Morley – cyniczny romantyk

0
25 października 2013 o 03:41  •  Styl i design  •   •  0 odpowiedzi

Przyznam, że Morley przykuł moją uwagę z zupełnie nieestetycznych względów. Przeglądając w księgarni jakiś album ze street artem, zobaczyłam jego charakterystyczną odwróconą tyłem sylwetkę i byłam święcie przekonana, że to jeden z moich znajomych prowadzi nocne życie artysty-wandala.

Morley pochodzi z Iowa, ale obecnie mieszka w Los Angeles. To właśnie na ulicach LA można zobaczyć jego charakterystyczne plakaty. Skończył prestiżową nowojorską School of Visual Arts. Co ciekawe, jako specjalizację wybrał scenopisarstwo. To chyba właśnie doświadczenie w pracy z tekstem sprawia, że Morley jest bardziej poetą niż sprawnym malarzem czy grafikiem.

Swoją przygodę ze street artem rozpoczął już w czasie studiów, jednak wtedy zajmowały go głównie małe wlepki. Po przeprowadzce do LA rozpoczął swoją właściwą działalność, czyli serię plakatów ze sloganami, na których sam Morley przedstawiony jest zwykle jak rysuje je czarnym markerem. Jak powiedział w jednym z wywiadów, chciał w ten sposób przybliżyć się do odbiorców i dać im poczucie, że z hasła mówi do nich realna osoba.

Czego dotyczą jego prace? Generalizując, można powiedzieć, że przypominają o tym, co w życiu najważniejsze – o miłości, przyjaźni i marzeniach. Żeby jednak nie było ckliwie, wszystko jest przykryte sporą dawką ironii. Jedne z moich ulubionych haseł o tej tematyce to „I love you because we hate the same stuff” czy „Let’s fall in love like both our parents aren’t divorced”.

morley

Po więcej Morleya odsyłam na jego oficjalną stronę: http://iammorley.squarespace.com/ Wkleję tylko jeszcze jedno hasło, które absolutnie do mnie trafia. W wyniku oglądania zbyt dużej ilości amerykańskich seriali za każdym razem, gdy zdarza mi się coś spektakularnie śmiesznego, mam wrażenie, że z ukrytych głośników powinien polecieć jakiś „dżingiel”.

„In heaven we all get a soundtrack”

morley

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Morley – cyniczny romantyk, 10.0 out of 10 based on 1 rating