Czy da się uratować zalanego laptopa? Sprawdzamy

Czy da się uratować zalanego laptopa

Twój laptop uległ zalaniu? Zapewne więc zastanawiasz się, czy można go jeszcze uratować. Nasz artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. Poniżej szczegółowo bowiem omówimy ten problem. Skupimy się głównie na tym, czy da się naprawić zalanego laptopa oraz jak się za to zabrać. Podpowiemy Ci również, gdzie szukać pomocy, a także co możesz zrobić, kiedy sprzętu jednak nie uda się ocalić.

Zalany laptop – czy da się go naprawić?

Zalanie jest bardzo niebezpieczne dla sprzętu elektrycznego, gdyż jego kontakt z wodą może doprowadzić do zwarcia oraz zniszczenia podzespołów. Nic więc dziwnego, że wiele osób uważa, że takich urządzeń w żaden sposób nie da się już uratować. Jak jest w rzeczywistości? Czy zalanego laptopa można jeszcze w jakiś sposób ocalić?

Na szczęście tak. Wymaga to jednak bardzo szybkiej reakcji i właściwego sposobu postępowania. Słowo właściwego jest w tym wypadku kluczowe. W sieci natrafić można bowiem na szereg rad różnego typu, łącznie z włożeniem urządzenia do ryżu. Czy warto się nimi kierować?

Jest to bardzo ryzykowne działanie. Najbezpieczniej więc udać się do serwisu. Specjaliści otworzą urządzenie i dokładnie je wyczyszczą za pomocą profesjonalnych narzędzi – dostosowując przy tym metodę do rodzaju cieczy, która przedostała się do wnętrza. Po wszystkim dokładnie też sprawdzą, czy podzespoły nie są objęte korozją.

Do Twoich zadań należy natomiast odłączenie laptopa od źródła zasilania. Unikniesz w ten sposób elektrokorozji lub zwarcia. Pamiętaj przy tym nie tylko o zasilaczu, ale także o wyjęciu baterii bądź dezaktywowaniu akumulatora.

W żadnym wypadku nie próbuj podłączać sprzętu. Nawet jeśli z pozoru działa on poprawnie, to i tak należy odpowiednio się nim zająć. Czasami bowiem skutki zalania widoczne są dopiero po kilku dniach. Takiego laptopa jest znacznie trudniej odratować.

Zobacz również:  Jak działa ekosystem produktów od Apple?

Jak znaleźć serwis, który przywróci do życia zalanego laptopa?

Jak już wiesz, zalanie laptopa może być dla niego fatalne w skutkach. Szukając serwisu, należy więc mieć pewność, że placówka dysponuje specjalistami, którzy odpowiednio zajmą się Twoim sprzętem. Jak się tego dowiedzieć?

Najlepiej kierować się opiniami innych. Miejscem godnym polecenia jest np. https://catom.pl. Firma wyróżnia się nie tylko profesjonalnym działaniem i dużą skutecznością. Przeprowadza również darmową diagnostykę oraz przedstawia szacowane koszty naprawy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu możesz oszacować, czy jest to dla Ciebie opłacalne.

Koszty naprawy są zbyt wysokie? A może zalanie jest na tyle rozległe, że niestety nie da się już z tym nic zrobić? Niestety zakup nowego urządzenia to dość duże nadwyrężenie budżetu. Jeśli więc nie możesz sobie na nie pozwolić, firma Catom również ma dla Ciebie idealne rozwiązanie, a mianowicie laptopy poleasingowe. Jest to wysokiej jakości sprzęt w bardzo korzystnej cenie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Jak pozycjonować stronę w Google?

Pozycjonowanie stron internetowych jest kluczowym elementem strategii marketingowej każdej firmy, która pragnie zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania Google. Aby skutecznie pozycjonować stronę w Google, niezbędne jest zrozumienie, jak działają algorytmy tej wyszukiwarki oraz jakie czynniki wpływają na ranking stron. SEO – co to znaczy? SEO, czyli Search Engine Optimization, to proces optymalizacji strony internetowej […]

Czytaj więcej
technologia

Najlepsze etui na telefon z funkcją ładowania bezprzewodowego

Rynek smartfonów jest przepełniony nowinkami technologicznymi, dlatego już od kilku lat trudno znaleźć innowacyjne rozwiązania, które wiązałyby się z perspektywą całkowitej rewolucji. Wyjątkiem pod tym względem wydaje się możliwość indukcyjnego ładowania, a co za tym idzie również i zróżnicowanie etui umożliwiających taką funkcję. Sprawdźmy, na które produkty warto zwrócić uwagę! Etui z funkcją ładowania bezprzewodowego […]

Czytaj więcej
technologia

Systemy Szpiegowskie: Przyszłość Bezpieczeństwa i Inwigilacji

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie technologicznym, systemy szpiegowskie odgrywają kluczową rolę w dziedzinie bezpieczeństwa, inwigilacji i zbierania informacji. Systemy te, często kojarzone z filmami szpiegowskimi i literaturą sensacyjną, stały się rzeczywistością i codziennością w wielu sektorach, od prywatnych firm po agencje rządowe. Poniższy artykuł przybliży najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie oraz ich wpływ na […]

Czytaj więcej