Kłopotliwy problem na głowie? Zobacz, jak poradzić sobie z łupieżem

trychologsmpgdanskwlosy

Piękne włosy często idą w parze ze zdrową skórą głowy. Niestety brak odpowiedniej pielęgnacji lub choroby powodują łupież, który wygląda mało estetycznie i jest kłopotliwym problemem dla osób zmagających się z tą dolegliwością. Problemów z łupieżem nie wolno ignorować, gdyż mogą doprowadzić do wypadania włosów.

Łupież i jego odmiany

Nie każdy łupież jest taki sam. Dlatego dobrze jest skonsultować się z trychologiem, który wykona odpowiednie badania, na których podstawie oceni rodzaj łupieżu i wprowadzi odpowiednie badanie.

Łupież suchy

Łupież suchy jest to stan, który polega na drobnopłatkowym złuszczaniu się skóry na głowie. Jest to najbardziej powszechny rodzaj łupieżu. W Internecie można przeczytać wiele domowych porad na walkę z łupieżem, jednak takie rozwiązania mogą przynieść tylko chwilową ulgę, ale nie rozwiążą problemu, jakim jest pojawianie się białych łupinek na skórze głowy. Podobna zasada tyczy się szamponów przeciwłupieżowych. Ich wybór na sklepowych półkach jest ogromny, ale nie każdy produkt może przynieść oczekiwane efekty. Źle dobrany kosmetyk może wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Łupież tłusty

Kolejnym rodzajem łupieżu, który może się pojawić na głowie, jest łupież tłusty. Najczęściej łączy się on również z łojotokiem, dlatego jest to dość poważny problem. W przypadku pojawienia się łupieżu tłustego podczas leczenia są wykorzystywane dość zróżnicowane środki. Wśród nich wymienia się środki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym, a także keratolitycznym oraz cytostatycznym. Dzięki wprowadzeniu odpowiedniego leczenia łupież tłusty można łatwo wyeliminować. Wpłynie to również na lepszą kondycję włosów.


Łupież pstry

Łupież pstry to nietypowy rodzaj łupieżu, który występuje nie tylko na głowie, ale również innych miejscach na ciele. Najczęściej na klatce piersiowej lub plecach. Łupież pstry jest drożdżakową chorobą ciała. W celu leczenia tego rodzaju problemów zdrowotnych wykorzystywane są przede wszystkim środki o miejscowym działaniu. Ich celem jest zwalczanie chorobotwórczych grzybów. Preparaty stosowane przeciw tej dolegliwości działają przeciwzapalnie.

Zobacz również:  Tynk dekoracyjny na ścianach - Festfloor

Łupież różowy

Podobnie jak łupież pstry, łupież różowy pojawia się również na ciele. Schorzenie to powiązane jest z wirusem opryszczki. Dlatego najczęściej występuje przy spadku odporności. Podczas występowania takich problemów zdrowotnych, jak łupież warto skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem. Na pewno będzie to bardzo korzystne rozwiązanie w celu zwalczania łupieżu. W tym rodzaju łupieżu najczęściej są stosowane leki o działaniu przeciwwirusowym, ale także przeciwzapalne. Dzięki nim możliwe jest wyeliminowanie negatywnych objawów.

Oferta gabinetu trychologicznego w Gdańsku

Z każdym rodzaju łupieżu pomoże doświadczony personel w klinie trychologicznej SMP w Gdańsku. Oferta kliniki obejmuje konsultacje trychologiczne, diagnozę oraz specjalistyczne zabiegi na skórę głowy — zarówno z zakresu trychologii, jak i mikropigmentacji. Warto skorzystać z usług doświadczonego personelu. Zwłaszcza w przypadku dostrzeżenia niepokojących objawów związanych ze skórą głowy czy wypadaniem włosów. Jest wiele przypadłości, takich jak przykładowo łysienie androgenowe, telogenowe, plackowate, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież, łojotok czy też łuszczyca, które można skutecznie leczyć.

Skuteczna walka z problemami skóry głowy

Szybka interwencja nie pozwala na rozwój chorób do niepokojących stanów, wymagających później długotrwałego leczenia. Nigdy nie warto w takich kwestiach zwlekać! Skorzystanie z profesjonalnych usług to szansa na mniejsze wypadanie włosów i specjalistyczne leczenie skóry głowy, a tym samym na poprawę komfortu życia. Wykwalifikowana kadra, zaangażowany zespół pracowników podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta, dobierając najlepiej dopasowane do danego przypadku formy terapii.

Oferta obejmuje takie zabiegi jak: Aquapure (oczyszczanie skóry głowy), badanie skóry głowy, by dokładnie poznać jej kondycję, dermapen (pobudzanie włosów do wzrostu), hamowanie procesów wypadania włosów, mezoterapia igłowa czy infuzja tlenowa dedykowana skórze przesuszonej, niedotlenionej. Dodatkowo w ofercie nowoczesny zabieg mikropigmentacji skóry głowy, w którym tworzymy perfekcyjną

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog Ogólne

Prowadzenie działalności nierejestrowanej w 2024: Kompletny przewodnik

W 2024 roku, rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki możliwości prowadzenia działalności nierejestrowanej. Ta forma przedsiębiorczości oferuje unikalne korzyści, ale wiąże się również z pewnymi ograniczeniami. Co to jest działalność nierejestrowana? Działalność nierejestrowana, często postrzegana jako prostsza ścieżka do przedsiębiorczości, otwiera przed osobami fizycznymi możliwość angażowania się w aktywność gospodarczą bez wpisywania […]

Czytaj więcej
Ogólne

Piłki do siatkówki – dobry wybór na lato!

Wiele osób lubi czynnie spędzać wolny czas. Zwłaszcza w cieplejsze miesiące mamy ochotę na to, by zająć się amatorsko sportem albo pospacerować po lesie. Dużą popularnością cieszy się obecnie piłka siatkowa, zwłaszcza w jej plażowej odmianie. By grać w siatkówkę plażową, nie musimy wydawać wielkich pieniędzy. Wystarczy nam solidna piłka do siatkówki, a także równa […]

Czytaj więcej
Ogólne

4 sposoby na oszczędności przy zarządzaniu flotą pojazdów

Odkryj 4 skuteczne sposobów na obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności zarządzania flotą pojazdów. Zarządzanie flotą pojazdów jest kluczowym elementem dla wielu firm, które codziennie starają się zwiększać swoją efektywność operacyjną i obniżać koszty. W dobie cyfryzacji i rozwoju technologii telematycznych, właściciele flot coraz częściej sięgają po zaawansowane systemy monitoringu. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na oszczędności, […]

Czytaj więcej