Smartwatch do 1000 zł? Poznaj najciekawsze możliwości!

suuntocoreallblack

Rzucenie palenia, zrzucenie kilku kilogramów czy regularne uczęszczanie na siłownię to jedne z najpopularniejszych celów, jakie stawiamy sobie z nowym rokiem. To, czy wytrwamy w ich realizacji, zależy od wielu czynników, przede wszystkim silnej woli. Pomóc w ich realizacji mogą wyzwania, dzienniki aktywności, ale również… zegarki sportowe! Będą one nie tylko mierzyć nasze postępy, ale również przypominać o treningach i monitorować stan naszego zdrowia. Jakie funkcje powinien posiadać dobry smartwatch? Czy dysponując budżetem 1000 zł kupimy dobry model? Który wybrać? Poznaj nasze propozycje.

Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Pomoże Ci smartwatch!

Inteligentne zegarki są bardzo przydatne w życiu. Zapłacimy nimi za zakupy, będziemy sterować muzyką, czy skorzystamy z nawigacji. Kolejną zaletą inteligentnych zegarków jest wyposażenie ich w funkcje zdrowotne, monitorujące stan organizmu. Zakup smartwatcha w nie wyposażonego polecany jest zwłaszcza osobom dbającym o swoje zdrowie i aktywnym fizycznie. Czym są funkcje zdrowotne? Podstawowe to mierzący tętno pulsometr, monitorowanie poziomu stresu oraz długości i jakości snu. Dzięki pulsoksymetrowi sprawdzimy poziom natlenienia krwi. Smartwatch zmierzy, ile kroków dziennie wykonujemy oraz policzy spalone kalorie. Bardziej zaawansowane, a więc droższe modele, umożliwiają pomiar ciśnienia i temperatury ciała, a nawet EKG! Jednak nawet dysponując skromniejszym budżetem, możemy pozwolić sobie na zegarek, który będzie wyposażony w większość funkcji zdrowotnych. Polecamy zegarki męskie Fossil, zwłaszcza model Smartwatches Gen 6 FTW4070, wyposażony w pulsometr, pulsoksymetr, monitoring snu, krokomierz i licznik kalorii. Ten model oprócz funkcji zdrowotnych posiada wbudowane tryby sportowe. Decydując się na ten zegarek, przekroczymy założony budżet 1000 zł, dlatego warto śledzić promocje.

Jaki zegarek dla biegacza?

Bieganie jest jedną z najpopularniejszych aktywności, dlatego większość zegarków wyposażona jest w specjalny tryb biegowy, pozwalający mierzyć dystans oraz obliczać tempo. Na zegarek do biegania możemy wydać od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Na jaki model się zdecydować? Na jakie funkcje zwracać uwagę? Dobry zegarek biegowy będzie posiadał monitoring tętna i poziomu natlenienia krwi, wbudowany moduł GPS pozwalający śledzić dystans, obliczać tempo, a także wyznaczać trasy oraz wbudowane plany treningowe. Warto, aby miał funkcję oceny poziomu wytrenowania oraz wskazywał czas potrzebny na regenerację. Funkcje bardziej zaawansowane to m.in. ocena parametrów dynamiki biegu i maksymalnego pułapu tlenowego. Decydując się na zegarek sportowy, który będzie nam towarzyszył w treningach biegowych, warto uwzględnić stopień wytrenowania. Dobry zegarek biegowy powinien cechować się ekranem o wysokiej rozdzielczości, czytelnym nawet w pełnym słońcu oraz odpowiednią klasą wodoszczelności, umożliwiającą trenowanie w deszczu. Nie zapominajmy również o pasku, który powinien być wygodny i dobrze dopasowany do nadgarstka. Liderem na rynku zegarków biegowych są bez wątpienia zegarki Garmin.Początkującym, jak i bardziej zaawansowanym biegaczom polecamy kultowy model Forerunner 245, który oferuje wiele funkcji, cechuje się niezawodnością oraz doskonałym działaniem GPS.

Zegarki dla aktywnych: jakie funkcje są niezbędne?

Podstawowe funkcje treningowe nie sprawdzą się w przypadku osób trenujących wyczynowo, uprawiających wymagające dyscypliny sportowe, czy dla miłośników wypraw survivalowych. Smartwatche dla miłośników tych aktywności muszą posiadać zaawansowane funkcje i być wykonane z najwyżej jakości materiałów, aby sprawdzać się w trudnych warunkach. Dlatego warto sięgnąć po model marki słynącej z produkcji solidnych zegarków sportowych, takich jak fińska firma Suunto. Zwracamy uwagę na dwa modele z najwyższej półki, a jednak bardzo przystępne cenowo: Suunto Core All Black i Suunto Elementum Terra.

Zobacz również:  Darmowy ruch z wyszukiwarki - jak się pozycjonować?

Suunto Core to model stworzony dla miłośników wspinaczki i wypraw survivalowych. Z tego powodu wyposażony został w funkcje pogodowe (m.in. alert burzowy), barometr, wysokościomierz, cyfrowy kompas oraz podświetlenie tarczy. Sprawdzenie różnic wysokości czy godzin wschodu i zachodu słońca będą bardzo pomocne podczas wypraw w góry.

Suunto Elementum powstał z myślą o biegaczach oraz amatorach wspinaczek górskich. Ten model cechuje się najwyższą klasą wodoszczelności, odpornością na uszkodzenia oraz długim czasem pracy. Wyposażony jest m.in. w: kompas, barometr, wskaźnik trendów pogodowych z bardzo dokładnym pomiarem temperatury.

Smartwache i zegarki sportowe są coraz bardziej popularne. Jednym z powodów rosnącego zainteresowania nimi jest możliwość monitorowania zdrowia oraz śledzenia postępów w treningach, dzięki funkcjom sportowym. Jeśli wiemy, które z funkcji są przydatne, a które zbędne, dysponując budżetem 1000 zł, kupimy bardzo dobry model.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

E recepta przez internet

U niektórych pacjentów z chorobą Hashimoto występują objawy pomimo prawidłowych lub optymalnych wyników badań laboratoryjnych hormonów tarczycy, podczas przyjmowania stałej dawki leków hormonalnych tarczycy. Tutaj z pomocą przychodzi e recepta przez internet, dzięki której pacjent będzie w stanie otrzymać receptę na potrzebne mu leki bez konieczności spędzenia długiego czasu w kolejkach przed gabinetem lekarza. Co […]

Czytaj więcej
Ogólne

Kosmetyki bezpieczne dla skóry wrażliwej – jak je rozpoznać?

Kosmetyki są niezbędnymi elementami w naszej codziennej pielęgnacji skóry, ale gdy mamy wrażliwą skórę, powinniśmy bardziej uważać, jakiego rodzaju produkty wybieramy. Nie wszystkie kosmetyki są stworzone tak samo i czasami zawierają składniki, które mogą naszą skórę podrażnić i powodować uczucie swędzenia i pieczenia. Nietolerancja składników może prowadzić do reakcji alergicznych i postępowania zgodnie z zasadami […]

Czytaj więcej
Ogólne

Volkswagen a środowisko naturalne – jak niemiecka marka dba o ekologię

W obliczu globalnych zmian klimatycznych i rosnącej świadomości ekologicznej, koncerny motoryzacyjne na całym świecie starają się wprowadzać bardziej zrównoważone technologie. Volkswagen, jeden z gigantów branży motoryzacyjnej, od lat dąży do zmniejszenia negatywnego wpływu swoich działań na środowisko naturalne. W jaki sposób? Wyjaśniamy! Volkswagen od 2016 roku prowadzi intensywne i kosztowne działania na rzecz zrównoważonej motoryzacji […]

Czytaj więcej