnym.

Czy wyjazdy integracyjne są potrzebne? 

Wyjazdy integracyjne dużej części osób kojarzą się z dobrą zabawą, weekendem spędzonym w gronie współpracowników i… tyle. To jednak coś więcej, wyjazdy firmowe, mimo że są dobrze spędzonym czasem, pozwalają na polepszenie atmosfery w pracy, podniesienie kwalifikacji zawodowych, zwiększenie efektywności i na lepsze zgranie zespołu, by wszyscy lepiej radzili sobie w pracach, które wymagają kooperacji. 

Jakie atrakcje zaplanować na wyjazd firmowy?

Czas na wyjeździe integracyjnym warto dobrze rozplanować, tak by pracownicy mogli dobrze się bawić, ale też lepiej poznać osoby, z którymi pracują na co dzień. Atrakcje na wyjeździe firmowym powinny być zatem zróżnicowane, oto nasza lisa przykładowych aktywności, które urozmaicą służbowy wyjazd. 

Team building w górach

Team building to świetny sposób na poprawienie efektywności zespołu za pomocą zabawy, w górach można zorganizować ciekawe gry zespołowe, które zmniejszają napięcia w zespole oraz pomogą nauczyć się współpracy. Dobrze przeprowadzony team building uczy jak planować i zarządzać zespołem, a to umiejętności pożądane nawet i po powrocie z wyjazdu. W ramach team buildingu można zagrać w unihokeja, w wieloosobowe narty, w skaczące rury, w przeciąganie liny, w siatkówkę, w Twistera czy w przeprawę dywanową!

Gry integracyjne, escape room

Dobrym sposobem na integrację jest także wyjście do escape roomu, nic tak nie łączy zespołu, jak wspólny cel – rozwiązanie kryminalnej zagadki i wyjście z tajemniczego pokoju! Zapewniamy, że czas spędzony w czterech ścianach podczas rozwiązywania rebusów i łamigłówek dobrze spędzony. 

Tor przeszkód i marsz na orientację

Dla firm, które lubią pożądaną dawkę rywalizacji, warto zorganizować tor przeszkód, który składa się z barykad, dużej ilości czołgania, przeciągania opon czy wspinaczki! Cały tor przeszkód (jakby był zbyt prosty…) można urozmaicić orienteeringiem, czyli marszem na orientację, tu przyda się dobra znajomość czytania mapy i umiejętność posługiwania się kompasem. 

Park linowy 

Jeśli nasze poprzednie atrakcje nie dostarczają wystarczającej ilości adrenaliny, to mamy inny pomysł – wspinaczka w leśnym parku linowym. Niektóre parki linowe umożliwiają także rezerwacji torów… nocą! To dobry sposób na połączenie wspinaczki z ciekawą kolacją w terenie: z ogniskiem z kiełbaskami! 

Paintball

Ciekawym sposobem na zacieśnienie więzi między pracownikami będzie też bitwa w paintballu. To gra dla większych grup, minimum 6-osobowych, które lubią rywalizację oraz taktyczne myślenie. Umiejętności strategiczne w paintballu są na wagę złota, w szczególności, jeśli rozgrywa się on w leśnym labiryncie… 

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking serwisów VOD
Rozrywka

Gdzie oglądać seriale online? Ranking serwisów VOD w Polsce

Serwisy VOD w Polsce biją rekordy popularności. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ baza filmów i seriali jest naprawdę imponująca, a do tego stale się powiększa, oferując użytkownikom jeszcze więcej rozrywki. Chcesz poznać najpopularniejsze serwisy VOD w Polsce? Szczegóły poniżej! Netflix, najpopularniejszy serwis VOD na świecie Zaczniemy od Netflixa, który jest najpopularniejszym serwisem VOD na […]

Czytaj więcej
Skuter elektryczny
Rozrywka

Skuter elektryczny – czy warto kupić?

Dobry skuter elektryczny może stać się inwestycją w maksymalny komfort podróżowania po mieście. Nowoczesne pojazdy dobrze poradzą sobie jednak także wtedy, gdy znaczenie ma prędkość. Zobacz, dlaczego warto kupić skuter elektryczny i na jakie podzespoły szczególnie warto zwrócić uwagę przy wyborze! Szybciej i sprawniej do każdego miejsca Z pomocą skutera mieszkańcy dużych miast nie muszą […]

Czytaj więcej
Karty do pokemon GO
Rozrywka

Karty Pokemon GO – chcesz mieć je w swoim zbiorze? Dowiedz się, gdzie je kupić!

Każde rozszerzenie Pokemon TCG, czyli najpopularniejszej karcianki na świecie, wywołuje ogromną ekscytację wśród kolekcjonerów i graczy. Nic więc dziwnego w tym, że premiera dodatku, która miała miejsce w lipcu 2022 roku, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Karty Pokemon GO to wyjątkowa część serii – pokochali ją też wielbiciele gry mobilnej. Dlaczego warto je mieć […]

Czytaj więcej