Jakie pułapki na szczury są najbardziej skuteczne?

Szczury, które pojawiły się w domu to spory problem. Walka z tymi sprytnymi gryzoniami niestety nie należy do najłatwiejszych. Są jednak skuteczne sposoby na pozbycie się szczurów. Z pomocą przychodzą m.in. specjalne pułapki. Które z nich są najlepszym wyborem i odznaczają się największą skutecznością działania?

Pułapki na szczury – co do zaoferowania ma rynek?

Klasyczne łapki na szczury wciąż cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością. Zasada ich działania jest banalnie prosta. W środku pułapki umieszcza się smakołyk, a gdy gryzoń chce go zabrać, pułapka się zamyka, więżąc lub zabijając szczura na miejscu. 

Nie da się ukryć, że łapki lepiej sprawdzają się w przypadku nieco mniej inteligentnych i mniejszych myszy. Pułapki na szczury muszą być bardziej masywne, ale i tak nie zawsze w 100% są skuteczne. Nie można ich poza tym rozstawiać w miejscach, do których dostęp mają zwierzęta domowe czy małe dzieci. 

Inną propozycją są pułapki klejowe. Są to arkusze posmarowane bardzo mocnym klejem, do którego przykleja się gryzoń. Jego zabiciem musi się już znaleźć człowiek, bo pułapka tylko go więzi, ale nie pozbawia życia. Takie pułapki klejowe mogą się jednak nie sprawdzać w przypadku większych osobników.

W różnego rodzaju pułapki na szczury i inne gryzonie zaopatrzyć się można w sklepie internetowym https://sklepinsekt.pl/pl/c/Pulapki-na-szczury/17.

Czy żywołowne pułapki na szczury to dobry pomysł?

Są też osoby, które chcą pozbyć się szczurów ze swojego domu, ale jednocześnie nie zamierzają im wyrządzać żadnej krzywdy. Jest to oczywiście możliwe. Z pomocą przychodzą tzw. żywołowne pułapki na szczury. Zazwyczaj mają formę metalowych klatek z opadającymi ściankami. Bywają to również tunele z zapadniami. 

Wspomniane chwytacze różnią się między sobą kształtem czy mechanizmem zamykania urządzenia. Jednak zasada ich działania jest taka sama. W środku należy umieścić wabik. Może być to przysmak w postaci herbatnika czy batona czekoladowego. Zdecydować się też można na gotowy atraktant. Gryzoń zwabiony zapachem wchodzi do środka pułapki, uruchamiając mechanizm. Pułapka zatrzaskuje się i gryzoń zostaje uwięziony w środku. Można go wtedy przetransportować daleko od domu i wypuścić np. w lesie lub innym miejscu oddalonym od ludzkich osiedli. To sposób na pozbycie się szczurów bez ich zabijania. 

Zobacz również:  Czym różni się degustacja whisky od degustacji innych alkoholi? 

Ostatnim rozwiązaniem są pułapki elektryczne, które zabijają gryzonie przy pomocy wysokiego napięcia. Są to urządzenia działające na baterie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym? Wyjaśniamy

Styl industrialny narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Panowała wtedy recesja. Duże obiekty przemysłowe, np. magazyny, fabryki i hale, zaczęły pustoszeć. Zaczęto je więc wykorzystywać jako przestrzenie mieszkalne. Tak powstał industrializm, który do Polski dotarł w latach 90. XX wieku. Szybko jednak zdobył sporą popularność. Czym się charakteryzuje? Jak wyglądają meble […]

Czytaj więcej
Ogólne

Modna chusta na głowę dla dziewczynki – co wybrać dla swojego dziecka?

Małe dzieci trzeba zabierać na wspólne spacery. Powinny one spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w cieplejsze dni należy zadbać o odpowiednią ochronę główki malucha. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest chusta na głowę dla dziewczynki. Na jaki model warto się zdecydować? W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszy! Chusta […]

Czytaj więcej
Ogólne

Meble pokojowe do salonu – jakie warto uwzględnić i gdzie ich szukać? Podpowiadamy

Niedawno stałeś się posiadaczem nowej nieruchomości? Już nie możesz się doczekać, kiedy wprowadzisz się do wymarzonego mieszkania i planujesz remont? Pamiętaj, że bardzo ważny jest nie tylko dobór farb, paneli itp., ale również mebli. Wiele osób ma z nimi problem, szczególnie jeśli decyzja dotyczy wielofunkcyjnego salonu. Zastanawiasz się, jakie meble pokojowe są absolutnie niezbędne do […]

Czytaj więcej