Przyciągaj zdrowie za pomocą magnezu  

Magnes dzięki swoim wyjątkowym właściwościom może przyciągać do siebie inne metale. Od dziecka doceniamy jego niezwykłe możliwości. Jednak czy wiesz, jak ważny jest inny pierwiastek o praktycznie identycznej nazwie? Magnez to jeden z najważniejszych składników mineralnych w naszym organizmie. Nieprzypadkowo nazywany jest „pierwiastkiem życia”. W jakich produktach spożywczych go znaleźć? Co to jest glicynian magnezu i gdzie go kupić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. 

Sprawdź, w jakich produktach jest magnez i wprowadź je do swojej diety

Magnez odgrywa kluczową rolę w procesie podziału komórek. Umożliwia rozwój, wzrost oraz regenerację twojego organizmu. Jego braki czynią cię bardziej podatnym na stres. Mogą sprawić, że czujesz się znużony lub zmęczony. Czasem, gdy drga ci powieka lub odczuwasz wzrost napięcia mięśni, to również może być znak od twojego ciała, że dostarczasz mu niewystarczające ilości tego pierwiastka. Od niego zależy również zdrowie twoich zębów i kości.  

Warto zatem zadbać, aby nasza codzienna dieta była bogata w magnez. W jakich produktach spożywczych go znajdziesz? 

 • Produkty zbożowe (otręby pszenne, chleb razowy, chleb graham, ryż brązowy, kasza) 
 • Zielone warzywa (szpinak, brukselka, awokado, liście pietruszki, fasolka szparagowa) 
 • Nasiona roślin strączkowych (fasola, groch, ciecierzyca, soczewica)
 • Orzechy
 • Pestki dyni
 • Owoce suszone
 • Rodzynki
 • Banany
 • Ryby oraz owoce morza
 • Mięso
 • Kakao  

Choć więc magnez znajduje się w wielu artykułach spożywczych, które jemy na co dzień, nie jest w nich obecny w dużych ilościach. Dlatego często zdarzają się jego niedobory. Możemy wprowadzić go więcej do diety, dzięki piciu wody wysokozmineralizowanej oraz po konsultacji z lekarzem — właściwie dobranej suplementacji. Pamiętaj jednak, że to tylko element wspierający. Podstawą powinien być zróżnicowany jadłospis bogaty w składniki odżywcze każdego dnia. 

Co to jest glicynian magnezu? Preparaty godne zaufania 

W świecie suplementów dany pierwiastek może przyjmować różne formy. Taurynian, jabłczan, cytrynian — to tylko niektóre dostępne preparaty. Glicynian magnezu jest jednym z nich. Glicyna to prosty organiczny związek chemiczny wytwarzany przez nasz organizm, będący jednym z budulców białek. Połączenie tego aminokwasu z magnezem jest wykorzystywane ze względu na dobrą przyswajalność i tolerancję. Zatem suplementacja w tej formie to większa szansa na uniknięcie problemów żołądkowych.  

Zobacz również:  Czym są i do czego służą kontrłaty dachowe? Wyjaśniamy

Choć w wyborze konkretnego produktu często liczą się dla nas dostępne w Internecie opinie, glicynian magnezu powinien przede wszystkim pochodzić od godnego zaufania producenta. Swanson to światowej klasy marka suplementów, która zyskała uznanie poprzez rejestrację w renomowanej organizacji NSF International w zakresie Dobrych Praktyk Wytwarzania (GMP). W jej ofercie znajdziesz Chelatowany Glicynian Magnezu. Co go wyróżnia? 

Żeby zrozumieć w pełni działanie tego preparatu, trzeba wiedzieć co to chelatacja. Wyobraź sobie, że aminokwasy to ręce, które mocno obejmują dany minerał — w tym przypadku magnez. Dzięki temu podczas procesu trawienia pierwiastek może łatwiej przedostać się przez ściany jelita (glicyna jest z łatwością rozpoznawana) i przeniknąć do całego organizmu. Chelaty są na tyle małe, że bez problemu wędrują prosto do komórek. 

Skuteczność suplementacji zależy od wchłanialności wybranego preparatu. Wybierz zaufanego producenta, jeśli liczy się dla ciebie potwierdzona jakość, a nie tylko internetowe opinie. Glicynian Magnezu, jak i inne produkty marki Swanson znajdziesz w sklepie internetowym Shaman.pl.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Jak radzić sobie w biurze w upały?

Lato potrafi być uciążliwe, zwłaszcza gdy wysokie temperatury przenikają do przestrzeni biurowej. Praca w upały może wpływać na naszą produktywność, samopoczucie i zdrowie. Jak więc skutecznie radzić sobie z gorącem w biurze? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą przetrwać upalne dni w miejscu pracy. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w biurze Klimatyzacja i wentylatory Najskuteczniejszym sposobem na […]

Czytaj więcej
Ogólne

Poczta z kwiatami – idealny sposób na prezent

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyrazić swoje uczucia lub podziękowania, gdy z różnych przyczyn nie możesz być na miejscu? Czas, odległość, a nawet nieoczekiwane okoliczności często utrudniają osobiste wręczanie prezentów. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi nowoczesne rozwiązanie – wysyłka kwiatów i prezentów przez internet. Korzystający z elegancji i prostoty, ten sposób pozwala na sprawienie radości […]

Czytaj więcej
Ogólne

Jak radzić sobie z wyzwaniami życia jako DDA? Gdynia

DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to osoby, które dorastały w rodzinach z problemem alkoholowym. Takie doświadczenia mogą znacząco wpłynąć na ich życie emocjonalne i społeczne, prowadząc do szeregu wyzwań. Niemniej jednak, istnieją skuteczne strategie, które mogą pomóc DDA radzić sobie z trudnościami i prowadzić zdrowe, satysfakcjonujące życie. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z wyzwaniami […]

Czytaj więcej