Jak się ubrać na roczek jako ojciec chrzestny?

Jak się ubrać na roczek

Rola ojca chrzestnego jest wyjątkowo istotna: w końcu rodzice dziecka wybrali Cię, byś pomógł im w wychowywaniu malucha i kształtowaniu go. To duża odpowiedzialność! Wraz z nią wiążą się także problemy innej natury, a konkretniej – modowej. W co się ubrać na roczek, gdy jesteś ojcem chrzestnym?

Pierwsze urodziny to ważne wydarzenie

Pierwsze urodziny są bardzo istotnym wydarzeniem. Choć trudno tu mówić o świadomym świętowaniu przez maluszka, dziecko z pewnością wyczuwa podniosłą atmosferę i cieszy się z tej okazji podobnie jak dorośli. Dobór odpowiedniego stroju na roczek to duże wyzwanie: co założyć, by prezentować się stosownie do okazji, jednak nie wybrać zbyt eleganckiej opcji, która sprawi, że przyćmisz ojca dziecka?

Przeczytaj również: Narzędzia do dziergania na drutach – jak wybrać najlepsze?

Dopasuj strój do rodzaju imprezy

Dobór odpowiedniego rodzaju stylizacji jest uzależniony także od miejsca, w którym organizowane są urodziny. Niektórzy rodzice, czy to ze względów praktycznych, czy z uwagi na doniosłość okazji, decydują się na organizację pierwszych urodzin swojej pociechy np. w restauracji, co automatycznie oznacza konieczność doboru nieco bardziej eleganckiej stylizacji. Gdy impreza odbywa się w domu lub na działce, możemy postawić na nieco mniej formalny strój, który wpisze się w charakter spotkania. W obydwu przypadkach pole do popisu jest dość szerokie!

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać, a jesteś blisko z rodzicami dziecka, możesz także podpytać taty malucha, jak on planuje się ubrać. Przykładowo, jeżeli ojciec planuje nałożyć pełen garnitur, Ty również powinieneś wybrać dość elegancką stylizację. Jednocześnie, gdy tata nałoży jeansy i białą koszulę – to dla Ciebie jasny sygnał, że także i Ty możesz ubrać się nieco bardziej casualowo, choć wciąż odpowiednio do okazji.

Przeczytaj również: Od doboru części po specjalistyczny remont silnika – komu zaufać?

Jak ubrać się na roczek?

Twój strój na roczek chrześniaka lub chrześnicy powinien być dopasowany do okazji, a zatem elegancki. Jako ojciec chrzestny nie musisz jednak od razu zakładać pełnego garnituru wraz z krawatem: wystarczająca będzie elegancka koszula na krótki lub długi rękaw, którą znajdziesz tutaj: https://bytom.com.pl/c-koszule, a także garniturowe spodnie. Jeśli urodziny mają mniej formalny charakter, świetnym wyborem mogą okazać się również chinosy, które zastąpią nieco bardziej eleganckie spodnie do garnituru.

Jeżeli urodziny mają nieformalny charakter, nie bój się postawić na jeansy. Aby nadać sobie nieco stylowego wyglądu, możesz połączyć je z koszulą i sportową marynarką: w ten sposób nie przytłoczysz pozostałych gości nazbyt elegancką stylizacją, a jednocześnie będziesz mieć poczucie, że właściwie świętujesz ten istotny dzień w życiu maluszka.

Dobór stroju na tę istotną okazję, jaką są pierwsze urodziny dziecka, którego ojcem chrzestnym zostałeś, jest bardzo ważny. Mamy nadzieję, że podjęcie właściwej decyzji stanie się teraz zdecydowanie prostsze. Pamiętaj jednak, że kwestią podstawową jest to, byś w danej stylizacji czuł się dobrze – w końcu idziesz na urodziny, by świętować bardzo istotną okazję, a gdy nie będziesz czuć się komfortowo, trudno o przyjemną zabawę.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywóz smieci
Ogólne

Zużyty sprzęt AGD – jak się go legalnie pozbyć?

Kupując nową lodówkę czy zmywarkę, zwykle chcemy natychmiast pozbyć się starego sprzętu. Okazuje się jednak, że nie można go po prostu wyrzucić do śmietnika. Jest to zakazane przepisami prawa. Zatem jak zorganizować wywóz odpadów tego typu, aby nie narazić się na mandat? Dlaczego ważny jest właściwy wywóz odpadów AGD? Być może zastanawiasz się, dlaczego w […]

Czytaj więcej
Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka
Ogólne

Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka

Lek Omnitrop jest znany w medycynie jako hormon wzrostu i jest często stosowany w leczeniu niewydolności nerek i zespołu wad wrodzonych. W sporcie Omnitrop jest popularny ze względu na możliwość uzyskania beztłuszczowej masy mięśniowej i kontrolowania budowy ciała i organizmu podczas przyjmowania kursu sterydów. Produkt pomaga również odmłodzić organizm, wzmacnia szkielet i kości oraz zwiększa […]

Czytaj więcej
Certyfikat SSL
Ogólne

Szyfrowanie SSL bez tajemnic

Bezpieczeństwu w sieci poświęca się coraz więcej uwagi. Osoby poruszające zagadnienia z nim związane zwykle zwracają uwagę przede wszystkim na zachowanie użytkowników Internetu. Niejednokrotnie podkreślają jednak również, że dbanie o bezpieczeństwo potencjalnych klientów leży także po stronie właścicieli domen. Szczególnie wiele uwagi poświęca się dziś szyfrowaniu danych, w pewnym momencie musi więc pojawić się również […]

Czytaj więcej