Kłopotliwy problem na głowie? Zobacz, jak poradzić sobie z łupieżem

trychologsmpgdanskwlosy

Piękne włosy często idą w parze ze zdrową skórą głowy. Niestety brak odpowiedniej pielęgnacji lub choroby powodują łupież, który wygląda mało estetycznie i jest kłopotliwym problemem dla osób zmagających się z tą dolegliwością. Problemów z łupieżem nie wolno ignorować, gdyż mogą doprowadzić do wypadania włosów.

Łupież i jego odmiany

Nie każdy łupież jest taki sam. Dlatego dobrze jest skonsultować się z trychologiem, który wykona odpowiednie badania, na których podstawie oceni rodzaj łupieżu i wprowadzi odpowiednie badanie.

Łupież suchy

Łupież suchy jest to stan, który polega na drobnopłatkowym złuszczaniu się skóry na głowie. Jest to najbardziej powszechny rodzaj łupieżu. W Internecie można przeczytać wiele domowych porad na walkę z łupieżem, jednak takie rozwiązania mogą przynieść tylko chwilową ulgę, ale nie rozwiążą problemu, jakim jest pojawianie się białych łupinek na skórze głowy. Podobna zasada tyczy się szamponów przeciwłupieżowych. Ich wybór na sklepowych półkach jest ogromny, ale nie każdy produkt może przynieść oczekiwane efekty. Źle dobrany kosmetyk może wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Łupież tłusty

Kolejnym rodzajem łupieżu, który może się pojawić na głowie, jest łupież tłusty. Najczęściej łączy się on również z łojotokiem, dlatego jest to dość poważny problem. W przypadku pojawienia się łupieżu tłustego podczas leczenia są wykorzystywane dość zróżnicowane środki. Wśród nich wymienia się środki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym, a także keratolitycznym oraz cytostatycznym. Dzięki wprowadzeniu odpowiedniego leczenia łupież tłusty można łatwo wyeliminować. Wpłynie to również na lepszą kondycję włosów.


Łupież pstry

Łupież pstry to nietypowy rodzaj łupieżu, który występuje nie tylko na głowie, ale również innych miejscach na ciele. Najczęściej na klatce piersiowej lub plecach. Łupież pstry jest drożdżakową chorobą ciała. W celu leczenia tego rodzaju problemów zdrowotnych wykorzystywane są przede wszystkim środki o miejscowym działaniu. Ich celem jest zwalczanie chorobotwórczych grzybów. Preparaty stosowane przeciw tej dolegliwości działają przeciwzapalnie.

Łupież różowy

Podobnie jak łupież pstry, łupież różowy pojawia się również na ciele. Schorzenie to powiązane jest z wirusem opryszczki. Dlatego najczęściej występuje przy spadku odporności. Podczas występowania takich problemów zdrowotnych, jak łupież warto skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem. Na pewno będzie to bardzo korzystne rozwiązanie w celu zwalczania łupieżu. W tym rodzaju łupieżu najczęściej są stosowane leki o działaniu przeciwwirusowym, ale także przeciwzapalne. Dzięki nim możliwe jest wyeliminowanie negatywnych objawów.

Oferta gabinetu trychologicznego w Gdańsku

Z każdym rodzaju łupieżu pomoże doświadczony personel w klinie trychologicznej SMP w Gdańsku. Oferta kliniki obejmuje konsultacje trychologiczne, diagnozę oraz specjalistyczne zabiegi na skórę głowy — zarówno z zakresu trychologii, jak i mikropigmentacji. Warto skorzystać z usług doświadczonego personelu. Zwłaszcza w przypadku dostrzeżenia niepokojących objawów związanych ze skórą głowy czy wypadaniem włosów. Jest wiele przypadłości, takich jak przykładowo łysienie androgenowe, telogenowe, plackowate, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież, łojotok czy też łuszczyca, które można skutecznie leczyć.

Skuteczna walka z problemami skóry głowy

Szybka interwencja nie pozwala na rozwój chorób do niepokojących stanów, wymagających później długotrwałego leczenia. Nigdy nie warto w takich kwestiach zwlekać! Skorzystanie z profesjonalnych usług to szansa na mniejsze wypadanie włosów i specjalistyczne leczenie skóry głowy, a tym samym na poprawę komfortu życia. Wykwalifikowana kadra, zaangażowany zespół pracowników podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta, dobierając najlepiej dopasowane do danego przypadku formy terapii.

Oferta obejmuje takie zabiegi jak: Aquapure (oczyszczanie skóry głowy), badanie skóry głowy, by dokładnie poznać jej kondycję, dermapen (pobudzanie włosów do wzrostu), hamowanie procesów wypadania włosów, mezoterapia igłowa czy infuzja tlenowa dedykowana skórze przesuszonej, niedotlenionej. Dodatkowo w ofercie nowoczesny zabieg mikropigmentacji skóry głowy, w którym tworzymy perfekcyjną

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywóz smieci
Ogólne

Zużyty sprzęt AGD – jak się go legalnie pozbyć?

Kupując nową lodówkę czy zmywarkę, zwykle chcemy natychmiast pozbyć się starego sprzętu. Okazuje się jednak, że nie można go po prostu wyrzucić do śmietnika. Jest to zakazane przepisami prawa. Zatem jak zorganizować wywóz odpadów tego typu, aby nie narazić się na mandat? Dlaczego ważny jest właściwy wywóz odpadów AGD? Być może zastanawiasz się, dlaczego w […]

Czytaj więcej
Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka
Ogólne

Omnitrop hormon wzrostu i kulturystyka

Lek Omnitrop jest znany w medycynie jako hormon wzrostu i jest często stosowany w leczeniu niewydolności nerek i zespołu wad wrodzonych. W sporcie Omnitrop jest popularny ze względu na możliwość uzyskania beztłuszczowej masy mięśniowej i kontrolowania budowy ciała i organizmu podczas przyjmowania kursu sterydów. Produkt pomaga również odmłodzić organizm, wzmacnia szkielet i kości oraz zwiększa […]

Czytaj więcej
Certyfikat SSL
Ogólne

Szyfrowanie SSL bez tajemnic

Bezpieczeństwu w sieci poświęca się coraz więcej uwagi. Osoby poruszające zagadnienia z nim związane zwykle zwracają uwagę przede wszystkim na zachowanie użytkowników Internetu. Niejednokrotnie podkreślają jednak również, że dbanie o bezpieczeństwo potencjalnych klientów leży także po stronie właścicieli domen. Szczególnie wiele uwagi poświęca się dziś szyfrowaniu danych, w pewnym momencie musi więc pojawić się również […]

Czytaj więcej