Jakie pułapki na szczury są najbardziej skuteczne?

Szczury, które pojawiły się w domu to spory problem. Walka z tymi sprytnymi gryzoniami niestety nie należy do najłatwiejszych. Są jednak skuteczne sposoby na pozbycie się szczurów. Z pomocą przychodzą m.in. specjalne pułapki. Które z nich są najlepszym wyborem i odznaczają się największą skutecznością działania?

Pułapki na szczury – co do zaoferowania ma rynek?

Klasyczne łapki na szczury wciąż cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością. Zasada ich działania jest banalnie prosta. W środku pułapki umieszcza się smakołyk, a gdy gryzoń chce go zabrać, pułapka się zamyka, więżąc lub zabijając szczura na miejscu. 

Nie da się ukryć, że łapki lepiej sprawdzają się w przypadku nieco mniej inteligentnych i mniejszych myszy. Pułapki na szczury muszą być bardziej masywne, ale i tak nie zawsze w 100% są skuteczne. Nie można ich poza tym rozstawiać w miejscach, do których dostęp mają zwierzęta domowe czy małe dzieci. 

Inną propozycją są pułapki klejowe. Są to arkusze posmarowane bardzo mocnym klejem, do którego przykleja się gryzoń. Jego zabiciem musi się już znaleźć człowiek, bo pułapka tylko go więzi, ale nie pozbawia życia. Takie pułapki klejowe mogą się jednak nie sprawdzać w przypadku większych osobników.

W różnego rodzaju pułapki na szczury i inne gryzonie zaopatrzyć się można w sklepie internetowym https://sklepinsekt.pl/pl/c/Pulapki-na-szczury/17.

Czy żywołowne pułapki na szczury to dobry pomysł?

Są też osoby, które chcą pozbyć się szczurów ze swojego domu, ale jednocześnie nie zamierzają im wyrządzać żadnej krzywdy. Jest to oczywiście możliwe. Z pomocą przychodzą tzw. żywołowne pułapki na szczury. Zazwyczaj mają formę metalowych klatek z opadającymi ściankami. Bywają to również tunele z zapadniami. 

Wspomniane chwytacze różnią się między sobą kształtem czy mechanizmem zamykania urządzenia. Jednak zasada ich działania jest taka sama. W środku należy umieścić wabik. Może być to przysmak w postaci herbatnika czy batona czekoladowego. Zdecydować się też można na gotowy atraktant. Gryzoń zwabiony zapachem wchodzi do środka pułapki, uruchamiając mechanizm. Pułapka zatrzaskuje się i gryzoń zostaje uwięziony w środku. Można go wtedy przetransportować daleko od domu i wypuścić np. w lesie lub innym miejscu oddalonym od ludzkich osiedli. To sposób na pozbycie się szczurów bez ich zabijania. 

Zobacz również:  Nie wiesz jaki prezent dla mamy wybrać? Oto rozwiązanie

Ostatnim rozwiązaniem są pułapki elektryczne, które zabijają gryzonie przy pomocy wysokiego napięcia. Są to urządzenia działające na baterie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Aktualne trendy w jadalni. Wybierz idealne nakrycie stołu

Jadalnia jest sercem domu – miejscem, gdzie rodzina i przyjaciele zbierają się, by dzielić posiłki i wspólne chwile. Nakrycie stołu jest zatem ważnym rodzajem wyposażenia. Należy je dobierać świadomie i z uwzględnieniem zasad zachowania spójności stylu. Przyjrzymy się najnowszym trendom w aranżacji jadalni i zaproponujemy kilka inspirujących pomysłów na nakrycie stołu, które odzwierciedlają różne style […]

Czytaj więcej
Ogólne

Torby motocyklowe

Torby motocyklowe są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego motocyklisty, który ceni sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo i styl podczas swoich podróży. Niezależnie od tego, czy planujesz długą podróż, wybierasz się na krótką wycieczkę, czy po prostu potrzebujesz praktycznego rozwiązania do przechowywania niezbędnych przedmiotów podczas jazdy po mieście, torebka motocyklowa jest idealnym wyborem. W tym artykule przyjrzymy się różnym […]

Czytaj więcej
Ogólne

Przyciągaj zdrowie za pomocą magnezu  

Magnes dzięki swoim wyjątkowym właściwościom może przyciągać do siebie inne metale. Od dziecka doceniamy jego niezwykłe możliwości. Jednak czy wiesz, jak ważny jest inny pierwiastek o praktycznie identycznej nazwie? Magnez to jeden z najważniejszych składników mineralnych w naszym organizmie. Nieprzypadkowo nazywany jest „pierwiastkiem życia”. W jakich produktach spożywczych go znaleźć? Co to jest glicynian magnezu […]

Czytaj więcej