Zobacz, czym się charakteryzuje i jakie ma zastosowanie drewniana sklejka

Sklejka to materiał chętnie wykorzystywany nie tylko przez majsterkowiczów. Zastanawiasz się, do czego można ją zastosować? Czym tak naprawdę wyróżnia się sklejka? Wyjaśniamy!

Czym jest sklejka?

Sklejka to materiał, który początkowo miał służyć głównie jako konstrukcyjny. Warto wiedzieć, że jest to pochodna drewna. Sklejką nazywamy płytę zbudowaną z arkuszy cienkiego forniru. Zazwyczaj są to płyty wielkoformatowe, które umożliwiają wyeksponowanie piękna drewna na dużych płaszczyznach. W związku z tym sklejkę często wykorzystuje się do dekoracyjnej zabudowy meblowej, ścian czy podłogi. Zastanawiasz się, gdzie można ją kupić? Wysokiej jakości sklejki o różnych grubościach znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://etra.plus/.

Co wyróżnia drewnianą sklejkę?

Chcesz wiedzieć, co wyróżnia drewnianą sklejkę od innych materiałów? Istotne jest przede wszystkim to, że jest ona bardzo mocna i niepodatna na odkształcenia. Co ciekawe, to właśnie sklejka ma największą mechaniczną wytrzymałość wśród drewnianych płyt budowlanych. Przewyższa m.in. płyty pilśniowe, wiórowe czy drzewno-magnezytowe. W związku z tym z powodzeniem można wykorzystać ją do poszycia dachu albo budowy podkładu podłogowego.

Oprócz tego sklejka słynie ze swoich walorów estetycznych. Bardzo często pełni rolę dekoracyjną i służy do wykończenia wnętrz. Jej cena może i nie należy do najniższych, ale z pewnością jest to dobra inwestycja, która posłuży Ci naprawdę długo.

Zastosowanie sklejki

Chcesz wiedzieć, jakie jest najczęstsze zastosowanie drewnianej sklejki? Otóż przede wszystkim można wykorzystać ją do konstrukcji działowych ścian. Z powodzeniem nadaje się ona także na stopnie schodów i podesty. Co więcej, sklejka świetnie sprawdzi się jako okładzina ścian albo podłoga np. na podkładach z płyt. Warto także wiedzieć, że ze sklejki można wykonać podwieszany sufit, półki, zabudowę meblową itp.

Zobacz również:  Czym różni się degustacja whisky od degustacji innych alkoholi? 

Jak widać, sklejka to godny uwagi materiał, który ma szerokie zastosowanie. Warto wiedzieć, że jest ona bardzo wytrzymała i trwała.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym? Wyjaśniamy

Styl industrialny narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Panowała wtedy recesja. Duże obiekty przemysłowe, np. magazyny, fabryki i hale, zaczęły pustoszeć. Zaczęto je więc wykorzystywać jako przestrzenie mieszkalne. Tak powstał industrializm, który do Polski dotarł w latach 90. XX wieku. Szybko jednak zdobył sporą popularność. Czym się charakteryzuje? Jak wyglądają meble […]

Czytaj więcej
Ogólne

Modna chusta na głowę dla dziewczynki – co wybrać dla swojego dziecka?

Małe dzieci trzeba zabierać na wspólne spacery. Powinny one spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w cieplejsze dni należy zadbać o odpowiednią ochronę główki malucha. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest chusta na głowę dla dziewczynki. Na jaki model warto się zdecydować? W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszy! Chusta […]

Czytaj więcej
Ogólne

Meble pokojowe do salonu – jakie warto uwzględnić i gdzie ich szukać? Podpowiadamy

Niedawno stałeś się posiadaczem nowej nieruchomości? Już nie możesz się doczekać, kiedy wprowadzisz się do wymarzonego mieszkania i planujesz remont? Pamiętaj, że bardzo ważny jest nie tylko dobór farb, paneli itp., ale również mebli. Wiele osób ma z nimi problem, szczególnie jeśli decyzja dotyczy wielofunkcyjnego salonu. Zastanawiasz się, jakie meble pokojowe są absolutnie niezbędne do […]

Czytaj więcej