Jakie pułapki na szczury są najbardziej skuteczne?

Szczury, które pojawiły się w domu to spory problem. Walka z tymi sprytnymi gryzoniami niestety nie należy do najłatwiejszych. Są jednak skuteczne sposoby na pozbycie się szczurów. Z pomocą przychodzą m.in. specjalne pułapki. Które z nich są najlepszym wyborem i odznaczają się największą skutecznością działania?

Pułapki na szczury – co do zaoferowania ma rynek?

Klasyczne łapki na szczury wciąż cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością. Zasada ich działania jest banalnie prosta. W środku pułapki umieszcza się smakołyk, a gdy gryzoń chce go zabrać, pułapka się zamyka, więżąc lub zabijając szczura na miejscu. 

Nie da się ukryć, że łapki lepiej sprawdzają się w przypadku nieco mniej inteligentnych i mniejszych myszy. Pułapki na szczury muszą być bardziej masywne, ale i tak nie zawsze w 100% są skuteczne. Nie można ich poza tym rozstawiać w miejscach, do których dostęp mają zwierzęta domowe czy małe dzieci. 

Inną propozycją są pułapki klejowe. Są to arkusze posmarowane bardzo mocnym klejem, do którego przykleja się gryzoń. Jego zabiciem musi się już znaleźć człowiek, bo pułapka tylko go więzi, ale nie pozbawia życia. Takie pułapki klejowe mogą się jednak nie sprawdzać w przypadku większych osobników.

W różnego rodzaju pułapki na szczury i inne gryzonie zaopatrzyć się można w sklepie internetowym https://sklepinsekt.pl/pl/c/Pulapki-na-szczury/17.

Czy żywołowne pułapki na szczury to dobry pomysł?

Są też osoby, które chcą pozbyć się szczurów ze swojego domu, ale jednocześnie nie zamierzają im wyrządzać żadnej krzywdy. Jest to oczywiście możliwe. Z pomocą przychodzą tzw. żywołowne pułapki na szczury. Zazwyczaj mają formę metalowych klatek z opadającymi ściankami. Bywają to również tunele z zapadniami. 

Wspomniane chwytacze różnią się między sobą kształtem czy mechanizmem zamykania urządzenia. Jednak zasada ich działania jest taka sama. W środku należy umieścić wabik. Może być to przysmak w postaci herbatnika czy batona czekoladowego. Zdecydować się też można na gotowy atraktant. Gryzoń zwabiony zapachem wchodzi do środka pułapki, uruchamiając mechanizm. Pułapka zatrzaskuje się i gryzoń zostaje uwięziony w środku. Można go wtedy przetransportować daleko od domu i wypuścić np. w lesie lub innym miejscu oddalonym od ludzkich osiedli. To sposób na pozbycie się szczurów bez ich zabijania. 

Zobacz również:  Sklep spawalniczy – zobacz, jakie urządzenia warto kupić

Ostatnim rozwiązaniem są pułapki elektryczne, które zabijają gryzonie przy pomocy wysokiego napięcia. Są to urządzenia działające na baterie.

Kacper

Redaktor, prywatnie gracz League of Legends, Counter Strike i innych popularnych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogólne

Jak radzić sobie w biurze w upały?

Lato potrafi być uciążliwe, zwłaszcza gdy wysokie temperatury przenikają do przestrzeni biurowej. Praca w upały może wpływać na naszą produktywność, samopoczucie i zdrowie. Jak więc skutecznie radzić sobie z gorącem w biurze? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą przetrwać upalne dni w miejscu pracy. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w biurze Klimatyzacja i wentylatory Najskuteczniejszym sposobem na […]

Czytaj więcej
Ogólne

Poczta z kwiatami – idealny sposób na prezent

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyrazić swoje uczucia lub podziękowania, gdy z różnych przyczyn nie możesz być na miejscu? Czas, odległość, a nawet nieoczekiwane okoliczności często utrudniają osobiste wręczanie prezentów. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi nowoczesne rozwiązanie – wysyłka kwiatów i prezentów przez internet. Korzystający z elegancji i prostoty, ten sposób pozwala na sprawienie radości […]

Czytaj więcej
Ogólne

Jak radzić sobie z wyzwaniami życia jako DDA? Gdynia

DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to osoby, które dorastały w rodzinach z problemem alkoholowym. Takie doświadczenia mogą znacząco wpłynąć na ich życie emocjonalne i społeczne, prowadząc do szeregu wyzwań. Niemniej jednak, istnieją skuteczne strategie, które mogą pomóc DDA radzić sobie z trudnościami i prowadzić zdrowe, satysfakcjonujące życie. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z wyzwaniami […]

Czytaj więcej