Jakie woreczki do pakowania próżniowego wybrać? Co daje pakowanie próżniowe?

Pakowanie z wykorzystaniem woreczków próżniowych to obecnie najlepsza metoda zabezpieczania żywności. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że wyróżnia się całkiem sporo rodzajów woreczków do pakowania próżniowego. Co warto na ich temat wiedzieć? 

Woreczki do pakowania próżniowego i ich zastosowanie praktyczne

Wysokiej jakości woreczki do pakowania próżniowego to najlepszy sposób na zabezpieczenie żywności przed czynnikami zewnętrznymi różnego typu. Dobre worki próżniowe pozwalają na przedłużenie trwałości produktów spożywczych. Chronią je przed bakteriami czy pleśnią. Poza tym zamknięte w ten sposób jedzenie przez długi czas zachowuje swój naturalny smak. Nie traci także właściwości odżywczych i nie pochłania zapachów z lodówki. Trudno dziwić się więc temu, że pakowanie próżniowe cieszy się coraz większą popularnością. 

Woreczki do pakowania próżniowego PA/PE – charakterystyka

Nie da się ukryć, że do pakowania wędlin, mięsa, serów czy ryb na ogół wykorzystywane są gładkie woreczki próżniowe PA/PE dostępne w różnych rozmiarach i grubościach do wyboru. Znaleźć je można np. w sklepie internetowym workowo.pl/woreczki-do-pakowania-prozniowego

Ten rodzaj materiału zapewnia naprawdę mocne zgrzewy i niezłą barierowość. Woreczki PA/PE świetnie współpracują z pakowarkami próżniowymi komorowymi. 

Dość duże znaczenie ma grubość folii, z której wykonane są woreczki do pakowania próżniowego. Zazwyczaj jest to 70 µm, ale spotkać się też można z workami grubszymi. Służą one do pakowania twardych serów czy mięsa z kością. Grubsza folia zapewnia lepszą ochronę, co ma znaczenie przy produktach, które szybko się psują. Standardowe zgrzewarki dobrze radzą sobie z woreczkami do pakowania próżniowego o dość zróżnicowanej grubości. 

Czym cechują się moletowane woreczki do pakowania próżniowego?

Na rynku dostępne są poza tym moletowane (strukturalne) woreczki do pakowania próżniowego, które wykorzystuje się w przypadku pakowarek bezkomorowych – listwowych. Worki tego typu mają z obu stron lub z jednej strony wyraźną fakturę, przetłoczenia. Mogą mieć one różny wzór. Ich celem jest sprawne odprowadzanie powietrza na zewnątrz w czasie pakowania w pakowarkach z zasysaniem zewnętrznym. 

Zobacz również:  Dewar 15 l – jak można go wykorzystać? Wyjaśniamy

Materiał moletowany czasem dostępny jest też w formie rękawa o długości kilku metrów. To pozwala na jego dobre dopasowanie do produktu. Tego typu rozwiązanie sprawdza się dobrze podczas pakowania produktów spożywczych o zmiennych kształtach np. ryb.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym? Wyjaśniamy

Styl industrialny narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Panowała wtedy recesja. Duże obiekty przemysłowe, np. magazyny, fabryki i hale, zaczęły pustoszeć. Zaczęto je więc wykorzystywać jako przestrzenie mieszkalne. Tak powstał industrializm, który do Polski dotarł w latach 90. XX wieku. Szybko jednak zdobył sporą popularność. Czym się charakteryzuje? Jak wyglądają meble […]

Czytaj więcej
Ogólne

Modna chusta na głowę dla dziewczynki – co wybrać dla swojego dziecka?

Małe dzieci trzeba zabierać na wspólne spacery. Powinny one spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w cieplejsze dni należy zadbać o odpowiednią ochronę główki malucha. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest chusta na głowę dla dziewczynki. Na jaki model warto się zdecydować? W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszy! Chusta […]

Czytaj więcej
Ogólne

Meble pokojowe do salonu – jakie warto uwzględnić i gdzie ich szukać? Podpowiadamy

Niedawno stałeś się posiadaczem nowej nieruchomości? Już nie możesz się doczekać, kiedy wprowadzisz się do wymarzonego mieszkania i planujesz remont? Pamiętaj, że bardzo ważny jest nie tylko dobór farb, paneli itp., ale również mebli. Wiele osób ma z nimi problem, szczególnie jeśli decyzja dotyczy wielofunkcyjnego salonu. Zastanawiasz się, jakie meble pokojowe są absolutnie niezbędne do […]

Czytaj więcej