Jak się ubrać na roczek jako ojciec chrzestny?

Jak się ubrać na roczek

Rola ojca chrzestnego jest wyjątkowo istotna: w końcu rodzice dziecka wybrali Cię, byś pomógł im w wychowywaniu malucha i kształtowaniu go. To duża odpowiedzialność! Wraz z nią wiążą się także problemy innej natury, a konkretniej – modowej. W co się ubrać na roczek, gdy jesteś ojcem chrzestnym?

Pierwsze urodziny to ważne wydarzenie

Pierwsze urodziny są bardzo istotnym wydarzeniem. Choć trudno tu mówić o świadomym świętowaniu przez maluszka, dziecko z pewnością wyczuwa podniosłą atmosferę i cieszy się z tej okazji podobnie jak dorośli. Dobór odpowiedniego stroju na roczek to duże wyzwanie: co założyć, by prezentować się stosownie do okazji, jednak nie wybrać zbyt eleganckiej opcji, która sprawi, że przyćmisz ojca dziecka?

Przeczytaj również: Narzędzia do dziergania na drutach – jak wybrać najlepsze?

Dopasuj strój do rodzaju imprezy

Dobór odpowiedniego rodzaju stylizacji jest uzależniony także od miejsca, w którym organizowane są urodziny. Niektórzy rodzice, czy to ze względów praktycznych, czy z uwagi na doniosłość okazji, decydują się na organizację pierwszych urodzin swojej pociechy np. w restauracji, co automatycznie oznacza konieczność doboru nieco bardziej eleganckiej stylizacji. Gdy impreza odbywa się w domu lub na działce, możemy postawić na nieco mniej formalny strój, który wpisze się w charakter spotkania. W obydwu przypadkach pole do popisu jest dość szerokie!

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać, a jesteś blisko z rodzicami dziecka, możesz także podpytać taty malucha, jak on planuje się ubrać. Przykładowo, jeżeli ojciec planuje nałożyć pełen garnitur, Ty również powinieneś wybrać dość elegancką stylizację. Jednocześnie, gdy tata nałoży jeansy i białą koszulę – to dla Ciebie jasny sygnał, że także i Ty możesz ubrać się nieco bardziej casualowo, choć wciąż odpowiednio do okazji.

Zobacz również:  Komendy do ARK Survival Evolved

Przeczytaj również: Od doboru części po specjalistyczny remont silnika – komu zaufać?

Jak ubrać się na roczek?

Twój strój na roczek chrześniaka lub chrześnicy powinien być dopasowany do okazji, a zatem elegancki. Jako ojciec chrzestny nie musisz jednak od razu zakładać pełnego garnituru wraz z krawatem: wystarczająca będzie elegancka koszula na krótki lub długi rękaw, którą znajdziesz tutaj: https://bytom.com.pl/c-koszule, a także garniturowe spodnie. Jeśli urodziny mają mniej formalny charakter, świetnym wyborem mogą okazać się również chinosy, które zastąpią nieco bardziej eleganckie spodnie do garnituru.

Jeżeli urodziny mają nieformalny charakter, nie bój się postawić na jeansy. Aby nadać sobie nieco stylowego wyglądu, możesz połączyć je z koszulą i sportową marynarką: w ten sposób nie przytłoczysz pozostałych gości nazbyt elegancką stylizacją, a jednocześnie będziesz mieć poczucie, że właściwie świętujesz ten istotny dzień w życiu maluszka.

Dobór stroju na tę istotną okazję, jaką są pierwsze urodziny dziecka, którego ojcem chrzestnym zostałeś, jest bardzo ważny. Mamy nadzieję, że podjęcie właściwej decyzji stanie się teraz zdecydowanie prostsze. Pamiętaj jednak, że kwestią podstawową jest to, byś w danej stylizacji czuł się dobrze – w końcu idziesz na urodziny, by świętować bardzo istotną okazję, a gdy nie będziesz czuć się komfortowo, trudno o przyjemną zabawę.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym? Wyjaśniamy

Styl industrialny narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Panowała wtedy recesja. Duże obiekty przemysłowe, np. magazyny, fabryki i hale, zaczęły pustoszeć. Zaczęto je więc wykorzystywać jako przestrzenie mieszkalne. Tak powstał industrializm, który do Polski dotarł w latach 90. XX wieku. Szybko jednak zdobył sporą popularność. Czym się charakteryzuje? Jak wyglądają meble […]

Czytaj więcej
Ogólne

Modna chusta na głowę dla dziewczynki – co wybrać dla swojego dziecka?

Małe dzieci trzeba zabierać na wspólne spacery. Powinny one spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w cieplejsze dni należy zadbać o odpowiednią ochronę główki malucha. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest chusta na głowę dla dziewczynki. Na jaki model warto się zdecydować? W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszy! Chusta […]

Czytaj więcej
Ogólne

Meble pokojowe do salonu – jakie warto uwzględnić i gdzie ich szukać? Podpowiadamy

Niedawno stałeś się posiadaczem nowej nieruchomości? Już nie możesz się doczekać, kiedy wprowadzisz się do wymarzonego mieszkania i planujesz remont? Pamiętaj, że bardzo ważny jest nie tylko dobór farb, paneli itp., ale również mebli. Wiele osób ma z nimi problem, szczególnie jeśli decyzja dotyczy wielofunkcyjnego salonu. Zastanawiasz się, jakie meble pokojowe są absolutnie niezbędne do […]

Czytaj więcej