Podpowiadamy, jakie urządzenia zapewnią skuteczne zabezpieczenie domu przed zalaniem

Kacper

Całkiem niedawno wprowadziłeś się do nowego domu? Zastanawiasz się, o czym należy pamiętać i w co się wyposażyć, aby zagwarantować sobie i domownikom bezpieczeństwo oraz komfort? Bardzo ważne jest przede wszystkim właściwe zabezpieczenie budynku przed ewentualnym zalaniem. W tym celu warto zakupić wysokiej jakości specjalistyczny sprzęt. W co najlepiej się wyposażyć? Podpowiadamy!

Zabezpieczenie domu przed zalaniem – szafa sterownicza

Jak już wiesz, zabezpieczenie domu przed zalaniem jest bardzo ważną kwestią. Warto o tym pomyśleć jeszcze zanim się wprowadzisz. Jeśli chcesz spać spokojnie, wyposaż się w szafę sterowniczą, która stanowi skuteczne zabezpieczenie pomieszczeń przed zalaniem. Istotne jest to, iż może ona nadzorować więcej niż jedną sondę zalania. Dzięki temu znacząco zwiększysz bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, w jaki sposób działa tego typu szafa? Gdy urządzenie wykryje zalanie, natychmiast zamknie elektrozawór, co odetnie dopływ wody do budynku. Co ważne, w tym samym czasie uruchomi się alarm informujący Cię o zalaniu. Elektrozawór może zostać ponownie uruchomiony, dopiero gdy sonda zalania będzie osuszona. Warto mieć świadomość tego, że wiele modeli szaf mogą obsługiwać nawet niewykwalifikowane osoby. Dzięki temu nie potrzebujesz specjalnych uprawnień do obsługi takiego sprzętu.

Musisz także wiedzieć, iż część szaf sterowniczych zabezpieczających przed zalaniem ma możliwość informowania użytkowników o tym, w jakiej sekcji sond nastąpił wyciek. Dzięki temu bardzo szybko zlokalizujesz problem.

Zastanawiasz się, gdzie kupić szafę sterowniczą i inne urządzenia chroniące przed zalaniem domu? Wysokiej jakości sprzęt znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://sklep-prawm.pl/.

Sondy zalania

Warto wiedzieć, że w zabezpieczeniu domu przed zalaniem kluczową rolę odgrywają także sondy zalania. Ich zadaniem jest wykrywanie obecności niepożądanej wody w danym pomieszczeniu. Sondy te współpracują z dedykowanymi czujnikami zalania. Urządzenia te tworzą razem układ, który może zabezpieczać pomieszczenie albo/i włączać alarm w momencie, gdy wykryją wyciek.

Zobacz również:  Zawsze piękny i zadbany trawnik – poznaj możliwości nowoczesnego robota koszącego

Zastanawiasz się, jak działa tego typu sonda? Powinna ona być zamontowana przy podłodze, a wówczas będzie wykrywać zalanie w oparciu o pomiar konduktometryczny. Wówczas wyciek wody zamyka obwód, który jest utworzony pomiędzy elektrodami sondy.

Czujnik zalania

Musisz wiedzieć, że z sondami zalania współpracują dedykowane czujniki, dzięki którym można zabezpieczyć pomieszczenia, a nawet całe budynki. Co ważne, sondy i czujniki pozwalają nawet na utworzenie dwóch sekcji monitorujących. W momencie, gdy dojdzie do wycieku, nastąpi zamknięcie zaworu przez wbudowane wyjście przekaźnikowe. W taki sposób zostanie odcięta woda, która jest doprowadzana do budynku. Poza tym dodatkowe wyjścia mogą sygnalizować, w której konkretnie sekcji nastąpił ten wyciek. Warto także wiedzieć, że istnieją czujniki, które mogą testować sprawność systemu przeciwzalaniowego w Twoim domu. Mają one funkcję optycznego sygnalizowania zasilania, zanurzenia sond oraz stanu wyjścia przekaźnikowego. Na uwagę zasługuje fakt, iż każde wyjście można bez problemu włączyć lub wyłączyć.

Wielofunkcyjny czujnik poziomu cieczy CZ-DYNDA

Zastanawiasz się, jaki czujnik zalania wybrać? Warto wyposażyć się w wielofunkcyjny czujnik poziomu cieczy CZ-DYNDA. Wykorzystuje się go nie tylko do zabezpieczenia domu przed zalaniem, ale również do kontroli i sygnalizacji poziomu cieczy w danym zbiorniku. Istotne jest także to, że może funkcjonować jako sterownik pompy. Poza tym taki czujnik oferuje wiele różnych trybów pracy, np. sterowanie napełnianiem i opróżnianiem czy zabezpieczenie przed suchobiegiem pompy.

Ochrona domu przed zalaniem – o tym pamiętaj

Warto pamiętać, że sondy zalania powinno się montować w miejscach najbardziej narażonych na wyciek. Istotne jest także to, że w każdej z sekcji można podłączyć kilka sond. Kiedy dojdzie do zalania chociaż jednej, włączy się alarm. Może on być nie tylko optyczny, ale także akustyczny.

Pamiętaj również, że istnieje możliwość przedłużania przewodów sond zalania w elektroinstalacyjnych puszkach. Musisz jednak wiedzieć, że sygnału z sond i zasilania sieciowego ze względów bezpieczeństwa nie należy prowadzić w jednym kablu.

Zobacz również:  Czy perfumy z Zary są trwałe?

Bez wątpienia warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie domu przed zalaniem. Jeśli weźmiesz pod uwagę nasze sugestie i postawisz na wysokiej jakości urządzenia, nie będziesz już obawiać się o bezpieczeństwo swoje i domowników.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *