Czy da się uratować zalanego laptopa? Sprawdzamy

Czy da się uratować zalanego laptopa

Twój laptop uległ zalaniu? Zapewne więc zastanawiasz się, czy można go jeszcze uratować. Nasz artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. Poniżej szczegółowo bowiem omówimy ten problem. Skupimy się głównie na tym, czy da się naprawić zalanego laptopa oraz jak się za to zabrać. Podpowiemy Ci również, gdzie szukać pomocy, a także co możesz zrobić, kiedy sprzętu jednak nie uda się ocalić.

Zalany laptop – czy da się go naprawić?

Zalanie jest bardzo niebezpieczne dla sprzętu elektrycznego, gdyż jego kontakt z wodą może doprowadzić do zwarcia oraz zniszczenia podzespołów. Nic więc dziwnego, że wiele osób uważa, że takich urządzeń w żaden sposób nie da się już uratować. Jak jest w rzeczywistości? Czy zalanego laptopa można jeszcze w jakiś sposób ocalić?

Na szczęście tak. Wymaga to jednak bardzo szybkiej reakcji i właściwego sposobu postępowania. Słowo właściwego jest w tym wypadku kluczowe. W sieci natrafić można bowiem na szereg rad różnego typu, łącznie z włożeniem urządzenia do ryżu. Czy warto się nimi kierować?

Jest to bardzo ryzykowne działanie. Najbezpieczniej więc udać się do serwisu. Specjaliści otworzą urządzenie i dokładnie je wyczyszczą za pomocą profesjonalnych narzędzi – dostosowując przy tym metodę do rodzaju cieczy, która przedostała się do wnętrza. Po wszystkim dokładnie też sprawdzą, czy podzespoły nie są objęte korozją.

Do Twoich zadań należy natomiast odłączenie laptopa od źródła zasilania. Unikniesz w ten sposób elektrokorozji lub zwarcia. Pamiętaj przy tym nie tylko o zasilaczu, ale także o wyjęciu baterii bądź dezaktywowaniu akumulatora.

W żadnym wypadku nie próbuj podłączać sprzętu. Nawet jeśli z pozoru działa on poprawnie, to i tak należy odpowiednio się nim zająć. Czasami bowiem skutki zalania widoczne są dopiero po kilku dniach. Takiego laptopa jest znacznie trudniej odratować.

Zobacz również:  Zobacz, dlaczego warto postawić na damskie zegarki Garmin

Jak znaleźć serwis, który przywróci do życia zalanego laptopa?

Jak już wiesz, zalanie laptopa może być dla niego fatalne w skutkach. Szukając serwisu, należy więc mieć pewność, że placówka dysponuje specjalistami, którzy odpowiednio zajmą się Twoim sprzętem. Jak się tego dowiedzieć?

Najlepiej kierować się opiniami innych. Miejscem godnym polecenia jest np. https://catom.pl. Firma wyróżnia się nie tylko profesjonalnym działaniem i dużą skutecznością. Przeprowadza również darmową diagnostykę oraz przedstawia szacowane koszty naprawy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu możesz oszacować, czy jest to dla Ciebie opłacalne.

Koszty naprawy są zbyt wysokie? A może zalanie jest na tyle rozległe, że niestety nie da się już z tym nic zrobić? Niestety zakup nowego urządzenia to dość duże nadwyrężenie budżetu. Jeśli więc nie możesz sobie na nie pozwolić, firma Catom również ma dla Ciebie idealne rozwiązanie, a mianowicie laptopy poleasingowe. Jest to wysokiej jakości sprzęt w bardzo korzystnej cenie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Co lepsze – skuter elektryczny czy spalinowy?

W obecnych czasach rośnie zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami w transporcie miejskim. Skutery, cenione za efektywność i niskie koszty eksploatacji, są jednym z popularniejszych wyborów. Wśród nich pojawia się kluczowe pytanie: czy lepsze są skutery elektryczne czy spalinowe? Przeanalizujmy oba typy, by zdecydować, który może lepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Skuter elektryczny – ekologia i niskie spalanie Motorower […]

Czytaj więcej
technologia

Repeater WiFi – najważniejsze informacje

Kiedy decydujemy się na podpisanie umowy z dostawcą Internetu, naturalnie oczekujemy, że zadeklarowana w umowie prędkość internetu będzie odpowiadała tej, którą rzeczywiście uzyskamy na naszych urządzeniach. Niestety, w praktyce często zdarza się, że rzeczywista szybkość połączenia internetowego oraz jego stabilność pozostawiają wiele do życzenia. Problemy takie jak słaby sygnał czy częste przerywanie połączenia są szczególnie […]

Czytaj więcej
technologia

Smartwatche męskie – dlaczego to dobry pomysł na prezent? Podpowiadamy, komu warto je podarować

Smartwatche zyskują na popularności i nie ma w tym nic dziwnego. Użytkownicy uwielbiają je nie tylko za ciekawy, nowoczesny design. Coraz więcej osób docenia je także za dodatkowe funkcje, których nie oferują klasyczne czasomierze. Nie da się ukryć, że miłośnicy praktycznych rozwiązań chętnie wręczają je w prezencie. Zbliża się ważna okazja dla Twojego męża lub […]

Czytaj więcej