Jakie woreczki do pakowania próżniowego wybrać? Co daje pakowanie próżniowe?

Pakowanie z wykorzystaniem woreczków próżniowych to obecnie najlepsza metoda zabezpieczania żywności. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że wyróżnia się całkiem sporo rodzajów woreczków do pakowania próżniowego. Co warto na ich temat wiedzieć? 

Woreczki do pakowania próżniowego i ich zastosowanie praktyczne

Wysokiej jakości woreczki do pakowania próżniowego to najlepszy sposób na zabezpieczenie żywności przed czynnikami zewnętrznymi różnego typu. Dobre worki próżniowe pozwalają na przedłużenie trwałości produktów spożywczych. Chronią je przed bakteriami czy pleśnią. Poza tym zamknięte w ten sposób jedzenie przez długi czas zachowuje swój naturalny smak. Nie traci także właściwości odżywczych i nie pochłania zapachów z lodówki. Trudno dziwić się więc temu, że pakowanie próżniowe cieszy się coraz większą popularnością. 

Woreczki do pakowania próżniowego PA/PE – charakterystyka

Nie da się ukryć, że do pakowania wędlin, mięsa, serów czy ryb na ogół wykorzystywane są gładkie woreczki próżniowe PA/PE dostępne w różnych rozmiarach i grubościach do wyboru. Znaleźć je można np. w sklepie internetowym workowo.pl/woreczki-do-pakowania-prozniowego

Ten rodzaj materiału zapewnia naprawdę mocne zgrzewy i niezłą barierowość. Woreczki PA/PE świetnie współpracują z pakowarkami próżniowymi komorowymi. 

Dość duże znaczenie ma grubość folii, z której wykonane są woreczki do pakowania próżniowego. Zazwyczaj jest to 70 µm, ale spotkać się też można z workami grubszymi. Służą one do pakowania twardych serów czy mięsa z kością. Grubsza folia zapewnia lepszą ochronę, co ma znaczenie przy produktach, które szybko się psują. Standardowe zgrzewarki dobrze radzą sobie z woreczkami do pakowania próżniowego o dość zróżnicowanej grubości. 

Czym cechują się moletowane woreczki do pakowania próżniowego?

Na rynku dostępne są poza tym moletowane (strukturalne) woreczki do pakowania próżniowego, które wykorzystuje się w przypadku pakowarek bezkomorowych – listwowych. Worki tego typu mają z obu stron lub z jednej strony wyraźną fakturę, przetłoczenia. Mogą mieć one różny wzór. Ich celem jest sprawne odprowadzanie powietrza na zewnątrz w czasie pakowania w pakowarkach z zasysaniem zewnętrznym. 

Zobacz również:  Jak się ubrać na roczek jako ojciec chrzestny?

Materiał moletowany czasem dostępny jest też w formie rękawa o długości kilku metrów. To pozwala na jego dobre dopasowanie do produktu. Tego typu rozwiązanie sprawdza się dobrze podczas pakowania produktów spożywczych o zmiennych kształtach np. ryb.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Jak radzić sobie w biurze w upały?

Lato potrafi być uciążliwe, zwłaszcza gdy wysokie temperatury przenikają do przestrzeni biurowej. Praca w upały może wpływać na naszą produktywność, samopoczucie i zdrowie. Jak więc skutecznie radzić sobie z gorącem w biurze? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą przetrwać upalne dni w miejscu pracy. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w biurze Klimatyzacja i wentylatory Najskuteczniejszym sposobem na […]

Czytaj więcej
Ogólne

Poczta z kwiatami – idealny sposób na prezent

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyrazić swoje uczucia lub podziękowania, gdy z różnych przyczyn nie możesz być na miejscu? Czas, odległość, a nawet nieoczekiwane okoliczności często utrudniają osobiste wręczanie prezentów. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi nowoczesne rozwiązanie – wysyłka kwiatów i prezentów przez internet. Korzystający z elegancji i prostoty, ten sposób pozwala na sprawienie radości […]

Czytaj więcej
Ogólne

Jak radzić sobie z wyzwaniami życia jako DDA? Gdynia

DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to osoby, które dorastały w rodzinach z problemem alkoholowym. Takie doświadczenia mogą znacząco wpłynąć na ich życie emocjonalne i społeczne, prowadząc do szeregu wyzwań. Niemniej jednak, istnieją skuteczne strategie, które mogą pomóc DDA radzić sobie z trudnościami i prowadzić zdrowe, satysfakcjonujące życie. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z wyzwaniami […]

Czytaj więcej