Korzyści integracji systemowej, dlaczego warto połączyć systemy informatyczne?

Integracja systemowa pozwala usprawnić wewnętrzne procesy w firmie, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy wyjaśnić pokrótce, czym jest integracja systemów informatycznych, oraz jakie niesie za sobą korzyści. Czytajcie dalej, jeśli jesteście ciekawi, dlaczego firmy decydują się na takie rozwiązanie.

Czym jest integracja systemowa? 

Integracja systemów informatycznych to proces, który polega na połączeniu odrębnych systemów tak, by mogły one działać nawzajem, korzystając ze swoich zasobów, jak bazy danych, pliki, dokumenty i tak dalej. Pozwala ona na swobodny przepływ informacji między dwoma różnymi aplikacjami, programami. Integracje systemowe przeprowadzić może doświadczony software house, jak  itTouch.pl, który zajmuje się także tworzeniem oprogramowania na zamówienie. Integracja systemowa to szereg możliwości biznesowych, ale o tym poniżej. 

Jakie są zalety integracji systemowej?

Integracja systemowa może przynieść wiele korzyści firmie. Zintegrowane systemy informatyczne pozwalają na takie korzyści, jak:

Większa efektywność pracy

Integracja systemowa, jak już wcześniej wspomnieliśmy, pozwala na swobodny przepływ informacji między programami, czy aplikacjami, a to wpływa na efektywność w firmie. Połączenie systemów informatycznych pozwala oszczędzić czas, który można wykorzystać inaczej – bardziej produktywnie.

Szybki dostęp do danych

Dzięki temu, że systemy informatyczne są ze sobą połączone, to dostęp do danych jest znacznie łatwiejszy, dzięki temu pracownicy mają szybki dostęp do niezbędnych dokumentów, czy baz danych. Ułatwiony dostęp do dokumentów wpływa także na efektywność pracy, ponieważ dwa odrębne działy w firmie mogą ze sobą  współpracować, dzięki jednolitemu systemowi IT.

Bezpieczeństwo systemu

Zabezpieczenia w każdej firmie są niezwykle ważne, dbanie o dane w każdym osobnym programie informatycznym może być uciążliwe. Integracja systemu pozwala na to, by działania ochrony danych skupić tylko na zintegrowanym programie. Zarządzanie bezpieczeństwem jednego systemu jest znacznie łatwiejsze niż ochrona wielu różnych systemów danych.

Zobacz również:  Dlaczego warto zainwestować w piankę akustyczną do swojego domu lub biura?

Skalowalność i elastyczność

Integracja systemów IT pozwala dostosować istniejące aplikacje do nowych programów, z którymi mają współpracować. Swobodne wdrażanie nowych systemów IT pozwala firmie dostosować się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych, dzięki temu firma ma szansę dogonić swoją konkurencję.  

Jak widać, integracja systemowa pozwala usprawnić wewnętrzne procesy w firmie, co bezpośrednio wpływa na efektywność, a to z kolei na przewagę nad konkurencją. Integracja systemów informatycznych niesie za sobą wiele korzyści, naszym zdaniem zdecydowanie jest to proces warty uwagi. A czy Wy, zastanawialiście się kiedyś nad integracją systemową w swojej firmie?

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Co lepsze – skuter elektryczny czy spalinowy?

W obecnych czasach rośnie zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami w transporcie miejskim. Skutery, cenione za efektywność i niskie koszty eksploatacji, są jednym z popularniejszych wyborów. Wśród nich pojawia się kluczowe pytanie: czy lepsze są skutery elektryczne czy spalinowe? Przeanalizujmy oba typy, by zdecydować, który może lepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Skuter elektryczny – ekologia i niskie spalanie Motorower […]

Czytaj więcej
technologia

Repeater WiFi – najważniejsze informacje

Kiedy decydujemy się na podpisanie umowy z dostawcą Internetu, naturalnie oczekujemy, że zadeklarowana w umowie prędkość internetu będzie odpowiadała tej, którą rzeczywiście uzyskamy na naszych urządzeniach. Niestety, w praktyce często zdarza się, że rzeczywista szybkość połączenia internetowego oraz jego stabilność pozostawiają wiele do życzenia. Problemy takie jak słaby sygnał czy częste przerywanie połączenia są szczególnie […]

Czytaj więcej
technologia

Smartwatche męskie – dlaczego to dobry pomysł na prezent? Podpowiadamy, komu warto je podarować

Smartwatche zyskują na popularności i nie ma w tym nic dziwnego. Użytkownicy uwielbiają je nie tylko za ciekawy, nowoczesny design. Coraz więcej osób docenia je także za dodatkowe funkcje, których nie oferują klasyczne czasomierze. Nie da się ukryć, że miłośnicy praktycznych rozwiązań chętnie wręczają je w prezencie. Zbliża się ważna okazja dla Twojego męża lub […]

Czytaj więcej