Czy da się uratować zalanego laptopa? Sprawdzamy

Czy da się uratować zalanego laptopa

Twój laptop uległ zalaniu? Zapewne więc zastanawiasz się, czy można go jeszcze uratować. Nasz artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. Poniżej szczegółowo bowiem omówimy ten problem. Skupimy się głównie na tym, czy da się naprawić zalanego laptopa oraz jak się za to zabrać. Podpowiemy Ci również, gdzie szukać pomocy, a także co możesz zrobić, kiedy sprzętu jednak nie uda się ocalić.

Zalany laptop – czy da się go naprawić?

Zalanie jest bardzo niebezpieczne dla sprzętu elektrycznego, gdyż jego kontakt z wodą może doprowadzić do zwarcia oraz zniszczenia podzespołów. Nic więc dziwnego, że wiele osób uważa, że takich urządzeń w żaden sposób nie da się już uratować. Jak jest w rzeczywistości? Czy zalanego laptopa można jeszcze w jakiś sposób ocalić?

Na szczęście tak. Wymaga to jednak bardzo szybkiej reakcji i właściwego sposobu postępowania. Słowo właściwego jest w tym wypadku kluczowe. W sieci natrafić można bowiem na szereg rad różnego typu, łącznie z włożeniem urządzenia do ryżu. Czy warto się nimi kierować?

Jest to bardzo ryzykowne działanie. Najbezpieczniej więc udać się do serwisu. Specjaliści otworzą urządzenie i dokładnie je wyczyszczą za pomocą profesjonalnych narzędzi – dostosowując przy tym metodę do rodzaju cieczy, która przedostała się do wnętrza. Po wszystkim dokładnie też sprawdzą, czy podzespoły nie są objęte korozją.

Do Twoich zadań należy natomiast odłączenie laptopa od źródła zasilania. Unikniesz w ten sposób elektrokorozji lub zwarcia. Pamiętaj przy tym nie tylko o zasilaczu, ale także o wyjęciu baterii bądź dezaktywowaniu akumulatora.

W żadnym wypadku nie próbuj podłączać sprzętu. Nawet jeśli z pozoru działa on poprawnie, to i tak należy odpowiednio się nim zająć. Czasami bowiem skutki zalania widoczne są dopiero po kilku dniach. Takiego laptopa jest znacznie trudniej odratować.

Zobacz również:  Jak zacząć pozycjonować stronę – proste kroki dla początkujących

Jak znaleźć serwis, który przywróci do życia zalanego laptopa?

Jak już wiesz, zalanie laptopa może być dla niego fatalne w skutkach. Szukając serwisu, należy więc mieć pewność, że placówka dysponuje specjalistami, którzy odpowiednio zajmą się Twoim sprzętem. Jak się tego dowiedzieć?

Najlepiej kierować się opiniami innych. Miejscem godnym polecenia jest np. https://catom.pl. Firma wyróżnia się nie tylko profesjonalnym działaniem i dużą skutecznością. Przeprowadza również darmową diagnostykę oraz przedstawia szacowane koszty naprawy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu możesz oszacować, czy jest to dla Ciebie opłacalne.

Koszty naprawy są zbyt wysokie? A może zalanie jest na tyle rozległe, że niestety nie da się już z tym nic zrobić? Niestety zakup nowego urządzenia to dość duże nadwyrężenie budżetu. Jeśli więc nie możesz sobie na nie pozwolić, firma Catom również ma dla Ciebie idealne rozwiązanie, a mianowicie laptopy poleasingowe. Jest to wysokiej jakości sprzęt w bardzo korzystnej cenie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

technologia

Światłowód w Białymstoku: Nowoczesna Technologia dla Szybkiego Internetu

Białystok, jako jedno z największych miast w Polsce, nieustannie rozwija swoją infrastrukturę, aby sprostać rosnącym potrzebom mieszkańców i przedsiębiorstw. Jednym z kluczowych elementów tego rozwoju jest wprowadzenie technologii światłowodowej, która ma rewolucyjny wpływ na dostęp do szybkiego internetu i komunikację. W tym artykule przyjrzymy się, jak światłowód zmienia Białystok i jakie korzyści przynosi mieszkańcom tego […]

Czytaj więcej
technologia

Co warto wiedzieć przed zakupem iPhona?

Po wielu rozważaniach w końcu zdecydowałeś się na zakup telefonu marki Apple? Doskonała decyzja! iPhone to doskonałe urządzenie, które posłuży Ci przez długi czas. Co jednak warto wiedzieć przed jego zakupem? Na co warto zwrócić uwagę? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Zapraszamy do lektury! Konto Apple ID Kupno pierwszego iPhona jest z pewnością czymś […]

Czytaj więcej
technologia

Silniki Kubota – jak wybierać najlepsze części zamienne? Podpowiadamy

Niezależnie od tego, jak duże gospodarstwo posiadasz, z pewnością wykorzystujesz do jego opracowania ciągnik. Jeżeli cenisz sobie zwrotność, wygodę obsługi i wysoką jakość, w Twoim wyposażeniu na pewno znalazł się model marki Kubota. Jedną z najważniejszych jego części jest silnik. Zdarza się jednak, że któryś z jego komponentów przestaje działać – wówczas należy go bezwzględnie […]

Czytaj więcej