Dla wielu kierowców samochód to coś więcej niż środek transportu. Dbają więc o niego na różne sposoby. Niejednokrotnie też decydują się na tuning wizualny, dzięki czemu auto nabiera indywidualnego charakteru. Wśród najchętniej przeprowadzanych zabiegów wymienia się przyciemnianie szyb samochodowych. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?
Zobacz też: Czym jest car detaling i dlaczego warto z niego korzystać?
Przyciemnianie szyb samochodowych – Warszawa. Korzyści i wady
Żeby samochód zyskał indywidualny charakter, można go poddać tuningowi wizualnemu. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów pozwalających odmienić wygląd auta jest przyciemnianie szyb samochodowych. Warszawa jako stolica oferuje w tej kwestii wiele. Prężnie rozwijają się tutaj firmy tuningowe. Prowadzone są one pod okiem specjalistów i pasjonatów motoryzacji, co jest gwarancją profesjonalnych efektów.
Przyciemnianie szyb samochodowych nie tylko dodaje pojazdowi charakteru, ale również zwiększa komfort jazdy. Chroni pasażerów przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania UV. Odbija promienie słoneczne, a w efekcie ogranicza nagrzewanie się wnętrza. Docenią to zarówno właściciele samochodów bez klimatyzacji, jak i posiadacze aut z systemem chłodzenia kabiny. W tym drugim przypadku dzięki przyciemnionym szybom proces utrzymywania żądanej temperatury odbywa się bowiem mniejszym nakładem pracy. Ogranicza to zużycie paliwa.
Co więcej, przyciemnione szyby zapewniają duży stopień prywatności. Samochody w nie wyposażone rzadziej też padają łupem złodziei. Potencjalny sprawca kradzieży nie jest w stanie dostrzec, co znajduje się w pojeździe. Nie chce więc ryzykować, że odejdzie z niczym.
Przyciemniona szyba może też negatywnie wpłynąć na komfort jazdy. Nocą ciężej bowiem zauważyć detale. W efekcie pojazd stanowi większe zagrożenie w ruchu. Co więcej, taka szyba dosyć szybko się brudzi, zwłaszcza zimą, gdy na drogach znajduje się śnieg, błoto pośniegowe i sól. Nie pozostaje to bez wpływu na widoczność i może utrudniać kierowcy kontrolowanie sytuacji podczas jazdy. Dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dobrze przemyśl wszystkie za i przeciw.
Zobacz też: Czym jest predykcyjne utrzymanie ruchu?