Relaksy – powrót kultowej marki

1
21 października 2013 o 04:02  •  Styl i design  •   •  1 odpowiedź

Od kilku lat nieustannie trwa „moda na PRL”. Jak grzyby po deszczu wyrastają pijalnie wódki, gdzie można nabyć również śledziki, IPN wydaje grę „Kolejka”, a kina studyjne zamiast niszowego europejskiego kina pokazują filmy Barei. Teraz jednak wchodzimy na zupełnie inny poziom. Usiądźcie wygodnie w fotelach i się zrelaksujcie – zaczynamy podróż w czasie.

Po tym jak w 1984 roku relaksy wystąpiły w „Seksmisji”, stały się powszechnym obiektem pożądania. Buty były modne, wygodne, a przede wszystkim niezniszczalne, co było cechą szczególnie pożądaną w PRLu. To wszystko złożyło się na niesamowity sukces marki.

Nic dziwnego, że firma Wojas postanowiła wykorzystać kultowy brand i reaktywować buty. Niewiele osób wie, że pierwszą próbę podjęto już dwa lata temu. Zakończyła się ona jednak totalną klapą.

Teraz relaksy ponownie stanęły na sklepowych półkach. Do wyboru gama dziesięciu obciachowych kolorów. Wizualnie buty bardzo przypominają te z PRLu, ale wykonane są z lepszych materiałów – wysokiej klasy skóry, zamszu i wełnianego wypełnienia. To wszystko sprawia, że cena modnego obuwia jest dość mocno wywindowana – za parę musimy zapłacić aż 399 zł.

I tutaj rodzi się pytanie: kto właściwie będzie nosił te buty? Ja relaksy kojarzę jedynie z szafy moich rodziców. Dla mnie ta marka nie jest nacechowana emocjonalnie – to po prostu fajna ciekawostka. Nie podejrzewam również, żeby moi rodzice wlaśnie mieli szczególną ochotę na powrót do relaksów. Wraz z nastaniem kapitalizmu na rynku pojawiły się o wiele ciekawsze modele, co ówczesna młodzież przyjęła z wielkim entuzjazmem.

Dla relaksów widzę tylko jedną drogę sukcesu – wprost na nogi hipsterskich nastolatków, którzy być może zechcą je nieco postarzyć papierem ściernym. Że to niby takie stare, oryginalne, a nie z markowego sklepu za cztery stówy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Relaksy - powrót kultowej marki, 10.0 out of 10 based on 1 rating
  • http://pawel.info/ Paweł Piętka

    Test