Jak się ubrać na roczek jako ojciec chrzestny?

Jak się ubrać na roczek

Rola ojca chrzestnego jest wyjątkowo istotna: w końcu rodzice dziecka wybrali Cię, byś pomógł im w wychowywaniu malucha i kształtowaniu go. To duża odpowiedzialność! Wraz z nią wiążą się także problemy innej natury, a konkretniej – modowej. W co się ubrać na roczek, gdy jesteś ojcem chrzestnym?

Pierwsze urodziny to ważne wydarzenie

Pierwsze urodziny są bardzo istotnym wydarzeniem. Choć trudno tu mówić o świadomym świętowaniu przez maluszka, dziecko z pewnością wyczuwa podniosłą atmosferę i cieszy się z tej okazji podobnie jak dorośli. Dobór odpowiedniego stroju na roczek to duże wyzwanie: co założyć, by prezentować się stosownie do okazji, jednak nie wybrać zbyt eleganckiej opcji, która sprawi, że przyćmisz ojca dziecka?

Przeczytaj również: Narzędzia do dziergania na drutach – jak wybrać najlepsze?

Dopasuj strój do rodzaju imprezy

Dobór odpowiedniego rodzaju stylizacji jest uzależniony także od miejsca, w którym organizowane są urodziny. Niektórzy rodzice, czy to ze względów praktycznych, czy z uwagi na doniosłość okazji, decydują się na organizację pierwszych urodzin swojej pociechy np. w restauracji, co automatycznie oznacza konieczność doboru nieco bardziej eleganckiej stylizacji. Gdy impreza odbywa się w domu lub na działce, możemy postawić na nieco mniej formalny strój, który wpisze się w charakter spotkania. W obydwu przypadkach pole do popisu jest dość szerokie!

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać, a jesteś blisko z rodzicami dziecka, możesz także podpytać taty malucha, jak on planuje się ubrać. Przykładowo, jeżeli ojciec planuje nałożyć pełen garnitur, Ty również powinieneś wybrać dość elegancką stylizację. Jednocześnie, gdy tata nałoży jeansy i białą koszulę – to dla Ciebie jasny sygnał, że także i Ty możesz ubrać się nieco bardziej casualowo, choć wciąż odpowiednio do okazji.

Przeczytaj również: Od doboru części po specjalistyczny remont silnika – komu zaufać?

Jak ubrać się na roczek?

Twój strój na roczek chrześniaka lub chrześnicy powinien być dopasowany do okazji, a zatem elegancki. Jako ojciec chrzestny nie musisz jednak od razu zakładać pełnego garnituru wraz z krawatem: wystarczająca będzie elegancka koszula na krótki lub długi rękaw, którą znajdziesz tutaj: https://bytom.com.pl/c-koszule, a także garniturowe spodnie. Jeśli urodziny mają mniej formalny charakter, świetnym wyborem mogą okazać się również chinosy, które zastąpią nieco bardziej eleganckie spodnie do garnituru.

Jeżeli urodziny mają nieformalny charakter, nie bój się postawić na jeansy. Aby nadać sobie nieco stylowego wyglądu, możesz połączyć je z koszulą i sportową marynarką: w ten sposób nie przytłoczysz pozostałych gości nazbyt elegancką stylizacją, a jednocześnie będziesz mieć poczucie, że właściwie świętujesz ten istotny dzień w życiu maluszka.

Dobór stroju na tę istotną okazję, jaką są pierwsze urodziny dziecka, którego ojcem chrzestnym zostałeś, jest bardzo ważny. Mamy nadzieję, że podjęcie właściwej decyzji stanie się teraz zdecydowanie prostsze. Pamiętaj jednak, że kwestią podstawową jest to, byś w danej stylizacji czuł się dobrze – w końcu idziesz na urodziny, by świętować bardzo istotną okazję, a gdy nie będziesz czuć się komfortowo, trudno o przyjemną zabawę.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Falowniki do paneli słonecznych
blog Ogólne

Falowniki do paneli słonecznych: wszystko, co musisz wiedzieć

Falowniki paneli słonecznych są kluczową, ale często pomijaną częścią kompleksowego systemu fotowoltaicznego. Ważne jest, aby wiedzieć o różnych opcjach dostępnych podczas zakupów dla falowników paneli słonecznych i który z nich jest odpowiedni dla Twojej unikalnej sytuacji i budżetu. Inwerter jest urządzeniem elektronicznym, które konwertuje DC (prąd stały) wyjście z paneli słonecznych do standardowego AC (prąd […]

Czytaj więcej
Jak obniżyć koszty podróży do Niemiec?
blog Ogólne

Jak obniżyć koszty podróży do Niemiec?

Większość z nas traktuje podróże jako swoisty sposób na kolekcjonowanie wspomnień i wartościowych przeżyć. Co ciekawe, obecnie podróże nie muszą być dalekie, a także drogie. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy z nas doświadcza dość poważnego kryzysu gospodarczo- ekonomicznego, nie chcemy rezygnować z przyjemności, a jednocześnie musimy uwzględnić własne możliwości finansowe. Wobec tego coraz chętniej wybieramy […]

Czytaj więcej
ekspresy gastronomiczne
Ogólne

Gastronomiczny ekspres do kawy – niezbędny w kawiarniach

Kawa w naszej kulturze jest niezwykle cenionym napojem, nie tylko z racji walorów smakowych czy też pobudzających. To również niezbędny element wielu spotkań towarzyskich czy nawet biznesowych. Często tam, gdzie pojawiają się relacje międzyludzkie, pojawia się również kawa. A wraz chęcią wypicia kawy chociażby przez gości wielu lokali, pojawić się muszą ekspresy. Te gastronomiczne to […]

Czytaj więcej